Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Achilovka - bolest při styku s botou

Achilovka - bolest při styku s botou

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 10.11.2012 16:45:10

Ahoj, jestli mohu poprosit o radu, prošel jsem stará themata, ale jasno nemám. Místo: nad patou, tam kde se dotýká bota při chůzi. Při zmáčknutí místa rukou nic nebolí. Objevilo se to v botech NIKE, ty jsem zaměnil za tenisky a bolesti ustoupily, po pár týdnech zesílily. (V těch NIKE to bolí více) Běhat se dalo bez problému, ale na druhý den při chůzi byly obtíže. Teď už ani netrénuji, ale při chůzi je to stále. Po mazání, to bolí při chůzi ještě víc. Pokud zkusím běhat po bytě bos, nic nebolí. Čím to je a co to je? Jak se toho zbavit a vrátit se tak k treningu? Díky moc Rosťa

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
avatar

xnovak muž 17.11.2012 10:31:02

>> Lipenská lokomotiva, 10. 11. 2012 16:45:10

Ahoj, jaky typ bot to je? Freecka? Nebo něco jako eclipse? No jinak- mám to to samé. Kamarad také. Nike boty na me působí daleko mekceji nez ostatní a to i co do podélné podpory. Je to lepší pro přirozený běh, ale pro silových trénink, intervaly. Bolesti jsem měl ve stejných místech jako ty. Zkus více věci najednou:

  1. před tréninkem samotným 5 minut klus na zahřátí
  2. protažení
  3. po treningu opet protažení- uvolnění svalu. Pozor- protažení a uvolnění je trochu rozdíl.
  4. lehký vyklus se zaměřením na uvolnění kotníku a lytek

Dále pak doporučuju střídat boty podle toho, jaky trening půjdes. Jestl pomalejší objem nebo regeneraci, klidně Nike boty a záměr se při tom běhu na techniku a uvolneny běh. Jestli intervaly nebo něco na silu, vol tvrdší boty.

Předpokládám, ze se snažíš trénovat na závody a zlepšování rychlosti a výkonu,ze? :)

Ps. Omluva za diakritiku- spellcheker na tabletu boduje

avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 19.11.2012 21:45:18

>> xnovak, 17. 11. 2012 10:31:02 Tyjo, díky za odpověď. Jde o NIKE dual fusion. Bohužel skoro tak jak popisuješ postupuji obvykle. Co jsou tvrdší boty? Jasně, rychlost je základ úspěchu. Minulý týden jsem i kulhal, na běh ani pomyšlení. Trenér, co mě kdysi trénoval, si myslí, že v tom je zánět. Tebe to přešlo? Za jak dlouho? Díky a měj se Rosťa

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 19.11.2012 21:48:53

>> Lipenská lokomotiva, 19. 11. 2012 21:45:18 Jenom, co myslíš tím uvolněním? Vytřepávání a masáž? No pomalejší objemy, to ani skoro neběhám:)

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
avatar

jostibi muž 20.11.2012 08:09:48

>> Lipenská lokomotiva, 19. 11. 2012 21:48:53 odporúčam chladiť, strečing a daj si oddych od behu a navštív ortopéda… pri strečingu to nebolí? ak natiahneš achilovku?.. napíš mi na e-mail: jostibi@gmail.com, inak pracujem ako fyzioterapeut

avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 21.03.2013 12:26:44

Tak tento problém mne postihl taky, trochu pomáhá ledování a zábaly, ale už mne to zlobí 14 dní. Nemyslím si, že hlavní příčinou jsou boty. Běhám už přes rok pořád se stejnýma botama, střídám tři páry nepravidelně v poměru tak 50:30:10%. Bolí to úplně na vršku paty. Prostě jednoho rána jsem se probudil a bylo to tam :-( Jak se toho zbavit? Edit: achilovku natahnu zhruba stejně jako tu druhou, ale tu bolest při tom cítím.

Motto: Who dares wins
avatar

xnovak muž 28.03.2013 16:58:29

ty kraso, koukam, ze jsem jako nezdvorak propasl odpovedi a neodpovedel dal. :( Omlouva…

Tvrdsi boty jsem myslel – ja mam napriklad Adidas Kanadia s vlozkama, ktere maji plastovy zaklad, takze tuhe jsou dost. Znamej zase zacal i na obyc treningy pouzivat triatlonove specialy, ktere jsou pry tvrde take – kazdopadne obema nam nase „stare“botky pomohly do par tydnu. :) Tydny proto, ze pres bolest by se behat nemelo, ale pri uvolnovani, strecinku a protazenim pred treningama a tim vsim, pokazde bolest byla mensi a mensi – tak to slo pomalu.

plus jak Jostibi radi – lokalni ledovani … tak na minutu pro masirovavat ledem anebo kotletou z mrazaku apak na panev a k veceri :)


cop2: aktualne me boli achilovka opet. :) Take ji natahnu, jako tu druhou a take uz ale boli – duvod tusim tak na 90% – trening pred asi mesicem, kdy byl mraz jak v ruskym filmu a ja mel intervalovy trening. :( Pak nedostatecne protazeni a druhy den – bylo to tam. Postupne to ustavalo diky uvolnovani a ledovani. hlavne pak, jak mi to bolesti dovolily, jeste protahovani a automasaze.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.