Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Udrziavaci bezecky trening

Udrziavaci bezecky trening

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

BA

Andrej muž 04.05.2007 08:07:16

Mam za sebou bezecky vrchol sezony, nasledne mensi oddych a teraz by som sa chcel vrhnut na bicykel (maratony, XC preteky a pod.). Chcem vsak co najmenej stratit „bezecku formu“, preto by ma zaujimalo, aku formu by malo mat moje behanie – vychadza mi to tak 1× za tyzden. Len vyklus volnym tempom, fartlek?

avatar

Celkem 65988 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 04.05.2007 09:08:31

1× tydne je dost malo, nevim jestli tim neco udrzis a hlavne co si predstavujes od pojmem udrzet formu.

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 04.05.2007 09:10:23

Dobré téma. Dovolím si přidat osobní zkušenost. Kombinuji kolo a běh. Když jsem kolo omezil během půl roku na 1× týdně 1 hodinu, hodně jsem se na něm zhoršil, přestože se běh (a snad i obecné vytrvalost) stále zlepšuje. Omezení běhu považuji za ještě problematičtější, protože nejde jen o fyzičku, ale i o klouby a pohybový aparát vůbec. Abych si z větší části udržel svou současnou běžeckou formu, která je dána asi 6 hodinami týdně, nesnižoval bych to pod 1/2 dosavadního objemu. Běhat jedenkrát týdně považuji za nedostatečné i při hóódně kilometrech na kole.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 04.05.2007 14:20:10

Udržet vysokou běžeckou formu,kdy běháš 5–6 týdně podle mě dost dobře nejde.Samozřejmě záleží na rezervách a dispozicích daného běžce.Někdo je blízko svého maxima a jiný má před sebou zlepšení o desítky procent. Představa,že budu udržovat aktuální výkonnost jedním během týdně je velmi úsměvná.Každý týden se budu trápit během,až mě to přestane bavit a s běháním skončím. :) Takže ,abych pokaždé ztuha nestartoval běžecký motor potřebuji běhat minimálně 3× týdně.tzn. 30–50km.V kombinaci s cyklistikou (bike 70–100km nebo silnička 100–150km) nemusí být zhoršení zásadní.S nějakým (10s/km?) určitě musím počítat.

avatar

Liberec

Albert muž 04.05.2007 20:07:54

Jedou týdně určitě nestačí, to mám ověřený na vlastní nohy. Asi dva roky jsem běhal jen přes zimu a v létě jezdil jen na kole s jedním během za týden (někdy ani to ne). Na podzim sem musel nohy znovu učit běhat. Myslím si, že minimum je běhat tak 3× týdně jak píše Milan. A soustředit se spíše na kvalitu – tedy jednak ABC a další cvičení kroku a potom spíš intervaly nebo fartlek než nějaký dlouhý běhy. Samozřejmě pokud by si chtěl na podzim běžet nějaký maraton tak to asi bude chtít čas od času i delší běh – čistě proto že to není jen o vytrvalosti oběhového aparátu (tu udrží kolo na slušné úrovni) ale taky o schopnost svalů na nohou pohlcovat a tlumit rázy atd. jak už psal RK. Je to prostě o tom, ujasnit si co bude priorita.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 04.05.2007 20:18:01

Souhlasím, že 1× týdně je hodně málo i na udržení. Myslím, že je potřeba minimálně 2, spíše 3 běžecké tréninky týdně. Předloni jsem měl problémy s bursitidou levé patní kosti (achilovky) a přestože jsem na mé poměry najezdil mnohonásobně vyšší objem na kole (necelé 3000km za asi 4,5 měsíce) a běhal jsem zhruba 1× týdně 6–10km (+ k tomu 1–2 týdně plavání), hodně jsem spadnul. Přesně o 4 minuty na 5km. I když já zrovna nejsem ukázkový příklad přenositelnosti vytrvalosti. Na mě cross trénink moc nezabírá. Když jezdím na kole nebo plavu, do běhu to vůbec nepomůže. Když běhám, tak o něco lépe jezdím na kole, ale opravdu jenom o něco málo. Teď testuju inline, tak uvidíme jestli to se mnou bude něco dělat i v běhu, ale moc tomu nevěřím.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 05.05.2007 19:56:59

Malý dotaz: já tedy pouze běhám, na kole jezdím jen někdy do práce ( 2,5 km ), na nákup a občas se jedeme někam projet s manželkou, ale několikrát jsem se zde na fóru setkal s termíny " bike a silnička ". Co to znamená?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 05.05.2007 20:42:28

bike: horské kolo, silnička: silniční kolo

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 06.05.2007 08:09:57

[quote=Jecminek­.Maselnik]bike: horské kolo, silnička: silniční kolo[/quote] Díky za vysvětlení.

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 12.06.2007 11:27:08

Já jsem četl, že ten, kdo chce rychle běhat by měl na kole používat jinou techniku šlapání než je normální klasická metoda, že tlačíme do pedálu. Jelikož při tomto druhu šlapání posilujeme přesně opačné svaly než, které později využíváme při běhu. To nás tedy při běhu samozřejmě brzdí. Proto je prý třeba pro atlety, když už chtějí jezdit na kole (jako že to nikdo moc nedovoluje, a když už tak leda v přípravném období), tak musí mít nášlapy nebo klipsny a tahat jakoby pedál nahoru a mírně zakopávat. Profi cyklisti prý působí silou na pedál při šlapání neustále. Takže pokud běžec nechce ztratit na kole běžeckou formu, tak by asi měl šlapat jinak. No a co se týče běhání…jak často…tak by možná stálo zato zkusit třeba po každém kole se protáhnout a pak jít klusnout třeba 20–30 minut, jen aby si tělo neodvyklo na tento pohyb. Pokud bych ale já nechtěl ztratit běžeckou formu, tak na kolo vůbec nelezu:-)..ale to je už jiný problém:-D

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.06.2007 12:35:03

Jarda Kolobezka- sklamem Ta a prispejem, lebo mam za tie roky dost exkurzii s bikom- najma kvoli zraneniam :) To Andrej: ak si Andrej F., preco si sa nespytal vcera na treningu? Ved vies, ze chodievam aj na bike a kombinujem to… :) K tomu, aby som Ti odpovedal- ako dlho planujes zostat najma u MTB a nechat beh na vedlajsej kolaji? Ak je to par tyzdnov a budes jazdit aspon 5× v tyzdni, tak moc nestratis, ak budes behat iba 2× do tyzdna. Ak je to viac mesiacov, tak zabudni na „udrzanie“ bezeckej formy uplne. Potrebujes aspon 3 bezecke treningy v tyzdni, aj ked bicyklujes. Formu tak stratis pomalsie- v priebehu asi 3–5 mesiacov. Strata formy sa da uz definovat podla mna ked spomalis viac ako o 5s/km na tratiach nad 5km- nie pri jednom preteku, ked si nerozbehany, ale sustavne. Ak teda budes behat aspon 3× v tyzdni, tak by som bezal minimalne 1× intenzivny trening na rovine (kedze viem, ze si vrchar), aby si nestratil koordinaciu pri rychlom behu, jeden fartlek v terene a jeden beh v trvani od 80min-120min v pomalsom tempe. Inak mozes bikovat- aj v ten isty den ako behas, ak mas dost casu. Musis pocitat s tym, ze k istemu spomaleniu tu dojde (pamataj na pravidlo specificity), ale aerobnu pripravenost si asi udrzis, najma ak sa nebudes na biku flakat. Az sa rozhodnes neskor na jesen pre dalsi mensi vrchol v behu, tak Ti bude stacit na navrat cca 6–7 tyzdnov a mozno vyletis este vyssie ako pri prvom. Pri bicyklovani sice namahas nohy, ale ine svalove partie a inym sposobom ako pri behu. Nezabudni sa obcas zdvihnut zo sedla a zabrat v stoji do kopca- je to asi najblizsi pohyb behu do vrchu. Ak si, kto si myslim ze si :) , tak Ti prajem vela stastia na sobotnu kvalifikaciu- mas formu ako hrom, tak to nepresustruj. Ak to vsak nevyjde teraz, skusis to nabuduce, si este mlady.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 14.07.2008 12:58:00

Šoupnu to sem. :-)

Byl jsem dnes na kontrole a ještě budu 6 týdnů bez sportu a bez žen. Nevím, co je horší. :) Srůstá to prý pěkně, tak aspoň něco. Od zítřka budu uschopněn, tak plánuju na víkendy delší výlety po jizerkách. Jen si musím najít nějakou skupinku svižných důchodců, aby mi to lépe utíkalo. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 09.08.2008 09:49:18

Aj mne poradte,behám denne 10–12km,kúpila som si bicykel,lebo zo zdrav.dôvodov by som chcela skúsiť vymeniť beh za bicykel,zatiaľ to mám ako doplnok popri behu do práce 20km.Tých 10km urobím v pohode za 50min-netrhám sa to mám ráno.Koľko musím prejsť na biku,keď chcem mať približný výdaj,lebo predsa,dá sa tam zmakať,ale preds,chvíľami sa ide aj dolu kopcom a to sa vlastne odpočíva.Druhá vec je zobrať si sporttester asledovať si tep,ale ako mám udržiavať pravidelný tep,keď dolu kopcom sa ťahať nedá?Niekde som čítala,že ak behám napr.10km,na bicykli musím aspoň30.Vám cyklistom sa to zdá smiešne,ale teraz mám problém,kam pôjdem,je to rozdiel,ako moje bež.trasy.Niekedy v mladosti keď som mala cestný favorit som s otcom dala aj 80km,ale to som ešte nebehala a nebolo to každý deň ,len nárazovo.Dík,pá.

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.