Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Achilovky - copak ty nikoho nebolí?

Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Olomouc

Celkem 719 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2005)
půlmaraton: 1:50:00 (2004)

Paavo muž 10.11.2005 20:38:49

Ahojte, chci se zeptat, jak léčíte bolestivé achilovky. Vloni mě bolela pořád pravá, přes zimu to odeznělo a celý letošek mě pro změnu bolela levá. Tak jsem si řekl, že si dám teď v listopadu klid od běhání a uvidím jestli to nepřestane. Jinak jsem zkoušel masáž achilovky mezi prsty, před během se snažím co nejvíce achilovku rozhýbat apod. ale beztak i když je dobrá konstelace, ji mám tak prvních 10 minut ztuhlou a bolestivou. Natržená snad není, jen asi nějak zanícená – na internetu jsem vyčetl, že se tomu asi říká odborně achilodynie, která se dá léčit např. laseroterapií. Někde jsem tuším četl, že pokud se to stále namáhá může z toho být chronické onemocnění, které se daleko hůře léčí, nebo může dojít i k natržení, což bych velice nerad. Máte někdo podobné problémy, pomůže jen přestávka a jak dlouho se takový zánět léčí – nechci to uspěchat a raději teď chvíli vysadím než s tím mít počase zase problémy. Jinak většinou běhám na měkkém – v lese. Nečekám teď ale odpověď : skoč si k ortopedovi :-) Dík Pavel

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 10.11.2005 20:55:34

v roce 2002 jsem si zapinkal obě achilovky na závodě (byl sníh a běželo se 2×40 km)… bylo to před velikonoci – teprve až v červnu jsem si dovolil znovu začít běhat (znám lidi, kteří achilovky podcenili a museli kvůli tomu pod kudlu…). na počáteční lehký zánět používám ketonal (nebo jiné komerční názvy si nezvzpomenu). ale osvědčená je (pro mě) kostiválová mast. nejdůležitější je – nohy v teple a suchu!!! natržení je celkem o něčem jiném (v podstatě ti přestane z části fungovat kotník), silný zánět poznáš podle „vrzání“ (zmáčkneš achilovku prsty a zahýbeš kotníkem a cítíš) – já měl tak silný zánět, že „vrzání“ bylo slyšitelné i pro druhé lidi (a nemuselo se ani mačkat šlacha!). hlavně klid – nechat tomu čas. a hlavně před vyběhnutím protahovat, protahovat, protahovat! protože v prvních 10 minutách můžeš napáchat nejvíc škody, když není šlacha „zahřátá na provozní teplotu“.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 10.11.2005 21:49:39

Ja zrovna ted mam problemy s achilovkou – koncem leta se to postupne zhorsovalo, ze po tezkem treninku na draze dalsi den dost bolela, pak jsem dopadl tak, ze zacatkem zari jsem dobehl jeden zavod a nemohl jsem po nem ani chodit, vyklus vubec nepripadal v uvahu. No takze cesta k ortopedum – byl jsem u dvou – jeden porad, ze je to v zasade v pohode; dalsi porad hrozil, ze kdyz se to poradne nedoleci, tak me ceka operace. No, sest (nebo sedm) tydnu jsem vubec nebehal, ale jezdil na kole a achilovka stale nebyla v pohode, rekl bych ze tak prvni 3 tydny se to zlepsovalo a pak to bylo skoro na stejne urovni. Ted ji teda porad citim, hlavne na zacatku treninku, ale nikdy ne po nem. Tak nevim, behat se s tim v pohode da, muzu uplne vsechno, i treba sprintu se nebojim (i kdyz pri me rychlosti je to spise parodie na sprint), ale proste to neni ono. Jo, na ultrazvuku nic nenasli – v pondeli asi pujdu jeste na jednu kontrolu. Muj nazor je, ze to vlastne neni tak spatne – jeden kluk z oddilu mel problem s achilovkou cely pulrok, ale mel to mnohem horsi, bolelo ho i protahovani a hlavne bylo videt na jeho technice behu, ze kompenzuje – proste se na nej nedalo divat. No ten dulezity zavod, kvuli kteremu se trapil, stejne nedobehl a ted je smiren bud s operaci nebo s koncem. :-( Jo, mazal jsem to Fastum Gelem – podle me nejjistejsi cesta je dva mesice vubec nebehat, zrusit i kolo a na normalni chuzi nosit podpatenky + mazat to tim Fastum Gelem. Ale bohuzel nikdo nezaruci, ze se to spravi. Vetsina ortopedu stejne poradi klid. :-) A laseroterapie je spis na natrzene svaly nez slachy (taky jsem si ji uz uzil).

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 10.11.2005 22:44:31

[quote=forest]a hlavně před vyběhnutím protahovat, protahovat, protahovat! protože v prvních 10 minutách můžeš napáchat nejvíc škody, když není šlacha „zahřátá na provozní teplotu“.[/quote] Naprosto souhlasím, jakmile mě něco začne jenom náznakem bolet (občas cítím pravou achilovku, od včerejška palec na pravé noze), tak cvičím, cvičím, cvičím a protahuji, protahuji, protahuji (částečně před a pořádně po běhu), večer vše bolestivé masíruji gelem. Klid bohužel u mě nepomáhá, což jsem poznal začátkem roku, když jsem si myslel, že bolest v levé kyčli přejde, ale nepřešlo to, dokud jsem zase nezačal pořádně běhat a protahovat.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Olomouc

Celkem 719 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2005)
půlmaraton: 1:50:00 (2004)

Paavo muž 11.11.2005 11:17:21

Klid nepomáhá …

asi jak na co, např. na jaře jsem si namohl asi kolenní šlachy a při běhu přes 10 km mě to začalo vždy bolet, dal jsem si asi měsíc pauzu a vypadalo to, že je to dobré ale při běhu to opět začalo bolet, zašel jsem tedy k ortopedovi a ten mi potvrdil, že koleno (menisky apod.) je v pořádku – což jsem chtěl hlavně vědět a pro koleno je prý nejlepší pít hodně tekutin a pohyb, tak jsem snížil dávky a tempo a po náznaku bolesti hned přestal běžet a za 14 dní to bylo O.K. Bolestivost achilovek se mi ale tímto stylem vyléčit nepodařila. Jinak také používám kostivalovou mast, po běhu to mám také dobré a jak se to zahřeje tak také nemám problém běžet svižně, ale prostě po ránu, jak to ztuhne „pajdám“ :) Vrzání v achilovce naštěstí žádné neslyším, ale při zmáčknutí bolí. Takže budu protahovat, procvičovat, masírovat a mazat a nechám to měsíc v klidu a pak uvidím. A ještě mě napadla jedna věc, kdysi jsem si koupil, takový masážní infračervený zářič, má toto nějaký blahodárný vliv na regenerací tkání, spolu s nějakými lázněmi nohou v teplé vodě, apod.

avatar

Ostrava

asistent muž 11.11.2005 11:54:50

Hi there, ono asi taky záleží trochu na věku. Mě ve 20 taky nic nebolelo :-) Asistent

Motto: "Ten komu čas rychle utíká, stihne v životě více než ten, komu se čas vleče" (midl)
avatar

Olomouc

dušan muž 11.11.2005 12:19:34

Už jsem něco podobného doporučoval na prastarém tragédím blogu…V první fázi určitě klid(ale jen ve smyslu klid od běhání!).Proma­sírovávat tak často jak si vzpomeneš a situace to dovolí, dále používat některou z mastí s protizánětlivým účinkem(yellon,fas­tum,…)a v optimálním případě první týden i medikamentoz­ně(diclofenac,i­balgin,..). Současně co nejčastěji zařazovat protahovací cvičení-propínat nohu v kotníku-asi tak jako když přidáváš a ubíráš plyn v autě do max.poloh.Nechoď přes bolest..Pokud tam máš zánět,projeví se otokem-buď ve formě ohraničeného hrbolku někde na achilovce,nebo celkovým otokem-ponožka se ti zařízne do nohy.V prvním případě rozmasírovávej kritické místo na achilovce mezi prsty,hrozí zatvrdnutí a pak už jen obstřiky!.Ve druhém případě se neboj zaledovat,otok ustoupí a ty snázeji zjistíš ohnisko.. To ranní zatuhnutí je pro tyto případy normální,ale varující-je potřeba říct že zánět jako takový je důsledek(nikoliv příčina)některého mikrotraumatu na achilovce. Takže se drž,hodně případů lze takto konzervativně zvládnout.

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 11.11.2005 13:05:33

[quote=Paavo]po běhu to mám také dobré a jak se to zahřeje tak také nemám problém běžet svižně, ale prostě po ránu, jak to ztuhne „pajdám“ Vrzání v achilovce naštěstí žádné neslyším, ale při zmáčknutí bolí.[/quote] Velmi chytlavé téma :). Jsem na tom s pravou Achilovkou podobně jak Paavo, během dne pořád vím, že jí mám, na dotek je citlivá, ale když se rozběhnu, pak bolest přestává. Zatím mažu gelem s diclofenacem, ale málo kdy si na to mazání vzpomenu, snažím se protahovat, ale asi málo. Zatím pořád běhám

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 11.11.2005 13:31:28

[quote=Paavo]A ješ­tě mě napadla jedna věc, kdysi jsem si koupil, takový masážní infračervený zářič, má toto nějaký blahodárný vliv na regenerací tkání, spolu s nějakými lázněmi nohou v teplé vodě, apod.[/quote] Ano, opravdu to pomáhá, masér Vlasta F. mi takovou lampu dal někdy před Kladnem na pravou achilovku a opravdu v tom místě po 5-ti minutách přestalo lupat. Tak to fakt pomáhá, a to jsem jako elektrikář k „zázračným“ přístrojům velký skeptik. No jo, ale ta sranda stála asi 15 tisíc …

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 11.11.2005 13:34:56

[quote=romank]Zatím mažu gelem s diclofenacem, ale málo kdy si na to mazání vzpomenu, snažím se protahovat, ale asi málo. Zatím pořád běhám[/quote] Tak já jsem si každý večer už dokázal do hlavy dát nejenom tu potřebnou každodenní hygienu (zuby, sprcha ap.), ale hlavně tu masáž! Krásně to chladí v posteli a výborně se při tom usíná.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51561,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 20.11.2005 11:32:34

Hlásím se do klubu bolestivých Achilovek. Stačilo jedno 3,3 km rychlejší kolečko a je to. Po 2 dnech klidu se zdálo, že OK ale včera při pomalém běhu to po 3 km pěkně ztuhlo. Dneska je tuhý celý kotník. Tak ordinuji týden klidu, mazat, masírovat…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.11.2005 14:51:02

Taky cítím pravou achilovku, teď i sval na vnitřním pravém stehně a tříslo. Už jsem chtěl dát i pauzu, ale kupodivu po včerejších 20km na běžeckém pásu se mi ty problémy trochu zmírnily. Pauzu se bojím dát, že se to ještě zhorší, tak o to více rozcvičuju, masíruju, vířivkuji ap. Jinak neběhám, ale jogginguji rychlostí dnešních 9,7km/hod.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 20.11.2005 17:34:25

[quote=Mirek Kostlivý]Taky cítím pravou achilovku, teď i sval na vnitřním pravém stehně a tříslo. Už jsem chtěl dát i pauzu, ale kupodivu po včerejších 20km na běžeckém pásu se mi ty problémy trochu zmírnily. Pauzu se bojím dát, že se to ještě zhorší, tak o to více rozcvičuju, masíruju, vířivkuji ap. Jinak neběhám, ale jogginguji rychlostí dnešních 9,7km/hod.[/quote] … 20km na pásu… tak to snad radši pět hodin na válcích… :( ;)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.11.2005 19:10:12

[quote=Traged]… 20km na pásu… tak to snad radši pět hodin na válcích… :( ;)[/quote] Ale je to v rámci mých pracovních povinností (kontroluji je 1× za půl roku, aby to někoho nezabilo), kdy jsem tam v té klimatizované místnosti sám, a mohu si z pásu zapínat rádio či televizi dle libosti a ještě pít zdarma vše, co dům této bohaté firmy dá. Samozřejmě to mám vše povoleno. Doma bych se z běhu na pásu a dívání do stěny asi brzo zbláznil.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 20.11.2005 21:35:02

Mirek: Až budeš potřebovat na podobné revize asistenta, cinkni! :)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.11.2005 22:13:40

[quote=Radek]Mirek: Až budeš potřebovat na podobné revize asistenta, cinkni! :)[/quote] Radku nevím, nevím. To už jsem neřekl, že vždy musím čekat, aby v té místnosti nikdo z vedení nebyl. Už jsem čekal i dvě hodiny. Hlídač mi taky popisoval, jak tam jedna dvojice byla zamčena až do půl 1 v noci. Jestli tam cvičili, to neví.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha (Kolovraty a okolí)

Ahmed 23.11.2005 08:34:07

Zdravím všechny běžce (a běžkyně samozřejmě též). Máte někdo nějakou zkušenost s používáním Phlogenzymu/wo­bezymu při léčbě bolestí achilovy šlachy?

avatar

Olomouc

dušan muž 24.11.2005 12:25:28

Ahmede, oba tyto léky mají své uplatnění v systémové enzymoterapii,tudíž jejich účinek je především regenerační,pre­ventivní a z hlediska účinnosti podpůrný. Díky zajištění lepší prokrvenosti tkání může výrazněji pomoci snad jen u otoků a tím ústupu bolestivosti. Nic tím nepokazíš,ale jsem toho názoru,že ti to achilovku nevyléčí.Navíc při akutním stavu nemá smysl užívat méně než 30 tbl denně,takže se ti to i značně prodraží. Tolik k okamžitému účinku při akutním stavu. Naopak u chronických záležitostí a dlouhodobějším užívání můžu vřele doporučit.Zvýšíš si obranyschopnost organismu,předejdeš nachlazením,vleklým zánětům,apod.

avatar

Praha (Kolovraty a okolí)

Ahmed 24.11.2005 12:35:29

[quote=dušan]Ah­mede, oba tyto léky mají své uplatnění v systémové enzymoterapii,tudíž jejich účinek je především regenerační,pre­ventivní a z hlediska účinnosti podpůrný. Díky zajištění lepší prokrvenosti tkání může výrazněji pomoci snad jen u otoků a tím ústupu bolestivosti. Nic tím nepokazíš,ale jsem toho názoru,že ti to achilovku nevyléčí.Navíc při akutním stavu nemá smysl užívat méně než 30 tbl denně,takže se ti to i značně prodraží. Tolik k okamžitému účinku při akutním stavu. Naopak u chronických záležitostí a dlouhodobějším užívání můžu vřele doporučit.Zvýšíš si obranyschopnost organismu,předejdeš nachlazením,vleklým zánětům,apod.[/qu­ote] Dušane, díky za rady. Reklama, která tvrdí, že se tím léčí téměř vše a okamžitě nebude to pravé

avatar

Olomouc

dušan muž 24.11.2005 14:45:28

Lék,který by léčil téměř vše a hned neexistuje…

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 25.11.2005 13:14:50

U mě to bylo v botech. Začal jsem loni v září v jakýchsi adidaskách cushion. Na radu Miloše Škorpila jsem investoval do Asisc Gel Kanyano a bylo vše O.K. Běhám v nich pořád a o achilovkách už nevím.

avatar

maraton: 2:43:20 (2004)

SP 29.11.2005 13:29:00

čau, moje nynější problémy s achylofkou… postižená levá achylovka. už bolí asi měsíc a půl. po 5ti denním absolutním klidu žádný zlepšení spíš naopak, zkoušim teda rozběhat. při extenzi? (přitažení nártu k holeni) to táhne, před během s tim musim na 10 minut do horký vody a namazat (momentálně mažu Flectorem EP, už sem zkusil voltaren, fastum gel – nic moc) když to nenahřeju tak prvních 15 minut docela pajdam. nepomoh wobenzym, prisnitz zábal. Oteklý to neni, trochu v tom jakoby chroupe?? a to v oblasti k vnějšímu kotníku, ale klasický vrzání zánětu zní jinak, to už znam :o)) Teď ale po 3 dnech tréninku (každej den dvacka :o) bych řek že to trochu ustupuje. Nicméně mam takovej divnej pocit v celym lejtku. Jo na pohmat to nebolí vůbec. Doktorovi nejdu – větu „dejte si měsíc pauzu“ si můžu domyslet… No asi to bude chtít fakt rozběhat :o))

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 29.11.2005 13:51:55

Musis si najit dobreho doktora, sportovce – ktery si tyhle fraze odpusti – ja kdyz bojoval s achilovkou, tak jsem videl pristup dvou – nejprve jednoho, ktereho jsem mel doporuceneho – hned se ptal, jestli mam nejaky zavod, ktery chci jit, a kdyz jsem odpovedel, ze uz se sezonou koncim, tak teda, ze tri tydny nebehat, ale jezdit na kole, trenazeru, protahovat a jeste me uklidnoval maratoncama, co kvuli zraneni taky jezdili par tydnu na kole a nakonec jim to pomohlo – kdyz jsem sel na kontrolu, tak bohuzel odjel do Ameriky a jeho nahrada by mi nejradeji zakazala i to kolo, chtela, abych nosil podpatenky, mazal to vsim moznym a ze tri tydnu jich najednou bylo sest – pritom na ultrazvuku jsem nic nemel – no alespon jsem si odpocinul, ale mohl jsem behat o 14 dni driv – a achilovku ted stejne stoprocentni nemam, tak 98%.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 02.01.2006 14:55:20

chtěl jsem se zeptat – už to tady několikrát padlo – použítí podpatěnet…po­máhají? jakou výšku byste doporučili? jak dlouho ji ještě nosíte po odeznění (nemůže se nosit věčně kvůli zadům…)?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha (Kolovraty a okolí)

Ahmed 02.01.2006 15:48:19

[quote=forest]chtěl jsem se zeptat – už to tady několikrát padlo – použítí podpatěnet…po­máhají? jakou výšku byste doporučili? jak dlouho ji ještě nosíte po odeznění (nemůže se nosit věčně kvůli zadům…)?[/quote] Foreste, co doktor to názor. Mě osobně podpatěnky pomáhají ale v kombinaci s vložkama Formthotics, takže nedokáži říct jestli je to vložkama nebo podpatěnkama. Podpatěky normální klasické (guma/kůže) – buď zdravotnické potřeby nebo i Baťa, výška do 1cm, střídám to tak po 500 km. I když to tak praktikuji několik let, nemá to alespoň zatím, žádný vedlejší účinek (bolesti zad a pod.)

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 02.01.2006 16:12:21

Ahmed: Koukal jsem na ně v NY, ale neodvážil jsem se to pořídit, zas tak levný to nebylo. Jak se v tom běhá? Není pak noha „na vodě“? Dá se v tom sprintovat? Díky Radek

avatar

Praha (Kolovraty a okolí)

Ahmed 02.01.2006 17:22:32

[quote=Radek]Ahmed: Koukal jsem na ně v NY, ale neodvážil jsem se to pořídit, zas tak levný to nebylo. Jak se v tom běhá? Není pak noha „na vodě“? Dá se v tom sprintovat? Díky Radek[/quote] Radku, jestli se ptáš na Formthotics, tak jednoznačně doporučuji. Taky jsem k tomu byl nedůvěřivý, ale vyplatí se to – (viz zde forum „Boty“ – další názory). Vložky se dají pořídít i v některých obchodech (Flora), ale pokud bych mohl radit tak bych věnoval čas a námahu a zašel za MUDr. Maškem (http://www.medsport.cz/), kde Ti vložky vytvaruje přesně na Tvojí nohu, resp. tělo. Podle toho co jsem četl tak nejenom záda, ale i hlava může bolet od „špatně nastavených“ nohou. Cena je trochu vyšší (počítej tak okolo 1800,–) ale vydrží to 2–3 roky a to je i přendávám do civilních bot. Říká se, že normální vložky ve sportovních botách jsou dobré, jen když v nich stojíš, ve Formthotics budeš mít naopak první dojem, že je noha i při běhu jak „přibitá“, t.zn. že neplave. Zkrátka pocit „sucha a jistoty“. I když jednu malou nevýhodu to asi (kromě ceny) má. Pokud běháš v botech kde je i v podrážce zaveden systém cirkulace vzduchu (myslím, že vyšší modely Mizuna to měly), tak výměnou původní vložek za Formthotics o tuto libůstku přijděš (ale daleko víc získáš). Vím, že to tu chválím do nebes, ale na bolavé achilovky to má blahodárný vliv. Na všem jiném bych klidně šetřil, ale nohy si tu péči zaslouží.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 02.01.2006 18:35:36

Špatně jsem se vyjádřil, vložky znám, já měl na mysli ty podpatěnky nebo jak to nazvat

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 03.01.2006 07:39:35

Tak muj nazor je, podpatenky nebrat – verim, ze kratkodobe to pomuze (achilovce to odlehci), ale dlouhodobe to bude spise horsi (svaly, nebo co to tam je, kolem achilovky se jeste vice oslabi).

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 03.01.2006 11:31:07

po konzultaci s dalšíma lidma jsem se rozhodl ty podpatěnky ani krátkodobě nepoužívat (oddálí problém, ale nijak ho neřeší…). snad pomůže tajping, ale ten má zase jednu strašlivou nevýhodu – nelze mít současně tajp a mazat diclofencum (pře tu pásku se to prostě nevztřebá :-( ). takže další otázka – použil (používá) někdo odlehčovací tajpy na achilovku?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 155 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.