Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Rada s výběrem

Rada s výběrem

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

cegy muž 30.04.2014 15:49:44

DD,potřeboval bych poradit s výběrem běžecké obuvy.I značky nejvíc se mi zamlouvá NB a Asics.Boty budu spíše využívat na běh na krátké trati a trénink sprintů apod…jsem vysoký měřím 201cm a váha 93kg.A cena do 2000kč.Děkuji za každou radu a výběr.

avatar

Křinec

molanmolab muž 18.07.2014 14:12:54

Ahojte, mám dotaz k předchozímu (nezodpovězenému) dotazu. Dají se koupit kvalitní boty za tuto cenu? Dobré běžecké boty se za 500 určitě neseženou, ale za dva tisíce, to už by mohlo jít ne?

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
18.07.2014 15:03:04

>> molanmolab, 18. 07. 2014 14:12:54

Dají se…?

Ano.

Dobré běžecké boty se za 500 určitě neseženou…

Běhat se dá v lecčems. Já na boty pod 500 nedám dopustit. Jak to má náklady pod 1Kč/km tak mi nevadí, že mi zrovna tahle bota nesedí a klidně si koupím jiné.

Ale zas na druhou stranu u bot za tisíce se projevuje vlastnost „Když už jsem si koupil tak drahé boty, tak je přece nenechám válet ve skříni.“

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

snek73 muž 18.07.2014 17:18:08

beham v adidaskach za 699korun mam v nich nabehano uz cca 500km a pohoda

avatar

Křinec

molanmolab muž 19.07.2014 00:26:25

Takže když se výběru levnějších bot věnuje chvilka času, je zbytečné navštěvovat triexpert, nechat se měřit a kupovat boty za 4 tisíce?

avatar

Chimp muž 19.07.2014 10:10:27

>> molanmolab, 19. 07. 2014 00:26:25

Do dvou tisíc je dobrých bot spousta. Nedomnívám se, že vyšší cena pak znamená vyšší kvalitu, je to marketingová záležitost. Životnost je zhruba stejná, v čem by pak bota měla být kvalitnější?

Můj tip: Nemáš-li nějaký ortopedický problém a jsi schopen běhat přes špičku, tak lehké boty s tenčí podrážkou či minimalistické s rozšířeným prostorem pro prsty jsou dobrou volbou a při správné technice běhu i prevencí problémů spojených se špatným došlapem, který extrémně odpružené boty spíše podporují.

avatar

Praha

Celkem 7881,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:33 (2014)
půlmaraton: 1:28:26 (2014)
maraton: 3:21:53 (2014)

ped7g muž 19.07.2014 11:12:05

>> Chimp, 19. 07. 2014 10:10:27

z me osobni zkusenosti vyssi cena = vyssi kvalita minimalne v ramci jedne znacky (Mizuno). A do dvou tisic krome vyprodeje ty lepsi modely od Mizuna nenajdes. Rozdil je sice maly a i ty levnejsi modely jsou podle mne uplne v poradku a decentni volba (ale asi v te cenove relaci se da najit i neco lepsiho), ale treba ja si radeji priplatim, resp. pockam na nejakou extra prilezitost, protoze mne osobne na moji nohu sedi treba Rider velmi dobre. Zkousel jsem Crusader (levna univerzalni bota spis pro zacatecniky) a je to rozdil, odpruzeni horsi, komfort mensi, podrazka vyssi, o par gramu tezsi… kdyz to muzes prohodit mezi sebou s Ridermi behem par minut, tak se ty drobnosti nascitaji. Naposledy jsem kupoval Crusader za 899Kc a Rider 16 od kamarada 3× pouzite za velmi kamaradskou cenu, kterou nejde ani zverejnit :).

Specialne bych se zastavil u te vyssi podrazky (vice gumy, protoze to neni nektera z tech specialnich pen, ale nejaky levnejsi mix gumy a plastu) = horsi stabilita a kotnik ma vice prace ustat doslap, vlastne z tohohle hlediska bych to videl s tim urcenim pro zacatecniky blede, bych jim spis poradil nejake tempovo+zavodni boty dokud behaji nejake zacatecnicke 2–5km, at ziskaji lepsi cit pro praci chodidla. Protoze jak se rozbehaji a zacnou behat treba 30–50km tydne, tak prechod k mene odpruzenym botam je o dost slozitejsi (na disciplinu a omezeni objemu) a spousta lidi se jen zbytecne zrani.

Dokonce bych rekl, ze pro vetsinu zacatecniku je dobra volba koupit nejake obycejne tenisky. Ty se snad daji sehnat i za par stovek, vydrzi jim nekolik mesicu nez to pri sve male kilometrazi a spatnem stylu roztrhaji a zaroven poskytnou chodidlu dostatecnou zpetnou vazbu a ochranu. A mezitim muzou zacit testovat co by jim vyhovovalo pozdeji. Pro bezecke veterany je myslim zbytecne tady neco psat, co znam lidi co behaji nekolik let, tak vsichni maji v botniku nekolik paru a maji jasnou predstavu ke kteremu behu chteji co pouzit a uz jen hledaji vhodne akce k nakupu potrebneho modelu za co nejlepsi cenu. :)

Motto: Pain is temporary, quitting lasts forever.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.07.2014 13:26:52

>> ped7g, 19. 07. 2014 11:12:05

Plně souhlasím. První dva roky jsem běhal jen v neznačkových levných botách, nejvíce vzpomínám na Seems, které stály ve výprodeji i jen 200 Kč na pár (v nějaké akci „3 za 2“), za ty dva roky jsem naběhal asi 2 000 km, z toho dokonce i několik maratonů a ve zdraví jsem to přečkal. Horší to bylo s některými páry, zejména maratony botám moc nesvědčily a po jejich doběhu byly na vyhození, každopádně cena vyšla nad 1 Kč/km, což je příliš, když třeba u Mizuno Ronin, které jsem měl za 2300 Kč se slevou, mi cena vyšla pod 0,50 Kč/km (v tomto páru z března 2011 občas běhám dodnes). Dražší boty však mělo pro mě smysl koupit až poté, co jsem zjistil, že mě běhání baví a chci se mu dlouhodobě věnovat, což trvalo právě ty dva roky (první pár jsem koupil v srpnu 2009 a od té doby jsem se začal výrazněji zlepšovat).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Chimp muž 19.07.2014 16:06:33

>> ped7g, 19. 07. 2014 11:12:05

U Mizuna srovnáváš Crusader a Rider, tedy úplně základní model za co nejnižší cenu a botu z vyšší řady za asi 3500 Kč, tam už rozdíl v kvalitě být musí. Bavme se o rozdílu u bot za 2000 a řekněme za ty 3500 Kč. Mizuno ale nemám vyzkoušené, tak nebudu jinak hodnotit.

Pro zajímavost: Běhám v NB MT10 (2300 Kč, ale dá se sehnat do dvou tisíc), těm botám nemám cokoliv závažnějšího vytknout, snad jen v podrážce by nemusely zůstávat kamínky, po >1000 km pouze ošouplá podrážka, sedí perfektně a mají očekávané vlastnosti minimalistické obuvi, 20km běh bez ponožek a puchýřů. Co víc bych si mohl při současných výrobních technologiích od běžecké boty přát. Není důvod kupovat dražší botu. Střídám je ještě s INOV8 F-Lite 230, které jsem pořídil předtím (přechod k minimalistické obuvi), boty ve stejné cenové kategorii jak MT10, jsou více konvenční oproti Minimuskám, které mi více vyhovují, ale jinak bota velmi dobře zpracovaná, lehká a po několika stovkách km vypadají téměř jako nové. Opět nevím, co by mi přinesla dražší bota.

Když jsem začínal před cca 15 lety běhat, tak jsem měl nějaké levné Reeboky a kupodivu se v nich běhalo dobře. Nicméně to mohlo být i mým došlapem přes špičku, kde mě kvalita odpružení nějak netrápila.

avatar

Křinec

molanmolab muž 21.07.2014 14:05:46

Dneka jsem se byl na skok kouknout ve fashion aréně a tam se dají levnější běžecké do 2 tis. sehnat. Koukal jsem u nike, addidas apod. Nejvíc se mi líbilo u asics, tak se tam asi ještě zastavím a něco vyzkouším.

Co se mi ale třeba líbí na stránkách decathlonu je fakt, že u každé boty je napsáno k čemu je určená. Jakože běh 60 min, 2 – 3× týdně, nebo běh od 10 km do maratonu, apod. Celkem se mi to tam zalíbilo a teď mě šte, že to nepíšou takhle i jinde :)

avatar

JarkaK998 žena 19.08.2014 20:27:13

>> molanmolab, 18. 07. 2014 14:12:54 Ahoj, já jsem nedávno kupovala běžecké boty ségře k narozeninám, každá jsme od jinud, takže jsme sedly na internet a začaly vybírat. Dostaly jsme typ na jeden internetový obchod, kde jsme ve výsledku vybraly, myslím, že i za přívětivou cenu. Bály jsme se výběru velikosti, ale nakonec vše dobře dopadlo a boty padly jako ulité. Vybraly jsme tyto: http://www.teamstore.cz/…us-30-1.html přiznám se, že se líbily i mě, i když nedokážu plně ohodnotit jejich funkci. Jinak hezký článek, o tom jak vybrat běžecké boty, najdete třeba zde: http://rungo.idnes.cz/…/behani.aspx?…

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.