Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest holeni pri behani, ne vsak pri jinych sportech

Bolest holeni pri behani, ne vsak pri jinych sportech

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

stripy muž 09.05.2008 20:14:16

Zdravim,

chtel jsem trosku zlepsit fyzicku tak jsem se rozhodl, ze zkusim beh. Koupil jsem si botky na beh new balance za 2500, sedej perfektne. No, jenze kdyz vybehnu (po rozcviceni), po par stovkach metru se dostavi silna, neprekonatelna bolest v holenich. Beh tim prakticky konci, muzu se otocit a jit domu. Po chvili klidu bolest ustane, druhy den to neboli. Dal jsem si par dni pauzu a zkusil to znovu, ale situace se opakovala. Zvlastni je, ze kdyz si jdu zahrat s prateli napr. fotbal nebo tenis, jsem schopny pobihat po hristi rekneme dve-tri hodiny a zadna bolest se neobjevuje. Abych nezapomnel, je mi 21 let a fyzicky jsem na tom celkem v pohode, zadna obezita nebo jine zdravotni problemy. Nesetkal jste se s tim nekdo? Diky ze jste docetli az sem ;-)

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 09.05.2008 21:14:29

Tak to jsem taky měl. Pocit naprostý bezmoci, člověk nadrženej na běh a ono to nejde. Teď už se mi to zaplať bůh neděje. Ale poradit Ti neumím. Tak jsem Tě asi moc nepotěšil.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
avatar

Ostřetín

10 km: 0:40:01 (2007)
půlmaraton: 1:27:06 (2008)
maraton: 3:05:18 (2012)

Lobino muž 09.05.2008 21:26:22

zkus tohle: než vyběhneš tak po rozcvičení 20× – 30× ohni a zase napni nohu v hlezenním kloubu (ve stoji na jedné noze, procvičovanou nohu trochu přednoženou).

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 09.05.2008 21:48:20

O holeních se diskutuje taky tady: http://forum.behej.com/…okoli-holene Tak zkus mrknout.

Jinak mně na holeně (nevím, jestli mě trápilo, to co tebe) dost pomohly tyhle dva cviky: http://www.strecink.cz/view.php?… http://www.strecink.cz/view.php?…

Hlavně před během, ale i několikrát v průběhu dne.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

stripy muž 10.05.2008 11:09:50

diky vsem, tolik odpovedi jsem ani necekal :)

avatar

Celkem 1842 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:43 (2012)
půlmaraton: 2:14:49 (2012)

Katherin žena 11.05.2008 12:20:02

Nejvic pomana protahovaci cvik, kdy si jakoby sednes do krajni spodni polohy klasickeho drepu a jeste se muzes mirne pohupovat. Protahuji se tim upony, slachy a svaly od nartu az ke kolenu. Cvik delej nekolikrat denne aspon 5min., hlavne vsak pred behanim.

avatar

nikolka žena 15.05.2008 16:43:25

[quote=stripy]Zdra­vim,

chtel jsem trosku zlepsit fyzicku tak jsem se rozhodl, ze zkusim beh. Koupil jsem si botky na beh new balance za 2500, sedej perfektne. No, jenze kdyz vybehnu (po rozcviceni), po par stovkach metru se dostavi silna, neprekonatelna bolest v holenich. Beh tim prakticky konci, muzu se otocit a jit domu. Po chvili klidu bolest ustane, druhy den to neboli. Dal jsem si par dni pauzu a zkusil to znovu, ale situace se opakovala. Zvlastni je, ze kdyz si jdu zahrat s prateli napr. fotbal nebo tenis, jsem schopny pobihat po hristi rekneme dve-tri hodiny a zadna bolest se neobjevuje. Abych nezapomnel, je mi 21 let a fyzicky jsem na tom celkem v pohode, zadna obezita nebo jine zdravotni problemy. Nesetkal jste se s tim nekdo? Diky ze jste docetli az sem ;-)[/quote] jo občas se mi to stává..to tě bolej okostice mi na to zabírá kostivalová mast, natírej tak 2× denně a pořádně promasíruj, klidně do bolesti..do 3 dnů, když to budeš mazat, by měla bolest ustoupit ;)

avatar

Břeclav

Celkem 14142,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:38 (2007)
půlmaraton: 1:38:05 (2007)
maraton: 3:37:32 (2012)

Adamas muž 20.05.2008 19:06:36

Ahoj, taky mě to někdy trápí. Já někdy vůbec nemůžu přitáhnout špičky nohou směrem ke kolenům. Dřív jsem si myslel, že to dělají jen některé boty, pak zase že některé ponožky v kombinaci s určitýma botama, ale dneska si spíš myslím, že je to prostě přetížením. A v poslední době jsem si všiml, že se mi to stává, když den nebo dva před tím, běhám příliš rychle. Po závodech ani ne, ale třeba když hraju flourball, a druhý den jdu běhat, tak mě holeně začnou bolet skoro na 100 procent. Možná snad pomůže v takovém případě se rozbíhat jen velmi pomalu. Když už mě holeně začno bolet, tak to chce pomalu rozběhat. Vždycky uběhnu třeba 500 m nebo 1 km a bérce protáhnu (třeba těma dřepama nebo napínáním nohou směrem dopředu při současném ponechání celého chodidla na zemi – dá se to pochopit?) Bolest sice nepřejde úpně, ale hodně se zmírní. Pomůže mi taky delší pomalejěí běh, který ty svaly rozhýbe a protáhne.

avatar

Praha

mario12 muž 05.06.2008 20:28:10

Mám podobný problém. Při běhání (zvláště hned po něm) mě bolí (i když to díkybohu není většinou bůhvíjaká bolest, spíš takové šimrání a pulzování) určitá část na vnitřní straně holeně, asi 15 čisel nad kotníkem. Nějak se mi nechce moc věřit, že by to bylo botama atp., spíš to bude tím, že jsem s běháním (a s atletikou) začal docela naplno, když jsem se předtím akorát válel někde na zadku a maximálně napínal biceps někde ve fitku, jak to tam ostatně dělá každý. Zajímalo by mě, zda-li to třeba také trochu nemůže souviset s příčnou klenbou u chodidla, mám tuto klenbu totiž lehce zborcenou, tak jestli nemůže pomoct srdíčko, nebo vložka v botě…?

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 27.08.2008 14:29:53

stripy – máš nemoc začátečníků, tedy zánět holenní fascie. Přestává bolet když přestaneš běžet. Poradím ti jak se toho zbavit. Musíš to přeběhat, trvá to cca 2 – 3 týdny dle počtu naběhaných km. Tato nemoc začátečníků se ale po úspěšném „přeběhání“ již nikdy nevrací. A běžci jsou tvrdé nátury a přeběhat to opravdu jde. Takže zkus myslet na něco jiného a né na bolest a normálně běhej, pomalu a pokud možno alespoň 5× týdně. Zánět zmizí.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Celkem 350 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:22:21 (2011)
maraton: 2:56:52 (2011)

Konstantin Wiesner muž 27.08.2008 22:47:59

ahoj, souhlasím s běžcem58, znám to z vlastní zkušenosti. Říjen, listopad neběhám, odpočívám. Jakmile začnu, mám podobné problémy, umim to už přeběhat, ale pomalinku. Obden a jen tak 5–8 km v klídku, po 14 dnech poho. Mazal jsem to kostivalem a kaštanem, teď se mi osvědčila Koňská mast forte, je v lékárnách. Pokud tě naše laické rady nepomůžou, zkusil bych ortopeda nebo změnit sport, než si něco odděláš.

Motto: Lepší shořet než vyhořet
avatar

Magda žena 28.08.2008 12:31:07

Také jsem tento problém řešila nebo spíše stále řeším, píšu své dosavadní zkušenosti. U mě se myslím nejedná o žádný zánět, ale pouze o namožení svalu, který přitahuje špičku nohy k holeni. Tento sval při jiných druzích pohybu zřejmě není zvyklý pracovat. Při běhu, pokud chci došlápnout na patu při napjatější noze, musí tento sval zapracovat, a to nezvládá. Možná, že kdybych neměla zkrácenou zadní stranu nohou, dít se to nebude, to nevím. Pomohlo mi posilování tohoto svalu (a také vše výše zmíněné protahování), vymyslela jsem si na to setrvání v dřepu na celých chodidlech tak, aby při tom tento sval musel pracovat (tj. třeba zapažit nebo se zaklonit dozadu, snadněji se toho dosáhne naboso) – a ta známá bolest se při tomto cvičení ozve. (-: pokud to někdo přeženete, choďte pro odpočinek třeba den v podpatkách :-) Další možnost spočívá v tom, prostě běžet tak, aby tento sval nemusel pracovat, tj. ho při běhu uvolnit. Takže buď rezignovat na tichý dopad na patu a dopadat trochu více na celé chodidlo a/nebo si trošku více „sednout“ a dopadat tak na pokrčenější nohy (tady si úplně nejsem jistá, jak toho dosáhnu a když sval zatuhne víc, nebo je namožený z výše uvedeného cvičení, tak se mi to ani nepovede). Projevuje se to více na běhátku než v terénu, nevím, jestli je to tím, že pás tak nějak podjíždí a musím tudíž ohýbat špičku více nebo proto, že na ven mám pružnější boty a prudší dopad mi tolik nevadí a nebo něčím jiným. A také se to projevuje tím víc, čím pomaleji běžím.

avatar

Kadaň, Ústí nad Labem

Celkem 11706 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:05 (2011)
půlmaraton: 1:37:48 (2010)
maraton: 3:26:26 (2008)

Tudy muž 28.08.2008 12:38:14

[quote=bezec58]stri­py – máš nemoc začátečníků, tedy zánět holenní fascie. Přestává bolet když přestaneš běžet. Poradím ti jak se toho zbavit. Musíš to přeběhat, trvá to cca 2 – 3 týdny dle počtu naběhaných km. Tato nemoc začátečníků se ale po úspěšném „přeběhání“ již nikdy nevrací. A běžci jsou tvrdé nátury a přeběhat to opravdu jde. Takže zkus myslet na něco jiného a né na bolest a normálně běhej, pomalu a pokud možno alespoň 5× týdně. Zánět zmizí.[/quote] jj, mám úplně stejnou zkušenost, teď už mám pár let od bolesti holení pokoj…

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 28.08.2008 22:31:24

[quote=Tudy][qu­ote=bezec58]stri­py – máš nemoc začátečníků, tedy zánět holenní fascie. Přestává bolet když přestaneš běžet. Poradím ti jak se toho zbavit. Musíš to přeběhat, trvá to cca 2 – 3 týdny dle počtu naběhaných km. Tato nemoc začátečníků se ale po úspěšném „přeběhání“ již nikdy nevrací. A běžci jsou tvrdé nátury a přeběhat to opravdu jde. Takže zkus myslet na něco jiného a né na bolest a normálně běhej, pomalu a pokud možno alespoň 5× týdně. Zánět zmizí.[/quote] jj, mám úplně stejnou zkušenost, teď už mám pár let od bolesti holení pokoj…[/quote] Taky souhlas. Pravidelně se mi to vrací u pravé holeně, když začínám nanovo s během (a to ja začínám často :) )

avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 22.07.2009 08:34:24

[quote=bezec58]stri­py – máš nemoc začátečníků, tedy zánět holenní fascie. Přestává bolet když přestaneš běžet. Poradím ti jak se toho zbavit. Musíš to přeběhat, trvá to cca 2 – 3 týdny dle počtu naběhaných km. Tato nemoc začátečníků se ale po úspěšném „přeběhání“ již nikdy nevrací. A běžci jsou tvrdé nátury a přeběhat to opravdu jde. Takže zkus myslet na něco jiného a né na bolest a normálně běhej, pomalu a pokud možno alespoň 5× týdně. Zánět zmizí.[/quote] Předně zdravím všechny. Po dvouleté pauze jsem se vrátil k běhu. Prvního dubna jsem vyběhl a protože to šlo, tak jsem se nijak neomezoval (i pres znalost pravidla 10%:o). Nakonec do dopadlo tak, že jsem za červen měl 204 km (v rámci této kilometráže i tři tréninkové půlmaratóny – všechny za 1:50 – ani ne z týdenním rozestupem a jako třešinka na dortík závod na 12 km). Už po tom druhém půlmaratóny jsem cítil bolest na vnitřní straně holeně – v polovině vzdálenosti mezi kotníkem a kolenem. To jsem přeběhal – 11×300m kopec. Na závodech taky, ale pak už jsem to nechtěl pokoušet a zjišťoval co by to mohlo být. Ono když se Vám při běhu skoro podlamuje noha, tak to není nic moc. Určil jsem si tedy sám diagnózu – shin splints nebo taky medial tibial stress syndrom. Byl jsem i u lékaře – bez otoku, s plnou pohyblivost s normálním RTG nálezem – ostatně únavovou zlomeninu by tak stejně nešlo identifikovat. Lékař doporučil 2 – 3 měsíce klid. Tak jsem po 18 dnech pauzy od svého posledního běhu znovu vyrazil – měkký povrch, tak max. 5 km a ve velice volném tempu. Bolest za těch 18 dnů ledování, mazání, masírování, posilování a pojídání trávicích enzymů ustoupila, ale neztratila se úplně. Občas to zabolí i v klidu. Při běhu to je nejznatelnější při běžecké abecedě, pak už o noze takřka nevím. Po doběhu protahování a ledování. Po všech informacích co jsem vyčetl na zahraničních serverech by se přes tu bolest nemělo běhat. Prostě nechat to dokud úplně neodezní. Jak to tedy opravdu je? Zkušenosti co tu uvádíte a názor, že se to dá přeběhat je pro mě pozitivní, ale opravdu se to dá? Nechci si vyběhat tu únavovou zlomeninu. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

avatar

Plzeň

Celkem 2993 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:21 (2013)
půlmaraton: 1:29:04 (2013)

Maty muž 22.07.2009 10:16:21

[quote=mapo]to Maty: Podle mého názoru se to přeběhat dá, ale nevím, jestli navždy. Moje zkušenost s holeněmi-při 1.24H 2007 na Kladně cca od 120 km bolest v jednom místě holenní kosti levé nohy (z předu) jako by mně někdo praštil železnou tyčí, začalo se to šířit směrem dolů, já samozřejmě v závodě zpomalila, ale běhat jsem nepřestala, dál se pravděpodobně přidal zánět šlachy vedoucí přes nárt. Zkoušela jsem wobenzym, trávicí enzymy (to co radil Miloš v poradně). Ale vracelo se to, cítila jsem to při běhání, nicméně jsem to přeběhávala. A když bych běhala „normálně“ tj. už žádný ultrazávod, asi by se to spravilo úplně. Před 48H 2008 se zdálo, že trávicí enzymy zabraly (+ ledové sprchy, mazání kostivalovou mastí, masírování holeně, protahování šlachy), ale při závodě se to vrátilo (ale až nad 80-ti km). Běhala jsem s tím dál (trénink, normální běhání), protože jsem nevěřila, že se to může zlepšit, zvykala jsem si na bolest (už nebyla tak intenzivní). Teď po dvou letech, co se to stalo (tj.před 24 H 2009 na Kladně), musím říct, že je to s levou nohou, co se týče holeně, o hodně lepší, už to skoro nebolí, šlacha přes nárt tedy úplně v pořádku není. Občas se spíš ozve holeň pravé nohy. Nohy se mně občas taky podlomí, to zastavím, promasíruju je a přemlouvám, že běžíme dál. Myslím si, že se tělo postupně přizpůsobí, ale chce to čas a trpělivost.[/quote] To rozumím, že ty nohy při takových objemech bolí :D. Jak jsem psal trochu mám obavu z té únavové zlomeniny – někde jsem četl, že by to byla na jednom místě lokalizovaná bolest a že by ta bolest byla i při chúzi a jiné podobné zátěži nohy. Taky jsem někde zahlédl test pro rozlišení shin splints a únavové zlomeniny – poskakování 10 min na té postižené noze. Při únavové zlomenině by to člověk neměl vydržet. Prostě tyhle věci jsou pro mě záhada. Tak ať Ti Tvůj zdravotní stav vydrží a běhá Ti to.

avatar

mrwn muž 27.07.2009 08:51:22

Zdravím, začal jsem běhat cca před 3 měsíci: Před tím jsem nikdy neběhal. Před i po běhání se snažím o lehký strečink cca 5 min. Celou trasu volím způsobem indiánského běhu, kdy zvyšuju postupně poměr běh/rychlá chůze. Od cca minulé neděle mě začalo bolet cca 10 cm pod levým kolenem jakoby v holenní kosti. Není to ani tak bolest svalů jako spíš píchání. Zkoušel jsem to zlehka rozběhat, ale je to stále stejné. Při běhu samotném se bolest neprojevuje – noha se jakoby rozhýbe. V klidu také noha nebolí. Ani když došlápnu na patu – spíš když šlapu na špičku. Kostivalová mast aplikovaná večer mi nepomáhá. Rozhodl jsem se, že na kratší čas (do pátku) vynechám, ale mám v pátek jít lehkým tempem , vcelku lehkým terénem asi 15 km. Nerad bych udělal něco vážného, ale rád bych tu akci dal. Bolest problém není. Co by jste radili? díky!

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 13.09.2009 09:16:05

to: maty a mrwn – oba si pozorně přečtěte můj článek výše, přeběhat to lze a maty, únavovou zlomeninu holeně si určitě nevyběháš. Ostatně jsem s ní ještě nikoho neviděl, možná kotník a nebo nárt ale holeň ne. A mazání a ledování je zbytečné, opravdu stačí to přeběhat. Nemám trpělivost si vyplňovat složitě v profilu naběhané km, ale radím s tím že mám za sebou cca 85 000 km, takže jsem už něco v běhu zažil. Takže směle do toho a myslete při běhu na něco jiného než na holeně.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

remo muž 13.09.2009 17:08:05

Zdravím, pokud jste neviděli únavovou zlomeninu v oblasti bérce po námaze během – račte nahlédnout RTG a 3D snímky z našeho klinického materiálu: www.revmacentrum.cz-galerie-rázová vlna – biologické účinky http://www.revmacentrum.cz/…inky_cs.html Není to vůbec žádná rarita, u vytrvalostních běžců se únavová zlomenina v oblasti bérce nachází, a to i u mladých jedinců. Diagnostika únavové zlomeniny je jednak USG vyšetřením, RTG vyšetřením v pozdější fázi, až když kost reaguje, jistý je průkaz isotopovým vyšetřením. www.razovavlna.eu

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 29.11.2009 09:38:31

[quote=bezec58]to: maty a mrwn – oba si pozorně přečtěte můj článek výše, přeběhat to lze a maty, únavovou zlomeninu holeně si určitě nevyběháš. Ostatně jsem s ní ještě nikoho neviděl, možná kotník a nebo nárt ale holeň ne. A mazání a ledování je zbytečné, opravdu stačí to přeběhat. Nemám trpělivost si vyplňovat složitě v profilu naběhané km, ale radím s tím že mám za sebou cca 85 000 km, takže jsem už něco v běhu zažil. Takže směle do toho a myslete při běhu na něco jiného než na holeně.[/quote] Podle mně to nesouvisí jenom s nízkým naběhaným objemem. Letos mám naběháno bez pár km 4000, 6 maratónu, 6 ultra, z toho dvakrát 48 h. A právě teď mám letos s tím podruhé problém. Poprvé jsem s tím měl potíže v červnu, když jsem bežel týden po 12-ti hodinovce Jirkovský crossmaratón. Tehdy jsem trochu omezil běhání a asi po dvou týdnech to odeznělo. Tedy nepřeběhal jsem to, naopak. Dnes v noci mne vzbudila znovu bolest ve spodné části holeně. Je to zapálené a bolí to nejen při chůzi. Tento měsíc mám naběháno přes 450 km. Před dvanácti dny jsem běžel 20-ti hodinovku, včera jsem v těžkem terénu v rámci Pražské stovky ušel a odklusal asi 75 km. Takže, i když věřím, že každá nemoc je u mne způsobená nedostatkem běhu :), v tomo případě to tak není. Moc nevěřím, že se mi to povede přeběhat. Ale alespoň dnes to tady zkusím. Na druhé straně shin splints měl letos Pavol Sarasz, když běhžel 3100 mil v New Yorku. Po 20-ti dnech běhu mu to skutečně odeznělo.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 29.11.2009 09:47:10

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

FyzioK muž 14.08.2014 07:39:34

Ahojte čítal som vo fóre viacero rád na liečbu „shin splits“. Stretching, terapia chladom… až som narazil: ,,nemyslieť na bolesť a proste bežať". O behaní prakticky toho moc neviem ale za to mám viac skúsenosti s liečbou a diagnostikou pohybu tela. Som fyzioterapeut a viem že aká koľvek bolesť tela je informácia, ktorú třeba vypočuť a učiť sa z nej. To že bolesť po určitom kilometri prejde je podľa mojho názoru len bolestiva analgetizacia holene a blokovanie bolesti do centra-mozgu. Vysvetlím to na príklade, kedy bolesť chcete prekryť inou bolesťou. Mozog si bude bolestivé informácie sám tlmiť až sa ich naučí úplne ignorovať. Tým sa ale problém nevyrieši!!! Problém je neustale zle zapojenie svalov v bežeckom cykle. To že sa preťaženie holene vyskytuje u začiatočníkov je tým že beh je pre ních úplne novým pohybovým vzorom (samozrejme při dlhej absenci behu-rádovo roky).

Čo doporučujem ja? O důležitosti stretchingu nejdem hovoriť, len vyzdvihnem zdravý rozum a znovu upozornujem že je naozaj důležité aby sme neprovokovali bolesť. A časom sa možno dopracujete so stretchingom aj joginským polohám :D. Ďalej doporučuje cvičiť zo svojim ťažiskom tela. Aby ťažisko tela bolo neustale v jednej polohe a nekolísalo dopředu a dozadu, ale aby neustale bolo umiestnené v spevnenom centre tela. To znamená stabilizacia tela a jeho správne držanie-hovoříme predsa o behu a to si nejeden z nás prečítal že beh je najprirodzenejší. Nakoniec beh. Úprava svojho behu, zo začiatku sa znova učiť behať bude příšerná nuda, ale verím že to prinesie ovocie ;)

Pohybu zdar.

avatar

Plzeň-Slovany

Celkem 271,99 km
Minulý měsíc 0 km

Patrik1404 muž 14.08.2014 19:04:07

>> FyzioK, 14. 08. 2014 07:39:34

nemyslieť na bolesť a proste bežať

Vačšiu hlúpost som nečítal :D

Motto: Dobrodružstvo začína, keď opustíte vyznačenú trasu ...
avatar

makak19 žena 12.01.2015 16:54:26

>> stripy, 09. 05. 2008 20:14:16

Po běhu mě taky pobolívala kolena krom mazání jsem začala užívat Colavital, který se příjemně rozplyne na jazyku, po třech měsících mi problémy reálně odchází!

Nalezené položky: 24 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.