Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Dlouhodobá bolest holení

Dlouhodobá bolest holení

Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Ondry235 muž 28.08.2015 13:40:01

Ahoj,

trápí mě dlouhodobá bolest připomínající začátečnickou bolest z běhání, bohužel dlouhodobě, v zvnitřní strany, přibližně v polovině, bolí i při doteku, dlouho v hlubokém dřepu.

Před rokem jsem si nehal na míru vybrat crosové boty asics do mírného terénu. Neměl jsem žádné problémy. Na podzim jsem začal cvičit a přibral jsem nějakých deset kilo (83kg) na přelomu jaro léto jsem začal lehce běhat, joging, 5km lesní cestičky štěrk, začal jsem cítit lehce holeně, po měsíci rozběhávání jsem začal trenovat a po týdnu jsem nemohl přes bolest pokračovat v treninku.

Sportovní lékaž mi doporučil si nechat udělat na zakázku i vložky, vložky jsem si udělat nechal, ale změna nenastala.

Doktor se k tomu vyjádřil tak, že se jedná o vadu postihující vysoké běžce, což já jsem spíš na hraně 183cm, (nyní 78kg) že se to nedá nijak řešit a může to trvat i několik měsíců.

Tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte, vlastní zkušenost, než jen čekat a doufat? Běhám stále jednou dvakrát za 14dní tempem šneka.

Děkuji Ondra

avatar

Hostivař

hudra muž 30.08.2015 12:29:18

Ahoj, mě pomohla změna stylu (doslap na patu jsem změnil na doslap na přední část chodidla+doslap za těžiště + zvýšení kadence)

Tady si můžeš pocist www.runnersworld.com/…shin-splints

Je to i hodně diskutovano zde na fóru

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 30.08.2015 21:53:28

>> Ondry235, 28. 08. 2015 13:40:01

tak to je „sportovní lékař“ asi trochu blbej, že to nepozná. Už bych k němu nikdy nešel, za takovouhle super radu. Podobnou blbost jsem už dlouho neslyšel. Být tebou tak se ho zeptám, zda to nepostihuje také náhodou muže v bílých pláštích ;). Změna stylu samozřejmě pomáhá, pomáhá taky trochu ubrat zátěž, zpomalit, nehnat to a taky pomáhá pořádně protahovat a také občas chladit. Na fóru je toho hodně.

avatar

Ondry235 muž 30.08.2015 22:15:50

Díky, nic co by sedělo na mě jsem nenašel, běhám přes paty a kadenci mám nízkou ale bolest se objevila až teď, tak mě změna stylu vůbec nenapadla, zkusím, tak vám moc děkuji :)

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 30.08.2015 22:35:41

Mával som to ešte ked som sa nachádzal v štádiu formovania bežeckého JA,teda na ceste za vhodnou,koneč­nou,vyprofilo­vanou osob.hmotnostou a imunnym pohyb aparátom.Príama príčina-preťaženie.Postupom času,úpravou hmotnosti-behaním,a celkovym zosilením svalstva,šliach a kosti problém nadobro pominul.Chce to čas a rozumne,postupne navyšovať tréningovy objem.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Ondry235 muž 30.08.2015 23:08:41

Dřív jsem pět let trochu závodil v cyklistice, takže běh byla standardní příprava v zimním období, která mi nedělala do dvou hodin problém, včetně mnoha hodin chůze, ale cyklistická postava se mi vždy příčila. A bohužel jen hloupých deset kilo navíc moje tělo nezvládlo. Nemám závodní ambice, jen bych rád měl aspoň komplexně funkční tělo.

avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 31.08.2015 09:39:38

>> Ondry235, 28. 08. 2015 13:40:01

Už se to tu na foru opravdu víckrát řešilo. Osobně jsem s tím měl v minulosti velké problémy. Když jsem dokonce začal chvíli běhat pod vedením trenéra, tak se to tak rozběhlo, že bolest na jedné noze už ani po několika tádnech neskončila, že jsem nakonec dostal sádru, abych měl nohu úplně v klidu a to pomohlo. Občas mě to stále ještě trápí. Můj názor je, že to souvisí se slabými lýtkami. Pokud člověk dělá dlouhý krok a dopadá trochu na špičky, hodně zabírají lýtka a bita je právě ta vnitřní strana holení. Takže to chce běhat velkou frekvencí krátkým krokem, nedopadat nohou před těžiště. Pro mě osobně je velmi důležité protahování se – po doběhu. Jen pár základních cviků, ale má to na následnou regeneraci obrovský vliv. Jak napsal runtachykard72 je to projev nevytrénovaného těla. Nesmí se to hrotit přes bolest – z toho by mohlo dojít k chronické bolesti. Volně běhat a postupně navyšovat dávky.

avatar

Atilius muž 31.08.2015 14:28:45

Měl jsem ze začátku stejný problém a nevěděl jsem, kde se to vzalo. Došel sjem k tomu, že to byla kombinace zvýšeného objemu kilometrů, začal jsem prostě mít trošku natrénováno a běhal jsem delší trasy, a nevhodných bot. Byly mi malé. Při delším výběhu se mi noha víc „rozplácla“ a podvědomě jsem trochu krčil palce, tím začaly holeně dost bolet. Doporučuju koupit si jiné a opravdu větší boty.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 01.09.2015 12:16:47

Ked všetky možnosti nápravy a tréningové usmernenia zlýhajú, zaručené východisko z problému poskytnú futbalovholenní chrániče.Psycho­logicky faktor a placebo.Funguje to.Človek je len človek a viera pomáha a chráni.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 01.09.2015 12:45:59

Možná záleží jestli bolí přímo holeně (kost) nebo svaly kolem holeně. Mě například nyní trochu taky bolí svaly kolem holení (přitahovač-sval podélný-zepředu směr ven). Já ale vím, že to mám z krosíku (prudké, rychlé seběhy). Po masáži se lepší. Je to způsobené nepřipaveností svalů na tento způsob pohybu (běhám většinou silnici-rovina). Toto byla jiná zátěž než jsem zvyklý.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Ondry235 muž 02.09.2015 14:14:12

>> filipoinzagi, 01. 09. 2015 12:45:59

Určitě to jsou kosti, no odpovědět, jestli něco pomohlo můžu zase po nějaké době, sice všichni říkají, že je to nedostatečná trenovanost, ale tím jsem si prošel už mnohokrát a velmi brzo to odezní, ale teď až při váze +10kg to neodezní ani po několika měsících

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 02.09.2015 14:22:58

>> Ondry235, 02. 09. 2015 14:14:12

tak jestli je to opravdu kost, tak to chce nějaké vyšetření, může být s kostí něco hodně špatně (mikro prasklinky atd). Tak zatím neběhej, dokud nezjistíš co to je. Tak 10 kg navíc není nic hroznýho.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Arnhem

Celkem 1424,05 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:55:35 (2016)
půlmaraton: 2:07:48 (2016)

Janka86 žena 02.09.2015 15:19:52

Co zkusit zmenit boty? Psal si, ze je mas sice na miru, ale co kdyz ti nesedi? Ja se stale radim mezi zacatecniky, beham jen od dubna, takze moc zkusenosti nemam, ale prvni 3 mesice jsem behala v obycejnych botkach z decathlonu. Holenni kost me bolela porad, nikdy to neustalo, bolest pri behu i pohmatu. Pri pohmatu pocit i lehciho otoku u kosti. Dale me trapila neustala bolest paty. Vse zmizelo, kdyz jsem si koupila nove super tlumici mizuno wawe ultima. Veskera bolest je pryc. Takze u me to bylo urcite zpusobeno nevhodnou obuvi…

Motto: Nikdy nerikej nikdy
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 02.09.2015 15:56:47

>> Ondry235, 02. 09. 2015 14:14:12

10kg navic, ktere uvadis jsou porad dost na pohodu a porad vazis mene, nez ja (zase jsi o dost mensi) a to ja bych potreboval nabrat tak jeste 5kg a nic by se nedelo. To, ze jsi driv sportoval je sice hezky, ale co to znamena driv? Pises jenom o behani a a co treba zkusit jeste jinou pohybovou aktivitu a nezatezovat telo jenom jednostranne? Plavani je treba idealni kompenzace k behani. Nebo cokoliv jineho. Jinak beh pres patu je samozrejme blbost, coz lehkym bezcum nemusi vadit, ale nam tezsim to prijde jako silenost. Ultimy jsou celkem super, ale v soucasnosti me osobne vadi veskere mizuna a nedam dopustit na boosty. Sportuzdar!

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 02.09.2015 16:11:26

>> Ondry235, 28. 08. 2015 13:40:01

Pri behu pres patu velmi vyrazne zatezujes holene a proto te boli. Tech 10kilo navrch se noham pri tomto stylu behu asi nelibi, pri cetnosti behu jsi navic nevybehany a rozhodne se samovolne nevybehas, neb jit 1* do tydne si zaklusat je malo. Je to jako pri zavodni chuzi, kde se take zveda spicka nahoru a dopada na patu. Chodci maji sval na holeni hodne vyrazny. Takze zmen styl, uc se dopadat pod teziste (pod trup, ne pred) a dopadej na predni cast az stred nohy, ale ne na spicku, to by si se zase oddelal jinak. A pak si lehce tuknout patou. Nicmene kdyz budes dopadat pod teziste, pak by mela noha jit automaticky na stred. Vyzkousej a podle meho se to zlepsi. Dalsi krok je pak zmena boty, coz dela hodne.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 02.09.2015 16:12:05

>> prema.cech, 02. 09. 2015 15:56:47

Ty mas spatne achilovky, ze ti vadi Mizuna? Mizuna maji obecne pevnejsi patu a lidem s bolavejsi achilovkou muzou vadit.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 02.09.2015 16:12:56

Važim 66–9 a paradoxne mi tiež vyhovujú vysoko tlmene,pevne boosty.Došlap UŽ riešit nemusím,nijak ho neupravujem,bežím ako mi boh prikázal.Pozna­nie:čím menšia kontrola došlapu v kombinácii s uvolnením behom-tým menej problemov..alebo žiadne.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 02.09.2015 16:17:08

>> Ondry235, 28. 08. 2015 13:40:01 Myslím, že běháš opravdu málo a právě proto tě to bolí. Máš mezi běhy moc dlouhé prodlevy, aby si tělo zvyklo a přestavělo se na běh. Rozhodni se, jestli chceš přidat (podle mně jako doplněk k dalším sportům tak 4–5 x týdně + celkem dobrý sport i na udržení váhy). Já tedy běhala od začátku mnohem víc (častěji i větší kilometráž), holenní kosti bolely, pomohlo sprchování ledovou vodou, automasáž (přejíždět v místech, kde to bolí), cvičení na nohy (stačí vsedě hýbat s nohou i nataženým palcem nahoru dolů). Nedoporučuju moc odpružené boty s tlustými podrážkami, spíš přirozený běh, aby nohy pružily, naučily se tlumit dopady. Mohla by zabrat i nějaká mastička – Traumaplant. Jinak bolest holení je spíš „dětská“ nemoc, až se ti přestaví tělo (šlachy, klouby, svaly), tak to přejde. Mně to trápilo cca 2 roky.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

10 km: 0:39:24 (2015)
půlmaraton: 1:29:34 (2014)
maraton: 3:11:05 (2015)

Petr H muž 02.09.2015 16:42:16

>> Ondry235, 02. 09. 2015 14:14:12

Mě se ty holeně strašně zničily asi po pouhých čtyřech trénincích pod trenérem během 2 týdnů. Protože jsem se pak jen šetřil, ale stále běhal, tak jsem si to oddělal tak, že když jsem pak odpočíval, jedna noha už bolet nepřestala. A to bolola i v klidu, o běhání se teď už vůbec nebavíme. Pak mi opravdu pomohl jen doktor, co mi to natvrdo dal do sádry, abych to měl úplně v klidu a dávkoval jsem se léky proti otokům. Tohle naštěstí tehdy pomohlo. Ty holeně mě později víceméně přestaly trápit až po mnoha letech běhání, když jsem posílil a dopracoval se k tomu modernímu stylu běhání s krátkými kroky a dopadem pod sebe. Zajímavé ale je, že takovou věc jako je běžecká abeceda ani po mnoha letech běhání stále nejsem schopen. To když zkusím, tak si tak strašně odrovnám lýtka a s nimi spojené struktury, že je ze mě mrzák, co se dává týden dokopy.

avatar

Ondry235 muž 06.09.2015 23:46:57

Opět díky za věcné rady, boty mám TYTO minulý rok jsem v nich běhal cokoliv ani když jsem v noci šel běhat po betoně jsem s ničím neměl problém, i když jsem běhal nízkou kadencí přes paty. Vážně jediná změna je ta váha. Rady od paní mapo jsou teda příšerný, to jsem si jist, že bych se tímhle poslal do pekla, určitě nebudu běhat přes bolest, to jsem zkoušel na začátku a bylo to jen horší a horší. No s tím běháním po špičkách si připadám jako pitomec, a s těžištěm si taky nejsem jistý jak to má vypadat, ale určitě vypadám děsně. K detailu bolesti, jen když mi přítelkyně přesně na bolestivé místo položila nohu tak jsem to nemohl vydržet, jenže těžko jak se nechat vyšetřit, na mikrofaktury, když mě sportovní lekař prohlásil víceméně za zdravého. Samozřejmě bych byl nejradši kdyby mi nic nebylo. A třeba bych si to jen namlouval :) Jako doplňkové sporty mám posilovnu a přes léto kolo. I když s tím jak vlastně moc neběhám je spíš běh doplňkový…

avatar

mikiška muž 07.09.2015 11:58:44

Ondry235

Neber to ve zlém, ale přibral jsi docela dost, máš navíc cca. 14% původní váhy což je na aparát zátěž na kterou si musí zvyknout. Moje tréninkové doporučení bude hodně divné, tak to ber s rezervou. Jestli máš v okolí pole, tak si počkej, až ho z orají a vzniknou klasické brázdy. Vem si staré boty, ne kotníkové a běž do toho pole chodit. Např. jednou nohou jdi na dně brázdy a druhou jdi po hřebenu brázdy, choď přes brázdy, tak aby jsi udělal došlap jen do půlky brázdy, takže třeba 10 cm popojedeš než se zastavíš, choď po hřebenech těch brázd atd., prostě si takhle hraj. Je to divné že, ale tímhle cvičením zaktivizuješ stabilizační svalstvo, šlachy, úpony, budeš se cítit divně „jako by ses znovu učil chodit“ nekoordinovaně. Takhle jak to píšu to vypadá jako pohodička, ale není. Tím, že jednou uděláš došlap na patu v nějakém úhlu a výšce a druhou nohou zas uděláš došlap na špičku v jiném úhlu a že pokaždé ti musí svalstvo zabírat v jiné pozici tak se ti taky zaktivizuje jako celek. Jinak dobré je být vzpřímený a hlavu držet rovně a pracovat s těžištěm, aby jsi chodil za nohou, protože se prostě nebudeš odrážet-dopadat na rovném povrchu. Výhoda je, že budeš muset udržet koncentraci a na tu chůzi se soustředit a cítit pohyb. Jak jsem psal, je to divné a není to pro každého. Samozřejmě to takhle chce chodit 3× týdně po dobu 1 měsíce a v tvém případě k tomu, v žádném případě neběhat. Jinak přeji brzké uzdravení i bez využití téhle obstarožní tréninkové metody.

Motto: jedno vede k deseti tisícům
avatar

Ondry235 muž 10.09.2015 12:11:00

>> mikiška, 07. 09. 2015 11:58:44

Neberu to vezlém, přibrat jsem se snažil cíleně, tím nemyslím jen tuk :)

Zajímavá metoda, na bolesti holení se doporučuje se posilovat lýtka, ale nemám problém dělat na výpony se 170kg, ale to nepomáhá, takže spíš by mi mohlo pomoct tohle „divné“ cvičení :) Díky

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:05 (2009)
půlmaraton: 1:44:15 (2013)

prema.cech muž 10.09.2015 12:55:01

>> Skritek Hugo, 02. 09. 2015 16:12:05

Achilovky spatny nemam, ale evidentne se „neco“ stalo. Pred rokem jsem na ridery nedal dopustit, ted se v nich opravdu necitim komfortne (hlavne co se tyce faze dopadu). Pocitove jsou velmi prijemne, ale nesmim v nich behat. Je ale pravda, ze jsem se v poslednim roce hodne „odrovnal“ a ted to konecne pomalu napravuji. V mizunech me boli hodne kycel a chodidlo, coz jsou predevsim dusledky behani v minimalisticke obuvi ;). V boostech bolest necitim, muzu v nich behat 10km+ a je to v nich ok. I druhy den. Vcera jsem se dival na zari a v mizunech bych opravdu nebyl schopen behem 2 dnu bezet celkem 40km bez nasledku. V boostech to slo.

*>> **runtachykard72 muž 02.09.2015 16:12:56 *

Pod to se jen podepisuji! Dříve jsem si sice myslel mnohdy něco jiného, ale spousta omylů a přešlapů a s tím spojené problémy mi trochu otevřely oči.

avatar

rejca muž 10.09.2015 13:49:06

Píšete, že běh přes paty výrazně zatěžuje holeně. Jenže kolikrát si člověk myslí, že běhá výrazně přes paty a přitom běhá správně (malá kolébka přes patu je naprosto OK).

Spíš si myslím, že běh přes špičky u netrénovaných je mnohem náročnější a zatěžující. Obzvláště, když přes špičky joggují.

**Přes špičky běhá pár afričanů a sprinteři…

…a pak spousta hobíků, kteří chtějí být světoví.**

Motto: Aktivně sportoval - skákal do řeči a vrhal stín.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 10.09.2015 15:58:20

>> rejca, 10. 09. 2015 13:49:06

já si myslím, že hodně lidí si plete běh přímo přes špičky a běh přes přední bříško u chodidla. Přesně jak píšeš, přeš špičko běhá pár jedinců s hmotností mouchy.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

mikiška muž 10.09.2015 16:40:52

filipoinzagi

To o čem píšeš docela dobře vysvětluje a ukazuje jeden slovenský ultraběžec. Je třeba přetočit na 3-tí minutu a 40 vteřin, předtím je to o botách. https://www.youtube.com/watch?…

Ondry235, tak hlavně opatrně.

Motto: jedno vede k deseti tisícům
avatar

Arnhem

Celkem 1424,05 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:55:35 (2016)
půlmaraton: 2:07:48 (2016)

Janka86 žena 18.11.2015 13:27:11

Tak dneska se uz citim po zavode fit, nic me neboli. Akorad me znepokojuje obcasne pichani v holenni kosti. Neboli to jako, kdyz jsem zacinala behat, ono to neboli vubec, jen obcas se z nicehonic ozve prudka bolest, jako by mi nekdo do kosti zapichl spendlik a po par sekundach zas zmizi. Nevi nekdo, z ceho to muze byt? Pri pohmatu me nic neboli…

Motto: Nikdy nerikej nikdy
Nalezené položky: 27 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.