Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Oblečení » Bunda pro běh

Bunda pro běh

Nalezené položky: 47 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 28.08.2006 13:49:44

[quote=Advid]bratr-atlet: Odvětrávání na kolenou mají jen dámské. :D[/quote] Před chvílí jsem pořídil v Jihlavě elasťáky i triko. Elasťáky jsou dvojího typu – čistě černě odvětrávání nemají, tmavě šedé se žlutou ploškou ano. Oba máte pravdu :) Btw. zvolil jsem šedé…

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 28.08.2006 14:14:41

[quote=vl001][qu­ote=Advid]bra­tr-atlet: Odvětrávání na kolenou mají jen dámské. :D[/quote] Před chvílí jsem pořídil v Jihlavě elasťáky i triko. Elasťáky jsou dvojího typu – čistě černě odvětrávání nemají, tmavě šedé se žlutou ploškou ano. Oba máte pravdu :) Btw. zvolil jsem šedé…[/quote] Ha, zrada. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 8 - Čimice

Celkem 178 km
Minulý měsíc 0 km

MAX muž 30.08.2006 08:19:09

Včera jsem večer zkoušel ty elesťáky i triko. Bylo cca 9,5°C a vítr 3 m/s.

Výsledny dojem: leasťáky jsou docela teplé – ideální venkovní teplota bude tak 2–5°C triko podle mého není příliš funkční – tak nějak jsem měl pocit, že neodvádí pot a studí

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 30.08.2006 08:32:42

Já v těch elasťákách běhám už teď a to si nemyslím, že bych byl nějak zimomřívý. Než jsem je měl, tak jsem v tomhle počasí běhal v trenýrkách a taky dobrý. Ale tohle je lepší. Celkově spokojenost. Ale je pravda, že je teď venku pořád tak nějak vlhko. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 19.01.2007 02:12:43

Má niekto skusenosti s behanim v bunde High Point Road Runner? resp.ci by sa k nej mohol vyjadrit, alebo skusenosti s materialmy gelanots http://www.highpoint.cz/…-runner.html Thanks

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.01.2007 07:17:34

[quote=hypochonder Degen]Má niekto skusenosti s behanim v bunde High Point Road Runner? resp.ci by sa k nej mohol vyjadrit, alebo skusenosti s materialmy gelanots http://www.highpoint.cz/…-runner.html Thanks[/quote] Materiál Gelanoits s uvedenými parametry parupropustnosti se používá pro outdoorové aktivity za každého počasí.Jedna z vrstev je membrána,takže počítej s tím,že při běhu i za mrazivého počasí po pár minutách bundu zapotíš.Výhodou je , že určitě v ní při dlouhém běhu nezmrzneš i za silného větru,deště nebo sněžení.Stejných efektů s násobně účinnějším odvětráním poskytují materiály Wind(stoper,block atd.),nebo např. http://www.tilak.cz/?….

avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 19.01.2007 20:15:41

ja som zvyknuty prepotit aj 5–6 vrstiev (!) :) to mi problemy nerobi (ja sa aj tak vseobecne potim viacej), extremy boli aj 7(!) vrstiev pri –12°C + s vetrom (samozrejme vsetko netechnicke oblecenie) -tomuto som ja hovoril hardcore:) teraz to chcem po dvojrocnej prestavke (+15 kg) obmedzit na 2–3 technicke ( kvoli nachladnutiam, prechladnutiam, trojmesacnemu kasli, …). Problem je ten, ze ja prvych najmenej 25 minut jednoducho nebezim- (kym prejdem cez cele mesto-v meste ma to zrovna netankuje), a po behu spoteny znova urychleny presun domov. Je to trochu strelené(na jesen, v zime, a vobec v poslednych rokoch pocas celeho roka:), tak dlhy cas, ale je to tak. preto sa snazim hladat rozne kombinace oblecenia a potom vybrat. cize musi ochranit pocas behu, ale aj po (pred behom nie je az taky problem – rychlou chôdzou este nespoteny). Ta bunda by mala mat aj kapucu, a vsetky mozne vzdornosti, pretoze vzhladom na to ze studujem v Bratislave, niet prilis vela prilezitosti ist na „moje okruhy“, a niekedy je preto nutne ist aj pocas hroziaceho necasu. Samozrejme nie vcera:) Takze ked bude mat niekto nieco poucne, aj napriklad k tepelnej izolacii, budem velmi vdacny.

By ma zaujimalo ci niekto riesi podobny problemik, este som tu na fore neobjavil, (ja viem – problem nebehania cez dve sidliska, centrum mesta a rodinnu stvrt by sa mohol javit aj ako psychický problem:)

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.01.2007 21:50:58

[quote=hypochonder Degen]ja som zvyknuty prepotit aj 5–6 vrstiev (!) :) to mi problemy nerobi (ja sa aj tak vseobecne potim viacej), extremy boli aj 7(!) vrstiev pri –12°C + s vetrom (samozrejme vsetko netechnicke oblecenie) -tomuto som ja hovoril hardcore:) teraz to chcem po dvojrocnej prestavke (+15 kg) obmedzit na 2–3 technicke ( kvoli nachladnutiam, prechladnutiam, trojmesacnemu kasli, …). Problem je ten, ze ja prvych najmenej 25 minut jednoducho nebezim- (kym prejdem cez cele mesto-v meste ma to zrovna netankuje), a po behu spoteny znova urychleny presun domov. Je to trochu strelené(na jesen, v zime, a vobec v poslednych rokoch pocas celeho roka:), tak dlhy cas, ale je to tak. preto sa snazim hladat rozne kombinace oblecenia a potom vybrat. cize musi ochranit pocas behu, ale aj po (pred behom nie je az taky problem – rychlou chôdzou este nespoteny). Ta bunda by mala mat aj kapucu, a vsetky mozne vzdornosti, pretoze vzhladom na to ze studujem v Bratislave, niet prilis vela prilezitosti ist na „moje okruhy“, a niekedy je preto nutne ist aj pocas hroziaceho necasu. Samozrejme nie vcera:) Takze ked bude mat niekto nieco poucne, aj napriklad k tepelnej izolacii, budem velmi vdacny.

By ma zaujimalo ci niekto riesi podobny problemik, este som tu na fore neobjavil, (ja viem – problem nebehania cez dve sidliska, centrum mesta a rodinnu stvrt by sa mohol javit aj ako psychický problem:)[/quote] Musím se omluvit za neznalost,ale troufám si tvrdit,že Tvůj problém neřeší žádná kombinace vrstev oblečení.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.01.2007 18:10:06

ilumiNITE je v pohodě, ale velké zkušenosti v této oblasti nemám…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

pug muž 30.01.2007 08:22:03

To hypochonder: Miluju běhání cestovní – odněkud někam. Často využívám trasport hormadnou dopravou na start a běžím pak směrem k domovu. Vzhledem k dnes malým objemům a hmotnostem spodního funkčního prádla to řeším (i na horách při lyžování) následovně: Běhám s batůžkem, ve kterém mám vodu, jídlo, mapu, atd. atd. Na začátku se obléknu jako pro samotný běh, jen pod bundu použiju ještě vlněné zateplovací triko s dlouhým rukávem. Před během ho sundám do batohu, kde mám ještě jedno lehké funkční triko pro strýčka příhodu, ponožky a pohotovostní cyklistickou polyethylenovou pláštěnku (malinký balíček asi za 20 Kč). Po doběhu, před během, v průběhu či průseru kombinuju, převlékám, vysvlékám a oblékám dle potřeby.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.01.2007 09:35:30

[quote=hypochonder Degen]ja som zvyknuty prepotit aj 5–6 vrstiev (!) :) to mi problemy nerobi (ja sa aj tak vseobecne potim viacej), extremy boli aj 7(!) vrstiev pri –12°C + s vetrom (samozrejme vsetko netechnicke oblecenie) -tomuto som ja hovoril hardcore:) teraz to chcem po dvojrocnej prestavke (+15 kg) obmedzit na 2–3 technicke ( kvoli nachladnutiam, prechladnutiam, trojmesacnemu kasli, …). Problem je ten, ze ja prvych najmenej 25 minut jednoducho nebezim- (kym prejdem cez cele mesto-v meste ma to zrovna netankuje), a po behu spoteny znova urychleny presun domov. Je to trochu strelené(na jesen, v zime, a vobec v poslednych rokoch pocas celeho roka:), tak dlhy cas, ale je to tak. preto sa snazim hladat rozne kombinace oblecenia a potom vybrat. cize musi ochranit pocas behu, ale aj po (pred behom nie je az taky problem – rychlou chôdzou este nespoteny). Ta bunda by mala mat aj kapucu, a vsetky mozne vzdornosti, pretoze vzhladom na to ze studujem v Bratislave, niet prilis vela prilezitosti ist na „moje okruhy“, a niekedy je preto nutne ist aj pocas hroziaceho necasu. Samozrejme nie vcera:) Takze ked bude mat niekto nieco poucne, aj napriklad k tepelnej izolacii, budem velmi vdacny.

By ma zaujimalo ci niekto riesi podobny problemik, este som tu na fore neobjavil, (ja viem – problem nebehania cez dve sidliska, centrum mesta a rodinnu stvrt by sa mohol javit aj ako psychický problem:)[/quote] Nepoznam sice povod Tvojho problemu, ale v BA nemusis mat problem s behom cez mesto. Ja byvam v uplnom centre a beham uz cez 13 rokov- skoro nikdy som sa nestretol s posmesnymi poznamkami, a ked aj- je to dost velke mesto na to, aby si zostal v anonymite. Ak Ta to potesi, prebieham centrom kludne aj v elastakoch, ci v lete v trenkach a hore bez… Ked to mozu robit pupkati muzi, preco by to nemohol robit zdravy sportovec? Chce to zahodit hanblivost, obliect sa tak akurat na beh a bezat rovno z domu/interna­tu/podnajmu… Usetri Ti to peniaze (za zbytocne oblecenie), cas (ktory stravis zbytocnou chodzou) a starosti s pranim prepotenych zbytocnych vrstiev oblecenia. BTW Bratislava je jedno z mala miest v SR, ktora ma skoro idealne podmienky na beh- blizko do lesa skoro odvsadial, atleticke drahy, dobre cestne okruhy… Bud rad, ze nebyvas niekde inde.

avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 30.01.2007 13:48:43

problem je v inom, v meste sa mi nechce behat podobne ako na 400m alebo 250m ovále, skorej inklinujem k prirodnejsemu prostrediu. Ked som v mladosti trenoval v oddiel, fartleky 4km sme behavali pri vahu na vale(stromy, burina,…-najblizsi barak 150m), a odtial to asi mam.

avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 30.01.2007 13:52:59

to pug: aky vak pouzivas?velkost atd…aby ho bolo čo najmenej cítiť, čo by si mi poradil?

avatar

Praha

pug muž 30.01.2007 14:52:15

To co aktuálně používám, bych neoznačil za ideál. Mám tři druhy batohů s vodním rezervoárem (1,5/25/47 l). Kdybych pořizoval batoh přiměřený tvým potřebám,tak bych sáhl po velikosti 5–25 litrů s hydrovakem s možností redukce objemu popruhem či gumou. Už se dělají i běžecké speciály (cena do 2000 Kč). Vyhledával bych úzké zadní partie, úzké ramení popruhy, bederní a hrudní pás. Sám bych si vybral mezi produkty firem Pells, Hydrapack, Camelbag a Karrimor. Běh s batohem je o zvyku, první je divný, ale za 5 výběhů už to nebudeš řešit. U hydrovaku dej pozor na materiál a způsob uzavření. Nejvíc se mi osvedčil silikon s rolovacím uzávěrem. Špunty, zátky a závity nebrat.

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 30.01.2007 19:27:26

Celkem dobrý batůžky má taky Vaude. Třeba: http://www.outdoorinfo.cz/detail.php?…

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 06.02.2007 02:04:32

Tak to zatial vyzera na bundu Craft Trail, a pod to fleece Craft Nordic s windstoperom. Len neviem ci bundu stretch, alebo ten starsi model. A ci pritom fleece nevadi ked je windstopperova len predna cast a rukavy (tak som to pochopil z netu – obecne tie stranky vyrobcov ma nejak nenaplnaju informacne – by som sa tu inak nevypytoval jak degen :) Za tie prachy by to mohlo byt aj s elektrickym vyhrievanim. (poznamka – 2600 ceskych = 3300 slovenskych korun – ach, tie ceske ceny tak irituju :) a trochu je to problem zohnat to na slovensku. V Cechach to vyhodi asi sto obchodov kde maju craft ( menej specializovanych na beh). Nepozna niekdo obchod na Zapadnom SK (hlavne Bratislava) kde na cloveka nepozeraju ako na exota ked sa opyta ci maju craft (myslim trosku lepsi vyber ako Trail stretch a par kusov spodneho pradla).

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 06.02.2007 10:01:55

To hypochonder Degen: Pokud chceš fleece Craft Nordic s windstoperom pouze jako vrstvu pod bundu Craft Trail, je to zbytečné. Windstoppet ti ubírá na prodyšnosti (budeš se víc potit) a proti větru tě ochrání Craft Trail. Pod bundu bych dal čistý flees nebo spíš mikroflees. Bundu s windstoperem (nowindem, ..) jedině jako vrchni vrstvu proti větru, ale ne dešti.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
Nalezené položky: 47 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.