Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Ostroha na pate - co dalej ?

Ostroha na pate - co dalej ?

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

mikailo muž 15.06.2013 18:50:46

zdravim, mam 31 a ostroha na pate ma trapi asi rok, nikdy som nemal nejake zdravotne problemy vzdy som sportoval kolko som len mohol- hlavne loptove hry, ale teraz ma na rok zo sportu vyradila ostroha na pate. absolvoval som magnet,laser, ultrazvuk, bol som u 3 ortopedov, 2ja z nich mi pichali do paty injekcie (spolu cca 8–10 krat) prave mam za sebou 5× razovu vlnu a nasledne pauzu. Zatial nic nezabralo.(( cital som vela roznych prispevkov na forach ale som uz z toho zufaly neviem co dalej. Posledny doktor mi povedal ze to asi prejde samo casom. vsetky tieto liecby ma stali asi 550 EUR. viete niekto nejaky sposob ako sa ten malej mrchi zbavit ?:-) teraz je to v takej faze ze rano to musim trochu rozchodit ale potom uz neboli, boli jedine pri behu alebo nejakej namahe.

avatar

Kukýs muž 26.06.2013 19:29:26

>> mikailo, 15. 06. 2013 18:50:46

Ahoj..S tímhle bojuju už skoro rok..někdy je to lepší někdy horší,nejhorší je to po ránu když vylezu z postele..už jsem vyzkoušel hromadu věcí ale nic nepomohlo..jediný co mi pomohlo je začít běhat přes špičku alespoň částečně a nebo neutrální dopad(tím se odlehčí patě a ta ostruha nedráždí fascii která je vlastně strůjcem bolesti),a musim uznat že se to určitě zlepšilo,jde to sice pomalu ale jde to..je to nepříjemná věc ale rozhodně to nějak nevzdávej a hlavně si nedávej nějaký dlouhý pauzy,je to k ničemu a naopak si myslim že je to pak ještě horší..a taky si najdi protahovací cviky na achilovku ;-)

avatar

Alen žena 26.06.2013 21:00:26

>> mikailo, 15. 06. 2013 18:50:46

Ostruha zespodu paty, nebo vzadu u úponu achilovky?

avatar

mikailo muž 02.07.2013 15:18:53

dik za radu kukys

a je to ostroha uponu slachy ktora ide na palec skusam pomaly pobehavat, snazim sa to aj natahovat, ked zabeham tak je to na druhy den horsie, ale potom sa to skludni, chce to asi vela casu a trpezlivosti

avatar

Alen žena 04.07.2013 18:10:15

>> mikailo, 15. 06. 2013 18:50:46

Ostruha zespodu paty. Má zkušenost. Na jedné patě – postupná bolest, že jsem nemohla došlápnout. Různé elektro… léčby, jedna injekce proti bolesti, to jsem do nem. dojela na kole, protože už jsem měla problém jít, a tak i když to byl jen jeden km, tak kolo. Zpět jsem nedojela, jak mě po injekci pata rozbolela. Seděla jsem na trávníku, než pro mě dojel autem manžel. Trápila jsem se asi rok, bolest až na berle. Až dorostla jedna ostruha, rozbolela druhá pata, taky rostla ostruha. Tam jsem poslechla rady, že ostruha bolí dokud roste a žádné léčby nepomůžou. Jen na chvíli zarazí růst, ale pak stejně roste dál a znovu bolí. Ustřihla jsem pěnu pod patu, uprostřed jsem vystřihla kolečko – díru, aby byla ostruha (to místo) bez doteku, aby se nedráždila. Totéž pod zdravou nohu, kde první ostruha už nebolela, ale aby nebyla na každé noze jiná výška pod patou. Na dotek bylo to místo stejně citlivé jako u první ostruhy, ale protože jsem ji nedráždila, i když se zvětšovala = dělal se takový „polštářek“ pod patou, mohla jsem normálně vše bezbolestně běhat. Jen jsem nesměla zapomenout pěny. Ani doma, ani krok. Postupně dorostla (byla vidět na RTG) a vyplavila se. Ale pěny jsem nosila asi 2 roky. Když jsem někdy ke konci druhého roku zapomněla do treter vzít pěny, připomnělo se mi to místo pocitem modřinky. To bylo před 25 lety. Od té doby se neozvala.

Ostruha zezadu paty. Zkušenost dvou lidí (ne má). Jeden různé léčby, rázové vlny… Ostruha stále bolela a zvětšovala se, až skončil s běháním. Po pár letech zkusil běhat znovu a zase rozbolela. Druhý okamžitě na osekání – běhá dodnes. Znovu nezačala bolet. … Netvrdím, že jen tyto postupy jsou správné, to nevím. Ale jsou to mé zkušenosti a zkušenosti z mého okolí.

avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 07.07.2013 09:31:54

>> Alen, 04. 07. 2013 18:10:15 „Druhý okamžitě na osekání – běhá dodnes. Znovu nezačala bolet. … " No nazdar, doufám, že zrovna tohle mne nečeká… Už asi 4 měsíce se peru s podle jednoho doktora (z RTG) s ostruhou zezadu na patě, podle druhého je to "jen“ hra světla a stínů. K tomu mne bolí spodní část achilovky na obou nohách, zvláště po těžším tréninku. Po lehkém je to vcelku snesitelné. Mám za sebou ultrazvuk, hydromasáže, VAZ… Zlepšení jen malé a potíže přetrvávají.

Motto: Who dares wins
avatar

Bušovice

Celkem 144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:09 (2011)

ghibulo muž 07.07.2013 10:45:04

>> Alen, 04. 07. 2013 18:10:15 Ostruha zezadu paty. Zkušenost dvou lidí (ne má). Jeden různé léčby, rázové vlny… Ostruha stále bolela a zvětšovala se, až skončil s běháním. Po pár letech zkusil běhat znovu a zase rozbolela. Druhý okamžitě na osekání – běhá dodnes.

Přidávám svojí – takže tří lidí :-) … přes rok jsem se s tím trápil, chodil jsem pajdavě, běhat skoro nešlo, jen jízda na kole byla v poho. Taky jsem zkoušel různé léčby… ale vyřešilo to také až osekání, na ktéré kdybych šel hned, tak si ušetřím dost utrpení. Navíc mi řekli, že to nahlodávalo achilovku a že mě mohly čekat ještě horší komplikace, kdybych nepřišel včas.

Motto: dělej co chceš, dokud můžeš
avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 07.07.2013 16:05:20

Za jak dlouho po tom osekání jste byli schopni běhat?

Motto: Who dares wins
avatar

MarekZ muž 07.07.2013 21:23:59

Ja mám tiež podobné problémy, kalcifikáty na úponoch achilovky,osekanie ma čaká začiatkom augusta. Podľa lekára potom 2 týždne nechodiť a 3 mesiace bez behu.

avatar

Praha 4

Celkem 25081 km
Minulý měsíc 120 km
10 km: 0:57:31 (2014)
půlmaraton: 2:11:15 (2013)
maraton: 4:44:49 (2013)

hanice žena 08.07.2013 13:53:36

Ahojte, trápila jsem se s ostruhou déle než rok, ultrazvuky, cvičení, všechno k ničemu, až ozařování – absolvovala jsem dvakrát sérii s půlroční pauzou a po druhém bolest vymizela. Držím palce, je to běh na dlouhou trať.

Motto: Over and over again.
avatar

Alen žena 09.07.2013 08:15:49

>> cop2, 07. 07. 2013 16:05:20

Osekání ostruh na obou patách postupně. Jedna noha – po operaci, která byla udělaná dobře, ale lékař neměl tolik času hlídat, jestli pacient dostatečně cvičí (cvičil „jen“ do bolesti), po týdnu odcházel ten kluk z nemocnice o berlích a začal běhat po 2 měsících. Druhá noha – po operaci lékař po třech dnech zhodnotil, že vše drží a ukázal pacientovi, jak velmi intenzivně rozcvičovat. Složení kotníku = špička k holenní kosti přes pravý úhel do maxima a určitě i jiné cviky, ale do takových podrobností jsem se toho kluka už neptala… Takže – cvičení do mnohem většího rozsahu, než u první nohy (taky do větší bolesti). Lékař každý den kontroloval, jestli pacient dělá ty maximální polohy – a prý to byla vždycky chuťovka. Ale po týdnu odcházel ten kluk domů z nemocnice bez berlí a běhat začal po jednom měsíci. Oba ortopedi vynikající, známí. Každý dělal jednu nohu. … Držím palce.

avatar

Celkem 7309,46 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:29 (2013)
půlmaraton: 2:00:30 (2013)
maraton: 4:23:48 (2014)

cop2 muž 09.07.2013 11:30:15

>> Alen, 09. 07. 2013 08:15:49 děkuju za info

Motto: Who dares wins
avatar

Quilda muž 09.07.2013 13:08:17

S ostruhami jsem měl trápení celý život. Za mlada mě bolely paty zespoda. Zkoušel jsem všechny možné procedury (ultrazvuk, interdyn, opichy). Moc to nepomáhalo. Trvalo dlouho než to přestalo a později se to vracelo. Časem jsem zjistil, že nesmím mít boty na měkkém podpadku, ale polobotky na tvrdém a v době bolesti maximálně měkké vložky do těchto bot. Díky tomu se tyto ostuhy přestaly tvořit a měl jsem na dlouhou dobu pokoj. Kolem 50. roku se mi začali tvořit výrustky ze zadní strany paty. Zde již nepomohlo nic než osekání obou nohou (druhá noha přibližně po roce od první). Tenkrát jsem po třech měsících mohl sportovat bez omezení. Po 60. roce věku nastala recidiva. Nejhorší je, že jsem si to způsobil sám, běháním v tlumených botách. Doktor to nechtěl znova sekat. Tenkrát to bylo na vnější hraně paty teď na vnitřní, kde se upíná achilovka. Navíc celý úpon achilovky je zvápenatělý a hrozilo by prý prasknutí úponu. Navrhl rázovou vlnu. Ta pochopitelně nepomohla. Takže doktor nakonec souhlasil s novým sekáním. Návrat ke sportování byl tentokrát mnohem delší. Levá noha více zrasovaná je od loňského března až teď v normálu. Pravá noha sekaná letos v únoru je sice citlivá ale s omezením se už dá jakž takž sportovat.

avatar

mikailo muž 15.07.2013 17:40:10

vankusiky na patu mi asi nepomozu -upresnim ten moj pripad, ja mam ostrohu z prednej casi paty, na upone slachy ktora ide smerom ku palcu, tu je link na obrazok co presne myslim http://polovnictvo.pluska.sk/…ostrohy.html pri chodzi ma to neboli, len rano chvilu ale potom uz vobec, problem nastane ako nahle sa chcem opakovane postavit na skpicky vtedy sa ta slacha maximalne napne. takze pri behu to citim takmer okamzite. chodil som na razovu vlnu(5sedeni) potom dva tyzdne pauza a teraz som zacal znovu a som na 4 sedeni. je tam male zlepsenie ale na plnohodnotny beh to zatial nevyzera. neviem ci je dobre aby som skusal po malych davkach behat alebo to nechat uplne v klude… trva to uz tak dlho ze uz neviem aky je to skvely pocit byt unaveny po sporte. :-?

avatar

10 km: 0:37:00 (2014)
půlmaraton: 1:26:41 (2017)
maraton: 3:57:09 (2017)

Feidippidés muž 25.08.2013 10:07:34

Ahoj, tátovi pomohlo nahrazení bílého pečiva celozrným.

Motto: "Ten, který říká, že to zvládne, i ten, který říká, že to nezvládne, mají oba pravdu." Konfucius
avatar

RoSy muž 06.03.2014 06:54:30

Dobry den, aku bolest pocitujete pri ostrohe? Asi pred mesiacom ma zacala po 4.hodinovej ture( lahkej prechadzke) boliet prava pata, pripisoval som to topankam kde sa mi smykala vnutorna vlozka ( boty par krat obute) bolelo ma to asi tyzden, taka bolest ako ked naboso skocite na tvrdu zem a narazite si patu. Teraz asi po mesiaci sa mi to vratilo, bol som plavat a po navrate z bazenu prisla bolest zo spodu paty. Mam 35 rokov, vyska 186cm, 80kg, nemam ploche nohy a nevenujem sa sportu s doskokmi, ani nebeham, skor rekreacny sportovec, korcule, lyze, plavanie , turistika. o tyzden idem k ortopedovi a bojim sa ze mi povie ze je to ostroha. Boli ma to v strede paty ked si na to pritlacim prstami, resp. pri chodzi. Obuv ktoru denne nosim je Scarpa Zen, mam ju obutu asi 2 hodiny denne, v praci som prezuty v slapkach( nie zabkach) Denne prejdem pesi asi 5 kilometrov v spominanych topankach. Nikto v rodine problem s ostrohou nemal. Strava je viac menej vyvazena,pijem mlieko 1liter denne, jem syry, maso, ovocie(obavam sa ze aj tu moze byt pricina ci mliecnych vyrobkov nie je az vela). Pri pohybe clenku, pripadne vytiahnuti prstov smerom hore bolest nepocitujem, nemam to ani opuchnute,ani zacervenane. Fakt mam obavy co to moze byt.Dakujem.r.

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 06.03.2014 14:19:33

Pokud důvěřuješ homeopatikům, tak zkus Hekla Lava. Mě to pomohlo od tenisového lokte. Prý je to dobré i na ostruhu.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

mesina56 žena 28.11.2015 12:32:10

Dobrý deň, mala som pätovej ostrohy skoro rok, bola som na injekciách i ozářkách a bolesti sa stále vracali. Skúsila som aj rôzne alternatívy – kostihoj, podložky, hekla, ..... Už neviem čo mi v skutočnosti zabralo, ale posledná bola medená podpätenka ostrohovník. Po nej mi bolesti úplne vymizli. Vyskúšajte, ma to pomohlo.

avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 06.12.2015 23:19:58

>> mikailo, 15. 06. 2013 18:50:46

Zdar mikailo, i já mám problém s tímto prevítem!!! Se začátku jsem se taky nechal odbít nějakými injekcemi , zabrali na chvili ale posléze se bolest vrátila. Šel jsem na RTG , na něm skutečně byla ostruha vidět (asi 5mm výrustek na patní kosti) S podivem ortopéda vůbec tento snímek nezajímal, tak jsem začal číst, ptát se, zkoušet atd a dle recenzí dopadá nejlépe léčba rázovou vlnou (tu zdravotní pojišťovna nehradí:-x, proč tak že?) na snímku po aplikaci rázové vlny bylo vidět, že je ostruha ulomená. Nyní rok od začátku kdy mě začala ostruha obtěžovat mám potíže, ne však takové, které by mě bránily běhat. Teď pro změnu zkouším cibuli:-D, tak uvidí jak dál. Asi by tu s námi měl na toto téma diskutovat skutečný odborník, jestli však takoví je ??? No zatím jsem ho nenašel!:-(

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 07.12.2015 18:02:27

>> ramzes, 06. 12. 2015 23:19:58 Odborník nejsem :-) , ale řeším patní ostruhu už 2 roky!!!!! Na RTG také „takový kočičí drápek“ , který se zadírá do měkkých tkání, což bolí. Vůbec největší problém, který se stane je, když ten drápek píchá do té povázky – plantární fascie-která vede od paty k palci zespodu chodidla. To je pak opravdu problém. I tím jsem si samozřejmě prošel :-) Byl jsem všude možně, u fyzioterapeutů, sport. doktorů atd., ale nikdo mi nikdy nedoporučoval žádné rázové vlny, rezonance, atd., na tož obstřiky – tedy kromě těch, kteří se živí právě tím :-) . Všichni mi tvrdí – celé dva roky, že výše jmenované věci jsou jen řešením krátkodobým a neodstraňuje to příčinu. Navrhli mi cviky – dělám je, navrhli mi ledování, přejíždění ploskou nohy po rolnách, golfových míčcích, homeopatika Heklu Lavu, Calcareu Phosphoricu, podpatěnky, i spec. teplem tvarovatelné vložky do bot Formthotics, zkoušel jsem i jiné boty a dokonce jsem běhal i bez bot. Pozitivní na tom je, že jsem se za ty dva roky naučil běhat přes přední část nohy, nikoliv přes patu. Všechno pomáhá, ale … jen na čas. Za ty dva roky jsem zjistil, že třeba po běhu 35 km, mě to nebolí, nebo bolí míň – tedy asi den – dva a pak to zase bolí. Myslím si, že si tam způsobím tím dlouhým během podobné razance, jako od rázové vlny :-). U jiných běhů to ale bolí dokonce tak, že mi po nich trvá asi 5 minut, než se rozchodím a někdy se mi ani nechce vstát ze židle :-) . Běhám s tím dál a bolest ignoruji. Říkám si, že musím něco vydržet :-) Od nového roku 2016 mám nějaké spec. rehabilitace, které uvolní celou nohu a tím se sníží tlak na patu a mělo by to také údajně pomoci. Věřím všemu, ale podle mě, když tam ta ostruha je, tak cvičením nezmizí–leda ji orašplovat rašplí :-) ( údajně někdo někomu bouchal do pat prkénkem na maso a tu ostruhu mu ulomil — to jsem zatím ještě nedal :-) ) Poslední z rad, které jsem zkoušel, tak to jsou ty měděné podpatěnky. Jen se mi je nechtělo kupovat, tak jsem prostě vzal dva měděné plíšky o síle 1mm a udělal z nich takové oválky cca 3×2cm. Ty si na noc přilepím tejpem, nebo lékařskou izolepou ze spodu k patě. A světe div se .................. ono to fakt funguje. Nechápu, jak je to možný, ale fakt to normálně nebolí!!! Tomuhle s tou mědí jsem věřil jako poslední věci, až jsem to ze zoufalství zkusil a je to opravdu OK. Ale i přes to to tu ostruhu podle mě neodstraní. Je to zase jen taková dočasná berlička. Uvidím tedy co bude dál. V říjnu 2016 to budou už 3 roky, co s tím mám problém a pokud v tu dobu ten problém stále ještě bude, tak asi budu muset zkusit tu rázovou vlnu ---- i když názory na to se různí a někdo utratil 6 tis., za deset vln a bolí ho to dál. Nebo pak ještě zbývá ta rašple či prkénko na maso :-) Ale vážně, ta patní kost je obalená takovou „slupkou“, které je v kontaktu s měkkou tkání – patou. Když člověk patu přetíží např. během, tak se ta „slupka“ poškodí a začne se tvořit výrůstek – kalcifikát což je ta ostruha. Jak zacelit tu „slupičku“ a jak odstranit samotnou ostruhu?? A jak dlouho bude trvat, než zase budu moci běhat?? A nyní…BABO RAĎ ! :-)

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

kim1234 žena 24.02.2018 12:58:27

>> Michal435, 07. 12. 2015 18:02:27

Souhlasím, už jsem to slyšela od kolegů. Ale zrovna se mi nechtělo kupovat měděný plech kvůli 200Kč, pořídila jsem si přímo ostruhovníček. Neuvěřitelné. Trvalo to sice 4 týdny než bolest úplně přestala, ale teď mám klid už 3 měsíce, a to denně běhám. Kamarádce se udělal nějaký výrustek normálně zezadu na patě, v místě kde končí teniska, není jasné z čeho a teď zkouší kloubovník, ten je totiž z měděných kuliček, takže super přilne, s ostruhovníčkem to v tom místě nešlo, padal, nepřiléhal. Pak písnu, jaký byl výsledek. Mějte se.

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.