Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Jsou fotbalisti líné mrchy ??

Jsou fotbalisti líné mrchy ??

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 6

Celkem 6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:15 (1998)

jirkoun muž 26.06.2007 07:32:13

Ahoj všem

docela mě překvapila včerejší reportáž, pojednávající o tréninku Sparty v Krkonoších. V záběru byly vidět ufuněné obličeje fotbalistů po 50-ti minutovém výklusu. Je možné, aby takhle vypadal profi sportovec, v jehož sportu je běh základem pohybu po hřišti, po takovémto výkonu. Nevěřil jsem vlastním očím. Taky mě nadchnul rozhovor s fotbalistou Řepkou, který tvrdil, že to byla opravdu zabíračka nebo tak něco …

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.06.2007 10:27:30

Line mrchy? Nie. Na sustredeniach sa vacsinou trenuje 2–4× denne a podla par sekundoveho zaberu v TV asi len tazko odhadnes, ci doobeda neabsolvovali posilovnu, pripravny zapas, ci oboje… Co sa tyka bezeckych treningov- ano, vela futbalistov nema vykonnost ani lepsieho rekreacneho bezca, ale futbal nie je o odbehnuti 10km pod 35minut (aj ked tato schopnost nie je na skodu u profikov), ale o celkovej kondicii organizmu, sile, vybusnosti, technickej dovednosti. Obcas sa aj ja usmievam nad bedakanim prvoligovych futbalistov na treningu na stadione a pomyslim si, ze za 100 a viac tisic mesacne by som bez slova robil to, co trener povie. Na druhu stranu, futbalista Ti s prstom v nose odbeha intervalovy trening zlozeny z kratkych sprintov a Ty by si sa pri nom tazko mordoval. Kedze som futbal hraval, tak viem, ze treningy neboli az tak narocne ako pri behu, ale lenivymi mrchami by som ich nevolal (najma nie vsetkych). Aj medzi bezcami by som nasiel dost lenivcov, ktory trestuhodne premrhavaju svoj talent. Takze asi tak.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 26.06.2007 10:33:37

já jsem byl fotbalista, tak se pokusím prodloužit život vlákna.

  1. fotbalisti byli v šusťákovkách a to bylo včera skoro 30°C, to by byl zafuněnej každej.
  2. tohle byl úvodní trénink nebo spíš výklus po dovolené, dnes už je čeká celkem zátěž. I když nechápu jak mohou mít v 5 týdenní přípravě týden bez míče, tyhle objemové a silové tréninky jsou již překonané.
  3. podle Řepky se hodnotit moc nedá, Horváth vypadal celkem dost v pohodě.

fotbalisti nejsou moc běžci na dlouhé tratě, fotbal je o rychlosti koordinaci výbušnosti technice. vytrvalost je jen ten základ.50 min běh ve stejném tempu nemá pro fotbalisty moc zásadní význam. (viz dnešní článek) když se člověk dneska podívá na fotbalisty, nemaj na sobě vůbec žádný tuk, jsou vyhublí, což kdyby byli flákači, tak by vypadali jinak. Fotbal je na vrcholový úrovni hodně náročnej sport, jsou tam vlastně ti nejlepší z nejlepších, vzhledem k tomu jak je široká členská základna. Samozřejmě naprostá většina sportů je na vrcholové úrovni náročná, řekl bych že u všech sportů skoro stejně, akorát je prováděná činnost zaměřená trošku na něco jiného. zrovna tak bych mohl říct, že při sledování tréninku atletů se mi zdá, že jsou to ober flákači..a to jsem atletiku provozoval..ale asi to tak není co?

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 26.06.2007 15:15:14

mě jenom nesedí proč běhali tak navlečení..a je fakt, že na fotce vypadali legračně-tolik navlečených, supinujících, klusajících chlápků:)

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 26.06.2007 15:35:33

Moze byt, ze sa chystaju do velkeho vedra na zapasy. Potom to nie je uplne blby napad. Ak to je vsak (coho sa obavam) sposob „akym sa dostat rychlo do formy“- rozumej zhodit nabrane speky nedisciplinovanym zranim na dovolenke- tak ich kondicny trener vie houby makove. Vsetko je mozne.

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 26.06.2007 17:43:01

to Mato: obáváš se správně. je dost možné, že měli po tomto tréninku „vážení“, tak chtěli ještě sundat co nejvíc vody..někteří trenéři na tom hodně bazírujou, takže kluci se snaží..určitě jsou tam i tací, kteří si prostě myslí, že čím víc teplo, tím víc zhubnou a nevymluví jim to fakt nikdo.. fotbalisti nejsou vytrvalci, to je fakt, ale v každým týmu se najdou talenti, kteří nasadí tempo a běží a běží…a ti by zvládli 10km pod 35 a poslední kilometr by výrazně zrychlili.. co jsem tak vypozoroval rozdíl mezi běháním teď když jenom běhám a když jsem hrál fotbal je – nohy jsem měl mnohem silnější, mnohem, žádný kopec nebyl problém. teď si možná držím nižší TF při běhu a nemám problémy s dechem, ale síla v nohou není taková..je to holt jiný zaměření. a o tom posouzení co je větší makačka? to je spíš v osobním přístupu jednotlivce..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 27.06.2007 08:20:43

No, neviem. Hraval som v doraste 1.ligu a trenovali sme (vyjma sustredeni) 6× tyzdenne vratane zapasu. Vzdy iba cast treningu bola fyzicky narocna, inak to bola hra. Na atletike som trenoval 12–13× tyzdenne mimo sustredeni a cely trening bol vzdy fyzicky extremne narocny. Keby som sa stal sprinterom alebo skokanom, tak by som si asi inak uzival treningy, vytrvalec to vsak nema nikdy ulahcene. Mozem teda posudit, ze beh je omnoho jednotvarnejsi a vyzaduje si omnoho viac usilia a najma poctivejsi pristup k treningu, zivotosprave a zodpovednosti za vlastny vykon. Na futbale sa mozes postaviit na zapas aj v nie najlepsej kondicii a ku koncu to za Teba odbehaju niekt. spoluhraci, alebo Ta trener stiahne na lavicku- pri behu si to nemozes dovolit na zavode. Tam si iba tak dobry, aky si podal vykon na poslednom preteku. Inak s Tebou suhlasim a viem o vela velmi tvrdo trenujucich futbalistoch, ktori si tvrdo kazdu korunu (dolar, euro) vydru a plne si ju zasluzia. Porovnavat futbal a beh je ako porovnavat hrusky a jablka- kazdy sport si vyzaduje nieco ine. BTW, poznal som iba zopar futbalistov, co by mozna vedeli dat desiatku pod 35min a hadam iba 1–2 by z toho vedeli este zrychlit. Boli to velmi nadany sportovci, ktori by sa urcite presadili vo vacsine sportov, na ktore by sa dali. Nejaku kondicku samozrejme mali z hrania futbalu, ale to co vedeli odbehnut bolo z ich pohyboveho talentu, nie z treningu. Vacsina hracov ma problem dat 3200–3500m na 12minutovke (3500m je cca tempo na cas pod 35min na 10km).

avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 27.06.2007 10:23:59

Myslím, že oba píšeme zhruba to stejné a máme stejné názory. V dorostě jsem já sám dával na 12 minutovce víc jak 3K a to fakt nejsem vytrvalostní typ. Možná jsem měl kolem sebe pár fotbalistů, kteří jsou určitě nadaní i takto vytrvalostně, nemyslel jsem, že by to natrénovali při fotbalovém tréninku. Odehrál jsem nějaké zápasy proti prvoligovým celkům a i když to nevypadá je to pěkný kolotoč. v seniorské kategorii je oproti dorostu mnohem víc soubojů, což nejvíc odebírá sílu. ale naprosto s tebou souhlasím, mě jde spíš o to, že spousta lidí tady si myslí, že jedině běh, triatlon, bežky nebo kolo jsou sporty, kde se fakt maká…a že když tam každej jede sám na sebe, tak je to jediný spravedlivý..ne­dávno jsem viděl sestřih z nějakýho triatlonu u nás a musím říct, že při těch přechodech na kolo či běh jsem tam viděl spousty bezohlednosti­..takže ta spravedlnost..no nevím, ale to je spíš do jinýho vlákna..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 06.07.2007 17:49:07

Ale tady se mluví hlavně o reprezentaci, kam se skutečně „líné mrchy“ nedostanou. Co znám ze svého okolí, fotbalisti hrající menší soutěže (krajský přebor aj.) hrají proto, že se na ně chodí dívat holky a nijak více netrénují. Pravidelně jsem je při výklusu předbíhal a oni ani nějak nejevili snahu běžet se mnou… Docela jsem zíral, když asi 3 mladý kluci zaběhli do lesa, kde se schovali, a asi se pak připojili až když běželi ostatní další kolo… To pak nevim, proč nejsou radši doma. A co jsem slyšel, v Příbrami je to totéž – fotbalisti běží za první roh, dokud je vidí trenér – pak předjou do chůze. Možná kritické, ale já to tak prostě vidím… :(

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 09.07.2007 09:37:54

to oslík: kde to žiješ, že tam kluci hrajou fotbal, protože se na ně chodí koukat holky? …a samozřejmě žes je předbíhal při výklusu…ti co se schovávaj, aby nemuseli běhat, by tě i přesto zase natřeli při člunkovém běhu nebo opičí dráze…prostě je to jinej sport, jiná potřeba výkonu.. 100% jsou tací, kteří přecházej do chůze a schovávaj se, ale ty to házíš na všechny a ještě si přihodíš..„slyšel jsem..“ to není proti těm poctivím a zapáleným zrovna fair.

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 09.07.2007 12:16:44

Atleti v tréninku vyučují fotbalisty, jak mají správně běhat http://www.sport.cz/…e-behat.html

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 09.07.2007 12:31:39

2 slv: Já píšu „co znám ze svého okolí“, ne „všichni fotbalisté“. uznávám, přehnal jsem to, někteří to myslí vážně a trénují poctivě, ale je to asi jako ve všech oblastech – někdo se snaží a někde se jen „veze“, nebo si myslí, jak na trenéra vyzraje, když se schová… Omlouvám se všem poctivím fotbalistům – resp. všem, kteří toto čtou, ti typu „playboy“ sem asi nezavítají :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Most (Patokryje)

Celkem 596 km
Minulý měsíc 0 km

slv muž 09.07.2007 15:28:17

Atleti v tréninku vyučují fotbalisty, jak běhat…tomu říkám správný přístup, ve fotbalově a hlavně finančně vyspělejším světě je to naprosto běžné. Bohužel u nás na další trenéry nejsou peníze a tak pokud trenér sám není dostatečně osvícený, jsou návyky špatné.. Je to jenom dobře, když dochází k propojení tréninků různých sportů a kdo by mohl lépe poradit jak běhat, než atleti.

to oslik: ti nepoctiví nebo tipu playboy sem opravdu nezavítají, proto se při čtení tvých řádků nemohou chytit za hlavu a proto jsem se musel ozvat..

Motto: Asics 2120, JOMA sportswear
Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.