Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » operace slepeho streva

operace slepeho streva

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 18.11.2012 10:19:59

zdravim, mate nekdo prakticke zkusenosti, jak postupovat po operaci slepaku (laparoskopicky) s treninkem a stravou? letosni pro me zkoncila :-)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

moucha23 muž 26.05.2013 17:10:00

oživuju diskuzi,taky mám stejný problém, kromě toho, že nádor byl větší, takže mi to nedělalai laparoskopicky, máte někdo zkušenosti nebo nějaké rady?

avatar

Praha-Kunratice

Celkem 11110,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:07 (2012)
půlmaraton: 1:48:22 (2012)
maraton: 3:53:36 (2012)

HaGa žena 27.05.2013 21:08:59

>> moucha23, 26. 05. 2013 17:10:00

Problémem po operaci (slepé střevo, žlučník) nebývá následný trénink či strava, ale jizva. Mně operovali slepák v osmnácti a prakticky po čtyřech týdnech jsem zase plně trénovala kanoistiku včetně posilovny. Stravu jsem taky nijak dramaticky neřešila, do pár dnů jsem jedla jak jsem byla zvyklá. V té době se rozmasírování jizev nijak neřešilo. Fyzioterapeuti dnes tvrdí, že změna napětí v okolí jizvy může ovlivnit končetinu, která je právě na straně jizvy. Faktem je, že úraz (po přetížení) mi nastal před deseti lety na pravém koleni, při běhu mě bolívá pravý hamstring a nyní po několika dlouhých bězích došlo k přetížení šlach na vnitřní straně kotníku pravé nohy. Během fyzioterapie minulý týden, kdy mi byly Dornovou metodou uvolňovány klouby od palce ke kyčli mě začalo okolí jizvy staré osmadvacet let nepříjemně tlačit. Kdybych mohla vrátit čas zpět, asi bych si po operaci našla dobrého fyzioterapeuta, který mě naučí, jak s jivou pracovat, jak zamezit srůstům a změnám, které mohou vést ke zdánlivě nesouvisejícím komplikacím.

Motto: ...let the river flow...
avatar

Celkem 17 km
Minulý měsíc 0 km

Eila žena 09.06.2013 18:47:33

Tak asi to je hodně individuální, já vyběhla poprvé po cca 4 týdnech, ale hned si s tím nějak hnula, protože domů jsem sotva došla. Další pokus proběhl až po dalších 2 týdnech a to už bylo ok. Velmi pozitivní byl úbytek váhy, protože jako vrabec jsem jedla dalších pár týdnů. Stravu jsem neřešila vůbec, první týden po operaci jsem se vyhýbala hodně nadýmavým potravinám, což mi doporučili v nemocnici, ale to bylo vše. Určitě masírovat jizvy, mě trochu vrostla ta největší a občas mě bolí nebo cítím, jak mě pne a díky tomu se ani úplně nevyhojila, jak jsem čekala. Problém po operaci spíš byl obecný zdravotní stav, protože jsem byla často nachlazená nebo měla virózy či aspoň rýmu. Těžko říct, jestli to souviselo, ale prý se to stát může.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.