Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest zadní části stehenního svalu

Bolest zadní části stehenního svalu

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 21.02.2008 21:06:16

Již od podzimu mě trápí bolest zadní části levého stehenního svalu. Bolestivá oblast začíní v levé hýždi a po celou délku zadního stehenního svalu pokračuje až do podkolenní jamky. Bolest vždy zintenzivní při běhu, nebo při strečinku. Po náročnějším běhu bolest vystřeluje i lokalizovaně z hýžďového svalu při sezení. Naopak – když na několik dní běh vynechám, tak se sval a úpony sklidní, nebolí, jen jsou jakoby na pohmat citlivé a jakoby svědí.Suma sumárum – běhat se s tím dá, jen mě znepokojuje, že i přes běhací pauzu na podzim a aplikaci různých mastí na poškozené a namožené svaly se mi tento problém nedaří odstranit. Máte s tím někdo zkušenost?

avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 22.02.2008 09:02:52

Mně se na tento problém osvědčil zezačátku jemný několikráte denně opakovaný strečink s dostatečnou dobou protažení-myslím tím min.40 s.A na týden jsem vypustil.S hojivými mastmi jsem taky neuspěl. Bacha na zánět,ale myslím že ten by jsi rychle poznal.Ať se daří!

avatar

Praha

pug muž 22.02.2008 10:18:28

Já jsem s něčím podobným bojoval, když jsem se znovu rozbíhal po „natržení“ zadního st. sv. Můj doktor, který to zranění řešil, říkal, že sval se dost zkrátil a že je to tím. Doporučil mi strečnik se stolem. Stoupneš si bokem ke stolu, na desku stolu plus minus v rovině pasu položíš koleno nohy bližší ke stolu, a ohneš se s nataženou rukou ke špičce nohy, na které stojíš. Výdrž co nejdéle. Narovnat a znovu, aspoň 5-krát. Pak vyměnit nohy. Za tři týdny to zmizelo vlastně úplně nepozorovaně. Cvičil jsem to ráno a večer, občas v práci, když nikdo nekoukal, běhat jsem chodil jen jednou týdně tak napůl hodinky, zbytek běhu jsem vyměnil za plavání a veslování. A na lehkou váhu bych to asi nebral, protože můj kámoš-běžec-veterán problém přesně tohoto zkrácení řešil rozběháváním, a teď už asi dobře tak rok řeší chronický zánět a je rád, že vůbec chodí. Protahuje úplně stejně a posiluje přední část stehen (taky na radu lékaře).

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 22.02.2008 21:07:47

[quote=pug]Já jsem s něčím podobným bojoval, když jsem se znovu rozbíhal po „natržení“ zadního st. sv. Můj doktor, který to zranění řešil, říkal, že sval se dost zkrátil a že je to tím. Doporučil mi strečnik se stolem. Stoupneš si bokem ke stolu, na desku stolu plus minus v rovině pasu položíš koleno nohy bližší ke stolu, a ohneš se s nataženou rukou ke špičce nohy, na které stojíš. Výdrž co nejdéle. Narovnat a znovu, aspoň 5-krát. Pak vyměnit nohy. Za tři týdny to zmizelo vlastně úplně nepozorovaně. Cvičil jsem to ráno a večer, občas v práci, když nikdo nekoukal, běhat jsem chodil jen jednou týdně tak napůl hodinky, zbytek běhu jsem vyměnil za plavání a veslování. A na lehkou váhu bych to asi nebral, protože můj kámoš-běžec-veterán problém přesně tohoto zkrácení řešil rozběháváním, a teď už asi dobře tak rok řeší chronický zánět a je rád, že vůbec chodí. Protahuje úplně stejně a posiluje přední část stehen (taky na radu lékaře).[/quote] Díky za radu. S tím zkrácením svalu to má opravdu asi souvislost. Zjistil jsem totiž, že když vleže zvedám nataženou levou nohu, nezvednu ji tak daleko, jako zdravou pravou. ( zvednutá tvoří k podlaze menší úhel, než zdravá).

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 22.02.2008 21:13:06

[quote=Bády]Mně se na tento problém osvědčil zezačátku jemný několikráte denně opakovaný strečink s dostatečnou dobou protažení-myslím tím min.40 s.A na týden jsem vypustil.S hojivými mastmi jsem taky neuspěl. Bacha na zánět,ale myslím že ten by jsi rychle poznal.Ať se daří![/quote] Díky i tobě, zkrátka nic jiného než strečink a zase strečink na to asi neplatí. A klid. Měl bych asi trochu na pár dní v běhu vypustit … :)

avatar

vvoky muž 23.02.2008 17:36:05

Ahoj měl jsem taky tyhle problémy a jak tady říkají je to o protahování a zahřívání svalů

avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 29.02.2008 16:47:04

Ahojky, určitě vřele doporučuji hodně protahovat – a to před i po zátěži (protahování jde vždycky líp, když jsou svaly v teple). A pokud to stav dovolí, tak i v rámci možností posilovat zadní stranu stehen. Když se soustředíme jsen na tu přední, vzniká svalová disbalance a z ní následně svalová zranění. Přeju hodně štěstí – svalíky zadní strany stehen jsou pěkný mrchy :o)

avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 29.02.2008 17:10:42

Fujky, fujky, ach ten pravopis – oprava: „dysbalance“!

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.02.2008 20:27:43

u vlastních příspěvků máš volbu editovat:-)

avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 01.03.2008 22:38:52

Aha, dík za info. Teprve se tu rozkoukávám :o)

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.