Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Závody » Jizerská padesátka

Jizerská padesátka

Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha 4

karolína žena 11.01.2010 09:21:06

Stoupání na Rozmezí byla skutečně lahůdka,myslím, že se na to snad nedalo optimálně namazat..:-)…ale nahoře už to docela šlo a i jsem se svezla..při stoupání ze Smědavy si vždy říkám,že už mi to vlastně stačí..na Olivetskou horu jsem už byla psychicky nachystaná,takže mi letos tak strašná nepřipadala a nezlomila mé odhodlání :-)…tak zase za rok:-))

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 11.01.2010 11:08:45

Letos jsem si dala zalezet, abych neomrzla tyden pred zavodem:-). Bylo to fakt dobry. „Kopce“ nahoru se mi libily, ale dolu mi to faakt nejelo… Pichala jsem jak o zivot a vsichni me predjizdeli. Za rok urcite znovu a snad padne tech 5 hodin (letos tesne, no zkusim se napriste po ceste min vykecavat:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Brno

Celkem 749 km
Minulý měsíc 0 km

PawelN muž 18.01.2010 10:15:28

Ahoj všem po 50 (Jizerské). Já jsem se té 50 tak obával a nakonec to ani nebylo tak hrozný, až na ten výsledek :( Ze začátku se to trochu smekalo, ale stejně většinu velkých kopců jsem šel V-čkem, takže jsem to ani nepoznal. A nahoře už to jelo skoro samo. Mazání super, nechal jsem si namazat od profíků už den předem a nechápu jak to takhle mohli trefit. Možná že to nebylo až tak skvělý, ale já jsem nikdy nepoznal lepší, takže si chválím i tohle :) Až na 35.km to šlo celkem v pohodě, docela dlouho jsem jel s jednou Švédkou, vykecávali jsme, no a v cíli mě porazila o 1,3 s (potvora). Po tom 35.km už to bylo trochu utahaný a navíc mi na 42.km naskočili bezva puchejře, takže už to bylo spíš takový plácání se, než nějakej sport. Když jsem přijel do cíle, tak čas, který jsem viděl byl 5:23(chtěl jsem pod 5:30), ale asi jsem se přehlídnul. Ve výsledkové listině mám čas 5:49, takže v tomhle trochu zklamání. Ale aspoň mám proč trénovat do příštího roku. Jsem se zařekl heslem „Jizerská nikdy více ............ jenom příští rok zas“ No a do té doby možná ještě Jilemnickou a Šumavský skimaraton.

Motto: ... hlavně nezakopnout ... bác ... co jsem to jen chtěl?
avatar

Vyškov

10 km: 0:39:21 (2009)
půlmaraton: 1:29:47 (2007)
maraton: 3:24:33 (2012)

Moulin1 muž 18.01.2010 10:45:10

Já jsem letos dost promazal. Mazači od Swixu dávali klistr, ale to se mi nezdálo, navíc tam byla velká fronta a nestihl bych start. Nakonec jsem si nechal namazat od kamaráda klasické tuhé vosky, protože klistry jsme sebou na stadionu neměli. Prvních 8 km do kopce bylo hrozných. Ledová stopa a kdo neměl klistr tak klouzal jak blázen. Nahoře byl naštěstí úplně jiný sníh i teplota takže jsem se konečně trochu rozjel. Začátek mě dost naštval tak jsem si řekl, že to pojedu turisticky. Zastavil jsem se na každé občerstvovačce. Hodně jedl a pil a jel v pohodě. V cíli čas 4:18 je sice lepší než loni (o 17 min), ale mohlo to být ještě lepší. Chtěl jsem jet pod 4 hodiny tak snad příště. Možná si ještě dám Karlovskou padesátku (spíš 25ku) ve Velkých Karlovicích 30.1. a pak už schovám lyže a budu trénovat na Vídeňský maraton. Abych to vůbec uběhl.

avatar

KoFr muž 03.01.2011 13:50:04

>> PawelN, 14. 12. 2009 11:41:29 Ahoj, také jedu letos první JI50, mám naběháno za poslední 3měsíce 430km v keckách a 130km na běžkách, co mám dělat poslední týden abych něco nepokazil, beru všechny rady i jak se stravovat i běhat na lyžích i bez, díky všem..

avatar

bjerndi muž 19.09.2012 13:38:01

Ahoj, právě řešíme registraci a tak mě napadlo se mrknout, zda tu nebudou dobré rady a ono jo :) Mám pár dotazů. Ty vlny jsou pevně dané ? Budu sice nováček, ale nemyslím si, že bych patřil až do poslední vlny a mám strach, že si v ní člověk už ani moc nezajezdí. Ubytko předpokládám je lepší řešit vlastní ? Má cenu vůbec Jizerská nebo je lepší se přihlásit na jinej dlouhej závod, Jizerská snad patří do nějaké Tour ( Orlická 50, Karlovská, atd ) a možná to tam nebude tak strašně masový…

avatar

Vyškov

10 km: 0:39:21 (2009)
půlmaraton: 1:29:47 (2007)
maraton: 3:24:33 (2012)

Moulin1 muž 19.09.2012 19:11:31

>> bjerndi, 19. 09. 2012 13:38:01

Vlny jsou dané dle výsledků posledního ročníku případně předchozích pokud člověk naposledy nestartoval. Napoprvé je vždy poslední vlna. Jedině od někoho dodatečně koupit registraci s lepší startovní vlnou. To se ale řeší většinou až pár týdnů před startem. Ubytování jsem řešil vlastní, ale určitě to jde i přes organizátory. Pokud se chceš pěkně projet tak doporučuju jiný závod Ski tour http://www.ski-tour.cz/ než Jizerku (např. Jilemnickou 50 za výrazně nižší startovné a s menším počtem účastníků). Na Jizerce jsou kvůli masovosti dost rozbité stopy a v užších místech se ucpává a pak čekáš nebo pochoduješ v zástupech lidí. Jel jsem Jizerku dvakrát, ale teď raději jezdím občas Jilemnickou nebo Karlovskou 50.

avatar

Celkem 2810 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:50 (2012)
půlmaraton: 1:34:42 (2012)
maraton: 3:38:02 (2010)

jan.pipek muž 19.09.2012 20:03:48

>> bjerndi, 19. 09. 2012 13:38:01

Ahoj, záleží na tom, co je tvým cílem. Jizerka ze zadních řad (a fér způsob, jak se domoci lepší vlny bez předchozích lyžařských výsledků, imho není) není to nejlepší zalyžování. Vepředu (mám pár zkušeností z druhé vlny) už to celkem jde, ale i první vlna se na prvních pěti kilometrech navzájem trochu brzdí. Atmosféra závodu je asi taková jako na Pražském půlmaratonu – větší nervozita než na jiných menších závodech, ale pro milovníky velkých akcí to má svoje kouzlo. Trasa je taky jedinečná, v tom jiné závody, kde jsem byl, nedělají konkurenci – ideální na projetí mimo závod ;-)

Jilemnická je ošemetná – 14 dní předem ještě nevíš, jestli se to pojede na Benecku nebo na polích kolem Jilemnice. Ne že by to bylo nepříjemné, ale ta pole fakt hory nejsou. Osobně můžu doporučit Šumavák (Šumavský skimaraton), Orličák (Orlický maratón) a Karlův běh.

Kdybys ale na Jizerku chtěl jet, tak s tebou rád půjdu do akce „za přihlášení dvou nováčků startovné zdarma“ :-)

avatar

bjerndi muž 20.09.2012 10:27:31

Díky za info a Honzovi i za nabídku ( my jsme 3, takže to akorát využijeme ) Jsem teď trochu rozpačitej, protože startovst z poslední řady znamená " couračku " za výletníkama a ať už dopadne moje účast jakkoliv, tak si budu chtít zajezdit. Na druhou stranu ten zážitek bude asi fajn. Těžký rozhodování zejména když je možnost Orlické nebo Karlova běhu a dalších

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 20.09.2012 22:05:56

Pritel si pred par lety z 8. vlny vyjel rovnou 4., ja 6. Takze nejaka moznost tu je, ale clovek furt jenom namahave predjizdi. My si nicmene zajeli napoprve sve a od te doby si ty vlny tak nejak drzime. Ale startujicich rok od roku pribyva a zacne to asi byt tezsi. Jinak ubytovani jsme meli jednou u kamarada bezce a jinak od organizatoru – na intru cca za 350, bus na start jel primo odtamtud, fungovala tam uschovna, cca do 15 nebo 16 byla moznost sprchy po zavode, pak uz ne, pac najizdeli studenti.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

maraton: 3:12:18 (2008)

Lemris000 muž 21.09.2012 10:06:29

Pokud se do přihlášky napíší nějaké dosažené výkony, pak je určitá šance, že to poslední vlna nebude. Po loňské zkušenosti s Jizerkou, kdy ani z první vlny nebyly žádné stopy, jelikož je rozjeli televizní skůtry (a letos to určitě jiné nebude), do toho už nejdu. Hezký je třeba Bieg Piastow (www.bieg-piastow.pl) kolem Jakuszyc.

Motto: Není důležité vyhrát, hlavně když je to do kopce
avatar

Celkem 2057 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:47 (2012)
půlmaraton: 1:20:01 (2012)
maraton: 2:52:38 (2014)

quassar muž 26.09.2012 20:06:46

>> Lemris000, 21. 09. 2012 10:06:29

Letos to nebylo skútrama (i když ty tomu rozhodně moc nepomůžou), ale zrovna se tak hloupě sešly podmínky, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Další ročník snad bude v pohodě.

Motto: Život není to co máme, ale to co vydržíme
Nalezené položky: 42 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.