Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » energetické gely

energetické gely

Nalezené položky: 280 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 01.06.2018 09:01:33

>> ivan99, 01. 06. 2018 08:54:28

Při běhu v kopcích je jiné energetické krytí než na rovině, myšleno při adekvátní ekvivalentní rychlosti, například 10 km/h do 15% stoupání (tempo 6:00/km) vs. 16,75 km/h na rovině (tempo 3:35/km)? Díky předem za dovysvětlení.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 01.06.2018 12:57:19

>> Petr Kaňovský, 01. 06. 2018 09:01:33

Podla mna to koplikujes.

tempo treba zamenit za usilie. Potom zavodne usilie na napr. 90 min. by malo byt velice podobne. Takže energeticka potreba ( teda aj S) je velice podobna.

Rozdiel bude individuakny – ale svojou podstatou taktiez iba v usili, ked v prudsich stupaniach ( hlavne bliziacim sa schopnostiam )je vacsia spotreba S ( dalej v prirodných prekazkach … atd.)

Traily sa nebehaju v rovnomerných stupaniach.

Mozno hra aj ulohu to ( Rudo urcite doplni ) , že telo dost casto prepina medzi rezimami, dost asi aj kolise laktat. Proste zavodný trail ( hlavne kratsi ) sa neda ist na rovnake HR ako si volakedy behaval. že si rovnomerne spomaloval aby si ho drzal na jednej rovine.


Rozdiel ( mozno toereticky) ma este napadá , pouzitie v kopcoch ( pripadne v klesaniach ) iných svalov ako v beznom treningu.

Su to z mojej strany len spekulacie, ale zalozene na logike, resp. snahu o nu.

avatar

Sloviensko

rudo muž 01.06.2018 20:12:47

>> ivan99, 01. 06. 2018 12:57:19

ano ide aj o ine svaly pri behu do kopca, svaly skutocne makaju.

beh na rovne by mal byt tak ekonomicky efektivny, ze svaly by mali pracovat len malo a spotreba energie by mala byt co najmensia

TEP – hodnota HR ale vobec nemusi byt priamo umerna usiliu, ci spotrebovanej energii, kedze srdce zacne v kopcoch pracovat s vacsim tlakom a objemom,

pri behu na rovine v uvlnenom rezime srdce pracuje s mensim tlakom a objemom.

vychadzat z hodnoty HR a snazit sa ju prepocitavat znamena zle uvahy a velke chyby.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:11 (2006)
maraton: 2:42:13 (2006)

Ondriško muž 02.06.2018 15:40:09

>> ivan99, 01. 06. 2018 12:57:19

Cim slabsi/horsi/po­malsi bezec na rovine, tym viac je pre zistenie jeho kondicie- ci funkcnosti obehovej sustavy dolezitejsie ako si pocina pri behu do stupania ci kopca. Vysvetlenie je jednoduche- okrem ineho, je slabsi bezec pri behu po rovine limitovany technikou a stylom, hoci ma aj perfektnu kondiciu obehovej sustavy. A prave kvoli tomu lahsie dosiahne a udrzi maximalnu SF pri behu do kopca/stupania.

A k Tvojej otazke: ak ma manzelka problemy so zaludkom/bruchom pri najedeni sa pred behom, tak nech prosto pred behom neje. Ak je beh doobeda,nemal by to byt ziaden problem.Ci musi jest pred behom?

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 03.06.2018 23:34:40

>> Brutto, 31. 05. 2018 14:31:07

Ahoj,

chcem to vyskúšať (to COCO-HYDRO, čo som používal aj na tvoje odporúčanie a chutilo mi, už nedostať). V ponuke sú tri príchute, ktorú používaš? Odskúšal si ich? Dík, za info.

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.06.2018 08:21:12

>> AdCo, 03. 06. 2018 23:34:40

Ahoj. Vyskusal som len citrus prichut a chuti mi, je to v pohode. Ine som v podstate pre istotu ani neskusal :) Mam aj jedno velke balenie, kde si mozes odmerkou nasypat kolko chces, ale mam aj tie 60 g sacky, ktore sau velmi prakticke prave v tom, ze su to sacky :) Pre vysvetlenie – nemusim tolko vymyslat s prazdnymi tubami od vitaminov a neviem coho, ked si chcem pripravit „balicky“ do dropbagov, pripadne na nejake obcerstvovacky. Nevyhoda je zas prezmenu v tom, ze je v tom 60 g, takze na pol litrovu flasku moc a na dve pollitrove flasky malo :) Ale mne sa vacsinou pri sypani uz trasie ruka, takze to mam na jednu flasku tak akurat :))) Coco hydro uz veru nie je dostat, mna nastvali tym, ze zacali zmensovat obaly ale ceny zostavala rovnaka. Okrem toho mi pomaly prestavalo vyhovovat, lebo mineralne bolo vyrovnane skvele, ale ked chcel clovek poriadne zatlacit na pilu (najma v druhej polovici pretekov), tak uz potreboval popritom riadne aj tlacit gely a to zas nie je uplne pre mna. Tento drink je dobry v tom, ze pokryje aj dost velku cast energetickej potreby. Inak mam este od nich aj solne tablety, na ktore nedam dopustit (odvtedy uz nemusim za celu stovku zjest ani jedno magnezko) a minule som vyskusal zobrat aj slane gely (velmi prekvapili, prijemna zmena- nakolko nie su sladke ale slane) Sakris, uz tu vyzeram ako podomovy predajca Sponseru, tak ale mne tato znacka sadla, nemozem za to :)

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 04.06.2018 09:53:27

>> Brutto, 04. 06. 2018 08:21:12

Ahoj, ďakujem za vyčerpávajúce info. Na začiatok si objednám pár sáčkov citrus a po jednom z ostatných príchutí. Po overení, že to mi sadne tak aj veľké balenie, ktoré samozrejme vychádza aj finančne lepšie. Skúsim aj tie soľné tabletky. Ináč na posledných dvoch stovkách (Letecká a Lazovka) som mal problém s gelmi, na konci som na ne nemohol ani pomyslieť, jedol som akurát posolené banány a pil vodu… V minulosti som s tým problém nikdy nemal, používam Agave9 a GU. S tým COCO hydro máš pravdu, ale na pitie to bolo vynikajúce, samozrejme energeticky to nepokrývalo spotrebu.

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.06.2018 10:03:37

>> AdCo, 04. 06. 2018 09:53:27

Nie je za co, rad aj nabuduce ked budem vediet :) Len bacha na to, ta znacka ma este aj nejaky Competition drink, Carb loader a este dokonca aj v Long energy to ma rozlisene na dva druhy podla obsahu bielkovin. Cert aby sa v tom vyznal. Ja mam tusim tu s obsahom 5 % bielkovin. Prave komplexnost mi na tom sedi najviac. Ze fakt nemusim riesit milion veci navyse. Co sa tyka tych gelov, Agave je super nakopavac (nehovoriac o tej navykovej chuti cokoladoveho), ale je to v podstate iba fruktoza, takze vlastne len nejaky kusok ovocia v tekutej forme. Dlho to nevydrzi a clovek je s energiou zase tam kde bol. GU su vcelku dobre (podla mna milionkrat lepsie ako Powerbar) a je vyhoda, ze ich robia aj s prisadou kofeinu. Mam obe znacky, ale bravam ich sosebou len ako zeleznu rezervu „keby daco“ a vacsinou ich ani nepouzijem. Myslim, ze polovica z nich je uz aj po dobe expiracie, ale pri geloch sa nebojim nejakej vyraznej kazivosti. Zistil som, ze telo mi este celkom dobre znasa K4 od Kopmavy, ktory ma vyhodu v tom, ze obsahuje aj MCT tuky (co su velmi dobre znazane tuky so stredne dlhym retazcom a pri vykone v podstate funguju tak rychlo ako „cukor“), takisto kofein, ale hlavne A-AKG a citrulin malat, co som zistil, ze mi ako jedny z mala doplnkov vyzivy fakt funguju (kupil som si ich aj samostatne aby som to otestoval a je to fakt dost nakopavka dat si to pred nejakym tempacom).

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 04.06.2018 10:16:45

>> Brutto, 04. 06. 2018 10:03:37

Ahoj,

ďakujem za ďalšie osobné skúsenosti.

avatar

Bratislava

Brutto muž 04.06.2018 10:24:52

>> AdCo, 04. 06. 2018 10:16:45

Nie je za čo :)

Nalezené položky: 280 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.