Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Polar RS800G3 s GPS

Polar RS800G3 s GPS

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ZIPAN 04.10.2007 00:09:38

Zdravím!!! Viděli jste již nový model s gps senzorem? Zajímalo by mě, jestli ho náhodou již někdo z vás nemá. Případně jaké s ním máte zkušenosti. Díky.

avatar

pavelsacha 05.10.2007 13:02:39

jj..už je skladem. Jak jsem to zkoušel před uvedením na trh, tak jen krátce k tomu takto: je to výborný pro měření vzdálenosti a rychlosti jiných pohybů, třeba na bruslích, lyžích a tak. Za sebe však říkám, že GPS obecně neposkytuje tak přesné informace o vzdálenosti jako „specializované“ snímače. Kdosi říkal, že GPS je nejpřesnější pro tyto účely ale zkoušel jsem i jiná zařízení, třeba v autě a chyba v měření vzdálenosti byla vždycky bez ohledu na výrobce. Pokud tomu tak není, nechám se poučit ale naměřené hodnoty mluví za vše. Takže GPS pro normální lidi (ne šťouraly jako jsem já) má význam v orientačním změření vzdálenosti (bude vám třeba chybět kilometr nebo 2 na delší trase), okamžitá rychlost je OK. Vše je závislé na signálu, a stím si přímač poradil i v lese. Polar RS800 umožňuje se snímačem POLAR S3 (to na nohu) měřit frekvenci běžeckého kroku, jeho délku a vést trénink nejen podle tepu (limity tepu) ale také podle tempa (limity v min/km). O tyhle funkce běžec vzatý na slovo přijde, to GPS změřit neumí a vzhledem ke zpoždění nelze pak používat limity tempa. Opravdu tedy záleží na povaze jedince a charakteru použití/používání. Výhodou zůstává možnost změřit všechno, třeba i rychlost v autě :-)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 05.10.2007 15:33:04

2 Pavel: nevím, jak dlouhé trasy s GPS absolvujete, ale odchylka 2km je podle mé zkušenosti naprosto absurdní číslo. Naopak bych řekl, že GPS je na měření vzdálenosti i při běhu skvělá záležitost. Zrovna auto bych jako etalon přesnosti rozhodně nebral, měření vzdálenosti pomocí obvodu kola je z principu již tak zatíženo poměrně značnou chybou. Pozn. jelikož se pohybujeme daleko od relativistických rychlostí, neodpustím si poznámku: je-li ok okamžitá rychlost v průběhu měření, musí být ok i uražená vzdálenost s=v.t … Problém není v samotné technologii GPS, ale v konkrétní implementaci zpracování dat. Nevím, jak je řešen Polar, ale mnou používaný Garmin Forerunner 305 umí řídit trénink podle tempa běhu a údaje fungují solidně právě z GPS, používám to. Jediné, co nemám, je kadence kroku, ta se bez čidla měřit nedá, což mne ale netrápí, možná zatím:-)

avatar

Celkem 213 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:52 (2007)

HonzaK muž 05.10.2007 20:55:00

K systému GPS, je zcela jasné a samozřejmé, že tento systém je v první řadě vojenský a proto americká armáda do něj pro obyčejné smrtelníky vkládá umněle chybu. Takže přesnost v řádu několika metrů není reálně možná a ani počet momentálně přijímaných družic, nebo přístrojové vybavení s tím nic nenadělá!

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 06.10.2007 11:48:43

HonzoK, myslím, že Ti některé skutečnosti lehce unikají. Systém GPS je původem vojenský, nicméně z důvodu globálního oteplení byl uvolněn za vlády Billa Clintona i pro komerční použití. Technická implementace je pro přesnost, rychlost i interpretaci klíčová, stačí porovnat vlastnosti chipsetů SiRF Star verze od I po III o výhodnosti vyššího počtu přijímacích kanálů nemluvě Znepřesnění je dáno náhodnou odchylkou tuším 7 metrů při přesném zaměřování STATICKÉ polohy kvůli znemožnění přesného navádění řízených střel. Nicméně pro měření rychlosti a vzdálenosti toto znepřesnění nehraje prakticky roli, protože je náhodné ve všech směrech. Stačí si vzít gpsku na ovál, odchylky jsou v řádech desetin procenta nahoru i dolů, takže výsledná hodnota na 10-ti okruzích mi dala nějakých 4,02km což je v řádu jednotek metrů. Co se týče přístrojového vybavení a to zejména SW části, jeho důležitost je i v tom, jak vyhladí odchylky způsobené při přepočítávání ztracených a nalezených satelitů, takže na něm záleží dost. Nevím, s čím máš zkušenost Ty, ale já jsem jezdil v autě s několika typy navigací, používám BT GPS moduly už asi 6 let i pro outdoor aktivity, takže můžu výše zminěné tvrdit na základě dlouhé zkušenosti, aktuálně při běhu s Garminem Forerunnerem 305, který jsem testoval právě na zmiňovaném oválu (několikrát, kvůli validitě)

avatar

pavelsacha 07.10.2007 08:32:16

Zdravím, koukám se, že se diskuze o přesnosti rozjela z ostra. Chybu ve vzdálenosti, kterou jsem uvedl na začátku bylo míněno na trase přes 30km. Jako poznatek spíše uvedu následující – někdy je odchylka GPS malá, jak uvádí text výše (s tím souhlasím), bohužel na vlastní pěst jsem zaznamenal i uvedenou odchylku zcela nahoře, tedy 2km na vzdálenosti nad 30km – čm to je způsobeno je otazník. Dále do dnešního dne nemám vysvětlení, proč GPS v autě neměří vzdálenost dobře – nikoli odměřování vzdálenosti do cíle ale holé měření ujeté vzdálenosti – příklad: trasa Tábor – Praha GPS ukazuje vzdálenost 75km a auto ukazuje 99km. Stejná, brutální chyba byla bez ohledu na typ GPS (okamžitá rychlost, však při ustálení přesně respektuje chybu tachometru dle výrobce a to v celém rozsahu, u škodovky tedy 10% pro měření rychlosti). Z toho usuzuju, že GPS pro určení polohy dobrý ale jinak záludný. Použitá zařízení měla vždy čip SIRF III. Při delším bádání proč vzniká chyba v měření vzdálenosti a okamžitá rychlost je přesná, jsem vypozoroval, že pro ustálené, rovnoměrné pohyby je u GPS měření rychlosti přesnější než pro pohyb, který se mění – a mění se asi rychleji, než asi GPS umí zaznamenat.

U GPS Polar s čipem SIRF III je výrobcem uvdeno, že je vhodný pro měření rychlosti od 3km/h výše.

Kdyby měl někdo kloudné vysvětlění, proč jsem vypozorval takové odchylky, budu rád za vysvětlení – nyní mohu jen předpokládát že v některých místech byla absence signálu nebo jen jednoho satelitu, či nějaká jiná zrada.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.10.2007 11:11:55

rozdíl 75 vs 99km je opravdu brutální a s ničím podobným jsem se v životě nesetkal. Jaké používáte navigace? Já jsem vystřídal několik BT modulů v kombinaci s aplikacemi iGo a TomTom a podobné brutálnosti jsem nikdy nezaznamenal a nemám pro ně racionální vysvětlení, snad jen nedokonalost navigace, která nedokáže spojit úseky s vypadeným signálem. Jinak odchylka vzdálenosti je větší v kopcích, kde je problém se signálem. Při slabším signálu se poloha nezaměřuje ve 3D, ale jen 2D souřadnicích vztažených k povrchu země. Je to hezky vidět, když vezmete gpx data z gps a prohlídnete je třeba ve sporttracks a potom je hodíte na motionbased.com, kde funkce gravity umí vztáhnout souřadnice ke 3D modelu země, čímž se obvykle zobrazí delší vzdálenost, než jakou naměřila GPS. Na rovině jsou rozdíly prakticky nulové. Co se týče rychlosti pohybu, tak chipset SiRF Star III může fungovat ve dvou módech: statickém a dynamickém, přičemž někteří výrobci umožňují tuto feature přepnout, jiní nikoli. Režimy se liší tím, jak se chovají k neměnné poloze. Dynamický režim stále přepočítává polohu a je-li člověk na místě, může i v navigaci vidět, jak se mu mapa pootáčí, případně se posouvá i jeho poloha, čímž se jaky navíc načítají metry. Statický režim naopak zohledňuje tuto odchylku a je-li aktivní, pohled na mapu je pěkně statický. Nevýhodou zase je, že na extrémně pomalý pohyb reaguje pozdě. Z principu fungování je celkem jasné, že gps nejlépe měří rovnoměrný a celkem rychlý pohyb i proto třeba gps funguje lépe na kole, než při běhu, kdy okamžité tempo při zakryté obloze může v řádu jednotek vteřin výrazně kolísat. Garmin v tréninku např. měří tempo z úseku cca 10s, který v 99% případů stačí tyto okamžité odchylky vychytat. Docela by mne lákalo polara testnout, ale jako druhá hračka je to malinko drahé :-)

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 07.10.2007 15:13:42

[quote=Jecminek­.Maselnik]Doce­la by mne lákalo polara testnout, ale jako druhá hračka je to malinko drahé :-)[/quote] spíš třetí, ne? copak nemáš garminy dva? :lol:

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.10.2007 17:56:43

to sice jo, ale ten první už plní jenom funkci těžítka…

avatar

pavelsacha 10.10.2007 21:35:53

Tak jsem opět otetoval GPS Polar G3 a GPS do auta v MIO A701. Tentokrát byla chyba měření malinká, téměř zanedbatelná v řádu +/-1%. Jak uvádí Jecminek výše je pravdou, že GPS (a praví se to i v návodu) špatně nebo vůbec neraguje na pohyby s nízkou rychlostí, u Polar G3 se uvádí pod 3km/h. Však při chůzi atp je možné měřit i tyto rychlosti – tak nevím. Odkud je ječmínek? Eventuelně by bylo možné zapůjčít G3 s RS800. Kdysi výchylka s chybou cca 25km mohla být způsobená i nějakým rozštelováním satelitů, jak bylo později zmíněno na ČRO1 – to byl opravdu extrém a je možné, že svou vinu mohl mít i SW použitý v GPS.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 11.10.2007 07:42:05

jsem z Přerova, jezdím celkem pravidelně do Prahy.

avatar

pavelsacha 16.10.2007 06:20:44

Tak dej kdyztak vedet az tu budes – treba mailem nebo rychleji telefonem na 774307454 – tak na tyden bych ho mohl postradat.

avatar

Celkem 482 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:58:53 (2010)

Václavka žena 13.01.2008 08:28:03

Zdravím. Máte někdo zkušenost s Polar RS800 G3? „Ježíšek“ mi tuto báječnou hračku přinesl a tak se seznamuji. Narazila jsem na první zádrhel a nevím kde je chyba?: Na běžkách jsem si dala 10-ti km kolečko a všechny naměřené údaje (TP, vzdálenost, nadmoř.výšku,..) jsem přenesla do PC. Druhý den jsem absolvovala stejný okruh, ale údaje o nadmoř.výšce se liší a to zhruba o 20 m.n.m. po celé délce trati.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.01.2008 10:26:14

to je naprosto normální chování GPS, nejde o chybu polaru. Vůbec bych si tím nelámal hlavu.

avatar

Celkem 482 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:58:53 (2010)

Václavka žena 13.01.2008 10:44:08

Tak teda ještě jeden dotaz: Jaký vliv to bude mít, když si v PC dám porovnat záznamy? Teda krom toho, že se bude lišit zaznamenaná nadmoř.výška? Jsem začátečník a s polarem a jeho SW se teprve seznamuji :-)) Dík za odpověď.

avatar

TomasV muž 24.01.2008 14:59:28

Zdravim, přemýšlím o tomhle modelu docela rád bych věděl kolik trasa kterou bežím měří a nechce se mi jí vždy projíždět ještě na kole což je při nepřesném nastavení computeru taky spíš orientační, navíc to chci využít i na inline brusle a běžky. Přidávam se k Zipanovi prosím nějaké zkušenosti od někoho kdo ho má nebo ho zkoušel. Některé konkurenční značky s GPS nabízejí možnost propojení s Google mapama což mi přijde dobrý kvůli zmapování a evidenci tras, nevíte jestli to neumí i Polar nikde jsem se to nedočet. Díky

avatar

Nejdek

vencaraketak muž 30.01.2008 09:31:38

zdravim, já používám Polar s625× s čidlem na noze a v"kemlu" mam mobil s BT GPS takže mam vždy dokonalý přehled o uběhlé vzdálenosti, poloze , tepech,převýšení , kaloriich ,tempu, rychlosti, času atd…co se týče přesnosti měření čidlo polar vs BT GPS tak rozdíl není velký pokud neztratím cestou na delší dobu signál to se však prakticky nestává:-)takže většinou je na 20km trase rozdíl kolem 150–200m čož neni tak hrozné když vemu vúvahu že běhám dost členitým terénem , bažinama , v kopcích atd. kde se výrazně mění délka frekvence a styl kroku :-) :-) :-)

ů

Motto: život je boj , tak sakra chlape bojuj...
avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 1512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:07 (2009)
půlmaraton: 1:47:50 (2009)

drakor muž 02.07.2008 13:43:29

To že Polar RS800 s GPS neumí navigovat jsem se dozvěděl tu i jinde. Ale umí alespoň zobrazit aktuální zeměpisné souřadnice?

Motto: „Když se nejvíc chce, tak to nejmíň jde.“ [i]Johann Wolfgang von Goethe[/i]
avatar

řízek muž 02.07.2008 14:22:21

Neumí zobrazovat souřadnice :-(

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 1512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:07 (2009)
půlmaraton: 1:47:50 (2009)

drakor muž 03.07.2008 08:19:00

To je docela škoda, takováhle blbůstka by vývojáře polaru nestála žádné úsilí, stejně nějak už musí RS800 s těmi souřadnicemi pracovat. Stačilo by jen je zpřístupnit.

Pokud tedy GPS G3 přijímač přímo nezpracovává informace a neposílá je do RS800 už zpracované na nějaké mezijednotky (časově-délkové pulsy nebo něco takového).

Motto: „Když se nejvíc chce, tak to nejmíň jde.“ [i]Johann Wolfgang von Goethe[/i]
Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.