Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonové závody » Triatlonová sezóna 2013

Triatlonová sezóna 2013

Nalezené položky: 73 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 3392 km
Minulý měsíc 0 km

jmaselnik muž 19.11.2012 18:24:49

>> quassar, 19. 11. 2012 15:23:12

vidím, že žijeme každý ve zcela jiné realitě. Ty máš pocit, že v cyklistice je sponzorů dost, ale asi už jaksi nevidíš, jak se ruší silniční závody, jak málo lidí (kromě maratonů) jezdí svazové závody a naopak na truc existují amatérské ligy dospělých, ale výrazně skomírá mládežnická cyklistika. Ale dostáváme se do situace, kdy řešíme, co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce.

TT je relativně drahý a složitý sport (jak závodnicky, tak i pořadatelsky) v podstatě bez dlouhé tradice. V zásadě je to fuk, Tobě se prostě zdá 2 litry startovného moc a z toho vychází premisa, že je něco špatně. Mně se to zdá docela rozumné, takže se nutně shodnout nemůžeme :-) Jak jsem psal, zkus něco pořádat, nebo někomu s pořádáním pomoct a nakouknout pod pokličku. Můžeš třeba sehnat nějaké sponzory, jestli máš pocit, že je to pohoda :-)

avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 19.11.2012 22:40:07

>> jmaselnik, 19. 11. 2012 18:24:49

Ale vubec ne, vidime to hodne podobne. Zkus si ale precist par clanku na roadcycling.cz (konkretne od pana Matejky) a mozna brzy pochopis, kde je v nasi svazove cyklistice zakopany pes. Problem je predevsim v ČSC. A diky tomu, ze pod hlavickou svazu to moc nejde, funguji naopak velmi dobre amaterske (hobby) ligy, ktere jsou hojne podporovany sponzory (mrkni na partnery kolopro nebo cyklomaratontour – ceska sporitelna, skoda, kooperativa, rwe, ceske zastoupeni mercedes benz aj.) Zajimavej clanek o fungovani ČSC třeba zde: http://www.roadcycling.cz/index.php5?…

Me furt neni jasny v cem je poradani triatlonu o tolik slozitejsi nez poradani napriklad silnicniho nebo bajkoveho zavodu? Jasne u cyklozavodu neni potreba resit depo, ale vzhledem k tomu, ze cyklozavody vetsinou vedou na podstatne vetsim uzemi, je potreba mnohem vic povoleni, dobrovolníků. Ku prikladu u poradani bajkovyho zavodu v podstate potrebujes povoleni na kazdou louku, kterou projedes. U silničních závodů to možná bude ještě složitější nevím. Trochu se o tom pise v tomto clanku (a taky v diskuzi pod clankem): http://www.roadcycling.cz/index.php5?…

K mym zkusenostem s poradanim zavodu. Uz par let se podilim na poradani netradicniho triatlonu dvojic a letos jsme s kamaradem celkem uspesne usporadali prvni rocnik behu do vrchu (oboje najdete na http://www.hknmpsm.cz/srsan/) Co se tyce shaneni sponzoru, priznam se, v tomhle jsem v podstate bezzubej, o penize si rikat neumim, ale to neznamena ze sponzori nejsou. No my ty zavody delame hlavne pro radost, takze nizkorozpoctovy. Na triatlonu prodelavame (startovny 300 za par, ale po zavode vecer letos koncert), v behu jsme vysli akorat. Ale i tak nam padla nabidka na nekolik tisic, kterou jsme v podstate odmitli, protoze jsme jeste moc netusili co dokazeme nabidnout (jinymi slovy jsme se bali, ze prijede pet lidi – nakonec bylo ctyricet). Snad padne tahle nabidka i pristi rok :)

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 19.11.2012 22:51:31

>> majkp, 19. 11. 2012 16:09:46

Vidis, tak tyhle stranky jsou pro me novinka, to jsem je musel zrejme nekde na czetriseries prehlidnout. Jo a vypadaj pekne, srovnatelny s tema cyklomaratonama co jsem tu uvadel. Tritour je fajn. A toho duatlonu je skoda, na obdobi kdy se jeste neda plavat je to idealni zalezitost. Nebo do lokalit kde se neda poradne nekde plavat.

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

moraviaman muž 20.11.2012 21:10:28

1)Mužu vědět co je špatne na otrokovických štafetách ? 2)Co se týče cyklistiky tak i ta horska byla v prdeli, ale pro jejich štěstí jednatel Česke spořitelny jezdí na horském kole a je velký fanda cYklistiky. Za tyto peníze tady vznikl bombastický serial závodu Kolo pro život, který přitáhl spousty cyklistu na zavody. A ted ostatní závody se už na tomto vezou. Což bohužel v triatlonu takový partner není, nebo je – Ford, ale to je malo. Ten problem je v tom, že pravě dlouhé závody „živí ten krátký“. Vemte si že třeba Račice svaz zadal firmě, aby tento závod uspořádala. Svaz da pro Karlovy Vary 500 000,– na prize money. To je něco malo co vím já. 3)Zábrany, někdo tu psal, že by pochopil, kdyby svaz je vlastnil, ale v tom množství by uskladněni a naloženi a přivezení by bylo dražší než si je pujčit. 4)Že triatlon je drahý sport je i díky tomu, že triatlonisti jsou náročnější než ti survajlisti, muže zato i to že, ironmeny okolo čech jsou na vysoke urovni, a tím padem naše závody se snaží aspon „častečně“ srovnat. 5)Plavaní, toho se bojí 80 % potencialních startujicích. To platí i pro štafety. Tady si taky myslim, že to je velka brzda. 6)Propagace? Ta je špatna, vemte si kdyš Filip Ospaly vyhral ME half ironmenu, jak to marketingově svaz využil ? Tisk, my musíme dodržovat svazové partnery i Hospodařske noviny, ty jsou na každe druhe fotce z cílové rovinky a v ponděli po závodě v rubrice sport? NIC. Já jsem domluvil I Dnes a měli jsme asi 5 pulstranek za pátek až ponděli. Toto je smutne. A to nemluvim nic o tom, že jeden z našich hlavnich partneru měl mezi svazovymi přímou konkurenci.A To že Svaz prodáva reklamní plochu za cenu, za kterou bych ji já jim neprodal na náš jeden zavod, a oni to mají na všech zavodech, ktere Svaz zastituje. A když zavzpomínam do historie – měli jsme přislíbené 2× MČR – my domluvili velmi lukrativního sponzora a jak jsme z něj byli hodně nadšení tak jsme o nej po dvou letech přišli, a já vypadal jak pitomec, který si to vymýšlí. Ale to je tak 8 let zpět, za to tenhle Svay opravdu nemuže, a i když mě někdy pěkně sere tak je fakt, že se snaží.

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 21.11.2012 17:12:07

quassar: Možná jsem to přehlídl: Pořád říkáš, že 4000 za měsíc za dva závody je moc, ale proč nemůžeš jít jen jeden závod?

Zdražení o 300,– = zdražení o 2h (max. 6h) práce, to jsou 1–3 výjezdy na kole… Ale jinak jsem rád za studentskou slevu na PIM ;)

Moraviaman se mi líbil a rád bych šel zas. S cenou PIM se to těžko srovnává. PIM má určitě víc sponzorů, ale zase 7000 lidí a zablokované hlavní město… Zlatý otrokovický štěrkáč.

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Fík_ muž 21.11.2012 23:42:12

Hezký den,

jsem v triatlonu nováček, zúčastnil jsem se zatím jen krátkého triatlonu v Pardubicích a byl se podívat na dalších dvou závodech jako divák, možná proto bych rád přidal svůj názor z jiné strany výsledkové listiny: a)Pravda, když jsem zjistil, kolik stojí startovné na Ironmana, trochu mě to překvapilo. Ale je to pro mě tak vzdálený sen, že bych to klidně za ten zážitek dal. Takže 2 000 za Moraviamana, klidně a s velkým díkem. Toť moje odpověď na otázku, jestli cena neodrazuje nové lidi. b)Debata o slepici a vejci, tedy bude víc lidí na dlouhém triatlonu, když se sníží startovné nebo bude moci být nižší startovné, až bude víc lidí, mi přijde omezující. Co další možnosti, např. že účastníci dlouhého triatlonu předtím startují na kratších distancích a předtím na těch nejkratších. Tedy, že fotbal má takovou popularitu, ač se na to nedá často koukat, protože to kde kdo kope. c)Krátké závody a noví závodníci – vezmu to z mé zkušenosti. Protože jsem se nebál plavat, hledal jsem první závod, kde by plavání nebylo „poddimenzováno“, takže něco 0,75:20:5 nebo 1,5:40:10. Ale když jsem si spočítal, za kolik bych to mohl dát, tak mi vyšlo, že bych byl poslední. A on nikdo nechce být poslední. A když zkousnete, že jste začátečník a holt budete poslední, tak nechcete skončit třeba 10 minut za předposledním a dobíhat do prázdného cíle. Co s tím? c1) Tak třeba nahradit horáka za 6 000 silničkou za 20 000 a více, ale pak to prostě není na zkoušku pro každého jako např. běh. c2) Víc natrénovat, např. jít na závod až příští rok. Ale tím ztratím jak já, tak i závod bude mít o závodníka míň. c3) A co třeba pomoci vytvořit podmínky samotnými závodníky, aby tam ti začátečníci stejně šli? Bylo by například tak složité, aby se kromě prvním závodníkům zatleskalo i těm na konci? Je tak složité, aby když někdo dokončí za třeba 1:01 se po čtvrt hodině postavil do cíle a podpořil i ty ostatní? Nebyl by to pak jinej zážitek pro toho závodníka na konci? Nebyla by pak fotka posledního závodníka, kterému fandí třeba 50 lidí v cíli dobrým lákadlem pro další, kteří to chtějí zkusit? A třeba někoho napadnou i jiné věci, které jsou zadarmo a mohou pomoci.

  1. Díky všem pořadatelům závodů, že nám vůbec dávají tu možnost volby se zúčastnit a všem, kteří se těch závodů účastní. Ve výsledku to všichni děláte(me) pro sebe navzájem.
avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 22.11.2012 10:05:53

>> Elvard, 21. 11. 2012 17:12:07

Ale jo, Moraviamana půjdu, ale chtěl jsem letos konečně zkusit Czechmana a nejspiš z toho zas nic nebude. Takže asi zase Sudety tour jako posledni dva roky.

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 19.12.2012 07:47:54

A pak že to nejde levněji :)))

http://www.ironman.cz/…cz/propozice

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
avatar

Radomir muž 21.12.2012 15:08:10

Možná hloupý dotaz, ale proč skoro všichni blokujete a celkem nevhodně se vyjadřujete o Bigmanovi? Jedná se jen o to, že tam není korektní plavání (většinou se vyvezou závodníci nahoru a plave se po proudu Vltavy) nebo je v tom ještě něco jiného? Proč je jeho pověst tak špatná?

Vláďa hodnotí letošní ročník (2012) celkem solidně (šel HIM): Vl001 blog

avatar

Vyškov

10 km: 0:39:21 (2009)
půlmaraton: 1:29:47 (2007)
maraton: 3:24:33 (2012)

Moulin1 muž 22.12.2012 23:02:07

Jen velmi stručně. Závodí tam velmi málo lidí kvůli kterým nechá pan pořadatel uzavřít kus dálnice. Má na to zázračné dotace. Jako cenu dává zlaté přívěšky a mikinu za absolvování obou závodů v limitu. Vrací téměř celé startovné.

avatar

Praha - Přezletice / Všelibice

Celkem 821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:29 (2010)
půlmaraton: 1:35:18 (2010)
maraton: 4:03:37 (2010)

Repsol muž 23.12.2012 15:45:53

>> quassar, 16. 11. 2012 09:49:04 Tak když tu cyklistiku povedeš do Českého Dubu z Hamru na Jezeře, tak maš vyřešeno i plavaní :-)

avatar

Zvolen

půlmaraton: 1:35:33 (2015)
maraton: 3:34:50 (2015)

Radoslav G. alias
Vincent
muž
22.01.2013 21:33:15

moc to sem nepatrí, ale nechcel som zakladať ďalšie vlákno. Jedna hodne zlá správa z IM v Južnej Afrike IM v južnej afrike si vyžiadal dva životy … Otázka na tých skúsenejčích… kde hľadať príčinu takejto udalosti, a u dvoch relatívne mladých pretekárov ?

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 23.01.2013 19:19:40

Tak je více možností. Buď si nenechali udělat vyšetření srdce, které by si každý rozumný člověk takto sportující měl nechat udělat (a nebo ne, ale pak nebrečet). Nebo si ho nechali udělat a měli zdravotní problém, který se těžko odhaluje. Nebo dopovali. Nebo pořádně netrénovali a byla to hurá akce.

Normální zdravý člověk na závod se připravující nemůže takto skončit.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Nalezené položky: 73 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.