Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » přesnost měření gps oproti mapy.cz

přesnost měření gps oproti mapy.cz

Nalezené položky: 157 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední

Brno

Celkem 58197,44 km
Minulý měsíc 632 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.07.2018 15:30:32

>> MaR, 19. 07. 2018 14:07:35

Ze STRYDu mohu zobrazovat třeba výkon a z gps třeba tempo, pokud chci, protože vztah mezi výkonem a tempem si umím regresí odvodit, 4:00/km je u mého přístroje a nastavení cca. 358W, ale je to samozřejmě méně praktické, jinak to spíše slouží pro zpětné vyhodnocení všeho, tam si to člověk můźe sám zprůměrovat či jinak zpracovat.

Motto: Dáme se v běh :-)

Bratislava

Celkem 120130 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 19.07.2018 15:47:34

>> jm1, 19. 07. 2018 14:18:10

S tym suhlasim, az na to, ze Suunto sa len hra na seriozneho hraca. Ide tu o imidz, akej cielovej skupine sa zapacit – co sa tyka presnosti, je to skoro to iste ako Garmin, niekedy aj horsie. Co sa tyka funkcionality, tak tam Suunto vyrazne zaostava. Su mi vsak blizsi z hladiska uzivatelskeho prostredia a eliminacie zbytocnosti, ktore v bezeckych hodinkach nie je potreba.

Co potrebuje seriozny bezec? Nejaku predstavu o ubehnutej vzdialenosti – tu dostane, ci je spravna, to je druha vec (zvacsa nie je). Na druhu stranu, pri beznych behoch OV je to uplne jedno, lebo pretekar si na takychto nebude nahanat ego, ani robit tratove (segmentove) osobaky. Pre rychle behy, kde zalezi na tempe, ides na drahu, ci na nameranu trat, kde je lautrfuk, co GPS ukazuje. Tam zalezi na skutocnom case a na nameranej vzdialenosti, nie na tom, ci je pekne pocasie a ake je rozlozenie satelitov na oblohe… ostatne – ako na preteku.

Snad jedine ked cestujes, tak sa ti gps zide, lebo si v neznamom prostredi. Ale da sa bezat aj na cas (40min tam, to iste spat) a podla usilia a profilu sa plus minus na polkilometer trafis – co sa o GPS vonkoncom neda povedat. Po par behoch budes mat preskumane okolie a mozes si narobit okruhy. Taky heatmap je v cudzom meste ale celkom dobra pomocka, aspon nebludis ako ovca a hned najdes slusne trasy.

Uvidime, co prinesie Galileo (dnes prvy test), ale po sklamani s Glonasom, ktory zaznamy este viac znepresnil, by som bol skor opatrny v ocakavaniach.

ondrej186 muž 13.08.2018 17:52:31

Prečítal som si prvé dve stránky tohto vlákna a bol som dosť prekvapený. Neviem, či som od kúpy mojich hodiniek v nejakom omyle, ale stále sa presvedčením, že merajú dosť presne. Na MMM v Košiciach to bola odchýlka 200m (keďže som nebežal ideálnu stopu, tak veľa metrov nabehlo aj tam). Ďalej mám jednu trasu, ktorú behám celkom často, cesta medzi dedinami medzi Košicami a Rožňavou. Na asi 50 behov som sa dostal na 12,47km v priemere, pričom odchýlka je do 20m. Na bežeckej dráhe na 10km je to asi 10,050km (pričom neviem či ide o certifikovanú dráhu, je to taká 400-ka pri základnej škole v Rožňave). Od začiatku idem v režime GPS+GLONASS. Hodinky Garmin235.

Bratislava

Celkem 120130 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.08.2018 10:58:17

>> ondrej186, 13. 08. 2018 17:52:31

Na otvorenom priestranstve (siroke cesty, dalej od vysokych budov…) je to celkom mozne. Zbehni do terenu, kde mas lesy a najma prevysenia (ktore najviac znepresnuju meranie skrz jednoduchu trigonometriu) a dostanes uplne ine data.

Plus, to ze Ti prijmac na nejakej rovnakej trase meria podobnu vzdialenost este neznamena, ze ta vzdialenost je aj spravna – je to len konzistentnost v merani, nie v spravnosti.

BTW Galileo + GPS – odskusane po dobu skoro mesiaca na 30+ behoch a dost zle. Na ceste, pokial nie je privela budov, mosty, atd. – tak presnejsie nez GPS a omnoho presnejsie nez GPS + Glonass, ale v lese hotova katastrofa. Cim viac zakrut a cim vacsie prevysenie, tym nepresnejsie meranie. To samotne GPS je podstatne blizsie k realite v horskom/lesnom terene.

10 km: 0:35:20 (2018)
půlmaraton: 1:18:52 (2018)
maraton: 2:46:16 (2018)

SirBasy muž 14.08.2018 20:47:20

Osobne mam skusenost len s timexami (run trainer 1 aj 2 + globaly tie mal spolubezec)a teraz sunto peak 3 ( vertical 3 spolubezec)

Timex boli na tom vsetky plus minus rovnako zle – dlhe chytanie satelitov – niekedy vobec (nizsie verzie/run trainer1) – kilometraz na ofi pretekoch bola zvacsa nadhodnotena (kontroloval som teraz stare zapisky z maratonov a tym ze mi davali vo finale dlhsiu vzdialenost / rychlejsie tempa tak som pocas dvoch mratonov zil v tom ze idem jak pila – len ma to prekvapilo potom v cieli, ze to nie je celkom tak. :-) Takze po druhom som si dal poznamku ze odklikavat kilometrovniky alebo 5ky manualne, aby som mal realny prehlad za kolko som ten usek prebehol. (Rozdiely 1–2% na dlzku behu)

Suunto peak maju nejaku lepsiu silnejsiu gps (koli tomu su take “skaredsie” s takym bocnym vystupkom koli gps ) ale je treba povedat ze su presnejsie. Oproti tomu verticaly su cista tragedia co sa tyka akehokolvek merania. Pokial su behy na otvorenom priestranstve tak su velmi presne (na metre) ale na mestskych maratonoch, pripadne vo velmi zlom pocasi mi tiez nadmeriavaju vzdialenost (1%), takze to beriem ako zalezitost technologie ako takej a ked mam behat nejake intervaly tak sa snazim ist na nameranu drahu pripadne oval a odklikavat si to manualne. Je pravde, ze pre mna ako neatleta je oval trochu psycho :-)

Celkem 4355,39 km
Minulý měsíc 46,79 km

Domča.L. žena 17.08.2018 10:11:14

Ahoj. Máte někdo zkušenost s hodinkami Sigma ID RUN HR? Zajímá mě, jak je GPS v tomto modelu spolehlivá, popř. k jaké odchylce cca dochází? Doteď měřím jen na mapy.cz. Díky

Goeding muž 13.09.2018 12:03:22

>> MaR, 19. 07. 2018 14:07:35

…Stryd je presnejsi nez GPS (jedno jaka kombinace zda cinske satelity doplnene ruskymi a/nebo evropskymi…), coz v bezecke praxi znamena, ze kdyz trenujes podle GPS-tempa tak jako bezec delas vicemene porad „fartlek“, ackoliv svoje tempo nejak nemenis. Vse zpusobene ruzne zavinenym vypadkem signalu z druzic/poruchami na prijimaci:-)

Coz pak vede opet k tomu, ze fyziologicke metriky (napr. VO2max) dostavaji zkreslene info… naproti tomu, Stryd je presnejsi, takze jsou vsechny dalsi vypocty taktez presnejsi. Jde pak jen o to, zda to potrebujes a jsi ochotny za to zaplatit:-) (mam „plnou“ verzi Strydu).

Dulezite je (mozna) jeste zminit, ze Stryd byl puvodne koncipovan jako bezecky wattmetr. Kdyz jsem si na to cetl diskuze na nemeckem webu, bylo to zajimave…dokonce od toho chlapika, co Stryd vlastni(?), vysla cela kniha na tema treningu podle wattu (a je prelozena z anglictiny do nemciny)…ale po precteni te diskuze jsem to hodil za hlavu:-) To je uz treti „nabozensky“ smer: vedle behacu podle tepovky/pocitu a behacu podle VO2max je zde sekta behacu/bezkyn podle wattmetru…:-)

U mne se tedy cela zalezitost zredukovala na presny meric tempa. Nicmene nelituji. Posledni vec: jak u F3 tak u mych soucasnych F5+ je mozne v menu aplikace beh nastavit zda tempo a/nebo vzdalenost bude ze Strydu nebo z GPS. Ortodoxni vyznavaci Strydu vypinaji jak tempo, tak vzdalenost z GPS v hodinkach a data prijimaji pouze ze Strydu. Ja jsem si ponechal jen tempo ze Strydu. Vzdalenost je pak z GPS zaznamu.

Tj. pro mne je okamzita, presna informace na rozdelenem displeji pri behu (na tepovku a tempo) dulezitejsi, nez nasledne analytiky v hodinkach nebo v garminackem Connectu…

Nalezené položky: 157 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.