Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Cyklistické závody » 12ti hodinovka Březí u Mikulova

12ti hodinovka Březí u Mikulova

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Dáška žena 01.07.2008 13:03:13

Ahojky sportovci, dovoluji si vás pozvat na 10.ročník vytrvalostního cyklistického závodu v Březí u Mikulova. Akce se koná 30.8.2008 – sobota. Pořadatel : Oddíl TJ Favorit Brno – oddíl cykloturistů a MTB Doufám, že v nejbližší době :) budou k dispozici informace na www.favoritbrno.cz Další odkazy – oddíly cykloturistika a MTB – kalendář akcí.

Možnost příjezdu v pátek, nocleh zajištěn v tělocvičně místní ZŠ, spacáky s sebou, žíněnky v tělocvičně, WC a sprcha k dispozici. Start v 7hod – konec 19hod :)

Jede se okruh,asfalt, celkem frekventovaná silnice – Březí – Dolní Pole – Novosedly – Brod nad Dyjí – Dolní Dunajovice – Březí. Okruh cca 20km, terén mírně zvlněn, před vjezdem do Březí je trošičku výživný kopeček, ale co to pro vás je, že ???:))))

V sobotu večer vyhlášení výsledků a vítězů a potom oslava v hospůdce. Starosta zajistí pivko a gulášek :) Aspoň to tak bývalo :)))) Možnost odjezdu až v neděli.

Mějte se všichni krásně a doufám, že se někdo zúčastníte !!!!! Dáška

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 01.07.2008 13:47:11

No, z tohoto fóra se zúčastní jenom rk. Nám ostatním účast totiž zakázal. Chce prostě vyhrát tu naši nejlepší kategorii :)

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 01.07.2008 14:30:24

:D Tak, tak. Konkurence v kat. 40+ není žádoucí. Teď vážněji. Býval to závod pro neregistrované cyklisty, jenže loňský vítěz TdF taky může být letos „neregistrovaný“. Počet udílených cen, t.j. vína od místních sponzorů :) , se blíží počtu účastníků, na stupně vítězů se tak dostával neobvykle vysoký podíl účastníků v kategoriích.

Provoz aut je v sobotu minimální, to problém není. Odbočuje se s jednou vyjímkou u startu stále doprava, 2× se musí dát přednost na hlavní silnici. Regulovčíci nejsou, trať nelze zkrátit. Okruh má 20700m, nastoupaných asi 50m ve dvou brdcích. Povrch velmi dobrý, na místní komunikace. Krajina otevřená, boční vítr bývá pravidlem a ztěžováním hákování činí závod relativně spravedlivým. Občerstvení během závodu je nutné vlastní a hodně :)

Letos víc jezdím než běhám, takže se svou účastí na 90% počítám.

Propozice: http://www.favoritbrno.cz/…novka101.php

avatar

Dáška žena 02.07.2008 11:25:23

Děkuji za doplňující informace:) vyčerpávající ......

Dáška

avatar

Rohatec

Trimanos muž 21.08.2008 12:35:01

Vypadá to, že bych mohl stihnout ten vložený závod na 100 km (dle propozic od 15:00). Nepojede ho tady z fóra také někdo?

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 01.09.2008 20:20:33

Oficiální výsledky ještě nemám, popíšu závod více subjektivně a beze jmen.

Na startovní čáru cyklistické dvanáctky se postavilo 18 kol širokého spektra. Po rozjetí vznikla na čele sedmičlenná skupina, po několika změnách rytmu se zúžila na pět lidí. Spravedlivě se střídáme tak po 4 km na špici. Už v druhém okruhu jsem prokázal míru své obratnosti, když jsem trefil nenápadnou prohlubeň, která se postarala o prasklý drát v zadním kole. Hází to, ale snad se s tím dá jet. Je to zadní kolo, ostatním to bude vadit víc než mně, protože se na to budou muset koukat.

Jede se dobře, okruh za 36 minut. Mírné taktizování jsem zaznamenal jen u jednoho jezdce, který trochu prodlužoval či zkracoval svůj úsek, aby takticky netahal z kopce dolů a proti větru. Tepy i pocity byly takové, že by to mělo jít vydržet hodně dlouho, snad i na plánovaný osobák, celých 18 kol v limitu, tedy 372,6 km. Dosud to bylo 361,75 km z r. 2005 a 357(?) z r. 2003. Traťový rekord je 398 km a na ten od počátku jedeme průměrem necelých 34 km/h. To by mi vyhovovalo, kdyby se „necukalo“. Dva závodníci se snaží rozhodnout konečné pořadí už v první čtvrtině a neberou ohledy na mé představy o rovnoměrném tempu bez krátkých rychlých špiček. Jsem zvyklý jezdit sám, s hrazdou, trochu těžší převody s kadencí asi 80. To je dobré na triatlon, horší pro jízdu ve skupině. Hrazdaři nejsou obecně moc oblíbení a začínám si ty nenápadné nástupy brát i trošku osobně: po odstoupení za špice, na křižovatkách, na hranách kopečků. Na jedné takové hraně zahlédnu svoji TF=172, to jsem letos ještě nenaměřil ani na běžeckých závodech. Po chvíli musím přibržďovat i na rovině. Jede se na pořadí, ne na výkon. Škoda. Po 5 okruzích (103km) zastavuji, abych odložil přebytečné oblečení a doplnil zásoby. Samozřejmě je výsledkem odpadnutí ze skupiny, protože nemám na to je stíhat. Ostatní někam pospíchají.

V dalším okruhu dojedu a předjedu čtvrtého v absolutním pořadí, který zůstal sice ve skupině déle, ale za cenu hlaďáku a vypadá ještě hůř než já, tak na dlouhou zastávku v depu. Jedu sám.

S každým dalším okruhem ztrácím rychlost a motivaci. Po šesti hodinách jízdy jsem pořád s mezičasy na osobák, ale ani průměr přes 31 km/h mi nedělá radost, protože nohy slábnou, perspektiva jízdy aspoň ve dvojici mizivá. Přemýšlím, že závod zabalím, protože mi následných 6 hodin nepřinese kromě rostoucích potíží žádný kladný duševní požitek. Čtvrté místo celkově, možná. No, ve veteránech jsem možná druhej, podle obličejů, oficiálně věk ostatních neznám. Zpomaluji a zpomaluji, nebaví mě to. Předjíždí mě paní na horském kole. Omluvou je jí to, že taky závodí a je asi o nějaký okruh zpět. Ta ostuda! Okruh za 50 minut, to je průměr 24? Jo, necelých. Buď hned vzdát, nebo začít šlapat a přestat počítat. Změním jídelníček. Místo s odporem pojídaných gelů a banánů přecházím na rohlíky se šunkou a vařenou kulatozrnnou rýži. Rozhoduji se pro dojetí, protože jestli za mnou jel ještě nějaký veterán, už asi nejede, protože potkávám tak jedno horské kolo za půlden, když ho předjíždím o kolo, jinak pusto a prázdno. Jak to, že mě špička ještě nedojela? Že by taky vytuhli? Asi.

Jedu si svoje meditační tempo, mozek má na starosti jen jedno jídlo a čtyři napití na okruh a je z toho čas 45 minut, to je rychlost nějakých 28. Nic moc, ale už by mě nikdo na bajku či skládačce předjet neměl. Předjíždí mě ale závod na 100 km, který startoval v 15:00 a jeden protivítr jsem jim uvisel, když to hrnou čtyřicítkou! Dost mě to oživilo. Do kopce je už nehoním. Fakt mě mrzí, že původní balík nejel déle pohromadě. Počasí a forma by byly. S blížícím se konce se mi jede zase už lépe. Dnes je problémem psychika. Nějak jsem nepočítal s možností jet více než 200 km sám. V šestnáctém okruhu mě konečně dojíždí vedoucí, tentokrát už jen dvojice. Už necukají a špici tahá jen jeden. Jede do kopce i z kopce za sedla, to jsem ještě neviděl. Je mi jasné, že ten druhý, mladší a takticky vychytralejší, dnes vyhraje. A je mi to fuk. V posledním brdku před cílem je nechávám poodjet, závod pro mě končí. Mám jen 11 hodin z 12, ale vše už je rozhodnuto, nemá cenu se zakyselit.

Zbytek času proklábosím s pořadateli. Ujišťují mě o zbytečnosti jet do dalšího kola, za což jsem jim vděčný. Vedoucí dvojička si dá za trest ještě jeden dvacetikilometrový spurt a na fous dojedou 372 km za 12 hodin. To jsem měl v plánu dnes já, oni mohli zajet i 400, kdyby chtěli. Já mám na diplomu 331,2 za 11:18 a druhé místo v kat. 40+, čtvrtý celkově.

Asi budu muset vysvětlit jednomu hobíkovi, že s 3000 km za rok bude jen stěží vnucovat ostatním cyklistům své taktické pojetí a případné vítězství je možné jen v případě zásadně zvýšeného počtu kategorií, které svým počtem přesáhnou počet startujících :)

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 01.09.2008 20:56:16

Hezký zápis a samozřejmě i výkon. Když to bude příští rok lepší, zkusím ti dělat vodiče. Třeba vydržím kousek za půlku :) Ale celý ne, já asi na to kroužení nejsem. Nejspíš to bude tím, že já nemám ani 2,5 tis. km…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.09.2008 08:05:40

pěkné Radku, na to bych neměl výkonnost a ani morál. Ale vodiče na 6hodin s Vl001 bych klidně dělat mohl, za mě se schováš líp než za něj:-))

avatar

Dáška žena 03.09.2008 11:49:44

Ahojky, byl to bezva komentář od Radka. Velice mu to slušelo v šedožlutém dresíku :)) I já jsem se zúčastnila, ale rekordy jsem netrhala – najeto 227,7km a čas 10:..... . Dál jsem už prostě nemohla, nešlo to. Chyběly mi ty rohlíky se šunkou :) Sladké už mi lezlo krkem. Ale jinak si myslím, že se závod povedl a za rok opět na startu ...... :)))) Mějte se pěkně cyklisti !!!!! Dáška

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 26.05.2009 14:51:52

Letos bude změna obvyklého termínu na sobotu 8.8.2009. http://www.favoritbrno.cz/…akci2009.php

avatar

Rohatec

Trimanos muž 26.05.2009 17:55:32

[quote=rk]Letos bude změna obvyklého termínu na sobotu 8.8.2009. http://www.favoritbrno.cz/…akci2009.php[/quote] A po zkušenosti z loňska (viz. Tvůj příspěvek výše) pojedeš nebo ne? :)

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 26.05.2009 20:11:13

Nevím. Rozhodnu se až poslední týden.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.