Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Boty na HIIT

Boty na HIIT

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Intervalka žena 06.02.2015 11:28:13

Dobrý den, v letošním roce bych ráda intervalový trénink (pro neznalé např. 20 sec intenzivní běh, 40 sec chůze a toto opakovat např. 6×). Hledám vhodné boty. Nikdy jsem neběhala, nevím co to se mnou udělá. Měla jsem nadváhu a problém s koleny, proto potřebuji max. tlumení. I po asfaltu musím chodit v trekingových botách, aby mě kolena nebolela. Běhat budu jen po nezpevněné polňačce. Mám 72 kg/172cm. Na druhou stranu HIIT budu dělat 2× týdně, celé to zabere 20 minut, proto nechci platit tisíce za boty. Ale na trhu jsou i běžecké boty za pár stovek. Má cenu je kupovat? Např. Lotto apod?

avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 06.02.2015 15:42:11

>> Intervalka, 06. 02. 2015 11:28:13

HIIT bys neměla dělat způsobem, který technicky nezvládáš – v jaýchkoli botech. Když to budeš zvládat, na botech nebude až tak záležet.

Motto: No toto!
avatar

10 km: 0:39:36 (2014)

drmitau muž 06.02.2015 17:23:04

A co si od takového tréninku slibuješ? Jestli máš problém s koleny, které tě zlobí i při chůzi, je otázka, jestli krátké intervalové běhy jsou pro tebe zovna to pravé. Se špatnou technikou běhu si akorát tak ublížíš. A na to, abys myslela při běhu na techniku, je mnohem lepší volnější běh. Bez základního osvojení si běžeckého pohybu bych ty intervaly opravdu nedoporučoval.

Jinak na botech opravdu nezáleží – věřím, že máš doma nějaké nízké boty, v kterých bys mohla začít běhat a po pár výbězích pro tebe bude mnohem snažší si boty vybrat. Já třeba začal běhat v Prestigích a taky to šlo – protože nejsou moc měkké, tak jsem v nich automaticky běhal i se správnou technikou :-)

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.