Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Supinační obuv - zkušenosti, rada při výběru

Supinační obuv - zkušenosti, rada při výběru

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

bjerndi muž 17.09.2014 20:23:24

Uvítal bych dobrý tipy na supinační obuv. Mám na mysli objemovou botu na asfalt a stejně tak rychlou závodní na stejný povrch. Pro běžce cca 75 kg. Rychlá, lehká, dynamická bota. Nejlíp něco jako Kiliánovky pro terén ( to platí pro závodní botu ).

Díky za tipy a rady a zkušenosti

co jsem tak našel tak mizuno sayonara a adidas supernova glide 6 m

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 18.09.2014 08:58:24

Rovnako ako Bjerndi,tiež by som potreboval rýchlu lahku supinačnu silniční MARAT botu.Biomechanika nášlapu:LAVA BOTA -pata- vonkajšia strana-0 mm vrstva-zodreta cela platna ,,vonkajšia strana-6,5mm vrstva zachovaná aj so vzorom :-)).špička-opačne-vonkajšia strana zachovaná celá vrstva,,vnútorna strana-zodretá-vytvára sa diera.PRAVA BOTA-totéž,ale špičku mám zodretú v strede(nie zvnútra,ako pri lavej bote.Strašne anomálický došlap :-)..čo mam kupiť???barle?..a je to vôbec supinácia?

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

bjerndi muž 18.09.2014 10:55:28

trošku brouzdám po zahraničních fórech a jako objemovou botu doporučují třeba

Asics Gel-Cumulus 15

jedna tabulka tady http://www.reviewgem.com/…derpronation

avatar

Praha

10 km: 0:35:33 (2014)
půlmaraton: 1:16:28 (2015)
maraton: 2:42:14 (2015)

miroglue muž 18.09.2014 11:01:38

Moje zkušenost – někdy před 3 lety, v naprostých začátcích mého běhání, mi na nějakém běhacím páse řekli, že mám pronaci. Asi jsem ji měl. Ale jak jsem začal běhat víc, tak jsem se snažil ji odstraňovat svým nášlapem – tzn. spíše na vnější hranu chodidla (ostatně tak běhají elitní atleti, pokud se podíváte na fotky či zpomalená videa). A na nějaký výběr bot podle pronace/supinace peču, kupuju neutrální. Když vím, jakou mám vadu v nášlapu, tak se na ni soustředím a snažím se ji odstranit – a ne že čekám, že bota ji odstraní za mne.

Co se rychlé a lehké boty týče – jsem ve výběru docela náročný, málokterá bota mi sedí fakt dobře. Až na jednu vyjímku:

ASICS Gel DS Racer (9)

V nich běhám od 10 km po maraton a naprosto dokonalá bota, z mého pohledu. Kdybych si je nechtěl šetřit, tak v nich běhám furt. Jsou lehoučké, s malým dropem, pevné, ale zároveň tak akorát ohebné. Prostě jsem rád, že jsem našel (snad doživotně) svoji závodní botu.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.09.2014 14:48:16

>> miroglue, 18. 09. 2014 11:01:38

Nechat si hodnotit naslap a styl na pase… no, aby som bol slusny, nelogicke. Na pase sa beha a doslapuje uplne inak, ako vonku a tam by som to nechal bez dalsieho rozvadzania. Taketo testovanie a odporucania su iba na dve veci.

Boty si treba odskusat, popytat sa iných bezcov v podobnej vahovej kategorii s podobnym stylom, porovnat pocity a aj tak sa nevyhnes sklamaniam. Osobne som mal viac ako tristo parov bot a z toho bolo naozaj super tak zo 30–40. Viac ako sestdesiatka bola pre mna nebehatelna – skoncila ako dar inym, ktorym sedeli.

Ak mozem odporucit pre 70–75kg bezcov so supinacnym doslapom, tak davam do placu Mizuno Rider´(skor pre patoslapov), Nike Pegasus 31ky (velmi makke, nemusia kazdemu vyhovovat). Pre tych, co doslapavaju skor na stred chodidla az spicku tu su Brooks Pure Flow 2–3 (vôbec nie minimalisticka bota, aj ked lahka, drop cca 4–5mm) – stale dost chrani a daju sa v nej behat aj rychlejsie tempa, ci dlhe behy. New Balance 890 V4 je velmi lahka, stale vsak objemovka, ale pre nikoho uz moc makka a subtilna. Velmi dobru skusenost mam s Adidas Marathoner 10, co je starsi model, retro edicia, ale skvele sedia. Vesele hladanie.

P.S.: ak Ti DS racery sedia, nakup si zo tri pary do zasoby, uz buducorocny model moze byt uplne nafigu pre Teba. Vyrobci bot maju tendenciu menit to, co uz raz bolo dobre – z marketingových dovodov.

avatar

bjerndi muž 22.09.2014 15:05:15

>> Mato, 22. 09. 2014 14:48:16

ASICS Gel-Cumulus 16 a Asics Gel Nimbus 16 … našel jsem ještě tyhle. Ty Brooksi nevypadají špatně, ale problém bude s dostupností u nás. Jinak kdybys měl další tipy na boty spíš přes špičku, budu rád

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.09.2014 15:29:16

>> bjerndi, 22. 09. 2014 15:05:15

V tych by som nedal asi ani vyklusovu desiatku. Mne vsak vseobecne asicsi nesedia, s výnimkou niektorých jednoduchsich specialok (hyper speed su OK, tiez sky speed ako lightweight usli).

Ak mas uzsiu nohu tak adidas adizero adios II (nie tie priserne humace s boostom – tam fakt slapli vedla). So sirsim chodidlom Mizuno wave aero – tie pouzivam ako bezne treningove boty. Na lahsi teren, ale aj asfalt su vyborne lahucke Nike Zoom kiger – na mokrych sutroch vsak uchadzaju a trochu citit podklad v kamenistom terene, inak su skvele, drop 4mm, urcite vsak nevhodne pre patoslapov.

Ako tempove botky NB 1400ky, nebolia z nich achilovky a su pohodlne aj na dlhsie zavody. Jazyk som si vsak musel upravit, lebo mi odieral prsty. Po uprave super.

BTW, Brooksy – tie pure Flow (drifty ma manzelka a su az prilis minimalisticke aj na jej 48kg) – zozenies v pohode na prodirectrunnin­g.com- z UK, bez cla, pripadne cez Amazon.co.uk. Z USA uz neobjednavam, nosim si to priamo, lebo nasi colnici, aj ked s nimi kazdy den spolupracujeme profesionalne, su uplne natvrdli a nechce sa mi platit DPH este aj z cla (!!).

avatar

bjerndi muž 22.09.2014 15:49:21

>> Mato, 22. 09. 2014 15:29:16

mám spíš asi širší nohu, úzkou určitě ne. Za ty prachy byl měl stejně asi s asicsama morální problém. Ted vidím akci na Newton Distance a nevypadají špatně. Ty Aera vypadí velice zajímavě, ale asi už se u nás moc neprodávaj ( našel jsem jen do desítky ) i když u mizuna není problém, tam velikosti co mi sedí znám

avatar

Praha

Celkem 5280 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:17 (2013)
půlmaraton: 1:27:15 (2014)
maraton: 3:10:06 (2010)

Tommo muž 22.09.2014 17:41:48

>> miroglue, 18. 09. 2014 11:01:38

ASICS Gel DS Racer – vynikající boty a už několik generací beze změny. Souhlas, dá se v nich běhat vše až po maraton Na kratší závodní distance však poslední dobou volím Hyperspeedy či Pyranha At ti to beha…

Motto: When the heart is ungoverned by reason, charlatans have powerful tools to deceive
avatar

bjerndi muž 28.09.2014 11:02:57

Prijde mi, ze vetsina kenanu beha v adidasech :)

jinak runtachykard72 jak to vypada s boostama, spokojenost ?

ja mam ted asi favority new distance 2013, asics lyte 33 3 a nebo nejaky ze zminenych mizun

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 01.10.2014 15:17:32

adidas adios bost( postreh po 15km,,4:05/km­,pohoda light)..jednym slovom-úúžas.O životnosti nediskutujem(na pár závodov).Dopad je dynamicky a zároven nie moc makký!!Bota sedí na píchlup.Jedna piesen.POZOR:TENTO POSTREH Má HODNOTU 64,7 kiloveho bežca(ráno vyprázdnený).Cu­krovo 4 den v šedej zone,zajtra rychlo útok na inzulín.Eventuálne pri súhrne priaznivých okolnosti a vplývajúcich faktorov nie je vylúčené,teda je tendencia behať M circa 3:50km.Existuje však obava(chyba v príprave):nie som presvedčený,či stíham dostatočne zregenerovať,coš sa prejaví v posledných 7km :-/(citim preťažené hamstringy).Strelím sa do hlavy.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

bjerndi muž 01.10.2014 16:01:18

>> runtachykard72, 01. 10. 2014 15:17:32

díky za info … ono celkem blbý je, že ten největší test zažiješ až u závodu, ale držím palce ať Ti fajn pocit vydrží.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.