Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Kýla - kdy znovu začít a jak?

Kýla - kdy znovu začít a jak?

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kasaličky

Celkem 958 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:44:15 (2007)
maraton: 4:19:44 (2007)

sovator muž 21.06.2007 07:53:47

Na začátku června jsem podstoupil operaci tříselné kýly a to klasickým způsobem (řez v oblasti třísel) s vloženou plastikou. Lékaři mě varují před jakýmkoli pohybem a námahou první měsíc po operaci a druhý měsíc od zvedání břemen těžších 5 kg. Bylo mi řečeno, že po měsíci můžu začít „pomalu“ běhat. Poraďte mi prosím jakou námahu, formou běhu, můžu podstoupit. Jsem zvyklý běhat 3× až 4× týdně něco přes hodinu a čtvrt. Běhám maratony a chtěl bych na budapešťský maraton. Stihnu to? Děkuji za názory.

Motto: Žiju pro běh a běhám pro život!
avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 22.11.2008 16:45:16

Malá cca 1,5 cm veliká pupeční kýla. 3.11. operace.l 21.11. první pomalý běh 10 km. Další běh (pokud počasí povolí) je v plánu zítra. A pak už plánuju normální zimní běhací rytmus cca 120 km za měsíc.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

remo muž 23.11.2008 06:27:51

Obecné informace – měkké tkáně se hojí zpravidla 5–7 týdnů od poranění nebo od operace. Po třech měsících by to mělo být již všechno v oblasti tříselného kanálu plně zhojeno. Jen je třeba vyvarovat se zvýšení nitrobřišního tlaku – třeba při cvičení nedělat zkracovačky, nebo pečovat o řidší stolici aj. Ale doporučoval bych po třech měsících kontrolu u operatéra, nikdo jiný, než ten, kdo to dělal, do toho nemá co mluvit. Po op. pupeční kýly platí totéž, jinak hrozí recidíva kýly! Střední krajinu břišní lze navíc dobře pasívně stabilizovat např. břišním pásem při námaze. www.revmacentrum.cz

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.