Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Mereni % tuku pomoci bioimpedance

Mereni % tuku pomoci bioimpedance

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 04.04.2008 15:43:11

Zdravicko, osobni vaha mi meri i % tuku. Nerikam, ze tomu fanaticky verim, ale predpokladal jsem, ze kdyz mi ukaze cislo X, po trech mesicich treninku cislo Y, tak X bude vetsi nez Y. Proste se to procento snizi. Jenze jak uz asi tusite, kdyby tomu tak bylo, tak bych nepsal :) Ono se totiz nezmensuje, ale zvetsuje.

Mereni provadim kazdy den ve stejnou dobu (8 vecer pred jidlem). Koncem ledna se ta hodnota drzela na 12.1 %, ted se drzi na 14 %. (Nejde mi o to konkretni cislo ale o rozdil +1.9%) Behavam rano na lacno, pancto jsem tu od nekoho cetl, ze je to dobre na „spalovani tuku“. Smazenych jidlum jsem se vyhybal vodjakziva.

V cem jeste muze byt problem? Ze nekdy vecerim az kolem osme vecer?

Jeste me napadlo: Predpokladam, ze ta vaha meri % tuku hlavne v nohach (pokud ten elektricky signal neputuje po celem tele). Taky predpokladam, ze podkozni tuk a svalovy tuk (nebo jak se mu rika) maji stejny odpor, tedy vaha nerozlisuje, jestli je ten tuk podkozni nebo svalovy. Muze ten narust % byt tedy dan tim, ze by se mi zvetsovalo mnozstvi svaloveho tuku? Pak mi ten narust zas prijde trosku rapidni…

K doktorovi se mi chodit nechce, zas tak akutni to neni :)

Edit: A vaha je pritom stale konstantni, resp. v intervalu (68, 71)

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 04.04.2008 16:03:51

a celkova hmotnost se ti nejak zmenila? kdyz prepocitas tuk na gramy, resp. kilogramy tak jaka je tam zmena? jestli pribyl i na hmotnosti tak je nekde problem.. ono totiz porovnavat jen procenta neni zrovna nejvhodnejsi..

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 04.04.2008 17:25:51

ještě blbý dotaz: stejná váha (jak zařízení, tak Tvoje hmotnost)?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.04.2008 20:04:22

Meranie podla bioimpendacie je uplne scestne, najma u sportovcov, u ktorych sa stupen hydratacie prudko meni. Staci aby si sa menej napil a odpor bude uplne iny. Naviac u sportovca, ako si Ty by % tuku nemalo presahovat 8. Meraci pristroj nie je v poriadku. Ak chces presnejsie cislo, nechaj sa zmerat (neviem slovensky vyraz) calliper-om, ktory mera hrubku podkozneho tuku na urcenych miestach (lytko, predlaktie, deltoid, krizova oblast…) a potom sa to dosadi do vzorca a vypocita. Tiez je to len odhad…ale presnejsi. Najpresnejsie je asi meranie vahy vo vode a na susi v kombinacii s meranim podkozneho tuku.

avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 04.04.2008 22:30:02

Omlouvam se, jsem klobas… Vaha je stale konstantni

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Brno, (Kroměříž)

Celkem 312 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:41 (2013)
půlmaraton: 1:20:46 (2013)
maraton: 2:59:45 (2014)

Elvard muž 04.04.2008 22:33:35

[quote=Mato]Meranie podla bioimpendacie je uplne scestne, najma u sportovcov, u ktorych sa stupen hydratacie prudko meni. Staci aby si sa menej napil a odpor bude uplne iny. Naviac u sportovca, ako si Ty by % tuku nemalo presahovat 8. Meraci pristroj nie je v poriadku. Ak chces presnejsie cislo, nechaj sa zmerat (neviem slovensky vyraz) calliper-om, ktory mera hrubku podkozneho tuku na urcenych miestach (lytko, predlaktie, deltoid, krizova oblast…) a potom sa to dosadi do vzorca a vypocita. Tiez je to len odhad…ale presnejsi. Najpresnejsie je asi meranie vahy vo vode a na susi v kombinacii s meranim podkozneho tuku.[/quote] Mam se teda postipat „suplerou“ :)

Pokusim se nekde najit ten vzorecek, zatim diky za tip a radu.

Tak tady je ten [b]vzorecek[/b], kdyby nekdo hledal (at je vlakno kompletni):

Zmerime posuvnym meritkem (kaliperem, suplerou) sirku kozni rasy na techto mistech: na tváři, na břiše, na bradě, na hrudníku pod prsním svalem i nad ním, na boku (nad kyčelní kostí), na tricepsu paže, na stehnu, na zádech (pod lopatkou) a na lýtku. Pak použijeme pro výpočet tyto vzorce (buď pro muže nebo pro ženy):

Pro muže (17 – 45 let): %tuku = 28,96 * log x – 41,27

Pro ženy (17 – 45 let): %tuku = 35,572 * log x – 61,25

kde x je součet 10 kožních řas

Motto: "Půjdu kamkoliv, pokud je to kupředu." - D. Livingstone | Moje strava
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 04.04.2008 23:32:13

Ještě k tomu kaliperu: Chce to trochu cviku a z více měření udělat průměr. V laborkách se některým spolužákům podařilo změřit zajímavé hodnoty.

Doplním, že bioimpedance se dí měřit i přes horní končetiny – teoreticky u běžců by to mělo vyhodit trochu jiné číslo.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.