Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Zkušenosti s polarem RS 800SD

Zkušenosti s polarem RS 800SD

Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ZIPAN 01.08.2007 15:34:20

Zdravíčko!!! prosím někoho, kdo má tento sporttester, zda je investice do této mašinky ta pravá. Nebo je například lepší vzít si levnější model (RS 400SD). Prosím o vaše zkušenosti. Děkuju.

Z.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 01.08.2007 15:45:32

Záleží na tom, co od něj očekáváš a na co ho potřebuješ. Jestli chceš měřit i rychlost a vzdálenost, tak levnější stejně přesná alternativa neexistuje. No jedině snad ten ultrazvuk, ale ten zase žere hodně baterky. Jestli ti stačí měřit tep, stačí ti mnohonásobně levnější např. Sigma. A to nepíšu proto, že mám kousek vedle na ni inzerát. :-))

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 09.08.2007 21:32:04

stále jsem si mašinu (novou tedy) nepořídila, ale už ji zooouuufale potřebuju!

Ze tří kousků (viz jiný příspěvek zde) se mi Polar zamlouvá nejvíce, a váhám mezi 400 SD a 800 SD. Pro 400 mluví logicky cena (i tak je to dost), pro osmistovku ale převýšení, to mne tam moc láká, i když to taky není jediné – máte s tímhle krasavcem někdo zkušenosti?

Poláry prý budou mít i GPS – snad ještě tento rok…

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Celkem 213 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:52 (2007)

HonzaK muž 31.08.2007 21:15:02

Tak Polary už GPS mají a to konkrétně RS 800, ale ty prachy to je pro mě opravdu příliš. Mám RS 200sd a jsem na výsost spokojen.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)
avatar

ZIPAN 01.09.2007 10:17:27

Ano, to je pravda. RS 800 gps čidlo nemá, ale připravuje se. Je to aspoň na stránkách allsystem.cz

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.09.2007 11:27:06

tak to doslo k mirnemu mateni pojmu:-). Podle mne pristroj vybaveny gps tuto primo obsahuje. Jako alternativni prislusenstvi lze gpspod dokoupit k vyssim radam suunta i timexu (mozna i jinym). Polar gps asi az takovy vyznam nepriklada.

avatar

Celkem 213 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:52 (2007)

HonzaK muž 01.09.2007 12:16:59

K RS 800 se bude s největší pravděpodobností prodávat GPSpod systému w.i.n.d. Něco jako u Suunto. Souhlasím s tím, že Polar GPS nepřikládá takovou váhu jinak by tím vybavil outdoorové modely AXN.

avatar

PRIM muž 29.09.2007 12:05:53

Před časem jsem tu sám inicioval vlákno, o kterém jsem doufal, že mi pomůže v rozhodování o tom pro mě nejlepším sporttestru. Rozhodoval jsem se mezi Suunto T4 a T6 versus Polar RS800SD.

Abych řekl pravdu, tak jsem pak nebyl z odpovědí o moc moudřejší.

Věnoval jsem výběru hodně času, už jsem zkrátka takový.:-)

Nakonec jsem se rozhodl pro Polar RS800SD a jsem 100% spokojen.

Napíšu zde pár důvodů, které mě k rozhodnutí vedly:

  1. Když srovnáte velikost footpodu u Suunta T6 a Polaru RS800SD, přišlo mě to jako rozdíl generací. Prostě bych se nechtěl na noze vláčet s takovou krabicí. Možná to při běhu člověk ani nepozná, ale budu upřímný – styděl bych se s tím vyběhnout mezi lidi.
  2. Polar nabízí více údajů a větší variabilitu ve schématech zobrazení.
  3. Polar má řádově hezčí design a rovněž ergonomie mi přijde propracovanější.

A jaké mám s RS800SD zkušennosti?

Zklamal mě snad v jediné věci. Nedokážu sdílet data na svém McBooku. Komunikační software sice nahraji do Windows prostřednictvím softwaru Paralels, ale oba operační systémy si nejsou schopny mezi sebou sdílet infraport.

To je pro mě docela vážný problém, který se sice řešit dá, ale komfort takového řešení se rovná drbání se nohou za uchem.

Jinak ale musím uznat, že tento sporttester navrhoval někdo, kdo má s běháním hodně zkušeností. Je tam hodně vyhcytávek, které člověku zpříjemňují život. Například jsem velmi ocenil funkci inteligentního podsvícení displeje. Když máte nastavené automatické mezičasy po 1km a po prvním zobrazení mezičasu si zmáčknete světlo, následně už ho mačkat nemusíte. Automaticky se displej rozsvítí při každém mezičase. Zároveň je display s mezičasem jinak strukturován, takže se dostanete i k dalším informacím, které Vás k bodu mezičasu mohou zajímat. Je to zkrátka velmi vychytané. Krom toho, komu by nestačilo několik přednastavených typů zobrazení, může si přes PC nastavit jednotlivé hodnoty na displej tak, jak mu vyhovuje. Osobně to však vidím jako zbytečné. Máte pocit, že vše co šlo vymyslet už vymyšlené bylo, včetně výškoměru, načítání celkově nastoupaných výškových metrů atd.

Pokud někdo máte nějaký konkrétní dotaz na RS800SD, jsem připraven Vám pomoci s nalezením odpovědi. Možná všechno nebudu vědět hned, ale pokusím se to v manuálu najít a odzkoušet. Přeci jen se s tímto sporttestrem teprve seznamuji.:-)

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 29.09.2007 12:35:56

[quote=PRIM]1) Když srovnáte velikost footpodu u Suunta T6 a Polaru RS800SD, přišlo mě to jako rozdíl generací. Prostě bych se nechtěl na noze vláčet s takovou krabicí. Možná to při běhu člověk ani nepozná, ale budu upřímný – styděl bych se s tím vyběhnout mezi lidi.[/quote] Zvědavost mi nedá, ne že bych si RS800 chtěl kupovat.

Čidlo u S625X je velké, na tréningu to nevadí, ale když si vezmu lehké boty na závody, tak trošku (ale jen občas) ano. Proto by mě zajímaly rozměry nového nožního čidla. Z obrázků na netu je na první pohled patrné, že je to o hodně tenčí. Jakou to má uvnitř baterii? Díky za odpovědi.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

PRIM muž 29.09.2007 14:24:41

Rozměry jsou cca 5×4×1cm. Nepočítám v tom klipsnu, kterou je footpod uchycen do tkaniček, ten je totiž skryt. Je ale pravda, že designéři Polaru počítali s tím, že oblý tvar snímače bude ve skutečnosti vnímán jako menší (díky menší viditelné ploše) a zároveň vtipně redukovali vnímání velikosti footpodu pomocí optických efektů. Kombinace stříbrných a černých ploch opticky snímač zmenšuje, a to tak, že můj první odhad rozměrů byl tak 3×2×1. Oko se dá oklamat. Díky tomu, že je snímač oblý jako ocucaný bonbón, působí na botě jako součást obuvi a nikoli jako technická nástavba. I to mi vyhovuje. Na noze ho tak málokdo vnímá. Váha je pouhých 62g a používá baterii CR2430.

Důležité je, že jak na footpodu, tak na snímači tepové frekvence i hodinkách je možno si baterii vyměnit vlastními silami. To jak jsem zachytil některé nižší řady Polarů nemají.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 29.09.2007 16:31:37

A kolik to tak vydží ta baterka? V tom čidlo S1 to bylo tak cca 800 km, ale co mi psal takový Beet, tak ten baterii musel měnit častěji. Přijdě mi, že takovou baterku bych musel měnit každých 14 dní.

Doste jsem překvapený, že výměna baterky v hodinkách je uživatelská a přitom je vodotěsnost do 50 metrů.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

PRIM muž 29.09.2007 18:18:41

Běhám už s tím 3 týdny a netváří se to, že by to chtělo zdechnout. Myslím, že to vydrží cca 60 aktivního provozu – tedy cca 600–800km. Teď jsem zrovna přidal dalších 11km a dostal jsem známku 60 – to podle tabulky odpovídá času 3:18 na marathonu. Pro mě by to byl výsledek z říše snů. Když tak přemýšlím, čím jsem si tuto známku zasloužil tak nejspíš tím, že se mi dařilo běžet v tempu cca 4:45 aniž mi tepová frekvence vylétla přes aerobní práh.

Musím říci, že se mi líbí, že mohu své tempo na kilometr přehledně sledovat, případně korigovat podle tepové frekvence. Na druhou stranu uznávám, že je vcelku jedno, jestli je tepová frekvence ukazována v absolutní hodnotě nebo v procentech z TF max. Stejně si spíš pamatuji mezní hodnoty tepové frekvence podle laktátové křivky než jejich procentuální hodnotu. Ty jsou v mém případě přes všechny poučky výrazně vyšší než by měly podle tabulek být. V praxi to znamená, že pro mě není problém běžet dlouhodobě na 90% tepové frekvence neboť mám anaerobní práh až na 93,3% TF max.

V tomto ohledu je tedy třeba uznat, že jednodušší přístroje tolik neztrácí.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 29.09.2007 20:20:46

[quote=PRIM]Stejně si spíš pamatuji mezní hodnoty tepové frekvence podle laktátové křivky než jejich procentuální hodnotu. Ty jsou v mém případě přes všechny poučky výrazně vyšší než by měly podle tabulek být.[/quote] je to sice mimo mísu, ale… … jen jestli si seš opravdu jistej těma „mezníma honotama“. občas se totiž stává, že v rámci rychloodbavení zájemců se změří laktát, pár hodnotama se proloží hypotetická exponenciela, na předpokládanou hodnotu 2 se lípne AEP, na 4 ANP „a je to“. s Tvými skutečnými „prahy“ se to však nemusí potkat ani trochu.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 29.09.2007 21:03:21

OT: ale AEP je vždy 2, protože je to uměla stanová hodnota. Jestli ne, tak mě vyveď z omylu a vysvětli mi fyziologické změny v tento okamžik? (reply pak vlož do vlákna o laboratořích, dík)

K tomu generování maratonského času – to je až v software nebo i přímo v hodinkách? Třeba takový Toro to psal v článcích v přípravě na maraton (on má tuším dvoustovku). Pokud by to byla softwarová záležitost, tak hledám v trial verzi Pro Trainer 5 marně (alespoň doufám, že tuhle verzi k tomu dodávají).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

PRIM muž 29.09.2007 22:48:57

Ty mezní hodnoty laktátové křivky jsem si nechal stanovit v Casri, takže bych jim důvěřoval.

Co se týče „marathonského času“ tak to je jen tabulková záležitost, vycházející s tzv. běžeckého indexu. Ten je vypočítáván přímo v hodinkách na základě načerpaných dat z běhu. Tabulka je v návodu k sporttestru.

Momentálně se snažím zjistit na jaké parametry to reaguje. Potřebuji zjistit do jaké míry má na výpočet běžeckého indexu vliv okamžik ukončení záznamu. Můžu ho ukončit hned po doběhnutí posledního kola nebo až po doběhu a zklidnění. Až na to přijdu, možná mé výsledky nebudou tak optimistické.:-)

avatar

PRIM muž 29.09.2007 23:07:38

To ED: nechci se přít o způsobu stanovování aerobního a anaerobního prahu, určitě o tom víš víc. Možná bys se mohl s námi ostatními laiky podělit o tvůj pohled na věc. Nikdy se nebráním novým poznatkům. Nebudu si tu hrát na medika, mým oborem je úplně jiný business, takže jestli jsem se nevyjádřil úplně přesně, omlouvám se.

Vlastně jsem svým původním příspěvkem chtěl říci, že má hladina laktátu se na úroveň 2mmol/l dostává při TF 157 – což je 83,9% TF max. Připadá mi daleko jednodušší sledovat, jestli se hranice tepové frekvence pohybuje okolo 157 tepů, než okolo 83,9%.

To Polar umožňuje, ale soudím, že je to z tohoto pohledu poněkud zbytečná informace a člověk si vystačí se zobrazením tepové frekvence v absolutní hodnotě. To však Polar nijak nesnižuje v mých očích. Prostě dává každému možnost využít to, co právě potřebuje sledovat. Pakliže bych neměl výsledky laboratorních měření, asi bych ocenil možnost se řídit pravidlem, které odhaduje aerobní práh na 80% TF max. Takže z tohoto pohledu Polar boduje.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 30.09.2007 09:00:19

2 forrest + prim: je to jinak, je to složitější. pro názornost: v casri mi dvakrát, při relativně VELMI PODOBNÝCH výsledcích, určili ÚPLNĚ JINÉ prahy. jednou data inerpretovali mechanicky (a vlastně zcestně), podruhé inteligentně (takže jsem nelitoval). více v laboratorním vlákně, kde jsou hlavně mnohem poučenejší explanace lidí jednak protřelejších, jednak vzdělanějších http://forum.behej.com/…lati-se-str2#…

avatar

Praha 9 - Prosek

Celkem 262 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:09:17 (2007)

Běhouš muž 30.09.2007 13:26:12

[quote=PRIM]Když srovnáte velikost footpodu u Suunta T6 a Polaru RS800SD, přišlo mě to jako rozdíl generací. Prostě bych se nechtěl na noze vláčet s takovou krabicí. Možná to při běhu člověk ani nepozná, ale budu upřímný – styděl bych se s tím vyběhnout mezi lidi. … Váha je pouhých 62g a používá baterii CR2430.[/quote] Srovnával si to se starou nebo novou Suunto sondou? Podle článku ze dne 9.7.2007 v rubrice News na Suunto.com je nová Suunto sonda taky na knoflíkovou baterku, je mnohem menší (rozměry neuvádějí) a má vážit o 40% míň než ta stará, která má podle prospektu 45 gramů včetně AAA baterie.

avatar

PRIM muž 30.09.2007 13:46:24

Srovnávám to s tím, s čím jsem to viděl prodávat v kompletu s T6 ve Slezské ulici, a to mi přišlo obludně velké. Soudím, že to byla ta verze na dva monočlánky nebo co.

Ne, nechci to hanět, ale zásadním způsobem se to odrazilo na mém finálním výběru. Do té doby jsem spíše uvažoval o Suuntu, na kterém mi bylo sympatické, že dávají k dispozici velké množství informací o tom, jak sportester používat.

O novém footpodu jsem tedy ani nevěděl.

avatar

Celkem 1518 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:25 (2009)
půlmaraton: 1:37:00 (2009)
maraton: 3:26:44 (2009)

Koala muž 09.01.2009 23:02:17

Pořídil jsem si RS800CX s S3 sensorem a rád bych využíval i některá trochu sofistikovanější nastavení, která by to asi mělo umět, ale v poměrně strohém návodu jsem se nedopátral, jak na to. Může mi někdo zkušenější poradit, jak si třeba nastavit intervalový trénink, např.: 10min rozklus, 4× 2km tempo s intervalem 3min a 10min výklus? V přednastaveních EXERCISE něco podobného je, ale asi se to nedá editovat a já zatím nepřišel na to, jak v novém souboru vytvořit kombinaci časových intervalů a vzdáleností.

Díky

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 17.02.2009 13:54:46

[quote=Koala]Po­řídil jsem si RS800CX s S3 sensorem a rád bych využíval i některá trochu sofistikovanější nastavení, která by to asi mělo umět, ale v poměrně strohém návodu jsem se nedopátral, jak na to. Může mi někdo zkušenější poradit, jak si třeba nastavit intervalový trénink, např.: 10min rozklus, 4× 2km tempo s intervalem 3min a 10min výklus? V přednastaveních EXERCISE něco podobného je, ale asi se to nedá editovat a já zatím nepřišel na to, jak v novém souboru vytvořit kombinaci časových intervalů a vzdáleností.

Díky[/quote] Čau chlape, intervaly a vůbec většina věcí se nastavují přes Pro Trainera.....­..připoj hodinky k USB IR, nech našíst ( 4 ikona zleva ) a pak zatížení ( nebo jak se to jmenuje ) je to celkem snadný, můžeš volit buď opakování, nebo ne. Kdyby to nebylo jasný, napiš mi mail:(

Jirka

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
Nalezené položky: 22 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.