Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Puchýře v klenbě chodidel

Puchýře v klenbě chodidel

Nalezené položky: 44 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

SnoblJ muž 04.01.2008 06:49:26

Chtěl bych se zeptat, zda nemáte někdo podobnou zkušenost. Byla mi zjištěna nadměrná pronace chodidel. Díky tomu jsem si pořídil Adidas Supernova Control 9. V botách se cítím poněkud zvláštně, ale to není to hlavní. Problém je, že po půlhodině běhu se mi udělají cca šesticentimetrové puchýře v klenbě chodidel. Když se to stalo poprvé, tak jsem to řešil náplastěmi. Přesto se nohy úplně zahojily až tak za měsíc. Mezitím jsem běhal ve starých šlupkách a to bez problému. Tento týden jsem se trochu s obavami vrátil k novým Adidasům. Problém je úplně stejný. Co dělat? Existuje možnost vrátit boty? Nebo se rozběhají? Bojím se, že ne.

avatar

Evaa žena 04.01.2008 14:30:31

Ahoj, s Adidaskami som mavala podobne problemy, asi kvoli sirke nohy. V case, ked som ich kupovala, netusila som, ze tenisky mozu byt roznych sirok… Skusala som rozne ponozky, uvazovanie a pod., ale bez uspechu. Nerozbehala som ich nikdy. Nakoniec som zmenila znacku, kupila som boty o 1,5 cisla vacsie + kvalitne ponozky a vsetko je bez problemov. Pokial chces Adidas, skus vyhladat sirsie (snad Ti v obchode poradia). Neviem, ci sa Ti ich podari vratit, zalezi, kedy si ich kupil, v akom su stave a na koho natrafis v obchode.

avatar

Celkem 40 km
Minulý měsíc 0 km

paja 18.01.2008 17:33:49

Ahoj, také mám Adidasky a mám úplně stejný problém jako ty. Boty se nerozběhají.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 18.01.2008 18:03:42

Ja mam z adidasek taky puchyre. Vnitrni strana chodidla. Vic jak 10km v nich nevydrzim, takze v nich chodim jenom kratsi vyklusy. Je to paradoxni, ze tlumivou botu na vysokou kilometraz mam na takovehle pricmrndavani :) ale co uz… Kdyz jsem je porovnaval se svymi NB tak jsou mnohem uzsi. Potvrzuji, ze se mi taky nerozslaply. Nejakou tu stovku uz v nich nabehanou asi mam.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 18.01.2008 20:29:09

měl jsem podobný problém se staršími krosovými NB. Rozběhat to nejde, přece jenom klenba je celkem choulostivá. Nezbývá, než vybrat jiný model a ády nechat na chození.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 18.01.2008 21:14:49

Mam taky Ady – typ adistar control, a par prvnich behu jsem mela tez puchyre na klenbe na chodidle, nicmene po rozbehani je povazuju za jedny z nejlepsich silnicnich bot jaky jsem zatim behala. A pokud narazim na nejaky vyprodej, jdu do nich znova, jinak je to docela draha sranda.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Jakub1981 muž 10.03.2008 13:36:15

Ahoj, mam podobny problem s puchyrem v klenbe, ac me to dost prekvapuje, protoze: 1. nikdy jsem u zadnych bot podobny problem nemel (jak u bezeckych, lezecek, lyzaku ci bezkarskych) 2. myslim, ze mam dost vyklenutou nohu 3. nove boty znacky La Sportiva co jsem si koupil tento vikend mi prijdou spise sirsi nez uzsi. Pokud by k memu komentari mel nekdo nejaky zajimavy postreh, byl bych jedine rad. Ode mne snad jen jeden: proc jsem si nekoupil NB ve kterych beha snad 90% zdejsich prispevatelu

avatar

Beroun

Celkem 41724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2006)
půlmaraton: 1:26:27 (2007)
maraton: 3:17:01 (2004)

mirek hasal muž 10.03.2008 14:17:06

Taky jsem měl problémy s puchýři v klenbě u Adidasek. Myslel jsem si, že je to blbě shrnutou ponožkou, a tak jsem si koupil pořádný ponožky. Mezitím jsem ale přezul na Asics a tady problém nemám.

avatar

Jakub1981 muž 10.03.2008 15:37:33

Ponozky, to je taky kapitola sama pro sebe, zatim jsem zkousel jen tenke, tak jsem zvedav, jak to bude vypadat, kdyz si vezmu o trchu tlustsi, nevyhoda je jen pres leto: strasne spoceny nohy, ale na to, ze mi smrdi i na fotce jsem si uz jako lezec zvyknul :-)

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 10.03.2008 17:42:45

Taky přidám do soudku s plochou nohou jsem si myslel, že věc vyřeší formotiksy. Ouha, vyřešily a navíc přidělaly, noha se najednou dotýká po celé opěrné části, vulgo i pod klenbou, kde je kůže nejtenčí. Pokud mám normální ponožky a workout do hodiny, nic se neděje, přes hodinu a půl vždy puchýř, jedno, jestli terén či silnice. Jediné co mi to řeší, jsou ponožky (pravá-levá), které mají silnější podklad pod patou a špičkou, a pod klenbou tenčí – naše například Lasting RNB, či mé oblíbené crane sports. Pak už je klenba bez kontaktu s podložkou a puchýře se nedělají. Anebo nezhoršují, nezvětšují. Sám mám pocit, že to nejspíš bude typem odvalování boty po podložce a stykem vložky v botě s chodidlem… Rozdíl v tvorbě puchýřů nebyl podle bot, jestli Adidas(cardona m), NB(m781), Nike(airzoomvomero) či Asics(kayano, nymbus), to bylo úplně jedno…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Kralupy n. Vltavou

Celkem 2898 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:25 (2011)
půlmaraton: 1:28:56 (2011)
maraton: 3:26:01 (2010)

Simir muž 30.03.2008 23:01:34

Hmmm, tak to jste mě nepotěšili…:(

Přicházím s podobným problémem a jak tady tak čtu, tak ho asi jednoduše nevyřeším. Na začátku února jsem podstoupil vyšetření došlapu se závěrem – pronace a doporučením koupi stabilních bot. Koupil jsem si tedy Saucony Hurricane a těšil se na spoustu dlouhých běhů, ale ouvej. Sotva jsem je stihnul rozběhat, tak se začali oběvovat puchýře a to i při použití kvalitních ponožek. Podezíral jsem i švy v místě, kde končí vystýlka patní části chodidla, ale půchýře se objevují už všude. Teď v nich mám naběháno asi 150km včetně půlmaratonu a nepočítám, že se to ochodí. Podle toho, co jsem si tady přečetl, tak se problém objevuje především u bot s kontrolou pronace. Vysvětloval bych si to asi tak, že noha-klenba by se deformovala, ale bota ji nepustí, čímž dochází k tření v místě klenby a vzniku puchýřů. Taky mě napadlo zkusit to vyřešit pomocí vložek, ale zase je nechci kupovat do bot, které na mě třeba nejsou, což teď nemůžu vědět. Podařilo se to někomu z vás úspěšně vyřešit?

Motto: [i]Kdo chce moc, nemá nic, ty š***** hlavo.[/i] M.M. - trenér
avatar

Nymburk

10 km: 0:35:34 (2013)
půlmaraton: 1:17:42 (2013)
maraton: 2:52:11 (2012)

vichi muž 31.03.2008 08:53:07

Drive jsem mel take problemy s puchyri. Pak jsem si koupil vlozky Formthotics a bylo to jeste horsi a to jsem si je nechal 2× tvarovat. Behal jsem bud v Adidasech a nebo Asics 2120.Mam sirsi nohu a zhruba po 500km se mi zacali trhat.Ale jinak super bota. Od te doby co beham v botech Brooks Adrenaline GTS 7 puchyre nemam a bota je zhruba po 1500km jak nova, jen odpruzeni uz asi neni 100% :-(, presto jsem v nich jeste bezel 6h v Brne a nohy bez puchyre. Ale kazdy mame nohy jine a clovek musi zkouset a zkouset dokud neobjevi ty prave.

Motto: "Jestli už nedokážeš běžet, tak jdi.A jestli nedokážeš jít, tak se plaz.Hlavně pokračuj pořád vpřed a nevzdávej to."
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 31.03.2008 09:15:08

ešte môj postreh po problémoch s okosticami som si dal vytvarovať formthotics. Ako už mnohí napísali začali problémy s vytváraním puchýřov pod vnútornou stranou klenby – je to úplne prirodzené, nakoľko vložky formthotics sú v mieste klenby naozaj veľmi hrubé. Takže vytvorili sa mi puchýře, bolelo to ako hrom, ale behal som s tým ďalej aj cez bolesť a úplne roztrhanú kožu pod klenbou o veľkosti elíps s poloosami cca 7 a 4cm – akurát som to prelepoval náplasťami. Postupne si koža začala zvykať a začala hrubnúť a asi po mesiaci to bolo v pohode – rany sa zahojili a odvtedy mi nerobí problém behať vo formthotics-och. Prekladám ich do rôznych bot cestné, crossové – Saucony a NB. Vložky vyriešili aj problém s okosticami. Ešte postreh – boli tu spomínané Saucony Huricane – v tých som mal pri použití vložiek formthotics najväčší problém, nakoľko samotná bota je vytvarovaná tak, aby mala značnú podporu klenby a ešte k tomu vložka – to už naozaj otláčalo – ale teraz je to dobré (po mesiaci problémov) a sú to moje najobľúbenejšie tréningové boty.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 01.04.2008 08:34:53

SnoblJ- Tvoj problem moze byt dvojaky: a) nemas az taku pronaciu, ako Ti bolo povedane a teda az taku kontrolu pohybu nepotrebujes. Privelky tlak na klenbu moze byt dovodom pre nadmerny oter. Rozhodne by som nekombinoval vlozky s botami s funkciou pronation control. Takto zdvojena (diskutabilna) ochrana Ti viac ublizi ako pomoze. Vyber si iba 1– odporucim Ti skor tie boty, ako vlozky, ale je to na Tebe. V dnesnej dobe ma vacsina modelov z kategorie cushion dostatok stability na pouzitie aj pre pronujucich bezcov (az na vylozene „smatlave“ typy- pardon za oznacenie) najma v kombinacii s tak oblubenymi vlozkami. (moj nazor na vlozky som uz viac krat odprezentoval- podla mna zbytocny artikel a tahacka penazi…)

  1. adidasy byvaju problemove v oblasti klenby. Mal som z nich pred mnohymi rokmi dost slusny zapal na sustredeni a musel som brat antibiotika kvoli hnisavej rane. Nezanevrel som na ne a ine modely mi to uz nerobili. Ani tie problemove boty som nevyhodil. Pouzival som ich asi mesiac na normalne chodenie a potom boli OK. Rozhodne v tych svojich nebehaj, pokial Ta odieraju.
avatar

Kralupy n. Vltavou

Celkem 2898 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:25 (2011)
půlmaraton: 1:28:56 (2011)
maraton: 3:26:01 (2010)

Simir muž 28.04.2008 10:20:18

Tak uplynula nějaká doba, odběhal jsem v Hurricanech další kilometry včetně dvou dlouhých běhů, ale problém stále trvá. Puchýře na obou klenbách. O víkendu jsem si dal běh (26km)v tempu, kterým bych šel rád maraton a puchýře se udělali, i když jsem měl zalepenou celou klenbu. A mám takové obavy, že maraton – můj jarní vrchol sezóny – to nevydrží. Potřeboval bych vaši radu, nebo tip, protože běžím za 14 dní PIM. Mám jít do toho i s rizikem, že si zmasakruju nohy? Vzít si na to staré boty, si netroufám. Řekl bych, že už to mají za sebou. A další možnost co mě napadá, jsou nové boty… ale toho se taky bojím, protože v nich zvládnu naběhat tak 50–60km. Pokud bych v nich neběhal všechno a normálně i nechodil, to mi ale taky nepřipadá dvakrát rozumné. Sžírají mě teď obavy, že jsem to prokoučoval. Měl jsem se tím asi zabývat dřív. Jenže já vsadil na jednoho koně a teď mám obavy, že mě do cíle nedoveze. Předem dík za váš názor.

Motto: [i]Kdo chce moc, nemá nic, ty š***** hlavo.[/i] M.M. - trenér
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.04.2008 10:39:12

Kup si nove boty. Uz po dvoch vybehoch Ti musi byt jasne, ci sedia dobre a ci Ti nerobia otlaky. Idelane si v nich vyskusas aspon 15km a nieco z toho aj v tempe maratonu. Kup si k tomu dobre ponozky- tie mozu byt kamenom urazu vo vacsine pripadov. Nevidim dovod, preco by si mal rozbehavat boty viac ako tych 40–50km.

avatar

Kralupy n. Vltavou

Celkem 2898 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:25 (2011)
půlmaraton: 1:28:56 (2011)
maraton: 3:26:01 (2010)

Simir muž 29.04.2008 13:30:32

[quote=Mato]Kup si nove boty. Uz po dvoch vybehoch Ti musi byt jasne, ci sedia dobre a ci Ti nerobia otlaky. Idelane si v nich vyskusas aspon 15km a nieco z toho aj v tempe maratonu. Kup si k tomu dobre ponozky- tie mozu byt kamenom urazu vo vacsine pripadov. Nevidim dovod, preco by si mal rozbehavat boty viac ako tych 40–50km.[/quote] Maťo, díky za radu. Včera jsem si zašel pro nové – Nike Air Span 4+ a byl je ještě večer lehce proběhnout. Pocitově zatím fajn, velmi lehké a cítil jsem se v pohodě.Puchýře těžko hodnotit, běžel jsem jen krátce a nohy mám ještě dost dorasované. Uvidím, až dám něco delšího.

Zároveň s tím mi vyvstávají dvě otázky:

1. Když jsem prodávajícímu řekl o problému s Hurricanama, tak zapochyboval o tom, jestli vůbec boty s kontrolou pronace potřebuju. Že to vyztužení mi tam vadí… Když o tom zpětně přemýšlím, tak mi ale pořád připadá, že to není pravda. Logicky mi vychází, že při maximálním zatížení se klenba deformuje (pronační propad) a opírá se o výztuhu, čímž dochází ke tření a vzniku puchýřů, protože bota nesedí optimálně.. Musím si tedy najít boty, co mi padnou. Jen doplním, že na vyšetření jsem byl v CASRI s výsledkem – kotník stabilní, nášlap přes přes střední část paty, pronační propad předvším na levé noze, pravá na hraně. Doporučení – stabilní boty.

2. Co jsem tak zkoumal a prohlížel různé typy bot – některé mají tvrdší hmotu (Duomax, TS2,…) v podstatě po celé délce klenby, jiné jen v místě těsně před patou viz Air Spany, NB 846. Je to o míře kontroly pronace? Nebo to má jiný důvod? Ty Air Spany jsem si vybral hlavně, protože mi sednuly a taky proto, že mi byly prezentovány jako boty s kontrolu mírné pronace – což považuji za svůj případ.

Motto: [i]Kdo chce moc, nemá nic, ty š***** hlavo.[/i] M.M. - trenér
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2008 15:51:48

Simir, myslim, ze si si vybral spravne. Nike Air Span su skor cushioning boty a maju iba stipku kontroly pronacie. Ja mam vyrazne supinacny dopad, skor cez prednu cast chodidla a v Spanoch som behaval (starsie modely, ale hodne podobne). V sucasnom modeli beha aj moj otec, ktory tiez supinuje a je s nim v pohode. Mam podobny nazor ako Tvoj predajca bot- pokial vyrazne nesmatles, tak boty s velkou kontrolou pronacie nepotrebujes, ba dokonca Ti mozu uskodit. Kazdemu vsak podla jeho gusta. Co sa tyka toho, aby Ti boty sedeli- no to je jasne. S takymi, co by si nemohol behat pohodlne rovno z krabice, ani z obchodu neodchadzaj. Su to vyhodene peniaze. Podpora klenby je rozna a boty sa delia podla kategorie a) Control b) Support. Kategoria control ma vyraznejsie prvky a to nielen stability, ale aj pohyblivosti klenby.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.04.2008 08:37:27

Taku ponuku ma kazdy svetovy vyrobca bezeckej obuvi, ci je to asics, adidas, nike, puma, mizuno, saucony, brooks, diadora alebo ktokolvek iny. Ide len o to si spravne vybrat. Najlepsia znacka neexistuje- existuje len ten spravny model pre konkretneho bezca. A potom pride nova kolekcia a to co Ti sedelo minulu sezonu zas „vylepsia“ a uz Ti nesedi. Hladanie moze zacat odznova.

avatar

Jones muž 05.05.2008 12:57:19

HELP PLS, mam stejny problem. Na pravem chodidle se mi pri behu delsim jedna hodina dela puchyr v predni casti klenby a to uz roky. A nezalezelo na obuvi. Zkousel jsem 3 tipy salovych (po 40 min. fotbalku uz jsem ho strhaval), troje boty na beh (adidas, nike, NB), ruzne typy ponozek, ale bez vysledku. Zkousel jsem i dvoje tenke ponozky. Nejlepsi zkusenost mam – jedny tluste termo, jedny tenke bavlna, to tu hodku a ctvrt vydrzi. Nevite, co muze pomoct? Mam pocit, ze to delaji svy obuvi, ale u tolika druhu, co jsem vyzkousel… Letos jsem zacal behat dost a trapi me to:( Chtel bych si zabehnout pulmaraton a netrpet jako pes

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 06.05.2008 16:31:44

Na puchýře a proti puchýřům jsem koupil hydrogelové náplasti a dalo se s nimi i běhat. Pak jsem nechal jeden den puchýře zahojit a koupil ponožky Voxx s Coolmaxovou měkou „podrážkou“. OK.

avatar

Jones muž 06.05.2008 23:37:40

dik, vyzkousim

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 16.07.2008 21:23:39

Tak nové poznatky : Dělali se mi puchýře na vnitřní straně chodidel v přední části. Koupil jsem vložky humi ultra 2. Sice se mi udělali jiné puchýře přesně uprostřed v klenbě, ale ustupují a původní už se nedělají. Vložku můžu doporučit, zlepší tlumení a kontrolu pronace. Kamarád mi dopuručil puchýře prošít nití a tu nit tam nechat – prý se vysuší. Od té doby jsem už neměl takovej puchýř na kterým bych to vyzkoušel, možná to zkusí někdo jiný.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.07.2008 15:49:44

… a zanesie si hnusnu infekciu do rany. Co to je za kamarata, co Ti dava taketo rady?

avatar

Kynšperk nad Ohří

Celkem 5267 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:09 (2010)
maraton: 3:41:43 (2011)

schonfeld muž 17.07.2008 18:00:35

Já běhal v neutrálních botách a teprve dodatečně jsem zjistil, že mi trochu lítají kotníky a byly by vhodnější boty s oporou. První pocity byly hrozný. Objevily se mi i dva puchýře (poprvé v životě) ačkoliv šlo o Adidas, který mi kopytem celkem vyhovuje. O termoplastických vložkách raději ani nemluvím. Nicméně podle chlapů na Dukle je to docela běžný jev při přechodu na boty s podporou, který během týdne až dvou zmizí. A skutečně zmizel. Ale rozhodující je samozřejmě celkový pocit, jak ta bota sedí a podobně.

Motto: Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom!
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 17.07.2008 18:27:02

mapo – a mato : přiměřeně čistou jehlu a nit beru jako samozřejmost. a kdo se bojí může to potříkat dezinfekcí. nemám to ještě vyzkoušený ale infekce se nebojim. Asi jsem ještě žádnou neměl :)

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 17.07.2008 18:35:56

to schonfeld : všechny ty puchýře mám z adidasek :) Bez spec. vložek bych je asi brzo zahodil. Vložky Humi nejsou termoplastické, jsou to jen obyčejné vložky s kontrolou pronace, proti puchýřům, antimikrobiální, tlumivé a kdovíco ještě. Původně ty adidasky nejsou „control“ ale ted jsem je možná trochu udělal těma vložkama. Puchýře od vložek v klenbě opravdu ustupují a hlavně zmizeli ty hlavní problemové. Ještě to sem napíšu až budu mít jasno.

avatar

martina99 žena 26.07.2012 11:25:27

Ahoj, nejsem zadny profik :) …zacala jsem behat, ale boty mi na prave noze vzadu nad patou ( ve stejne vysce jak je kotnik) delaly puchyre. Koupila jsem si teda tento vikend boty Adidas a ted mam puchyr i na leve noze. Nevite prosim nekdo, cim to muze byt? Moc diky, martina

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 26.07.2012 11:47:52

>> martina99, 26. 07. 2012 11:25:27 Buď ty boty musíš trochu oběhat (lep si preventivně náplast) nebo to taky můžou dělat ponožky. Nejlepší jsou nějaké funkční, běžecké, akorát na nohu (aby se při zpocení nohy nevytahovaly), taky zkontroluj švy zevnitř ponožky, je to tam různě tkané, někdy i takováhle maličkost může dělat neplechu. Nebo ještě zkus ponožky naruby…všechny švy budeš mít vně nohy. Ještě mne napadá zkusit namazat nohy lékařskou vazelínou, nechat zaschnout a pak až navlíknout ponožky a boty…

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

martina99 žena 26.07.2012 12:24:04

>> mapo, 26. 07. 2012 11:47:52 ok, moc dekuju…jdu si je denska koupit…doporucis mi nejakou znacku? Jeste mi nekdo rikal, ze bych mohla mit i spatnou velikost boty. Ja opravdu nevim- normalni velikost vsech bot mam 39/40. Tady ty Adidasky jsou 40. Myslis, ze mi je po 2 nosenich vymeni? Asi tezko, ze :(

Nalezené položky: 44 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.