Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Maratonský tragéd

Maratonský tragéd

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 02.03.2006 18:15:55

Český fanoušek se na olympiádě zúčastnil běhu na 50 kilometrů

Známý jihlavský sportovní fanoušek Josef Panuška, který navzdory všem bezpečnostním opatřením už řadu let bez problémů proniká na stadiony olympijských her či světových šampionátů, se právě vrátil z Turína. S číslem 365, jež získal od japonské závodnice, se zúčastnil běhu mužů na 50 kilometrů. Trať ujel za téměř osm hodin a v cíli našel už jen několik pořadatelů a policistů.

„Nešlo mi o to, aby mě někdo oslavoval, chtěl jsem ujet trať nejdelšího běžeckého závodu na olympiádě,“ řekl dnes Panuška ČTK. Nápad se mu zrodil v hlavě po letních olympijských hrách v Aténách. Tam se Panuškovi podařilo vloudit se do startovního pole maratonských běžců a v osobním rekordu 5:18:16 celou trať doběhl jako poslední, na 82. místě, přibližně dvě a půl hodiny po doběhnutí předposledního závodníka.

Na lyžařský olympijský závod se osmatřicetiletý Panuška začal připravovat už loni, kdy si poprvé v životě koupil běžky. Letos v lednu na amatérských běžeckých závodech upadl a vážně si poranil koleno. Tři týdny před začátkem olympiády mu ho lékaři operovali. „Byl jsem v klidu, můj závod byl až poslední den, měl jsem relativně dost času. Pak jsem četl v novinách o přibývajících zraněních olympioniků. Odpadlo celkem asi pět lidí; říkal jsem si – to máme letos my sportovci ale pech,“ směje se Panuška.

viz http://www.sport.cz/…lometru.html

Motto: In God is our trust.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.03.2006 20:23:08

Tak to je výzva! Prý když se najde na olympiádu do Pekingu na marathon podobný blázen jako je on, že prý mu předá zkušenosti (asi jak se dostat na start). Tak máme na pár měsíců o čem přemýšlet. Ale je to borec, jeho nervy bych chtěl mít!

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 02.03.2006 21:16:51

[quote=Mirek Kostlivý]Tak máme na pár měsíců o čem přemýšlet. Ale je to borec, jeho nervy bych chtěl mít![/quote] Já na tom nic boreckého nevidím – cpát se někam, kde nemám co dělat. A i když tohle pominu, tak pocit, že jsem běžel olympijský závod bych asi neměl, poněvadž po dobu závodu jezdil mimo oficiální trať. Být mi o 25 let míň, spíše bych přemýšlel jak splnit nominační limit.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.03.2006 22:49:42

[quote=Láďa Tarant]Já na tom nic boreckého nevidím – cpát se někam, kde nemám co dělat.[/quote] Míněno samozřejmě s nadsázkou na to, že má někdo takovou „odvahu“ se někam cpát na lyžařskou stopu jako naprostý amatér a začátečník. A vlastně s tím amatérismem i novodobé olympijské hry podle barona Coubertina vznikaly. Myslím že 1. marathonský vítěz z roku 1896 (Luis?) pásl nějaký dobytek. Tak když si chce někdo zaběhat 50km na lyžích, to mu nemám za zlé, když nikomu při tom nepřekáží. Něco jiného je si hrát na „hokejistu“ a fotit se s nimi, to jsem vůbec neposuzoval, toto jednání pokládám za neomalené.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.