Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Trénink

Trénink

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

J_I_M_ muž 29.01.2008 22:58:05

Zdar,

jak soudíte tento tréningový plán http://www.military.cz/…prirucka.htm (je to dole)? Chtěl bych zase začít se sebou něco dělat, dřív jsem sportoval celkem dost, ale teď jsem to půl roku dost flákal.

avatar

Celkem 360 km
Minulý měsíc 0 km

MH 30.01.2008 08:09:03

– Všem dotčeným se omlouvám za nechtěné porušení pravidla fóra: „Fórum stejně jako celé behej.com je apolitické a všechna diskusní témata by se měla odvíjet od sportu.“

avatar

J_I_M_ muž 30.01.2008 16:24:50

[quote=MH]Navrhuji nevyjadřovat se v tomto fóru k tréninkovým plánům vojsk a obdobných organizací, a tím nepřímo podporovat jejich rozvoj.[/quote] Dobrý den, to jsem trochu nepochopil.

Nechápu jak můžu (nepřímo) podporovat armádu tím, že převezmu jejich tréninkový program, který je navíc navržen pro ty, co tam chtějí jít, ale nemají ještě takovou fyzičku. Máte něco proti armádám?

(mimochodem našel jsem to lépe zpracované http://www.michalkosatko.com/…ownload.html)

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 31.01.2008 06:37:00

Výbornej nápad MH. Dost bylo tolerantního vlídného fóra – pojďme se všichni navzájem sežrat. Zdá se, že by to mohla být ta správná cesta k celosvětové­mu míru.

JIMe – sice nejsem odborník ani příznivec tréningových plánů, ale z principu (viz výše) budu reagovat. První plán mně přijde pro mladýho (a to jsme tady na fóru všichni) kluka opravdu měkej. Takže spíš dvojku… Strečing bych rozhodně nezařazoval během volných dnů ani před cvičením. Zásadně hned po cvičení. Před intenzivním cvičením jen warmup z pomala do rychla. Pokud nechceš trhat rekordy, ale prostě jen být dlouhodobě fit, vykašli se na všechny plány a spíš se drž následující rad: každej den aspoň něco (i posilování paměti se počítá) poslouchej svý tělo a nehraj si na hrdinu sovětskýho svazu všechno, co děláš, Tě musí bavit

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 31.01.2008 07:08:39

[quote=VanaXXL]První plán mně přijde pro mladýho (a to jsme tady na fóru všichni) kluka opravdu měkej.[/quote] U prvního plánu se mi zdá hlavně úsměvný třetí týden. Nezdá se mi, že by riziko únavového zranění po dvou týdnech, ve kterých naběhám sotva desítku, bylo tak významné.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 31.01.2008 08:16:43

ale třeba nárůst výkonnosti ve zhybech mi příjde dost drsný, zejména má-li se cvičit kruhový trénink. Je to jako každý jiný plán: při dodržení systematičnosti jistě pomůže. A jednička mi taky příjde pro másla)

avatar

J_I_M_ muž 31.01.2008 22:59:39

[quote=VanaXXL]Po­kud nechceš trhat rekordy, ale prostě jen být dlouhodobě fit, vykašli se na všechny plány a spíš se drž následující rad Tohle bych nemohl – každý jsme trošku jiný a já sem od přírody lenoch. Bez plánu bych se prostě nepřinutil ;).

avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 01.02.2008 09:19:25

No vidíš, a já jsem zase takový „lenoch“, že nejsem schopný dodržet jakýkoliv plán. Můj tréning je neustálá ,pocitem a zkušeností řízená improvizace.
Jasné je, že tři týdny před pětkou trénuji jinak než tři týdny před marathonem. Nicméně dodržet nějaký tréningový plán mohou jen lidé bez rodiny, finančně dobře zabezbečení a tudíž i vybavení, s pochopením zaměstnavatele. Pro mne je tréningový plán jen jakási idea a nápověda.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.02.2008 09:29:23

nechci se pouštět do nějaké vášnivé diskuse, ale proč by plán měl být vyhrazen jenom lidem solventním a bez rodiny? Já si naopak myslím, že rodina člověka do plánování přímo nutí (teď neřeším výpadky kvůli akutkám, jako je nemoc dětí a tak). Vybavení má, podle mne, na časový rozvrh rovněž zcela minimální dopad. Správný postup: vezmu plán tréninků, pracovní dobu, plán rodinných akcí, vytipuju možné časy tréninků a tam je nacpu. Hotovo:-)

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 01.02.2008 09:34:36

absolútny súhlas s Ječmínkom

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2008 10:45:25

naprosty souhlas JM, jeste bych doplnil, ze vetsina tech co trenuji pod placenym trenerem si krome toho casove nastaveni take plati bic, protoze lenost je velky problem :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 01.02.2008 15:01:52

[quote=Jecminek­.Maselnik]nechci se pouštět do nějaké vášnivé diskuse, ale proč by plán měl být vyhrazen jenom lidem solventním a bez rodiny? Já si naopak myslím, že rodina člověka do plánování přímo nutí (teď neřeším výpadky kvůli akutkám, jako je nemoc dětí a tak). Vybavení má, podle mne, na časový rozvrh rovněž zcela minimální dopad. Správný postup: vezmu plán tréninků, pracovní dobu, plán rodinných akcí, vytipuju možné časy tréninků a tam je nacpu. Hotovo:-)[/quote] Já taky nechci a ani neumím vášnivě diskutovat.
Možná jsem moc velký pesimista ale kombinace: 1.zaměstnání, 2.vedlejší zaměstnání, rodina, zdravotní stav,počasí(teda spíš roční období) a jen jedno běžecké nutné vybavení tvoří souvislou řadu „akutek“ a u mne způsobuje jednu velkou souvislou improvizaci.

Přeji všem aby jim stačilo jedno zaměstnání, nemuseli řešit jestli si vzít do práce i běžeckou pláštěnku a ostatní oblečení (na případný běh domů) ale prostě mít dvoje, nakupovali si kvalitní oblečení do zimních měsíců a nové boty, sporttestery, gps přijímače, startovné na zahraničních akcích,zátěžová vyšetření, rehabilitace, hodiny ve fitkách,kondiční trénéry a suplementační doplňky naprosto bez omezení.

Nemluví ze mne závist, já musím takypřiznat určité bohatství: Mám v práci sprchu, pružnou pracovní dobu, atletickou dráhu 10min chůze od kanceláře!!!!! a zdraví zatím drží. Přesto nejsem schopen dodržet tréningový plán. Začnu u sebe hledat chybu, která někde musí být. Už to začínám tušit, já jsem si žáden plán nestanovil!!!!! Snad jen přidat trochu více pohodových km oproti loni.

Doufám, že mne všichni berete s rezervou a jestli někoho popíchnu,tak se omlouvám předem.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 01.02.2008 15:17:09

no áno až taká sranda to nie je. Ja mám to obrovské šťastie, že mám slobodné povolaniea pracujem doma. Takže urobiť si doobeda 2-hodinové okno v práci mi nerobí problém ak začnem ráno trochu skôr. Lepšie povedané, na to okno som si už tak zvykol, že bez neho mi to v práci nemyslí. To by som asi nedokázal, ráno pred prácou vybehnúť do tmy – môj obdiv všetkým tým čo to robia takmer denne.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 01.02.2008 15:25:23

Já konkrétní plán dopředu nemám, asi bych měl nervy z toho, že bych ho často nebyl schopen splnit. No ale když už nějaká chvíle je, prostě tam něco plácnu. Trenér (ani placený) mi asi pracovní ani soukromý rozvrh neupraví… A navíc by mi trenér mohl naplánovat něco, co by se mi nechtělo a to by se mi při mých nulových ambicích nelíbilo :) Prostě jsem věčný improvizátor jako minusák.

Ale abych se vyjádřil k tomu plánu – nelíbí se mi. Na začátku moc mírný, celkově zbytečně rovnoměrný, což může být u plánu složeného z běhu/posilo­vání/plavání rozumné, ale i nemusí. Závisí na předpokladech, s jakými do toho člověk vstupuje. Btw. zrovna shyby mi přijdou velmi mírné. Začíná se na dětských třech a končí jen na 12. V mládí nebylo 20–30 problém. Pochopitelně poctivých. Plavat 75 minut 5× týdně mi přijde mnohem náročnější. Holt jsme každý jiný.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.