Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Keď snom je maratón

Keď snom je maratón

Nalezené položky: 127 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Brutto muž 02.05.2017 13:23:47

>> AdCo, 02. 05. 2017 12:30:48

Haha, tak tam by som prave to startovne neriesil, na Lazovku by som dal vklude aj raz tolko ako Slavo pyta :)

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 02.05.2017 13:39:50

>> Brutto, 02. 05. 2017 13:23:47

Máš pravdu, super akcia, bol som prvý raz, keď budem zdravý, aj nabudúce.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 02.05.2017 13:51:27

>> Brutto, 02. 05. 2017 09:50:02

tieto preteky zacinaju cim dalej tym viac stvat. Stale vyssie startovne, napriklad taky beh Raca – Kamzik (16km) za 16 € tak to uz co je?

To si uviedol dobry priklad – no cena sedi iba v pripade, ak sa prihlasis s mnoho mesacnym predstihom. Kedze casto neviem ani niekolko hodin vopred, co bude, tak u mna to nehrozi. Kde su tie casy, ked som sa rano rozhodol, ze idem pretekat, dorazil som 30–40min pred startom, zaplatil som 20 korun bez cakania v kilometrovej rade a mohol som sa vysantit, kolko mi srdce dovolilo.

Zrovna na Kamzik som sa prihlasil uz tyzden vopred (pre mna skutocne velky predstih, v skutocnosti v posledny mozny den) a stalo ma to 24 eur – za blbych 16km behu v lese, kde organizator nevie pochopit, ze ked pusti rychlejsich za davmi pomalsich, tak nutne dojde ku koliznym situaciam na úzkych lesných cestickach. Ja nestojim o bombasticku kampan, ani nafukovacie cielove sektory a ani o velke ceny (ktore navyse poskytuje sponzor a furt tie iste), ci zranicu v cieli. Poznam otca zakladatela tohto preteku a on sam organizaciu prenechal uz inym, lebo to kapacitne nestihal. Podla mna uz davno nejde o priatelske stretnutie trailovych nadsencov, ktori sa stretli a v pocte max. 50 vybehli, vratane samotného organizatora. Teraz je to masovka so vsetkymi svojimi neduhmi. Holt ina doba…

Riesenim by bolo nechat iba 1 zavod na 26km, ako byval povodne a 16ku a najmladsiu 53ku dat v inom termine. Na 26ke by sa zisla lepsia konkurencia, nevznikali by na trati pretlaky v urcitych pasazach, bolo by to lacnejsie pre organizatora a snad aj pre bezcov. To som pôvodnému organizatorovi tvrdil uz pred 10timi rokmi…

avatar

Prievidza, Slovensko

Celkem 11594,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:46 (2020)
půlmaraton: 1:27:42 (2016)
maraton: 2:57:58 (2017)

ttomino1980 muž 02.05.2017 13:58:41

>> Naki30, 01. 05. 2017 15:19:22 pekne vysledky v horskych behoch, palec hore!

takze si maraton preskocil a hupsol si rovno na ultra :-) ?

kolko si cca chodil na tom pase ? 5 x hodinu/ tyzden ci viac ? len pre info ze kolko musim natrenovat :-)

Motto: "Keď prechádzate peklom, nezastavujte sa." - W. Churchill
avatar

Bratislava

Brutto muž 02.05.2017 14:59:35

>> Mato, 02. 05. 2017 13:51:27

Ano to je pravda. Tak tych 24 € som si ani nevsimol, priznam sa, nakolko som sa uz o BK nezaujimal, ale Tebe samozrejme gratulujem :) Co sa tyka toho skoreho prihlasovania, to je dalsia kapitola, ktora ma pekne zacina stvat uz aj v ultra scene, aby som sa v januari hlasil na oktobrove podujatia typu Ponitrianska stovka, alebo PUT, ked ja este ani v auguste neviem ci tam vobec pojdem. potom som vzdy len nahradnik a do poslednej chvile neviem, ci mozem alebo nemozem ist :( Ale to je uz dan za ten boom asi. i ked si myslim, ze ked organizator ma uz niekolko rocnikov zasebou vypredane, nemoze byt prenho problem pocitat s vypredanim aj v tomto roku a registraciu otvorit jednoducho nejake dva – tri tyzdne pred pretekmi. Naplni sa mu to tak ci tak. Je to skoda, lebo mnoho krasnych podujati, na ktore som chodil (presne takym stylom ako popisujes, ze par dni pred pretekmi som sa rozhodol a jednoducho som tam siel) uz teraz z tychto dovodov vynechavam. Na druhej strane mi to otvara moznosti objavovat nove, ako napriklad vcera :)

avatar

Stará Turá

10 km: 0:44:35 (2016)
půlmaraton: 1:42:32 (2016)

Naki30 muž 02.05.2017 20:53:05

Odpoviem postupne, lebo sa tu toho nazbieralo :-D

MAF test momentálne neriešim, mám na páse napr. 5km/h, 12% sklon a to viem že je chôdzou od 110–120 tepov, pustím si nejaký dobrý seriál a zabijem dve muchy jednou ranou. Vynikajúci bol napr. seriál Word Tour UTMB, dá sa to nájsť na youtube, Mont Blanc a tak… Ak potrebujem zrýchliť, tak idú aj tepy priamo úmerne hore… Úplne mi stačí že idem do 120, vonku by sa to bohužiaľ nedalo, mesto a iné vplyvy. Okrem toho dlhšie behy v nedeľu s parťákom a niečo rýchlejšie ak potrebujem vypnúť z roboty, tak okolo 10km do 50min. Celkovo mi do prípravy prišlo viacero zmien (povýšenie v práci, viac stresu), menej behov, ale pás som mal zhruba 5–6 krát týždenne po hodinke. Na KBK som išiel s malou dušičkou, ale bol som prekvapený ako dobre som sa cítil a hlavne pri chôdzi do tých najstrmších pasáží, to som si vychutnával. Na 35km mi ale zamrzol ľavý hamstring, hneď na to lýtko a tak som musel spomaliť, inak by to bolo okolo 5 hodín. To je ale daň málo odbehaných km, 35 je momentálne akurát.

Tým sa dostávam k preteku… Áno je to masovka čisto na peniaze. Bohužiaľ. Ale príroda, ten nádych naozaj veľkej akcie, na Babe pár sekúnd potlesku len pre teba… A hlavne, na spiatočnej ceste išli 26km borci okolo nás a povzbudzovali. Toľko energie čo mi dali oni som ešte nezažil. Na krku som mal číslo 53 a tým bolo vyjadrené že som pomalší.Proste som sa uhol rýchlejšiemu a on ma na oplátku povzbudil. Takže v tomto som bol naozaj prekvapený, tiež som sa obával toho davu čo pôjde z Baby.

Uvidím čo bude ďalej, ale tieto závody mi sedia a bavia ma… Musím sa poobzerať po niečom podobnom.

Motto: Žijem, teda som...
avatar

Sloviensko

rudo muž 02.05.2017 21:05:55

>> Naki30, 02. 05. 2017 20:53:05

ja chodim v MK dialkove pochody zadarmo

40–50km

sice je to bez oficialneho merania casu a bez vysledkovej listiny ale ved mam svoje hodinky ci mobil

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 127 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.