Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » krosové boty The North Face - Arnuva50 Boa

krosové boty The North Face - Arnuva50 Boa

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Lucas muž 13.07.2008 16:39:17

Tak jsem se rozhlížel po nových krosových botech a nakonec jsem se rozhodl trochu zariskovat a vybral jsem v našich krajinách celkem nerozšířenou značku North Face. Boty dováží a prodává Hudy. Model Arnuva 50 Boa mě zaujal poněkud „kosmicky“ vyhlížejícím systém zavazování alá Salomon, akorát tam není ta „brzda“ ale otočný mechanismus na patě. Veškerá manipulace je naprosto triviální … vysunutím otočného „knoflíku“ na patě uvolníte strunu, která botu šněruje a po jejím zatlačení a otáčení se zase bota postupně stahuje. Zatím to funguje velice dobře a botu tím lze jednoduše zašnerovat. Sám jsem zvědavý, jak dlouho ten mechanizmus bude fungovat (dneska jsem v nich absolvoval prvních 12km), ale vypadá to efektně :-) Samotná bota na mně působí jako lehčí krosový model (velokost 42 váží 355g), tedy ne ve smyslu že by ta bota byla lehká, ale spíš že je určena do lehčího térénu. Prostě to co jsem hledal. Na krosovou botu mi připadá celkem slušně odpružená, nicméně moje tréninková Mizuna Ridery 11 tlumí o poznání lépe. Vzorek podrážky odpovídá lehkému terénu ale lze s ním celkem obstojně běhat i po asfaltu. Jediná výtka se týka trakce na mokrém asfaltu, kdy při rychleším běhu a výraznějším odrazu ze špičky docela podkluzují, ale k tomu ostaně ani nejsou určeny. Záběr v terénu je super. Konstrukce boty naprosto odpovídá mému došlapu, tedy neutrální. V terénu v nich mám celkem bezpečný … stabilní pocit. Navíc se jednalo o výprodej loňského modelu … takže byly ve výprodeji za celkem příznivých 2.000Kč místo původních 3.500Kč. Čas ukáže, zda jsem při výběru šlápnul vedle :-)

http://www2.thenorthface.com/…tnf/gear.jsp?…

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 14.01.2009 07:59:07

Jak to vypadá po čase? Já momentálně také uvažuji koupit krosové boty a zatím se jen rozhlížím. Zajímala by mne každá zkušenost. Martin

avatar

Praha

Lucas muž 22.01.2009 10:10:39

Po case musim rict, ze to nebyla spatna volba. Bota se hodi do bezneho terenu i na pevnou cestu, odpruzeni je dostatecne, bota je stabilni. Mechanismus zavazovani funguje i po pul roce. Jedninou nevyhodou je, ze bota klouze na mokrem pevnem povrchu (asfalt / beton). Osobne muzu doporucit

avatar

Dobříš

Celkem 1367 km
Minulý měsíc 0 km

martinha muž 22.01.2009 14:51:22

Od stejné firmy mám nízké trekové boty a taky kloužr podrážka na mokru. Na to si dám pozor. Martin

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.