Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Nike boty - koupě?

Nike boty - koupě?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

praha

Celkem 276 km
Minulý měsíc 0 km

c.1 muž 15.08.2012 08:44:26

Ahoj,

opouští mě moje staré Adidas Trail, takže scháním nové boty. Jelikož mi boty Nike vyhovují i pro běžné nošení, celkem rád bych si pořídil i běžecké.

Běhám 12km trasy (4km asfalt, 4km les, 3km pole, 1km štěrk) popř polní cesty po okolí. Rychlost tak km/6min. Doteď jsem měl boty na terén, což bylo fajn, ale nevím jestli to bylo tím, nicméně mě v půlce běhu jakoby zatuhly chodidla, nejvíc se to projevovalo v silniční části. Takže pak prohnutí nohou veškeré žádné. Proto bych rád nějaké, které jdou hezky prošlapovat :) Taky by bylo fajn, kdyby vydržely aspon zbytek letosni a celou pristi sezonu.

Vážím v ideálu mezi 85 a 90km. Mírná pronace. Dopad ponejvíce na střední/středozadní část boty.

Cena bot nerozhoduje, mám své zdroje :)

Uvažoval jsem o modelech Vomeru, LunarGlide, Excelerate, Zoom Elite, Flynkit…ale i Free, ovšem tam moc nevím co od toho čekat a jestli je to pro mě vůbec ideální…

no jak vidíte, moc se v tom neorientuju, navíc dočíst se určení jednotlivých bot není nic snadného i na stránkách nike, tak vás zkušenější prosím o radu. díky!

avatar

kacud žena 30.08.2012 11:50:29

Ahoj

Nechceš raději vyzkoušet boty inov-8.Na silnici a polní cesty jsou ůžasné.Jestli máš zájem tak se podívej na http://www.behej.com/…odam-vymenim

avatar

Celkem 35034 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:27 (2016)
půlmaraton: 1:15:41 (2019)
maraton: 2:39:33 (2019)

Chesterfield muž 30.08.2012 13:08:14

>> c.1, 15. 08. 2012 08:44:26

ten bežecký okruh je celkom zaujímavý, sú v ňom takmer všetky druhy terénu, takže voľba optimálnych tenisiek môže byť celkom problém.

Z tých informácií, čo si napísal, mi to vychádza tak, že by si si mal vybrať skôr bežecký model určený na cesty… Máš vyššiu hmotnosť a nebeháš cez prednú časť chodidla, takže predpokladám, že dopadáš na vystretú prednú nohu a potrebuješ viac tlmiť nárazy. Trailové tenisky majú tradične tvrdšie podrážky, keďže lesná cesta je mäkšia ako asfalt… Ak budeš dlhodobo behať v trailových teniskách, hrozia chronické problémy

Nike Free určite neber, majú slabé tlmenie a členitú podrážku, do ktorej sa veľmi ľahko zakliesnia kamienky.. Na tej štrkovitej časti by si vždy nazbieral kopu kameňov, ktorú by si potom musel pracne vyberať. Keďže píšeš, že máš miernu pronáciu, ja by som to skôr videl na Nike Air Span, tie majú pronačnú podporu a slušné tlmenie.

Aj tie LunarGlide sú použiteľné, len do lesa sa mi veľmi nehodia (ale to je len osobný postoj, z použitých materiálov mám pocit, že by horšie znášali kontakt s lesnými porastami; ale nemám to odskúšané, do lesa nosím Salomony)

Motto: Pain is inevitable, suffering is optional
avatar

Celkem 35034 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:27 (2016)
půlmaraton: 1:15:41 (2019)
maraton: 2:39:33 (2019)

Chesterfield muž 31.08.2012 15:11:42

>> Baruš, 30. 08. 2012 13:23:26

jj, však preto píšem, že to je iba osobný postoj.. :-D

Ja mám v hlave zafixované, že keď idem do lesa, obúvam trailové Salomony

Motto: Pain is inevitable, suffering is optional
avatar

praha

Celkem 276 km
Minulý měsíc 0 km

c.1 muž 10.09.2012 13:53:51

Díky moc všem, nakonec jsem po návštěve Nike Prague zakotvil u Air Pegasus 29+ a po technické stránce paráda, byť se mi pořád mírně ozývá levá kyčel, nicméně předtím to bylo tak, že jsem málem lehnul, když o sobě dala vědět :) Každopádně moje obavy, aby mi to nepodjíždělo, se nevyplnili a i čas se poměrně dost zlepšil.(zčásti teda tím, že mě nebolí noha sama o sobě)

problém je, že teď už po dvou výbězích mám dojem, že se boty ještě jakoby roztáhli a tvrzení obsluhy, že jsou mi ideálně…je to tam…takže to vidím tak, že mě čeká ještě jeden nákup menších bot…cafra…a tyhle po 26km běhu půjdou dál…

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.