Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » vyrážka v umělých materiálech

vyrážka v umělých materiálech

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Podolí u Brna

Celkem 956 km
Minulý měsíc 0 km

lodovi muž 28.10.2012 23:43:14

Běhám dva měsíce. Nadšeně jsem si koupil své první „elasťáky“ v životě. Je to Moira 3/4 gatě za ne uplně malé peníze. Běhání v nich je v pohodě, ale když doběhnu a svléknu je, začne se postupně na stehnach tvořit silně svědivá vyrážka. Do půl hodiny je zase pryč a taky se neobjeví vždy, spíše tak v 50% případů, ale závislost kdy se objeví a kdy ne jsem neobjevil. A nyní v chladném počasí se mi to v menší míře objevuje i pod funkčním tričkem Moira, který mám tedy nyní pod pod větrovkou (Meatfly). Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jak to řešit? Na zimu sháním kalhoty z přírodního materiálu, ale moc se mi to nedaří, nemáte někdo tip?

Motto: nejdůležitější je úsměv
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 29.10.2012 06:46:24

Jenže v Moiře je vlna.

EDIT: omyl, splet jsem se s Merinem.

Motto: No toto!
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 29.10.2012 10:28:54

>> pam65, 29. 10. 2012 06:46:24

Já jsem měl za to že moira je polypropylen.

avatar

Podolí u Brna

Celkem 956 km
Minulý měsíc 0 km

lodovi muž 30.10.2012 10:11:00

Moira je polypropylen, elasťáky Moira jsou ale hlavně polyamid, trochu vlákno moira (tedy polypropylen) a trošku elastan. Vlastně nevím, jestli ta vyrážka není jen reakce na vlastní pot, ale doteď se mi to tedy nikdy nestalo, nicméně možná že to nastane i v bavlně, nevím. Hlavně ale nevím kde mám běžecké bavlněné gatě koupit abych to teď v zimě vyzkoušel.

Motto: nejdůležitější je úsměv
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 30.10.2012 10:33:17

Není to třeba reakce na prací prášek nebo na něco podobného? A není to jen reakce kůže na chlad? Nebo jsi možná moc navlečený a je to opravdu reakce na pot. Já tedy běhám v obyčejných trošku tlustších teplákách a když je moc zima, tak si pod ně beru spodky (vše více či méně bavlna), elasťáky si nechávám jen na závody… Žádné reakce na kůži se mně neobjevujou, max. v podpaží, když jsou ostřejší švy u triček (tílek), nebo od gumiček při dlouhých závodech (ale to je normální).

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 30.10.2012 10:47:01

>> lodovi, 30. 10. 2012 10:11:00

Zajdi si normálně k doktorovi ať se ti na to podívá ušetříš si dost peněz nakupováním různých materiálů,já měl nebo mám něco podobného zkoušel jsem různé technické hadry pak merino a nic nepomohlo.Jen se mi zdálo že čím víc těsnější a delší kontakt s materiálem byl tak se to projevovalo víc doktor mi řekl že je to nejspíš reakce na pot tak jsem něčím mazal zatím dobrý uvidím časem.

avatar

Podolí u Brna

Celkem 956 km
Minulý měsíc 0 km

lodovi muž 23.11.2012 09:08:38

K doktorovi jsme nešel a v duchu východní filosofie jsem si prostě na problémy s kůží při použití elasťáků zvyknul a vyrážku více méně ignoruji – a tak se mi zdá že se snad i zlepšila, rozhodně už zdaleka tolik nesvědí. Určitě je to též tím, že je větší zima a tolik se nepotím. Ovšem dlouhé gatě jsem si koupil volné, zase moc pokoušet své tělo se mi nechce. Bohužel je to zase syntetika, ale vypadá to že hlavní příčinou té vyrážky bylo skutečně spíše utěsnění a pot, než ten materiál.

Motto: nejdůležitější je úsměv
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.