Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Skokanské koleno - běhat nebo neběhat a nohu nechat v klidu

Skokanské koleno - běhat nebo neběhat a nohu nechat v klidu

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 36,1 km
Minulý měsíc 0 km

Salamon muž 16.12.2015 22:03:45

Ahoj …měl bych dotaz. Závodně jezdím na kole v létě jsem přešel na triatlon 400,30,5 a začal víc běhat na jaře jsem si střihl i půl maraton v Olomouci vše ok. Ale jednou ráno jsem scházel ze schodu a píchlo mě pod kolenem. Koleno nateklo ortoped obstřik 14 dní v klidu potom jsem začal zase běhat ale asi jsem to přehnal se závody ( 5 v týdnu) a s intenzitou a vrátila se mi ta bolest pod kolenem. Při běhu jsem to ze začátku cítil ale potom to jakoby ustoupilo…tak 3 týdny jsem s tím běhal, ale nakonec jsem si řekl že to není možné tak jsem na 3 měsíce přestal běhat úplně. Zkoušel jsem to mazat vším možným chodil jsem do sauny (infrasauny) fyzioterapeuta jsem také navštívil k tomu jsem chodil k ortopedovi a byl 3× na rázovce. Dva měsíce jsem jsem pořád někam jezdil ortoped, fyzioterapeut už mě to přestalo bavit tak jsem nohu nechal a jezdil jen do práce na kole. Po třech měsících jsem se zkusil proběhnout asi 45min při běhu to nebolí, ale po doběhnutí když si na to místo chytnu tak to bolí víc než když přijedu z kola ono to jakoby bolí pořad jen někdy více jindy méně.

Můj dotaz zní jestli se s tím můžu třeba 2× do týdne proběhnout nebo by jste to raději nechali v klidu a neběhali vůbec třeba půl roku než to úplně odezní jestli to vůbec odezní. Nebo aspoň…chodit s tím můžu třeba 2hod po lese :-) ? Nonu se snažím posilovat mám to stažené tejpovací páskou a 6.1. js objednaný znovu k ortopedovi a zkusím znovu rázovou vlnu tak uvidím co mi řekně. Nebo jaký postup by jste zvolili Vy? Jestli s tím má někdo nějakou zkušenost. Děkuji za jakoukoliv informaci.

avatar

xnovak muž 19.12.2015 20:09:16

pokud ti nepomohl fyzio, tak ho vymen za jineho. razovku bych asi vynechal – v tuto chvili mam dojem, ze to jsou jen vyhozene penize, kdyz nevis, co to je. a ano, temi 5ti zavody v tydnu jsi to pokazil dost …

avatar

Kamenice nad Lipou

10 km: 0:38:01 (2016)
půlmaraton: 1:22:09 (2014)

pallo muž 20.12.2015 21:20:53

>> Salamon, 16. 12. 2015 22:03:45 Kámoši cyklisti, kteří přidali běh si skoro všichni zpočátku stěžovali na bolest v kolenou. Většinu to po 1–2 měsících lehkého klusání přešlo. Ale 5 závodů v týdnu?? To by odvařilo i dlouholetého běžce. Co na to říct. Všechno má svou příčinu…

Motto: Běh osvobozuje...
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.