Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » dychani při začátcích

dychani při začátcích

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sassi.Neri žena 15.03.2008 13:51:30

je mi 13 let merim 168cm a vazim 75kg coz je podle me docela hodně. chtěla bych začít běhat, ale nevím, jak dýchat. když běháme ve škole, jsem už po 700 metrech úplně vyřízená a lapám po dechu. taky bych chtěla poradit, jak začít, jak často a tak.jinak žádný sport aktivně nedělám.

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 15.03.2008 16:05:08

Čau Sassi, dýchání spíš moc neřeš a koukej nabírat fyzičku. Třeba podle tohoto plánu http://www.sportsite.cz/…tecnici.html Na tomhle fóru zkus pohledat, jak se správně obout. Držím palce, ať Tě to běhání chytne jako nás ostatní na tomhle fóru.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

košice SR

Celkem 1920 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:30 (2008)
půlmaraton: 1:40:06 (2008)

runtachykard muž 15.03.2008 20:13:04

[quote=Sassi.Ne­ri]je mi 13 let merim 168cm a vazim 75kg coz je podle me docela hodně. chtěla bych začít běhat, ale nevím, jak dýchat. když běháme ve škole, jsem už po 700 metrech úplně vyřízená a lapám po dechu. taky bych chtěla poradit, jak začít, jak často a tak.jinak žádný sport aktivně nedělám.[/quote] nos pri sebe umelú ventiláciu a v prípade indispozície,t.j. kyslíkového dlhu jednoducho intubovať.

Motto: 10km : 45:30 03, do konca roka ambície pod 40min .-) výška 178,váha 82
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 15.03.2008 20:41:49

[quote=runtachy­kard][quote=Sas­si.Neri]je mi 13 let merim 168cm a vazim 75kg coz je podle me docela hodně. chtěla bych začít běhat, ale nevím, jak dýchat. když běháme ve škole, jsem už po 700 metrech úplně vyřízená a lapám po dechu. taky bych chtěla poradit, jak začít, jak často a tak.jinak žádný sport aktivně nedělám.[/quote] nos pri sebe umelú ventiláciu a v prípade indispozície,t.j. kyslíkového dlhu jednoducho intubovať.[/quote] Hochu, hochu. Podle profilu ti je 36, ale podle úrovně příspěvků bych tě tipoval na velmi nevyrovnaného adolescenta. Ta dívka Sassi.Neri se zde slušně zeptala a snaží se asi pro sebe něco udělat, takže když nemáš co kloudného poradit, raději snad mlč. To Sassi: Hlavně trpělivost. Jestli po 700 metrech ve škole to neudýcháš, zkus běhat pomaleji, než běháš ve škole, ale zato déle. Prostě tak, abys to udýchala. Nic neuspěchávej. Prodlužuj vzdálenosti pomalu a jak psal VanaXXL, pokud chceš brát běhání vážně, pořiď si slušné boty. To je to jediné do začátku, co potřebuješ. Postupně se zlepší fyzická kondice, něco shodíš, zvětší se kapacita plic, prostě pokroky budou, ale nečekej je druhý den. Půjde to pomalu. Tak zkus vydržet.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

k2x muž 15.03.2008 23:32:21

Fandim Ti, vlastně všem co mají rádi tento druh nejpřirozenějšího pohybu. Je to krásný pocit, být po běhu lehce unaven a pak spokojeně relaxovat. A po čase, když si na to tělo zvykne, běh je pro nás přirozený, tak jako pro někoho chůze. Dříve mě chůze po městě unavovala daleko více než běh. Také si vzpomínám, že jsem se v začátcích také trápil s dechem, což je zcela přirozené. Tělo si nejprve musí zvykat na tento druh pohybu. Podstatnou roli tu hraje i rozcvičení, před každým závodem se musí tělo prohřát a rozcvičit. I ten pejsek se po ránu rád protáhne. Je proto vhodné ze začátku 2× v týdnu vyběhnout, jen tak pomalounku klusat a prokládat to volnou chůzí, celkem 20 až 30 minut. Pokud můžeš zařadit plavání, svižnou chůzi nebraň se tomu. Po třech měsících by jsi poznala změnu k lepšímu. A protože máš mírně nad váhu běhej pomalu raději po měkčím povrchu, a pokud Tě budou trápit kolena, raději si jdi třeba zaplavat, či se jen tak projít v přírodě a trochu se protáhni i to je dobrá průprava. Před během se nauč nejíst tak asi dvě hodiny, beztak by jsi na to časem sama přišla, že se po jídle špatně běhá. Přeji hodně štěstí, každý začátek je těžký, jenom se nenech nikým odradit. „Ten, kdo se ptá proč běháš, sám nikdy neběhal…“

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 17.03.2008 09:38:31

Ze začátku můžeš klidně také prokládat běh chůzí a postupně jak se budeš zlepšovat tak zkracovat intervaly chůze a naopak prodlužovat délku běhu.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.