Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Vlastne obcerstvenie pocas preteku

Vlastne obcerstvenie pocas preteku

Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 22.10.2007 15:05:12

Pred 2 tyzdnami som bezal v Kosiciach maraton a asi na 38.km mi manzelka, ktora stala pri trati, podala flasku s vodou, aby som sa napil. Na to vsak bola upozornena organizatormi, ze to sa nesmie. Potom aj mna dobehlo ich auto a nieco mi vraveli, ale som ich nepocul, lebo som pocuval hudbu.

Pisal som mail organizatorom, ale vobec nereaguju, tak to skusim tu na fore: co sme tymto porusili? Naozaj sa to nesmie? Alebo su to mozno len nejake ich interne pravidla? Aky to ma zmysel? Nechapem…Ja som len amatersky bezec, nepoznam pravidla IAAF, ale na ziadne rekordy nebezim, superim len sam so sebou.

Diky, Duri

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 22.10.2007 16:42:11

Někteří pořadatelé to mohou mít v pravidlech závodu zakázáno. Například v pravidlech Rychnovského classic marathonu to je také zakázáno. Můžeš si nést pití s sebou, ale nesmí ti být podáno na trati doprovodem.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 22.10.2007 17:30:18

Duri: předpokládám, že MMM se běží podle pravidel atletické federace. Cizí pomoc je zakazaná (i podání láhve). Pravděpodobně nejsou všude rozhodčí tak nekompromisní.

avatar

Žilina

Celkem 35031 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:50 (2009)
půlmaraton: 1:18:37 (2007)
maraton: 2:52:23 (2009)

JaRu muž 24.10.2007 09:21:16

[quote=Duri]Pred 2 tyzdnami som bezal v Kosiciach maraton a asi na 38.km mi manzelka, ktora stala pri trati, podala flasku s vodou, aby som sa napil. Na to vsak bola upozornena organizatormi, ze to sa nesmie. Potom aj mna dobehlo ich auto a nieco mi vraveli, ale som ich nepocul, lebo som pocuval hudbu.

Pisal som mail organizatorom, ale vobec nereaguju, tak to skusim tu na fore: co sme tymto porusili? Naozaj sa to nesmie? Alebo su to mozno len nejake ich interne pravidla? Aky to ma zmysel? Nechapem…Ja som len amatersky bezec, nepoznam pravidla IAAF, ale na ziadne rekordy nebezim, superim len sam so sebou.

Diky, Duri[/quote] Občerstvenie sa smie prijímať iba na oficiálnych občerstvovačkách. Ale napr. aj doprovod bežcov je zakázaný a v Košiciach (najmä u niektorých domácich bežcov) možeš vidieť cyklistov ako ženú svojich.

Motto: Pevná vôľa všetko zdolá aj keď to niekedy trvá až 25 rokov
avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)

Pavlis muž 24.10.2007 10:44:52

Tak to musím mít dotaz! Když běžím maratón, který se běží po x okruzích. Vezmu si na občerstvovačce láhev, 1km s ní běžím a odložím si ji vedle trati. V druhém kole (nebo při obrátkovém maratonu cestou zpět) si ji opět vezmu. Oficiálně dle mezinárodních pravidel můžu, nebo nemůžu?

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 24.10.2007 11:07:33

To už mi připomíná to, když si kuřáci marihuany nepodávají cigaretu z ruky do ruky, ale mezitím ji položí na stůl, aby neporušili zákon. :-)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 24.10.2007 17:37:38

Taky jsem doprovázel na maratonu – na kole ! Měl jsem „na starosti“ asi 3 lidi. Nevidím v tom nic špatného podat někomu občerstvení nebo např. jet chvílema vedle něho a říkat mu tempo. Ještě že jsou maratony, kde se to může…

avatar

Celkem 2914 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:15 (2007)
půlmaraton: 1:55:00 (2007)
maraton: 3:59:30 (2008)

Juro muž 24.10.2007 21:55:46

A ako by ste hodnotili ak jeden bezec ponukne druhemu svoje vlastne obcerstvenie, ktore si rano dal ulozit na obcerstvovacku a vzal si ho teda z obcerstvovacky Ja aj to zakazane?

Motto: Ten kto sa pýta, prečo miluješ, sám nikdy nemiloval. Iba bežci a milenci vedia prečo, ale nie sú schopní svoje vnútorné pocity popísať tým ktorí stoja mimo.
avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 06:22:46

[quote=alfun]Taky jsem doprovázel na maratonu – na kole ! Měl jsem „na starosti“ asi 3 lidi. Nevidím v tom nic špatného podat někomu občerstvení nebo např. jet chvílema vedle něho a říkat mu tempo. Ještě že jsou maratony, kde se to může…[/quote] to alfun: Možná na tom nevidíš nic špatného, ale je to v rozporu s atletickými pravidly. Samozřejmě, něco jiného je běžce jen povzbuzovat a něco jiného je mu podávat občerstvení mimo občerstvovací stanice. Nemyslíš, že tím toho dotyčného běžce značně zvýhodníš oproti soupeřům? A jak by to vypadalo, kdyby všech cca 160 běžců, co běželi maraton ve Stromovce doprovázel někdo na kole? Nebo ještě lépe na PIMu, kde startuje přes tři tisíce lidí…

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 06:27:06

[quote=Juro]A ako by ste hodnotili ak jeden bezec ponukne druhemu svoje vlastne obcerstvenie, ktore si rano dal ulozit na obcerstvovacku a vzal si ho teda z obcerstvovacky Ja aj to zakazane?[/quote] Další běžec ti svoje vlastní občerstvení samozřejmě dát může. Má startovní číslo jako ty, od startu běží stejný závod jako ty a cíl má stejně daleko. Tím, že ti podá občerstvení tak on z toho nebude mít žádnou výhodu. Jedná de facto „fair play“, neboť své vlastní ambice obětuje ve prospěch jiného.

avatar

Žilina

Celkem 35031 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:50 (2009)
půlmaraton: 1:18:37 (2007)
maraton: 2:52:23 (2009)

JaRu muž 25.10.2007 09:00:02

Ked to zhrniem, tak občerstvenie si môžeš podľa pravidiel zobrať iba na oficiálnych občerstvovačkách. Nič ti však nebráni, aby si niečo niesol od štartu v ruke a požil vtedy, keď to potrebuješ.

Ten doprovod určite pomáha a asi by malo byť jedno, či je pre pretekára za 2:40 alebo za 4:30, lebo každý z nich môže byť víťazom v svojej kategórii. Takže buď je povolený všetkým alebo nikomu.

Motto: Pevná vôľa všetko zdolá aj keď to niekedy trvá až 25 rokov
avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 09:26:22

OK, diky za reakcie. Keby som to tusil vopred, tak manzelke poviem, nech mi nic nepodava. Nabuduce budem vediet. Urcite v tom nebola moja snaha sa nejako zvyhodnit voci ostatnym bezcom.

Ten doprovodny bicykel, co urcuje tempo, mi pride tiez divny…aj ked, ked sa nad tym zamyslam, tak nerobi nic ine, iba pomaha bezcovi drzat rychlost – to iste robia moje hodinky s footpodom, tiez mi ukazuju tempo. A potom je uz len na mne, ci sa dokazem prinutit zrychlit, ak mam tendenciu ist pomalsie. Asi je psychicky jednoduchsie sa drzat cyklistu, nez „posluchat“ hodinky, ale ak raz nevladzem, tak mi nepomozu ani traja cyklisti.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 10:41:07

[quote=Duri]Ten doprovodny bicykel, co urcuje tempo, mi pride tiez divny…aj ked, ked sa nad tym zamyslam, tak nerobi nic ine, iba pomaha bezcovi drzat rychlost – to iste robia moje hodinky s footpodom, tiez mi ukazuju tempo. A potom je uz len na mne, ci sa dokazem prinutit zrychlit, ak mam tendenciu ist pomalsie. Asi je psychicky jednoduchsie sa drzat cyklistu, nez „posluchat“ hodinky, ale ak raz nevladzem, tak mi nepomozu ani traja cyklisti.[/quote] Duri, zapomínaš ovšem na jednu důležitou věc. Footpod si neseš sám a kolik tě jeho nošení stojí energie navíc, to může být každému docela jedno. Jenže pokud tě doprovází cyklista, tebe to žádnou energii nestojí. Navíc doprovázející cyklisté nejenže třeba pomáhají udávat tempo, ale rovněž závodníkům podávají občerstvení mimo občerstvovací stanice, zejména různé carbosnacky apod. Přitom schovat se při protivětru za cyklistu je výhoda značná a díky ní pak můžeš předejít nejedné maratonské krizi.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 25.10.2007 10:47:41

[quote=Duri]Necha­pem… Ja som len amatersky bezec, nepoznam pravidla IAAF, ale na ziadne rekordy nebezim, superim len sam so sebou.[/quote] Tohle je dost divná výmluva. Něco asi jako, že pravidla silničního provozu nemusí znát řidiči, kteří jezdí jen občas a není to jejich zaměstnání. Jednou se účastním závodů, tudíž se vážu, že budu dodržovat pravidla podle kterých se závodí.

Byl jsi nebo nebyl diskvalifikován?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 11:47:50

[quote=forest][qu­ote=Duri]Necha­pem… Ja som len amatersky bezec, nepoznam pravidla IAAF, ale na ziadne rekordy nebezim, superim len sam so sebou.[/quote] Tohle je dost divná výmluva. Něco asi jako, že pravidla silničního provozu nemusí znát řidiči, kteří jezdí jen občas a není to jejich zaměstnání. Jednou se účastním závodů, tudíž se vážu, že budu dodržovat pravidla podle kterých se závodí.

Byl jsi nebo nebyl diskvalifikován?[/qu­ote] No ale to chapes uplne zle. Ja sa tymto vobec neospravedlnujem. Ja tie pravidla naozaj nepoznam a studovat sa ich ani nechystam. Moje casy su velmi daleko od toho, aby som vyhraval akukolvek kategoriu, ani moje ambicie tam nesiahaju. Takze keby som aj slapal na najlepsom dopingu na svete, mozu to mat vsetci u prdele, pokial nesiaham na vitazne pozicie. Ja si svoj cas s nikym neporovnavam a nemam preto ani potrebu si ho obhajovat. To, ze som sa na 38.km napil deci vody, nemalo ziadny prakticky vplyv na moj vykon. Smadny som nebol, napil som sa iba kvoli tomu, ze som mal tu moznost. O 500m dalej bola oficialna voda, tu som uz odmietol, nema zmysel pit kazde 2–3 minuty. Keby som tusil, ze v tom bude ‚problem‘, kludne by som pockal na oficialnu vodu.

Diskvalifikovany som nebol, aspon o tom neviem. Na oficialnej vysledkovej listine som. Ale pravdupovediac, je mi to uplne jedno – ten vysledok je len pre mna. A myslim, ze aj vsetkym bezcom za mnou je to jedno, ci som vdaka tomu spravil o 5s lepsi cas alebo nie.

Este k tej pravidlam cestnej premavky – to si strelil dost vedla. Na cestach mozes svojou neznalostou zabijat. Moja neznalost pravidiel IAAF mi v extremnom pripade moze zachranit zivot, ak sa vo velkej horucave nedovolene napijem :-)

Mam pocit, ze tato diskusia sa uz ubera uplne inym smerom, ako bola povodne myslena. Diskutovat o tomto v kategorii rekreacnych bezcov nema ziadny zmysel. Mne je uplne jedno, ci si niekto pocas behu robi skratky, ci sa niekto vezie na bicykli alebo za nim bezi alebo nad nim leti helikoptera, ktora mu infuziou dodava energiu. Pokial to mna neobmedzuje pri behu, tak mi je to fakt jedno a myslim, ze aj kazdemu normalnemu rekreacnemu bezcovi. Nikdy mi nezalezalo na celkovom umiestneni – keby som skoncil aj posledny, ale s dobrym casom, tak budem spokojny. To by sme sa uz mohli rovno zacat bavit o tom, ci mam mat lepsi pocit zo seba, ked bezim sam alebo sa necham tahat vodicom s balonikom.

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 11:49:01

[quote=VlastaK][qu­ote=Duri]Ten doprovodny bicykel, co urcuje tempo, mi pride tiez divny…aj ked, ked sa nad tym zamyslam, tak nerobi nic ine, iba pomaha bezcovi drzat rychlost – to iste robia moje hodinky s footpodom, tiez mi ukazuju tempo. A potom je uz len na mne, ci sa dokazem prinutit zrychlit, ak mam tendenciu ist pomalsie. Asi je psychicky jednoduchsie sa drzat cyklistu, nez „posluchat“ hodinky, ale ak raz nevladzem, tak mi nepomozu ani traja cyklisti.[/quote] Duri, zapomínaš ovšem na jednu důležitou věc. Footpod si neseš sám a kolik tě jeho nošení stojí energie navíc, to může být každému docela jedno. Jenže pokud tě doprovází cyklista, tebe to žádnou energii nestojí. Navíc doprovázející cyklisté nejenže třeba pomáhají udávat tempo, ale rovněž závodníkům podávají občerstvení mimo občerstvovací stanice, zejména různé carbosnacky apod. Přitom schovat se při protivětru za cyklistu je výhoda značná a díky ní pak můžeš předejít nejedné maratonské krizi.[/quote] To hej, s tym vetrom mas pravdu. Na to som zabudol.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 25.10.2007 11:49:32

Ve Stromovce mě o víkendu překvapil běžec na druhém nebo třetím místě, který měl stejný cyklistický servis. Zrovna v úsecích proti větru (a že byly), je výhoda k nezaplacení.

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 11:51:03

Este posledna vec – je dovolene sa napit z oficialnej vody, ked po obratke bezim okolo stolika, ale z opacnej strany? Asi si predsa len pozriem tie pravidla, aby sa niektori bezci necitili ukrivdeni.

avatar

Brno

Celkem 4707 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2008)
půlmaraton: 1:31:48 (2008)
maraton: 3:33:57 (2008)

Mond muž 25.10.2007 12:00:11

Pravidla jsou na strankach Ceskeho atletickeho svazu: http://www.atletika.cz/default.aspx?… O obcerstveni pri silnicnich zavodech se tam pise tohle: … Osvěžovací a občerstvovací stanice. 9. a) Voda a další vhodné občerstvení musí být k dispozici na startu a v cíli všech závodů.

  1. Při všech závodech do 10 km včetně musí být ve vhodných intervalech, přibližně po 2 až

3 kilometrech, zřízeny osvěžovací stanice, pokud k tomu povětrnostní podmínky opravňují.

  1. Při všech závodech delších než 10 km, musí být zřízeny občerstvovací stanice, první přibližně na 5. km a dále po přibližně každých 5 km. Navíc musí být přibližně uprostřed mezi dvěma občerstvovacími stanicemi, případně častěji pokud povětrnostní podmínky takové opatření opodstatňují, umístěny osvěžovací stanice, kde bude podávána voda.
  2. Občerstvení, které může být poskytnuto pořadatelem nebo je připraveno samotnými

soutěžícími, musí být závodníkům podáno na stanicích, které si závodníci sami určí. Musí být umístěno tak, aby bylo závodníkům snadno přístupné nebo jim může být podáváno přímo do rukou pověřenými osobami. Občerstvení, které si připraví závodník, musí být od okamžiku, kdy je předáno atletem či jeho zástupcem, pod dozorem činovníků určených pořadatelem.

  1. Závodník, který přijme občerstvení mimo určenou stanici pro občerstvení, bude ze závodu vyloučen.

Pozn.: Za žádných okolností nesmí kterýkoliv činovník běžet vedle závodníka, když přebírá občerstvení. …

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 12:01:16

[quote=Duri]Este posledna vec – je dovolene sa napit z oficialnej vody, ked po obratke bezim okolo stolika, ale z opacnej strany? Asi si predsa len pozriem tie pravidla, aby sa niektori bezci necitili ukrivdeni.[/quote] Není. Máš přesně napsáno, na kterých kilometrech jsou občerstvovací stanice. Ta občerstvovačka je přece určena pro běžce v protisměru, ne pro tebe. Jinak by tomu samozřejmě bylo, kdyby byla určena i pro běžce z druhé strany.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 12:07:35

[quote=milan]Ve Stromovce mě o víkendu překvapil běžec na druhém nebo třetím místě, který měl stejný cyklistický servis. Zrovna v úsecích proti větru (a že byly), je výhoda k nezaplacení­.[/quote] Nejen to mě překvapilo ve Stromovce. Mimochodem, nebyl to jediný běžec, který měl takový cyklistický servis…

Mně osobně taky dost vadilo, když jsem viděl, jak si někteří běžci zkracují trať v zatáčce, kde bylo velkou bílou šipkou jasně ukázáno, kudy se má tato zatáčka probíhat. Je to jen nepatrná výhoda v jednom kole, ale když se vynásobí počtem osmi kol, které se ve Stromovce běželi, tak náskok, který se tím získá, už tak zanedbatelný není.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 25.10.2007 12:17:32

2 Duri: Na některých závodech, když běžíš okolo občerstvovačky z druhé strany, tak Ti vodu podávají sami pořadatelé (když jsi ale ve skupince, musíš mít kliku, aby si jí nevzal někdo před Tebou)… Nevím už přesně, jak to bylo letos v Nasavrkách, ale myslím, že tam voda nebyla a bylo dost vedro – kolem 12. km mě doběhla skupinka, se kterou jela paní na kole – sehnala nějakou sladkou limonádu a nabídla nejen „svému“ běžci, ale všem ve skupince… Takový doprovod na kole bych taky klidně využil, ale spíše proto, aby jel vedle mě v dohodnutém tempu a já nepřepálil…

2 VlastaK: Tak když vidíš někoho, jak si zkracuje trať, tak ho můžeš okřiknout. Letos ve Folimance mě někdo předběhl, když si dost zkrátil zatáčku, ale na rovince mi pak dál utíkal, tak jsem to neřešil, ale kdyby se přede mě dostal tímto způsobem, tak nevím…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 12:21:08

[quote=Mond]Pra­vidla jsou na strankach Ceskeho atletickeho svazu: http://www.atletika.cz/default.aspx?… O obcerstveni pri silnicnich zavodech se tam pise tohle: … Osvěžovací a občerstvovací stanice. 9. a) Voda a další vhodné občerstvení musí být k dispozici na startu a v cíli všech závodů.

  1. Při všech závodech do 10 km včetně musí být ve vhodných intervalech, přibližně po 2 až

3 kilometrech, zřízeny osvěžovací stanice, pokud k tomu povětrnostní podmínky opravňují.

  1. Při všech závodech delších než 10 km, musí být zřízeny občerstvovací stanice, první přibližně na 5. km a dále po přibližně každých 5 km. Navíc musí být přibližně uprostřed mezi dvěma občerstvovacími stanicemi, případně častěji pokud povětrnostní podmínky takové opatření opodstatňují, umístěny osvěžovací stanice, kde bude podávána voda.
  2. Občerstvení, které může být poskytnuto pořadatelem nebo je připraveno samotnými

soutěžícími, musí být závodníkům podáno na stanicích, které si závodníci sami určí. Musí být umístěno tak, aby bylo závodníkům snadno přístupné nebo jim může být podáváno přímo do rukou pověřenými osobami. Občerstvení, které si připraví závodník, musí být od okamžiku, kdy je předáno atletem či jeho zástupcem, pod dozorem činovníků určených pořadatelem.

  1. Závodník, který přijme občerstvení mimo určenou stanici pro občerstvení, bude ze závodu vyloučen.

Pozn.: Za žádných okolností nesmí kterýkoliv činovník běžet vedle závodníka, když přebírá občerstvení. …[/quote] Ty vole, waw, to som mal byt teda naozaj vyluceny podla bodu E. Kedze nepoznam ziadne slovenske forum o behani, chcel by som vyuzit priestor tohto ceskeho a vsetkym bezcom z MMM 2007 s casom horsim nez 3:40 sa tymto ospravedlnit, ze kvoli mojej neznalosti pravidiel (ktora ma samozrejme neospravedlnuje) skoncili o jedno miesto horsie. Este ze som neziskal ziadnu cenu, lebo inak by som ju isiel vratit (a teraz fakt nekecam).

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 12:26:43

[quote=Oslík]2 Duri: Na některých závodech, když běžíš okolo občerstvovačky z druhé strany, tak Ti vodu podávají sami pořadatelé (když jsi ale ve skupince, musíš mít kliku, aby si jí nevzal někdo před Tebou)… Nevím už přesně, jak to bylo letos v Nasavrkách, ale myslím, že tam voda nebyla a bylo dost vedro – kolem 12. km mě doběhla skupinka, se kterou jela paní na kole – sehnala nějakou sladkou limonádu a nabídla nejen „svému“ běžci, ale všem ve skupince… Takový doprovod na kole bych taky klidně využil, ale spíše proto, aby jel vedle mě v dohodnutém tempu a já nepřepálil…[/quote] V Prahe na PIM 2007 som si zle vyratal jedenie energetickej tycinky a dojedol som ju asi 500m po oficialnej vode. Nastastie tam bola obratka a cestou naspat som si vodu na zapitie vypytal od usporiadatela pri stoliku. Bez problemov mi ju podal. Narozdiel od mojho posledneho precinu teraz v Kosiciach mi ta voda v Prahe dost pomohla, lebo inak by sa mi po tej tycinke prasilo z huby este aspon 2km k dalsej vode.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 25.10.2007 12:34:42

[quote=Oslík]2 VlastaK: Tak když vidíš někoho, jak si zkracuje trať, tak ho můžeš okřiknout. Letos ve Folimance mě někdo předběhl, když si dost zkrátil zatáčku, ale na rovince mi pak dál utíkal, tak jsem to neřešil, ale kdyby se přede mě dostal tímto způsobem, tak nevím…[/quote] Já v jednom kole taky vynadal pár běžcům, kteří byli o kolo zpět, protože když si chtěli střihnout tu zatáčku, tak mi zároveň zkřížili dráhu a málem jsem tam hodil tlamu… Počítal jsem totiž s tím, že poběží tak, jak vede trasa a ne, že si to najednou střihnou. A co se týče závodníků (závodníka), kteří byli přede mnou, měl jsem možnost podat protest u rozhodčích. Věřím tomu, že by byli vyloučeni. Ale já si myslím, že tito závodníci si to musí z morálního hlediska obhájit hlavně sami před sebou, a oni musí mít pocit, že uběhli skutečně 42195 metrů a ne třeba jen 42180 metrů…

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 12:48:20

Ked sa uz bavime o tom obcerstveni a (ne)povolenych veciach pri pretekoch, tak ma napadlo, ci je dovolene si pripravit vlastny napoj a rozdat ho niekolkym kamosom, ktori budu stat v mieste oficialneho obcerstvenia kazdych 5km a podaju mi ho. Neviem, ci sa to prieci pravidlam. V nich je pisane, ze nesmiem prijat obcerstvenie mimo oficialneho stanovista. Hm?

Ti najlepsi si mozu pripravit nieco vlastne a na prvom stoliku ich to caka, ale ja ako bezec s obycajnym casom taku vymozenost nemam.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 25.10.2007 12:52:55

[quote=Duri]Ked sa uz bavime o tom obcerstveni a (ne)povolenych veciach pri pretekoch, tak ma napadlo, ci je dovolene si pripravit vlastny napoj a rozdat ho niekolkym kamosom, ktori budu stat v mieste oficialneho obcerstvenia kazdych 5km a podaju mi ho. Neviem, ci sa to prieci pravidlam. V nich je pisane, ze nesmiem prijat obcerstvenie mimo oficialneho stanovista. Hm?

Ti najlepsi si mozu pripravit nieco vlastne a na prvom stoliku ich to caka, ale ja ako bezec s obycajnym casom taku vymozenost nemam.[/quote] bod d) Občerstvení, které může být poskytnuto pořadatelem nebo je připraveno samotnými soutěžícími, musí být závodníkům podáno na stanicích, které si závodníci sami určí. Musí být umístěno tak, aby bylo závodníkům snadno přístupné nebo jim může být podáváno přímo do rukou pověřenými osobami.

Když budou tvý kámoši pověřené osoby…

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 25.10.2007 13:02:09

tu vymozenost mas na vetsine maratonu co vim, tedy napr. i na PIMu.. staci jen patrat a ptat se ;)

avatar

Brno

Celkem 39675 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:29:52 (1994)
půlmaraton: 1:04:33 (1994)
maraton: 2:26:58 (2011)

dao muž 25.10.2007 13:04:16

Jsou závody, které se neřídí pravidly ČAS (IAAF), kde bývá povoleno lecos. V itálii jsem zažil doprovod a občerstení podávané od doprovodu na kolech běžně. Pacing tedy doprovod, který povede běžce je asi zakázaný všude. Jsou ultra závody, kde je doprovod cyklisty povolen a každý běžec si může zaregistrovat svého cyklistu. Na běžných závodech si nikdy neberu občerstvení mimo oficiální stanice. (ostatně občerstvuji velmi málo :) )

avatar

Celkem 16997,83 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:52 (2007)
půlmaraton: 1:32:11 (2013)
maraton: 3:37:17 (2008)

Duri muž 25.10.2007 13:07:50

[quote=koyama][qu­ote=Duri]Ked sa uz bavime o tom obcerstveni a (ne)povolenych veciach pri pretekoch, tak ma napadlo, ci je dovolene si pripravit vlastny napoj a rozdat ho niekolkym kamosom, ktori budu stat v mieste oficialneho obcerstvenia kazdych 5km a podaju mi ho. Neviem, ci sa to prieci pravidlam. V nich je pisane, ze nesmiem prijat obcerstvenie mimo oficialneho stanovista. Hm?

Ti najlepsi si mozu pripravit nieco vlastne a na prvom stoliku ich to caka, ale ja ako bezec s obycajnym casom taku vymozenost nemam.[/quote] bod d) Občerstvení, které může být poskytnuto pořadatelem nebo je připraveno samotnými soutěžícími, musí být závodníkům podáno na stanicích, které si závodníci sami určí. Musí být umístěno tak, aby bylo závodníkům snadno přístupné nebo jim může být podáváno přímo do rukou pověřenými osobami.

Když budou tvý kámoši pověřené osoby…[/quote] Asi by som si mal najst v pravidlach definiciu ‚poverenej osoby‘. A tiez aj definiciu ‚stanice‘, lebo ta veta zvadza k tomu, aby som si ja sam urcil stanicu napr. na 37.2km…uz sa v tom asi velmi rypem, co? :( Zacinam mat pocit, ze teoreticka priprava na pretek, aby som vedel, ze ako si MOZEM pomoct a ako NEMOZEM, je pomaly rovnako narocna ako ta kondicna priprava :)

Nalezené položky: 37 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.