Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Divoká prasata

Divoká prasata

Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 07.01.2008 12:56:34

Ahojte, mám takový nepříjemný zážitek… Už dvakrát se mi stalo, že na mě při běhání zavrčelo divoké prase, když jsem běžel pár metrů kolem něj. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem začal na tom místě vždycky dělat větší rámus. Dneska taky, ale ta potvora se z místa ani nehla. Prostě to má asi pelech v mezi, kudy taky vede moje cesta, chrápe to tam a pak když se přiblížím, tak se to vzbudí. Je to mezi polama, tak se tomu asi nechce do otevřeného terénu, tak raději nahání hrůzu. No, ptal jsem se, jestli to může člověka napadnout, a prý jen když bych se dostal mezi bachyni a mladé nebo v případě, že by bylo postřelené a já se přiblížil moc blízko. Pak by bojovalo o život. Děsí mě to, když by to vystartovalo, tak neuteču, to má natrénováno víc jak já… Co s tím? Neřešit? Plašit a čím? Trasu měnit nebudu… Máte nějaké zkušenosti? Myslivci jsou lajdáci. Prasata jsou silně přemnožená a nic moc s tím nedělají nebo jsou taky rádi, že mají dost zvěře. Když mluvím s lidma, co hospodaří, ti zas naříkají, jaké škody jim to dělá na úrodě třeba kukuřice a řepky. Ale nedovolají se ničeho…

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 07.01.2008 13:14:31

já bych tutově změnil trasu. Potkal jsem divočáka jednou v jižních Čechách, už se stmívalo a málem jsem se z toho p…l strachy. Strašně jsem se lekl a pokud si tento zážitek nezopakuji, nebude mi to vůbec vadit.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 07.01.2008 14:56:32

Jecminek ma pravdu. S diviakmi mam svoje skusenosti vdaka castemu pobiehaniu po lesoch a rozhodne by som ich nebral na lahku vahu. Ked sa rozhodnu Ta napadnut (co sa sice nestava casto, ale jeden nikdy nevie), tak nemas sancu im utiect. To nemotorne vypadajuce zviera dokaze bezat hustym lesom hodne cez 30km/h na velku vzdialenost a uzasne skace do dialky (videl som na vlstne oci mnohometrove skoky). Diviak/prasnica vie byt aj dost zakerny, najma ak ma mlade, ci je velmi hladny. Su pripady ked napadli bez priciny a dokonca aj zabili ludi. Este raz- je to velmi silne, tazke a rychle zviera. Clovek mu bez strelnej zbrane nie je superom.

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 07.01.2008 15:31:48

určitě změnit trasu! běhám v brdech, potkávám je často, občas i s mladými, a nejsem úplně bojácný, ale pokud na Tebe dvakrát vrčelo… vzdej se. ona Ti ani pistole nepomůže, zblízka sklouzne koule po té šílené lebeni a seš roztrhanej na cucky během pár vteřin. to fakt není na risk.

avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 07.01.2008 16:04:36

No, tak asi jo. Budu běhat ne po mezi, ale po poli, teď v zimě to jde. Když se k tomu nepřiblížím, tak to samo nezaútočí. Fakt nemám moc chuť se s tím pak přetahovat o svoji nohu nebo tak… Asi je to docela častý, to potkat, jak koukám :((

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 07.01.2008 19:45:40

Ty jo, je mi divné, že pokud jsi tam běžel (se světlem?), že to prase neuteklo. Ale jak, píšeš, jestli tam leží a vrčí, tak nezbývá než pokorně změnit trasu. On ten divočák je opravdu nebezpečné zvíře…

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 07.01.2008 20:20:18

Jo, jo, bez baterky… Bylo to dneska v 10.40 dopoledne… Navíc jsem fakt dělal randál, protože už jsem tam kousek dál před měsícem potkal jednoho. A když jsem slyšel takové vrčení jakoby velkého naštvaného psa, tak už jsem věděl, že je zle. Ta rychlost, s jakou jsem vyklidil pole, to byla groteska… No, poběžím příště raději 30 metrů dál po poli…

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 07.01.2008 22:17:08

[quote=mapo]A jsou ty prasátka nějaký drzý a ochočený, lidí se nebojej[/quote] …což je nakonec naše výhoda. neberou nás za nepřítele. kdyby byla vyděšená (a tudíž agresivní) , možná by behej.com mělo už méně čtenářů

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 08.01.2008 01:23:36

jednou jsem se o tom bavil s kamaradem, ktery ma tatku myslivce. Z toho co mi rikal jsem pochopil, ze prase utoci zakerne tak, ze nebezi primo na cloveka, ale jako by ho mine, aby ho mohlo nabrat klama. Jedina smysluplna obrana je vylezt na strom.

Zbytek pomoct muze ale nemusi. Pretahnuti kusem dreva ho mozna akorat nastve, nebo si toho nevsimne a nebo utok vzda. Stejne tak nevim jak na prasata funguje hluk a nelidsky rev a krik. Jeste ze tu nemame medvedy :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.01.2008 08:43:42

Mozno to bude trosku OT, ale prave s medvedom som mal tuto jesen skusenost. Bol som na advokatskom seminari v Nizkych Tatrach a tesne pred zotmenim som vybehol smerom na Chopok cez hreben. Po chvili som zbehol z asfaltky a zabocil po lesnej ceste do strmeho kopca. Hned na zaciatku som stretol lesnikov, co sa pasovali s rampou a posmesne nieco na mna vykrikovali. Clapov s puskami zasadne ignorujem :) a tak som si to fucal do kopca dalej. Asi o 4 km dalej som za jednou zakrutou zbadal akysi pohyb. Chvilu som bezal dalej a vravel si, ci na mna ti lesnici neposlali psa (boli tam terenakom), alebo niekomu zo vzdialenej dediny nejaky neutiekol. Ked som sa priblizil, zbadal som asi 30m pred sebou na ceste nieco hnede a nemotorne, co sa pohybovalo tym istym smerom, ako ja, len pomalsie. Ked mi doslo, ze to je riadny kus maca, tak som od ulaku zakopol a narobil tak trochu hluku. Medved sa strhol a rychlo popobehol o par metrov. Ja som sa spamatal a mastil dolu kopcom, ako namydleny. Celu cestu som sa modlil, aby medveda nenapadlo si to seknut krizom a skrizit mi cestu o 6 serpentin nizsie. Myslim si, ze som bezal svoje najrychlejsie 3–4km (ja viem, dolu kopcom). Rychlejsie som bezal len pred svorkou rozzurenych psov na Mallorke, ale to bolo len 500m :) Pri zaciatku lesnej cesty som znova stretol pofajcievajucich lesnikov, ktorym som opisal svoje stretnutie. Upozornili ma, ze som mal stastie, ze sa ma zlakol (ci ja jeho) a hned skocili do Gazika a uhanali smerom hore. Neviem ci ho dostali, ale dufam, ze nie. Stretnut ho tak na jar, tak neviem, neviem, ci by nechal odbehnut.

avatar

Celkem 216 km
Minulý měsíc 0 km

Trinity žena 08.01.2008 09:07:03

tak koukám, jak je ten běh „pěkně“ nebezpečný:-( ještě jsem nezačala a už tohle:-))))

jinak s divočáky má taky zkušenost- coby dítko školou povinné na dovolené s rodiči v NDR jsem taky potkala bachyni s malými selaty, zachránil mne nedaleký vysoký dřevěný plot:-))) Do teď nevím, jak jsem ho přelezla…, holt adrenalin a pud sebezáchovy vykonal své:-)))

tak že já bych asi změnila trasu:-)

avatar

Praha 9

Celkem 13801 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:47 (2011)
půlmaraton: 1:37:55 (2011)

kukus muž 08.01.2008 13:42:45

[quote=mapo]A co dělat, když prase vyrazí? Třeba by se někdo mohl podělit o zkušenosti… Už je to dýl, potkala jsem v lese v Klánovicích (Praha) mámu s odrostlými selaty, nebylo to tedy úplně zblízka, ale stačilo. A jsou ty prasátka nějaký drzý a ochočený, lidí se nebojej. Určitě jim neuteču, já tedy ne :-( I když je fakt, že probíhám lesem rychlejš a pořádně koukám.[/quote] Tak já mám zkušenost z téměř samého místa. V květnu 2002 jsem potkal v lese za „technologickým parkem“ Praha – Běchovice ( GPS: 50° 5´ 40´´N, 14° 37´ 21´´ ) statného kaňoura. Zprvu jsem dělal, že ho nevidím, štětináč se však nenápadně přibližoval – nejdříve šikmo ve směru mého běhu, pak zahnul, zrychlil a přímo na mne … Pochybuju, že jsem kdy v životě běžel rychleji. Zachránila mne bříza, na které jsem strávil cca 40 min., neboť každý můj pokus slézt prase vytrvale sledovalo ( i se zvukovým doprovodem ). Nakonec jsem se odplížil kopřivami. Když jsem tamtudy běžel za 2 dny, měl jsem věru divný pocit. Jinak se na venkově občas s prasetem v lese potkám a vyhneme se vzájemně, tento pražský „kousek“ mě ale skutečně dostal.

avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 08.01.2008 18:02:57

no, to koukám! Kolikrát mně vyděsí i zajíc nebo srnka, když vyběhne a nečekám to…větší zvíře jsem naštěstí nepotkala, ale asi by mi nepomohla ani moje sprinterská minulost:(

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 09.01.2008 13:46:01

Mato, nedávno jsem tak běžel lesem a říkal si, jak je fajn, že v Jeseníkách nemáme medvědy. A to dřív jsem vám je na Slovensku záviděl:)…

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Kladno

Maggie žena 06.04.2008 20:53:27

No vidíte, my, co běháme s nejlepším přítelem člověka, se prasátka nebojíme. I když – člověk nikdy neví, že jo?

Motto: Vypadá jako voříšek, běhá jako vlk
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 09.04.2008 21:42:24

[quote=Maggie]No vidíte, my, co běháme s nejlepším přítelem člověka, se prasátka nebojíme. I když – člověk nikdy neví, že jo?[/quote] No, zas tak sebejistě bych si se psem nepřipadal… Kámoši, co se věnují myslivosti mi líčili případ, kdy lovecký pejsek zalezl do houští za prasaty. Hrozný řev, zápas a nakonec po pejskovi zbyl jen obojek…

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 10.04.2008 15:00:45

Já teď nedávno dvakrát po sobě potkal v lese divočáka. Jednou nějaké loňské sele, první jsem myslel, že to je pes:)…toho jsem klidně mohl chytnout, zmateně mě obíhalo a pak zdrhlo do lesa. A o pár dnů později skutečně velké prase a bohudík taky utíkalo. A rychle jak prase:)

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 10.04.2008 15:34:17

Tak jsem se dosud bála psů a medvědů, tak že by k tomu přibyla prasata? Asi běhat kolem brlohu prasete není nejideálnější, zvlášť, kdyby se jednalo o bachyni, budou tedˇ někdy slehávat a to pak může být opravdu zlá. S prasaty jsem se setkala nejblíž tak z 20metrů, když přebíhali cestu po které jsem šla. Jednou dokonce jsem mezi ně vjela na kole na silnici poblíž Nového Jáchymova (okr. Beroun) Zatím si myslím, že se vyhnou, jsou přemnožení, ale zatím nejsou hladoví a v lidech nevidí kořist. Hrozně moc se bojím volně puštěných psů, psí reflex je skočit po tom , co běží a v dnešní době spousta lidí chová bojová plemena ke své ochraně, která pak nedokáže zvládnout. Viz případ psů z pražského squotu Milada či pokousaný 71 letý cyklista, kterého shodil z kola a pokousal pes, jehož majitelé byli stále jednou nohou v kriminále. Ten člověk bude mít už možná navždy poničené zdraví a jim se tak moc nestane i když se je díky jeho duchapřítomnosti podařilo vypátrat.

:( a =(

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Zlaté Hory

Celkem 3829 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2007)

Vašek muž 10.04.2008 18:39:52

Myslím, že prasat se není třeba moc bát. Běžce uslyší většinou dost z dálky a mají čas se odklidit. Horší to mají orienťáci, když se prodírají nějakým hustníkem a plaší tam ukryté divočáky, říjící jeleny a v jiných lokalitách i medvědy (a na východním Slovensku třeba i zubři:)

S psy bohudík špatnou zkušenost nemám, ono v lese jich zas tak moc není a místní pejskaři mě většinou znají a psa třeba přidrží a já poděkuji:). Mám štěstí, že bydlím v dobré tréninkové lokalitě a tak nemusím nosit sprej jako běžci ve městech. Stejně bych se ho zdráhal použít. Nezbývá mi, než si přát, ať mi štěstí vydrží. A všem ostatním běžcům též:).

Motto: ...kam jsem šel,tam jsem utíkal
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 14.12.2008 16:31:25

zas jsem potkal starou s mladými, tak na deset kroků. myslel jsem že mi oči už vynechávají, když je prosinec. ale včera jsem se dočet že v „přiznivý rok“ (teplá zima a dostatečně PŘIKRMOVÁNÍ) vyvedou mladé i dvakrát za rok.

nevím, ale na místo přikrmování černé zvěře bych se přimluval za odstřel tupých myslivců

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.12.2008 19:15:27

[quote=ED]zas jsem potkal starou s mladými, tak na deset kroků. myslel jsem že mi oči už vynechávají, když je prosinec. ale včera jsem se dočet že v „přiznivý rok“ (teplá zima a dostatečně PŘIKRMOVÁNÍ) vyvedou mladé i dvakrát za rok.

nevím, ale na místo přikrmování černé zvěře bych se přimluval za odstřel tupých myslivců[/quote] No vidíš, mě nedávno vyděsilo v Praze-Modřanech (prvděpodobně to bylo už katastrálně v Cholupicích) stádo prasat, kteří za mnou proběhli přes cestu ani ne 10m. Asi je vyplašil lovecký pes, který na ně začal zuřivě štěkat. V té chvíli by mi na to stádo nepomohlo ani deset pepřáků :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 14.12.2008 21:17:17

paráda! aspon už nejsme my, lesí běžci, jediní, za chvíli budou ve stromovce a v krčáku! :D

mně z toho málem šlehlo: minulý týden si v LN nějaký myslivec pochvaloval, jak je krásně přikrmujou, a o pár řádek vyprável že se nedaří ani odstřelem zmírnit přemnožení. novináři dokážou překroutit cokoli, ale tohle zcela zapadalo do myslivecký logiky :(

avatar

Smiřice

Jirkajusty muž 15.12.2008 07:56:39

Zdravím příznivce běhu v přírodě. Jelikož běhám většinou potmě do práce a zpět,není o setkání se zvířaty nouze. Taková vyplašená srna nebo divočák je výbornej impuls k tréningu sprintů.To člověk pak kouká kde se to v něm ještě bere… V poslední době mám asi nejstrašidelnějsí zážitek,když na mě asi v úseku 5OO metrů nalétaval Výr velký.Ale fakt hodně velký… Není vůbec slyšet jak mává křídly,jenom je vidět stín a veliký oranžový oči. Co ho asi nakonec odradilo bylo neustálé sledování naplno rozsvícenou čelovkou(silvaL1). Fuj,jak z hororu…

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 15.12.2008 10:51:20

Dlouho jsem si myslel, že se mě podobné věci netýkají. S pesanama vycházím výborně (i ty 2 rotvajlery, kteří mi rušili cestu už zavírají) a prasata přece v našem lese nejsou. Sice jsem několikrát viděl pořádně rozryté plochy země, ale to dělají asi „veverky“ namlouval jsem si. Až v sobotu! Jen si tak zvolna běžím tradiční trasou lesem, když tu náhle něco zapraskalo po mém levém boku. Byl to jen takový lehký zvuk, jako když třeba vyplašíta ptáka. Ani jsem se původně nechtěl tím směrem podívat, ale když jsem to udělal, neudržel jsem se a nahlas si ulevil:" ku..a to je prase. Asi 15 m ode mě se tryskem řítil divočák. Naštěstí se neřítil ke mě, ale ode mě. I tak mě to ale rozhodilo. Zpátky jsem se vracel už jinudy. Ještě více mě překvapilo, když jsem po návratu zjistil od různých sousedů, že to nebyl zdaleka první případ blízkého setkání. Spíš se divili, že jsem se s tím setkal poprvé. Dokud jsem si mohl myslet, že to bylo něco náhodného, tak to bylo dobré. Teď je to horší, protože divočáci jsou tu!! Co teď?! Nejdřív jsem si o nich něco málo nastudoval (trochu mě uklidnilo, že ve dne vycházejí málo a jejich hlavní aktivita probíhá v noci. Alespoň něco dobrého. Bohužel jsem však zjistil, že na krátkou vzdálenost jim neuteču. Takže nejdříve ustoupím. Nejvíce inkriminovanou oblast nebudu protínat, ale obíhat, začnu nosit pepřák (vůbec teda nevím, jestli to na ně může účinkovat) a zatím malou dýku. Ne že bych do nich chtěl bodat, ale spíš proto, že kdyby se mi třeba povedlo dostat na strom, tak abych si mohl udělat alespoň oštěp. a pak co mě ještě včera napadlo, zkusím nějaké bouchací kuličky. To by přece mohlo zabrat a není to žádná rozměrná věc která by při běhu vadila. Stejně ale doufám, že nic z toho nebudu potřebovat a že s čuníky vyjdu po dobrém. Šnekovu ruku jako na psy ale zkoušet raději nebudu.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Milevsko

Celkem 3094 km
Minulý měsíc 0 km

Řehoř muž 15.12.2008 13:03:41

Koukám, že Tě to pořádně dostalo! No, já byl před rokem taky pěkně vyplašenej. Ale už jsem celkem v klidu. Dost jsem si o tom zjišťoval a vím tohle: prase je plaché, takže pokud tě uslyší, tak raději uteče. Z vlastní zkušenosti ale vím, že na něj můžeš narazit i když děláš hluk, nevím proč, už jsem okolo prasat nablízko proběhl asi 4× a z toho jednou i kolem mladých, kdy na mě začla vrčet… Jinak na člověka prase nezaútočí s výjimkou dvou situací: pokud je postřelené a nemůže utéct, pak zaútočí, protože si brání život. A druhý případ je, pokud se dostaneš mezi bachyni a mladá selata (já jsem naštěstí proběhl na jaře okolo bachny se selaty a ne mezi nimi, takže to bylo v pohodě), a i tak se nemusí nic stát, pokud ta selata nezačnou kvičet. Pokud ale jo, anebo pokud narazíš na zraněného divočáka, který se bude bránit, pak jde už tlustý do tenkýho a moc šancí nemáš. Vlastně jedinou: hodně rychle si hledej strom, na který vylezeš, protože neutečeš ani nepřepereš… Nejsi pro něj plnohodnotný soupeř. U nás kluci jsou myslivci, takže jsem si i prohlídl „zbraně“, které prase má – jsou to špičáky, které jsou hodně ostré a kterými tě rozpárá raz dva. Navíc prase je hodně chytré a houževnaté, člověk by ani nevěřil, co všechno vydrží. Takže pro člověka může být opravdu hodně nebezpečné.

Já jsem se zařídil tak, že při běhání po lesích s sebou nosím rolničku. Mám ji navlečenou na prstu a když běhám v hustým lese nebo prostě tam, kde bych to čekal, tak s ní cinkám. Jsem sice jako idiot, ale prasata jsem od té doby nepotkal, ony fakt nemají moc zájem se s náma potkávat. Co přesto potkávám jsou srnky. Ty leží na místě do poslední chvíle a až musí, tak se zvednou a to mě občas vyleká. Ale ty nic neudělají… Prasat je tady u nás kolem Milevska fakt hodně, soudě podle škod na polích, hodně potkávám rozrejpanech cest a luk. Je dobré vědět, kde se obvykle v ročních obdobích zdržují. Protože prase hodně migruje za potravou. Další věc je to, že prase nemá stálé stezky. Takže, podle mého názoru, nemá smysl se vyhýbat místu, kde ses s ním už setkal, protože není o nic víc pravděpodobnější, že ho potkáš příště na stejném místě jako na jiném. Můžeš ho prostě potkat kdekoliv… Myslím si, že když budeš dělat trošku rámusu, tak to bude dobré a mohli by se ti vyhnout… :)

Motto: Anima Sana In Corpore Sano -- V zdravém těle zdravý duch
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 15.12.2008 13:28:31

Mne včera poctily svou pozorností dva volně poběhujíci němečtí ovčáci v lese mezi Pikovicemy a Kamenným Přívozem. Spočátku byly dost agresivní, ale nakonec to dobře dopadlo. Nechci to rozepisovat, napsal jsem do blogu. Ale v tu chvíli jsem si vzpoměl na vlákno Běh a psy (i tento příspěvek by spíš patřil tam)

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 15.12.2008 22:17:56

[quote=Řehoř]Myslím si, že když budeš dělat trošku rámusu, tak to bude dobré a mohly by se ti vyhnout… :)[/quote] jo, já třeba v nouzi pískám. je to výborná obrana proti prasatům čtyřnohým i prasatům s flintou. navíc bezvadne třénuješ anaerobní výkon: když při výklusuu pořádně duješ, seš bez kylíku natototata!

avatar

makoshark muž 04.01.2009 23:09:21

Já jsem prasata potkal před týdnem v modřanské rokli v Praze. Běhám tam už přes 10 let a vždycky jsem vídal akorát tak srnky. Když jsem asi dvakrát kdysi jinde potkal divočáky, tak vždycky utíkali bojácně pryč, zato tihle se k ústupu neměli, koukali a ne moc přátelsky vrčeli (nebo spíš chrochtali). Tak jsem nejdřív pomalu a postupně čím dál rychleji ustupoval já. Vůbec ale nevím, jak bych v úplné tmě a té rychlosti hledal nějaký vhodný strom. Překvapilo mě, kolik lidí tu má zkušenost, že museli přímo utíkat a někam lézt. Jsou teda známa i nějaká skutečná zranění od prasat (z nedávné doby)?

avatar

Praha

Celkem 2755 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:45 (1987)
půlmaraton: 2:16:09 (2008)
maraton: 4:48:45 (2004)

anajpo žena 05.01.2009 08:04:38

Asi je tomu dva roky zpátky, šli jsme na procházku po Zbraslavském běhu na levý břeh Vltavy po červené turistické značce chatovou osadou nad Zbraslaví směr Baně a tak dva, tři metry v křoví od cesty se krčilo několik prasátek. A skutečně čekali , co z nás pro ně vypadne…Domorodci říkali, že tam často chodí loudit…A proč by nebyly v Modřanské rokli?Zvlášť letos, když díky loňské mírné zimě, je všechna zvěř přemnožena. Je fakt, že ti ochočení by mohly se stát i nebezpečnými…Když bude mráz a začnou mít hlad.

:rolleyes:

Motto: Proti narození a ani smrti není léku, v mezidobí užívej radost :)
avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 06.11.2009 22:42:45

Jen si tak běžím včera okolo 21:30 mezi Káraným a Gradem po pravém břehu Labe u Čelákovic, výjimečně poslouchám muziku, když najednou asi 30 kroků přede mnou tři veliké stíny na silnici v jasném měsíčním světle. Nosorožci, říkám si, naštěstí šlo ale jen o divočáky. Než jsem stačil začít panikařit, dali se do volného klusu – dva vlevo do pole, ale jeden, jeden zacouval do úzkého pásu stromů napravo. Rychle jsem vyhodnotil, že nemá moc prostoru k manévrování a tak jsem to otočil a teprve po chvíli mi došlo, že místo 10 min, které mi zbývaly domů, mě čeká ještě nejmíň 25 min druhou cestou. Tam jsem narazil na další temné vysoké a štíhlé stíny… že by žirafy? Ne tentokrát jen srnky.......

Motto: Teprve se zabíhám...
Nalezené položky: 31 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.