Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak zrychlit běh-při fotbale

Jak zrychlit běh-při fotbale

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

martas11 muž 16.05.2007 18:49:00

Zdravím, nevím jestli mě někdo poradí. Potřeboval bych poradit jak zvýšit výbušnost při fotbale-běhání, co se týče vytrvalosti ,tam to není tak špatné,ale jsem pomalý- na tom bych chtěl zapracovat , ale nevím jak trénovat. Nechodím do žádného oddílu, hrajem to jen rekreačně 2 krát týdně, ale i tak bych se chtěl zlepšit. Poradte jak zvýšit výbušnost ,sílu v nohách a sprint. schopnosti. DÍKY za příp. rady p.s. krom toho fotbalu ještě jednou až dvakrát do týdne chodím běhat po lese cca 5 km-středním tempem-asi z toho nemám problém s vytrvalostí

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 16.05.2007 19:51:35

problém je, že to je dost daný geneticky, ale pokud si to do teď netrénoval, určitě se zlepšíš. nejjednodušší je běh do kopce. delším během do kopce posílíš nohy a řekněme 10–20m úseky v maximální rychlosti a odpočinkem 2–3× delším než běh. opakování 8–10×. další možnost je člunkový běh. to znamená krátké úseky sem a tam. právě v těch otočkách dochází ke největšímu zatížení…a musíš spíš zadrobit než tam dohamtnout a otočit…cviků je strašná spousta..to se sem nedá napsat. udělej si jednou týdně místo 5 km běhu trénink s kopcem úsekama a člunkáčem. lepší cvičení jsou při fotbalovém tréninku s týmem a dalšíma pomůckama, ale pokud chceš sám, tak asi něco na tento způsob. trénoval mě mimo jiné i přemek bičovský, který se hodně věnuje síle a výbušnosti a hodně mi právě v tomto pomohl..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

martas11 muž 21.05.2007 14:08:41

Díky moc za radu, ještě bych se rád zeptal co kolo? Je jízda na kole,příp. rotopedu nějak přínosná k podpoře rychlosti běhu ? nebo je to spíš jen jako doplněk. po úraze, po nemoci apod. díky

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 21.05.2007 14:16:03

kolo je dobrý doplněk, nezatěžuje klouby a posiluje svaly zase trošku jinak. určitě je dobrý se před i po protáhnout, hlavně nohy. Pomůže ti to hlavně na sílu, takže určitě bys neměl jen jezdit na kole.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 21.05.2007 14:27:35

kolo na výbušnost ve fotbale nepomůže vůbec, spíše naopak, budeš-li mu dávat hodně, může Tě únava z kola při výbušných tréninzích limitovat. Na rychlost se dají trénovat třeba člunkový běh, krátké sprinty (klus a třeba každých 50m 20m sprint), na výbušnost švihadlo, žabáky do schodů atp.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 21.05.2007 14:57:33

Svihadlo len tak obecne asi nie. Musis pracovat pri nom riadne clenkami, menit rychlost svihov a makat rychlo, inak je to vytrvalostny trening.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 22.05.2007 07:49:24

to JM: nepočítám s tím, že bude jezdit na kole 100 km za den. hokejisti i fotbalisti jezdí na kole nebo rotopedu, třeba i před nebo po zápase..a pokud bude vsouvat 20m sprinty do výklusu, bude to už spíš rychlostní vytrvalost, ne trénink maximální rychlosti a výbušnosti. fotbalisti používaj hodně cvičení, který se nazývá rychlý nohy na zrychlení frekvence a koordinace běhu..k tomu však asi nebude mít kolega možnost…ale možností je fakt hodně a jde spíš o to, trénovat to správně – kolo, švihadlo, žabáky (lepší jsou překážky), sprinty.....

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Praha

Flipper muž 22.05.2007 10:22:15

Švihadlo je výborné a velmi často používané pro box a jiná bojová umění Cvičení viz třeba: http://youtube.com/watch?…

avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 22.05.2007 12:52:03

2martas11: Podívej se na stránky www.trenink.com , ten je celý věnovaný fotbalovému tréninku. Ono nejde pokaždé při fotbale jen o samotnou startovní rychlost, ta musí být spojená i s rychlostí reakce a správným rozhodováním.

avatar

martas11 muž 25.05.2007 21:21:54

;DÍKY chlapi, vím že ze mně nějaký sprinter nebude-jsem spíš vytrvalostní typ,i postavou,ale trochu to chci zlepšit, je sice pěkné že dokážu běhat hodinu bez přestávky,ale je mi to k ničemu když jsem u balonu skoro vždycky ten druhý,aspon že kopat celkem umím, až mně to přestane bavit tak začnu s pořádným běháním jako vy co jste tu. Tak zatím.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 25.05.2007 23:08:46

[quote=martas11];DÍ­KY chlapi, vím že ze mně nějaký sprinter nebude-jsem spíš vytrvalostní typ,i postavou,ale trochu to chci zlepšit, je sice pěkné že dokážu běhat hodinu bez přestávky,ale je mi to k ničemu když jsem u balonu skoro vždycky ten druhý,aspon že kopat celkem umím, až mně to přestane bavit tak začnu s pořádným běháním jako vy co jste tu. Tak zatím.[/quote] Buď klidný, taky mě v mládí štvalo, že jsem byl při fotbale moc pomalý, takže jsem některé zápasy proseděl na střídačce. Ale vsadím se, že těch 90% (a více) rychlejších z mládí, bych nyní v pohodě uběhal. Takže až tě ten fotbal přestane bavit, dej se na běh. Při něm se nemáš na nic a na nikoho čas vymlouvat. Jedině sám na sebe.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 26.05.2007 20:42:11

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=martas11];DÍ­KY chlapi, vím že ze mně nějaký sprinter nebude-jsem spíš vytrvalostní typ,i postavou,ale trochu to chci zlepšit, je sice pěkné že dokážu běhat hodinu bez přestávky,ale je mi to k ničemu když jsem u balonu skoro vždycky ten druhý,aspon že kopat celkem umím, až mně to přestane bavit tak začnu s pořádným běháním jako vy co jste tu. Tak zatím.[/quote] Buď klidný, taky mě v mládí štvalo, že jsem byl při fotbale moc pomalý, takže jsem některé zápasy proseděl na střídačce. Ale vsadím se, že těch 90% (a více) rychlejších z mládí, bych nyní v pohodě uběhal. Takže až tě ten fotbal přestane bavit, dej se na běh. Při něm se nemáš na nic a na nikoho čas vymlouvat. Jedině sám na sebe.[/quote] Jsem rád, že nejsme sám, kdo se pomalu louči s fotbalem a pomalu, ale jiste začíná propadat v zálibě s názvem běh. A končím, ze stejných důvodů, tak jak to píšeš Mirku.

avatar

millan muž 28.05.2007 14:46:46

Včera jsem se byl podívat na mužstvo, kde jsem hrával. Přijel jsem na kole z krásný projížďky a s jiným, co přišel z tenisu jsme se shodli, že i bez toho fotbalu se dá vydržet. Nicméně nic není tak krásnýho jako když to trefíš z první a nebo uděláš kličku brankáři a napne se síť. Hraj dokud to jde. Běhání (i když ty endorfiny fakt maj něco do sebe :-) ) Ti neuteče, ale fotbalová šatna bude chybět.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.05.2007 15:12:55

Nechal som futbal v necelych 17 a islo mi to celkom dobre. Nic by ma uz nedostalo spat, ani vidina prvej ligy. Prejst cisto na atletiku z prvoligoveho futbalu (dorast) bolo moje najlepsie rozhodnutie v zivote. Pokial som hraval futbal, nikdy som v zivote nevedel, ako tvrdo sa v niektorych inych sportoch trenuje. Ak mas myslienky smerujuce k tomu, ze sa na futbal vykasles kvoli chybajucej rychlosti, tak to sprav, pokial este behat mozes. Neskor Ti nikto nebude garantovat, ze na behanie budes mat este zdravie. Rob to, co Ta bavi a k comu mas cisto pozitivny vztah.

avatar

Přerov

Celkem 9773 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:32 (2007)
půlmaraton: 1:33:04 (2012)
maraton: 3:49:59 (2011)

Aldaman muž 29.05.2007 07:49:29

Mě zatím bavilo obojí. V neděli jsem musel ( ač jsem s tím ani nepočítal , navíc jsem si byl ráno lehce zaběhat 11 km) naskočit asi 10 min po začátku zápasu. Bylo horko a mladej kluk (20 let) to po 10 min nemohl udýchat ( a to hrajeme předposlední soutěž). Další mladej co byl na střídačce tak byl ještě pod vlivem alkoholu tak jsem nastoupil já. Já teda uběhal zápas celý, po 15 min na hřišti jsem vstřelil gól, tak jsem byl spokojenej, nakonec to skončilo 1:1. A proč si raději zajdu na běžecké závody než na fotbalový zápas. Když vidím jak chlapi co mají přes 30 let na hřišti běhají jak splašení bojují a dvacetiletí mladíci jen chodí a kašlou na to raději jdu na závody, tam běhám za sebe a můžu se zlobit jen na sebe pokud něco pokazím.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 29.05.2007 08:09:25

souhlasím s millanem…šatna, pocit po vstřelení golu nebo po nějaký pěkný akci…k nezapla­cení.. běh – na jednu stranu je dobrý, že se člověk musí spolehnout jen sám na sebe..na druhou stranu je to strašně sobecký sport.. fotbal (a kolektivní sporty obecně) – jsou mimo jiné o tom, jak se člověk dokáže uplatnit a začlenit do kolektivu. a jak kolektiv dokáže najít směr a pracovat společně…to běžec, který vždycky jen běhal, asi nepochopí.. řekl bych, že oboje má svoje a pokud běh baví a na fotbale je dobrá parta, proč nedělat oboje. navíc MARTAS11 se neptal jaký sport dělat, ale jak zrychlit při fotbale..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 29.05.2007 14:45:24

[quote=slv]běh – na jednu stranu je dobrý, že se člověk musí spolehnout jen sám na sebe..na druhou stranu je to strašně sobecký sport..[/quote] Běh je strašně sobecký sport? Více než fotbal? Tak to se musím zasmát. V čem je běh sobecký, proboha? Fotbal jsem hrál jako kluk s kamarády ze školy ve stejném klubu (TJ Slavoj Břevnov), na školním plácku a jinde, ale co si pamatuji, tak jakmile se začalo hrát, šlo kamarádství stranou, každý myslel jenom na sebe. A i když jsem hráli jako klub a prohrávali i velice vysoko, tak že už bych to na hřišti vůbec nemohl podle výsledku více skazit, myslíš že někdo z kámošů řekl: Jdi si z té lavičky taky zahrát? Hráli jsme velice často bez trenéra. Honza Berger sice na tebe pod oknem zapískal, aby si měl s kým zakopat, ale když nás bylo více, tak už nás jenom „vodil“, přehrávku si od něj málo kdy dostal. Výjimkou byly tzv. jednodotky, nebo-li hra na jeden dotek. A když šel Honza jako dorostenec do Sparty, tak tam dlouho nevydržel mezi těmi nafoukanci. Každý tam měl superkopačky a vybavení takové, které si on jako kluk z chudých poměrů nemohl dovolit. Tak raději šel zpátky do Břevnova, odkud si ho vytáhl trenér Pospíchal do Plzně, a teprve odtamtud skončil opět ve Spartě. A běžci? Málokde poznáš tolik lidí, kteří ti pomohou radou nebo povzbudí při závodě, jako mezi nimi. Před rokem při malém Vírském marathonu mně pozdější vítěz (myslím že Bláha) povzbuzoval v protisměru, když jsem měl krizi, a přešel jsem do chůze: To je dobrý, to rozběháš! Kde je ta sobeckost, opravdu nevím. Pokud autor nemyslel, že si lidi při fotbale přihrávají míč, zatímco při běhu tě nikdo z rychlejší nestrká do zad, aby jsi zrychlil. Nebo by tě měl vzít na ramena ? :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 29.05.2007 14:58:00

Souhlas. Chtěl bych říct jenom tolik: Čím fyzicky náročnější sport (pokud možno v přírodě), tím rovnější, férovější a vstřícnější, ochotnější lidi. Alespoň to je moje dosavadní zkušenost. A protože je běh dost fyzicky náročný..... Myslím, že není potřeba nic dodávat. ;)

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.05.2007 15:09:39

Pri kazdom sporte sa moze zist skvela partia, je jedno ci je to futbal, ci beh, ci hadzana alebo plavanie. Zalezi od okolnosti a od stastia. Cim na vyssej urovni sa ten sport robi, tym menej srdecnosti v nom je a tym vacsia rivalita v nom panuje. V kazdom odvetvi. Musim vsak povedat, kedze som hraval futbal na vyssej urovni v tom veku ako som kedy behaval, ze propenzita blbcov je pri futbale mnohonasobne vyssia. Taku koncentraciu sebestrednych, sebeckych, zavistlivych a hlupych ludi, castokrat aj zamerne zlych, som nevidel v ziadnom sporte. Asi to bude aj tym mnozstvom aktivnych hracov, ale niektore typy tento sport dost pritahuje.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 30.05.2007 09:50:38

to MK: tak to je mi líto, žes měl s fotbalem jen takovou zkušenost. Já jsem samozřejmě zažil i špatný kolektiv, ale většinou spíš dobrý, kde se samozřejmě taky našli i jedinci, kteří nestáli za moc, ale tím že je to kolektivní sport, museli se snažit, když chtěli být v týmu. Nějaké kopání na plácku je věc druhá, tam se může stát všechno. Myslíš, že při fotbale si spoluhráči nepomáhaj? o tom je celý fotbal, když si pomáhaj a povzbudí se, maj výsledky. ty týmy kde hraje každej na sebe, jsou strašný a taky neúspěšný. podle toho co o fotbale píšeš, moc jsi ho nepochopil. fotbal není o tom, jestli ti někdo nahraje, ale o ochotě máknout za druhýho, pomoc si navzájem, radovat se ze společného úspěchu. běh je sobecký v tom, že se člověk musí spolehnout jen sám na sebe, trénuje sám na sebe a výsledky ovlivní jen svoje.. jiný bežec nemůže říct, hele tak já za tebe dám tenhle kilák když jsi v krizi a ty mi pomůžeš jindy..přesně tohle se ve fotbale stává často… tak asi tak nějak…jinak komunita běžců je super..to nijak neponižuju..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 30.05.2007 11:21:17

To ale není sobectví. To je prostě důsledek toho, že běh je individuální sport.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 30.05.2007 11:38:14

[quote=slv]jiný bežec nemůže říct, hele tak já za tebe dám tenhle kilák když jsi v krizi a ty mi pomůžeš jindy[/quote] Zkus šesti-, dvanácti- nebo čtyřiadvaceti­hodinovou štafetu a tam můžeš zažít i tohle.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 30.05.2007 12:24:37

[quote=Mirek Kostlivý]A běžci? Málokde poznáš tolik lidí, kteří ti pomohou radou nebo povzbudí při závodě, jako mezi nimi. Před rokem při malém Vírském marathonu mně pozdější vítěz (myslím že Bláha) povzbuzoval v protisměru, když jsem měl krizi, a přešel jsem do chůze: To je dobrý, to rozběháš![/quote] Mám podobný zážitek z loňského dvojmaratonu v Porubě. Tam Dan Orálek po doběhnutí v 2. maratonu šel v protisměru a povzbuzoval, mám pocit, že až do dokončení závodu. On to běžel nějak kolem 2:40, takže snad ještě delší dobu pak povzbuzoval. Na mistrovství světa v Helsinkách si běžci vedoucí skupinky někde kolem 30.km podávali láhev s pitím. Ale na druhou stranu viděl jsem i při důležitých futbalových utkáních, že hráč pomohl protihráči. Ale u běžců je to zcela běžné.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 30.05.2007 13:48:11

no…jsem rád, že jsem tu trošku rozdmýchal názory…i když všechny proti fotbalu (kolektivním sportům).. já mám zkušenosti jiné..jak s fotbalem, tak během (atletikou)..jestli vy to ale nehodnotíte z pozice běžců na dlouhé tratě mimo ovál…tam věřím, že atmosféra je příjemná a běhá se hlavně pro radost… to koyama: štafetu fakt nezkusím, na to zatím nemám, abych běhal takhle dlouho..nejdelší jsem běhal 4×400m tuším…

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.