Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Chtěl bych tady závod... :-)

Chtěl bych tady závod... :-)

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.05.2007 18:19:59

Ahoj, nevím, jestli mi někdo dokáže odpovědět na moji otázku, ale přesto to zkusím. Už delší dobu (a posledním časem dost intenzivně) přemýšlím o tom, že bych u nás ve městě pořádal závod. Na jaře a v létě se na Sedlčansku (až na výjimky) nic velkého neběží, ceny od sponzorů by se snad taky daly sehnat. Ale zajímalo by mě, jaké úskalí vůbec pořádání závodu obnáší? Chtěl bych jenom nějaké základní informace, než začnu shánět někoho, kdo by mi s pořádáním pomohl… Abych věděl, jestli do toho mám jít nebo ne…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 20.05.2007 18:39:34

Čau. S manželkou jsme si vymysleli a pořádáme (spolu s pár kamarády z oddílu) závod na pět mil v Královském Poříčí u Sokolova. K uspořádání závodu potřebuješ partu řekněme 4 nebo 5 lidí. Zvládáme to v tomhle množství už čtvrtým rokem (a to to občas jeden z nás – jednou i oba – běží). Dobré je zázemí na prezentaci a převlečení, ale první tři roky jsme to zvládli bez něj. Důležité je ale zázemí na vyhlášení vítězů (popř. tombolu apod.). Musíš buď sehnat nebo vytisknout na solidní papír startovní čísla (My jsme je objednali v Úpici – TISK OFSET a.s.). Necháváme si podepsat na prezenční listinu zbavení organizátorů zodpovědnosti za škody. Jinak nevím, co bys mohl čekat za záludnosti. Potřebuješ stopky, vybrat a změřit trať a udělat dobrou propagaci, aby's nebyl otráven hned v 1.ročníku malým počtem startujících. My osobně jsme si vyjednali zařazení závodu hned od 1.ročníku do regionální Ligy běců.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.05.2007 21:23:29

Tak já bych se připravil důkladně. Termín a trať bych rád probral s někým ze SOBZ (snad někdy brzy potkám na závodech Iva Domanského), čísla, značení a různé věci by mi mohl půjčit jeden místní klub. Jde mi spíš o administrativu – jestli si můžu prostě zabavit kus silnice a na pár minut, kdy se tam poběží, tam mírně zastavit provoz, jestli si můžu „zabavit“ na hodinku náměstí pro vyhlašování, jak obtížné je sehnat sponzory (resp. peníze) apod. Proč opakovat chyby, kterých se možná někteří z nás již dopustili, že?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 20.05.2007 21:40:50

Jednoduše si zažádej na obci o povolení konání akce (spolu s propozicemi, kde a kdy by co probíhalo). Tak to děláme my a tak by to i podle všeho mělo být. Když to obec (město) povolí (jakože většinou v tom problém není), máš víceméně vše vyřešeno. Jak obtížné je sehnat sponzory ti moc nepovím. Máme dva: jedním je obec, ve které závod pořádáme (je za náš závod ráda a my jsme rádi, že nás podporuje) a druhým manželky zaměstnavatel. Na pátý ročník se chystáme sehnat nějakého dalšího, ale to budeme řešit až na podzim (pozn. závod pořádáme v březnu). Takže to budeme teprve vědět, jak moc obtížné to je.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.05.2007 22:36:26

2 koyama: Čekal jsem, že mě tu bude někdo odstrašovat, ale po Tvém příspěvku mám pocit, že to nic není. Tak doufám, že příští rok všichni dorazíte! Možná to ještě nakonec nevyjde, ale chtěl bych to zkusit. Záleží na spolupráci s PVSK DA-BA a na přízni sponzorů… Ceny nebudou nic moc, spíše symbolické, ale snad o to až tak nejde…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 20.05.2007 23:34:46

Neřek' bych, že to vůbec nic není. Bývá trochu hektiky (někdy i zmatků) nejen v den závodu, ale vůbec po celý víkend (příprava trati, vtipálci ničící značení apod.; po závodě pak vyhlášení, zpracování výsledků), ale jak se říká: „Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos.“ Prostě při zapálení pro věc a troše organizačního talentu se regionální závod dá zvládnout. Z naší zkušenosti: nejvíce rozhoduje trať a atmosféra závodu. O ceny moc nejde, tedy pakliže tam nechceš mít Keňany. :)

Takže přeju zápal pro věc a vstřícné sponzory.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.