Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest holeni a kotniku

Bolest holeni a kotniku

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Marciss muž 24.08.2014 18:20:57

Ahoj všichni , Mám takový zvláštní problém aktivně sportuji fotbal,futsal,te­nis,squash a vše jde bez bolestí ale ,když se rozhodnu ,že půjdu běhat cca po 10min se dostaví pálení kotníků(vetšinou obou) a lehce začátek holení u doktora jsem byl ten mi doporučil pouze mazat.Nesetkal se s tím někdo ? Díky za pomoc

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 25.08.2014 09:23:52

>> Marciss, 24. 08. 2014 18:20:57

Vnější nebo vnitřní strana?

Motto: No toto!
avatar

Marciss muž 25.08.2014 11:18:52

vnejsi strana holene a kotniku

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 26.08.2014 07:50:40

Mě trápi vnější kotník a vnější zadní část lýtka – myslím, že je to vnější soleus, pracuji na tom.

U tebe bych podezíral dlouhé ohýbače http://chisholm.trainingvc.com.au/…_perbrev.htm

Protože děláš „skákací“ sporty, hodně zapojuješ zadní lýtkové svaly. Vzniká dysbalance mezi zadními a předními svaly bérce. Ta je navíc součástí dolního zkříženého syndromu, kterým trpíme v dnešní době prakticky všichni (pokud proti tomu něco neděláme). Řekl bych, že buď posedáváš nebo poskakuješ (???).

Dej „peroneus“ do youtube vyhledávání a něco ti naskočí. Výborné je pouhé postávání bosýma nohama na BOSU nebo dřepy čelem ke zdi (nohy co nejblíže, viz asi 4. minuta tady https://www.youtube.com/watch?… – dělám to bez závaží, ale na balanční plošině). Tam se tyto svaly zapojují do posturální funkce (držení rovnováhy), což je užitečnější něž tradičně doporučované přitahování chodidla proti odporu.

Motto: No toto!
avatar

Praha 4 - Hrncire

Celkem 375 km
Minulý měsíc 0 km

Ads žena 11.09.2014 15:42:16

Mam obdobi, kdy me take pekelne boli prava holen. Obvykle to po 4–7 km polevi a pak uz je to bez problemu. Proste na zacatku bezim pomalu, pripadne prejdu do chuze, necham to odpocinout, a pak po nekolika km uz to je v pohode.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.