Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Wave technologie Mizuna

Wave technologie Mizuna

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 05.03.2008 10:14:33

Asi před 2 měsíci jsem si kupoval nové boty na rychlé tréninky. Nakonec jsem si pořídil Wave Precision od Mizuna. Boty mají dost tvrdou patní část, ale přední část je výborně odpružená. velmi mě však překvapilo, když jsem si zkoušel Wave Ridery, že měly taky hodně tvrdou patu. V podstatě bych řekl, že to bylo u obou bot identické. To mě dost překvapilo, protože si je dost lidí zde na fóru chválí. Trochu jsem přemýšlel jak Wave technologie funguje nebo by měla fungovat, ale nějak jsem na nic nepřišel. Jediné co mě napadlo je, že používají stejný princip jak skákací prkno, čili podélného ohybu dosti tvrdého materiálu. Z toho by vyplývala výhoda pro těžší běžce,kdežto já se svojí nízkou hmotností bych neměl šanci tu desku ohnout. Částečně to potvrzují mé pocity při došlapu na patu, jak kdybych bosý dupl do betonu. Na druhou stranu, o 10kg těžší kamarád má Ridery a říkal, že se v nich cítí stejně.

Není zde někdo zasvěcenější, kdo by mi princip wave desky vysvětlil? Nebo kdyby měl někdo Mizuna na vyhození, že by je rozkuchal a podíval se na vnitřnosti… :)

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Celkem 113 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:36 (2012)

zsivek muž 23.03.2008 08:35:28

ja taky souhlasim, mam pocit vetsi plosne stability , ale i tvrdosti, nehodej se do mensiho mokreho snehu, kde vytvari malou boulicku po d patni casti.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.03.2008 10:12:44

mám mizuna wave rider 10. Při vzetí do ruky se mi rovněž zdály tvrdší, nicméně princip tlumení je trochu jiný, než u všech ostatních bot. Zvlněná deska se deformuje do roviny, čímž tlumí nárazy. Jsem poměrně těžký a přes počáteční rozpačitý pocit z bot jsem s nimi dnes velice spokojen. Nejsou nijak rychlé, ale na delší věci jsou fajn.

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 23.03.2008 15:33:04

Mám teď 69 Kg a zkoušel jsem je několikrát – myslím, že pro člověka s podobnou váhou nevhodné.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 23.03.2008 18:30:12

Já si nemyslím, že by vyšší hmotnost běžce byla jediným určujícím faktorem pro použití wave technologie Mizuno. I jejich různé typy bot mají různé vlastnosti. Má hmotnost v současnosti kolísá mezi 64–65kg a byl jsem velmi spokojen s botami Wave Rider 9 a Revolver (s těmi ještě jsem). Naproti tomu v botách Wave Creation z roku 2007 nejsem schopný běhat resp. měl jsem z nich při běhu nepříjemný pocit.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Pavel123 muž 04.04.2008 13:14:43

Zdravím, měl bych tak trochu otazku mimo téma. Vybírám si boty na běhání a zatím mě nejvíce zaujala znacka Mizuno, konkretne model Mizuno Wave Elixir 2. Beham rekreacne tak 45 minut 3× tydne po asfaltu (je to na nic ale nic jinyho sem nenasel). Merim cca 180cm a vazim 75kgmě tyto boty dobr. Jsou pro me tyto boty dobrou volbou?

avatar

varel muž 13.06.2008 09:36:43

Hodnoceni Mizuno Wave (Vlna) Technologie

Muž, 80KG, týdenní dávky 4× do 15km

Nedávno jsem si zakoupil New Balance M718NV (model 2007) které poskytují vynikající kontrolu stability a kontrolu vnitřní pronace (pro což jsem tyto nakupoval), upozorňuji však pouze pro běžce trpící mírnou pronací. Na druhou stranu jsem byl hodně zklamán tlumícím efektem těchto bot, především pod nártem v přední části bot. Před tím jsem běhal v Mizuno Wave Rider 9, a musím říct že technologie „vlny“ a její schopnosti rozložení nárazu po celé délce chodidla je jedinečná. Bohužel kontrola stability u řady Rider není až tak dobrá. Já vím, mohl jsem si koupit Mizuna jiné řady s kontrolou pronace, ale řekl jsem si že zkusím něco jiného, abych mohl v budoucnu porovnávat. Asi se nedá z jedněch bot NB usuzovat že modely NB či jiného výrobce jsou horší než Mizuna, ale pokud například výrobce NB doporučuje M718NV pro běh na tvrdých površích přičemž jejich tlumící efekt je hodně slabý, tak jak si má člověk potom vybrat boty? Každý model NB má zabudovány jiné systémy, jiné pěny atd. což znamená jiné vlastnosti bot. Jenže pokud vám tyto až tak nesedí tak boty s naběhanýma 100km vrátit nejdou. Já osobně se vracím k botám Mizuno neb „vlna“ je základ jakékoliv řady a tlumicí schopnosti (pata a chodidlo nártu) plynoucí z této technologie proto platí pro veškeré boty Mizuno. Podle individuelních požadavků (pronace, supinace atd.) si poté běžec musí vybrat vhodnou variantu bot Mizuno, ale již s garancí tlumení. Jediná dost podstatná nevýhoda této technologie asi bude absence možnosti zabudování jakéhokoliv systému torsion (ať to výrobci nazývají jakkoliv), což snižuje jistou míru kontroly stability, hlavně mimo silnice v terénu. Tam bych asi s Mizuno váhal. Ale na silnici Mizuno „rules“ (vládne). Ale hlavně vládne v tom, že jsou jednoduchá. Pokud vám jakýkoliv boty Mizuno nevyhovovaly, tak si je již nekupujte, neb s jistou odlišností kupujete stále to stejné. To se o New balance říci nedá. Jsem si jistý že NB určitě má suprové boty které tlumí, s kontrolou pronace, které by mi vyhovovaly, ale zkoušet veškeré jejich řady nemíním, na to nemám finance.

avatar

Praha

Lucas muž 13.06.2008 10:12:41

Jak už zde také zaznělo, tak pocity z Mizuno Wave jsou asi individuální, ale osobně jsem s Mizuny hodně spokojen. Jak napsal Jecminek, tak první pocit může někomu připadat tvrdý ale samotná funkce tlumení funguje velice dobře. U bot některých jiných výrobců jsem měl problém, že samotné tlumení fungující na bázi „pěny“ nebo „vzduchu“ sice tlumí dobře ale neposkytuje takovou stabilitu. Jelikož i v mírném terénu mám tendenci si občas „vyhodit kotník“ tak od doby co mám Mizuno (Creation 7 a Rider 11) tak to musím „zaklepat“ je všechno v pořádku.

avatar

stamir muž 31.07.2008 15:37:57

Mám Mizuno Wave aura (základný model) a bol som veľmi spokojný. Len ich teraz podozrievam, že tlmenie odišlo po cca 500km, čo sa mi vidí skoro. Bolia ma kolena (používam ich na asfalt, trasa cca 10km). Skúšam behať v iných botách, uvidíme.

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.