Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Přechod kolo - běh

Přechod kolo - běh

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Hradec Králové

Celkem 1564 km
Minulý měsíc 0 km

Michal U. muž 06.02.2008 13:13:52

Existují nějaké techniky/cviky, kterými snížit neblahé následky kola na následný běh? Při dojezdu samozřejmě jet konec pomaleji a trochu protáhnout nohy. Nejlepší bude trénovat přímo tuto činnost, je ale způsob jak tomu pomoci ještě nějak jinak? Loni jsem si dal takový malý triatlonek a při běhu mi lýtka odmítala poslušnost, i když unavenej jsem rozhodně nebyl. :)

avatar

Celkem 360 km
Minulý měsíc 0 km

MH 07.02.2008 09:45:54

Specializované tréninky přechodů – třeba 1000m kolo – 500m běh – 1000m kolo atd. pořád dál, které se dají – pokud to pojmeš jako trénink kvality, což bych doporučoval, pokud nemáš problém s technikou přechodů – absolvovat až v závodním tempu. Pozor na celkový objem, nepřehnat to.

Zařazovat na konci cyklistického tréninku regenerační klus, ideálně ihned po dojezdu, přímo v cyklistickém. Stačí klidně 10 min, jde spíš o četnost. Tady pozor na tempo. Máš-li 5 km za 22, tak určitě pomaleji, než 6 min/km, tak, aby ses v průběhu klusu cítil stále lépe a uvolněněji.

Jsi-li hlavně cyklista, tak si dávat pozor na pohyblivost.

avatar

Hradec Králové

Celkem 1564 km
Minulý měsíc 0 km

Michal U. muž 07.02.2008 11:32:51

Děkuju ti za konkrétní rady. Nedá se to doplnit nějakým hopkáním, schody, švihadlem atd.?

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 07.02.2008 11:48:43

to Michal.U dosť záleží na tom, aké máš ambície – hlavne o aký triatlon ti ide – od šprintu, cez X-terru až po Ironmana.

avatar

Hradec Králové

Celkem 1564 km
Minulý měsíc 0 km

Michal U. muž 07.02.2008 12:24:12

[quote=Ironjozef]to Michal.U dosť záleží na tom, aké máš ambície – hlavne o aký triatlon ti ide – od šprintu, cez X-terru až po Ironmana.[/quote] Do roviny ambicí bych to zbytečně nestavěl :) Na druhou stranu, nějaký čas tomu věnuju a nechci zase dopadnout tak, že mi nebudou fungovat lýtka. A co se týče druhu – asi bych to nazval amaterskej krátkej po lese.

Jde mi o to, že prostě nemám vždycky čas vzít kolo a vyrazit někam, kde můžu zároveň běhat i jezdit (a nechat to kolo tam stát).

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 07.02.2008 21:20:25

to Michal U. neviem, tréning prechodov 1km kolo + 500m beh je pre teba príliš brutálny a skúsil by som to tak 2 týždne pred závodom ale len z dôvodu aby si sa naučil rýchlo vybaviť depo. Tento tréning pred pretekmi vyskúšam aj ja, lebo v depe bývam zúfalo najpomalší :) . Ja prechod kolo-beh riešim výklusom po kole. V tomto období tam mám ovšem prestávku cca. 5min kým sa vyzlečiem zo všetkých tých vrstiev, návlekov a pod. Vyklusávam 7km v teréne – mäkký povrch tempom cca. 5:15/km.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.