Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běhání se závažím?? ano nebo ne

běhání se závažím?? ano nebo ne

Nalezené položky: 51 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

reegis muž 17.08.2008 17:58:20

zdravím…uvažuju o koupi zavaží na kotníky…je to dobrá věc nebo to je zbytečné nápor na klouby a je to k ničemu??..

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 18.08.2008 20:08:51

[quote=reegis]zdra­vím…uvažuju o koupi zavaží na kotníky…je to dobrá věc nebo to je zbytečné nápor na klouby a je to k ničemu??..[/qu­ote] zda je to nápor na klouby nebo ne to ti nepovím ale já mám 2kg závaží/nohu a vyběhávám sním schody parádička…

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 18.08.2008 20:51:00

Ahoj a koľko asi myslím schodov,alebo metrov?

avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 18.08.2008 21:20:13

Z fyziologickeho hlediska se zavazi na kotniky moc nedoporucuje, protoze to do urcite miry omezuje prirozeny pohyb kotniku. Mnohem lepsi je to zavazi pridelat na ruce, na zapesti. Kolikrat se vam stane, ze pri rychlejsim behu nohy zvladaji, ale mate pocit, ze vase ruce tahate za sebou? ;) Na ruce bychom nemeli zapominat, jejich posilovani mozna pri behu pomuze vic nez zavazi na nohy..

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

majkl muž 19.08.2008 08:16:23

dobrej nápad běhání se závažím, jen by mě zajímalo, co se stane, když ho po tréninku sundáš =) Docela se musíš vznášet, ne? =)

avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 19.08.2008 19:49:40

[quote=majkl]dobrej nápad běhání se závažím, jen by mě zajímalo, co se stane, když ho po tréninku sundáš =) Docela se musíš vznášet, ne? =)[/quote] jj přesně tak jde se mi tak lehce…a fdo toho mi ještě při zastavení nožičky trošku vybrujou z těch schodů…ale díky nim jsem minulé léto měla výborně vyrýsované stehna…

avatar

Praha 4

Celkem 3067 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2008)
půlmaraton: 1:40:52 (2007)
maraton: 3:36:00 (2008)

jirka.strang muž 20.08.2008 12:15:32

to Albina: ahoj, jak to běháš? určitý počet schodů? kolikrát? na jakou ff?

dík

JI

Motto: když nemůžeš běžet tak jdi, když už nemůžeš jít tak lez, když už nemůžeš ani lézt, tak se klidně i plaz, jen to nikdy nevzdávej!Dean:)
avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 21.08.2008 19:55:36

[quote=jirka.stran­g]to Albina: ahoj, jak to běháš? určitý počet schodů? kolikrát? na jakou ff?

dík

JI[/quote] teď už to neběhám bohužel nejsou vhodné schody …odstěhovala jsem se…ale ty co jsem běhala…bylo jich okolo 55 myslím…běhala jsem je systémem dva nahoru jeden zpět dva nahoru jeden zpět a tak pořád dokola na maximálku…dolu pohodička jak to šlo…schody byly dost strmé…dala jsem to okolo 30–40× podle počasí a energie…

avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 22.08.2008 10:38:23

Navazu na svuj predchozi prispevek, kdy jsem napsal, ze z fyziologickeho hlediska zavazi na nohach neni nejlepsi napad. V jednom ze starsich cisel casopisu Runner´s World je o tom kratky prispevek jednoho britskeho trenera (snad je muj preklad srozumitelny):

"Noseni zavazi na kotnicich s sebou nese velke riziko zraneni. Vase telo je uz tak zatezovano 3.5nasobkem sve hmotnosti pri kazdem kroku, takze zvysovani tohoto naporu zvyzi riziko zraneni. Ackoli napor je jen nastinenou casti: poskozeni zpusobene pojivove tkani, svalum drzeni tela a stabilizacnim svalum muze byt mnohem horsi.

Noseni zavazi na kotnicich zvysi pracovni zatizeni dolnich koncetin, ohybacu kycli, podkolennich slach, ctyrhlavych svalu stehennich, hyzdovych svalu a svalu, ktere se podili na drzeni tela, kdyz bezite. Take vase tepova frekvence vysplha vys kvuli zvysene zatezi. Mohli byste se stat silnejsim bezcem, ale existuji bezpecnejsi zpusoby treninku, ktere mohou byt provazany s tim, ceho chcete dosahnout.

Jste-li slabi v kopcich, delejte vice treninku v kopcich. Jste-li pozdeji v behu unaveni, zvazte delku vasich dlouhych behu a behu na hranici maxima. Kdyz v zavode nebo pri delsim behu trpi drzeni tela, zkuste Pilates. Zvazte pravidelne cviceni s prekazkami a cviceni na dynamickou pruznost, aby se zvysila svalova sila a odolnost, pruznost a ekonomie behu. Rovnez je vhodne zkusit cross-country. Odpor blata z vas udela silnejsiho bezce, bez rizik spojenych s pridavanim zateze."

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

Hořovice, Praha

Celkem 50 km
Minulý měsíc 0 km

Abina1 žena 22.08.2008 18:17:20

[quote=Darebak]Na­vazu na svuj predchozi prispevek, kdy jsem napsal, ze z fyziologickeho hlediska zavazi na nohach neni nejlepsi napad. V jednom ze starsich cisel casopisu Runner´s World je o tom kratky prispevek jednoho britskeho trenera (snad je muj preklad srozumitelny):

"Noseni zavazi na kotnicich s sebou nese velke riziko zraneni. Vase telo je uz tak zatezovano 3.5nasobkem sve hmotnosti pri kazdem kroku, takze zvysovani tohoto naporu zvyzi riziko zraneni. Ackoli napor je jen nastinenou casti: poskozeni zpusobene pojivove tkani, svalum drzeni tela a stabilizacnim svalum muze byt mnohem horsi.

Noseni zavazi na kotnicich zvysi pracovni zatizeni dolnich koncetin, ohybacu kycli, podkolennich slach, ctyrhlavych svalu stehennich, hyzdovych svalu a svalu, ktere se podili na drzeni tela, kdyz bezite. Take vase tepova frekvence vysplha vys kvuli zvysene zatezi. Mohli byste se stat silnejsim bezcem, ale existuji bezpecnejsi zpusoby treninku, ktere mohou byt provazany s tim, ceho chcete dosahnout.

Jste-li slabi v kopcich, delejte vice treninku v kopcich. Jste-li pozdeji v behu unaveni, zvazte delku vasich dlouhych behu a behu na hranici maxima. Kdyz v zavode nebo pri delsim behu trpi drzeni tela, zkuste Pilates. Zvazte pravidelne cviceni s prekazkami a cviceni na dynamickou pruznost, aby se zvysila svalova sila a odolnost, pruznost a ekonomie behu. Rovnez je vhodne zkusit cross-country. Odpor blata z vas udela silnejsiho bezce, bez rizik spojenych s pridavanim zateze."[/quote] velice zajímavý článek… v době kdy jsem se závažím běhala mě ani nenapadlo že bych se nějakým způsobem mohla zranit…a ani nezranila…zase vím o něco víc.....

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 22.08.2008 22:36:09

taky myslím, že je to jen způsob jak se snáz zranit… pro běžce myslím že kotníkové závaží nemá moc smysl, stačí těžké běžecké boty. :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 23.08.2008 09:00:32

[quote=Abina1]ve­lice zajímavý článek… v době kdy jsem se závažím běhala mě ani nenapadlo že bych se nějakým způsobem mohla zranit…a ani nezranila…zase vím o něco víc.....[/quote] Nedavno jsem taky mel myslenky na beh se zavazim, ale kdyz jsem se o tom dozvedel vice, tak jsem to vynechal. Pokud zavazi, tak ho pouzivam pri rychlostnich trenincich na zapesti (200ky, 400ky, 600ky). Na posileni nohou jsou urcite lepsi a bezpecnejsi kopce nebo schody!

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

Brno

Celkem 356 km
Minulý měsíc 0 km

aar0n muž 21.03.2009 20:18:16

nemáte někdo zkušenosti s používáním závaží na ruce při běhu? rozumím že ruce jsou při běhu velmi důležité ale dají se tímto posilovat? vim ze posilovna by byla lepsi ale i tak..

Motto: http://nikeplus.nike.com/plus/profile/Paul_Rough/
avatar

Andrew22 muž 21.03.2009 21:07:17

Janda ze Slávie prý běhával se závažím. Je to sice rychlík, ale věčně zraněný:)

avatar

Dude muž 22.03.2009 01:50:20

kdyz jsem byl mladsi tak jsem behal se zavazim na kotnicich a dokonce i skakal schody.. ted uz bych to nedelal taky si myslim, ze je to zbytecny risk. Vim ze bezne se pouzivaji zatezove vesty (okolo 10kg). Vzhledem vypadaji jako neprustrelna vesta a jsou prekvapive docela pohodlny. Cetl jsem studii o treninku se zavazim a vysledky byly takovy, ze urcite trenink s vestou ma velky vliv na vykon (predevsim silovy) ALE pro maximalni efekt je potreba zavazi nosit co nejvice tj. pokud mozno permanentne krome spanku. To samozrejme moc nejde a navic narust vykonu po ukonceni serie treninku se zavazim se zase po par dnech vrati tam kde byl. Proto je asi nejvhodnejsi toto cviceni zvolit k doladění finální formy, ale dlouhodobý trénink asi neude pro bezce zadnou spasou..

avatar

chico muž 22.03.2009 16:12:44

Co vím, tak běh se závažím na nohou bylo šlápnutí vedle. A dlouho jsem už nikoho neviděl používat. Alternativně lze tahat závaží za sebou ( Jarmila kratochvílová tahala pneumatiku) ale to je max na pár úseků ( Nike dělá alternativně padák :-)

Dobrá alternatíva jsou ve fitku odrazy z kotníků z osou a lehkou zátěží – na sobě mám potvrzeno že potom běhám rychleji

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

chico muž 22.03.2009 16:15:59

[quote=aar0n]nemáte někdo zkušenosti s používáním závaží na ruce při běhu? rozumím že ruce jsou při běhu velmi důležité ale dají se tímto posilovat? vim ze posilovna by byla lepsi ale i tak..[/quote] Myslím že spíš ne, asi by jsi si tím zničil koordinaci ruce – nohy. A otázka je jak dlouho by jsi dokázal vydržet ten správnej pohxb rukou. Raději to fitko :-)

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 23.03.2009 01:12:39

[quote=chico]Co vím, tak běh se závažím na nohou bylo šlápnutí vedle. A dlouho jsem už nikoho neviděl používat. Alternativně lze tahat závaží za sebou ( Jarmila kratochvílová tahala pneumatiku) ale to je max na pár úseků ( Nike dělá alternativně padák :-)

Dobrá alternatíva jsou ve fitku odrazy z kotníků z osou a lehkou zátěží – na sobě mám potvrzeno že potom běhám rychleji[/quote] Co jsou to konkrétně ty odrazy z kotníků? Neměl bys nějaký link na ukázkové video nebo fotografie?

avatar

Hankaso žena 27.04.2014 23:09:23

No CR7 taky běhával ze závažím, tak to asi tak špatný nebude :) :D

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.04.2014 23:39:34

za 5 rokov vsetci zmizli, uz tu nikoho z diskutujich nevidno, asi ich to zavazie odrovnalo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 01.05.2014 13:22:42

>> rudo, 27. 04. 2014 23:39:34

Já jsem se závažími CHODIL po schodech. Ale poté, co jsem ťapání po schodech vyměnil za běh, tak ta závaží používám jenom pro posilování: Při zvedání napjatých nohou z lehu na zádech , při „metronomu“ ,sklapovačkách , šlapadle i dřepech . Zádný rychlý pohyby, o běhání se závažími nemluvě! ( ps- nedávno jsem si ublížil při výskoku a bez závaží- zřejmě jsem poněkud zpuchřelý věkem a předchozím gaučigem!)

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Roudnice n.L.

Celkem 7722 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:20 (2015)
půlmaraton: 1:38:07 (2015)
maraton: 3:52:42 (2014)

Baca42 muž 01.05.2014 16:28:26

Já běhám se závažím pořád a nějak se ho nemůžu zbavit.:-?

Motto: Trpělivost růže přináší. No uvidíme.
avatar

Celkem 40057,45 km
Minulý měsíc 434 km
10 km: 0:32:48 (2022)
půlmaraton: 1:10:34 (2022)
maraton: 2:35:41 (2021)

Deadcross muž 16.05.2014 00:32:15

Emil Zátopek, taky běhal v kanadách…a se závažím a nezabilo ho to. Podle mě se dneska všechno moc řeší…Někdo něco řekne, všichni se podle toho řídí a pak, během pár let, to tvrzení zase někdo vyvrátí…

Motto: Když už nemůžeš, tak přidej!!
avatar

FrantaA žena 16.05.2014 05:20:47

Poříď si kočárek a pěkně stavěné dítě. Běhám s takovým 25 kg nákladem a výkonostně jsem se dostala na nejlepší úroveň za celých 15 let.

avatar

půlmaraton: 1:57:10 (2014)
maraton: 4:27:48 (2014)

Baruš žena 10.09.2014 21:07:29

Ahoj, podzim se nám pomalu blíží a s ním i začátek objemové a silové přípravy na další sezónu… a kromě toho i na tradiční krosy – Velkou Kunratickou apod. Proto znovu otevírám toto téma a prosím o Vaše názory a zkušenosti :-) Volný klus, kratší, delší, rovinky…?? Párkrát jsem s 0,5kg závažím na nohách vyběhla a myslím, že to na škodu nebylo. Horší jsou ruce, na kterých zrovna moc svalů nemám a tak byla ke konci 6km klusu už poněkud těžší koordinace pohybu ruce-nohy.

Motto: Vzdát se je horší, než být poslední!
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2014 05:18:19

zrovna dneska jsem na slevu v obchodaku koupil 16kg KB za 16$ no nevemete to kdy je 1kg za 1$

ale behat s tim asi nebudu

jo a Kunratickou mam na haku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Cvéťa muž 11.09.2014 08:40:37

Na dlouhodobou dynamickou zátěž (běh) atleti zátěž nepoužívají. Závaží na kotníkách jsem za poslední dobu viděl jen při překážkářských cvičeních. Síla pro běžce je samozřejmě nutnost ale pro její rozvoj se používají jiné metody.

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
10.02.2016 11:38:46

sorry za bulvár, ale nedá mi to: http://www.novinky.cz/…nystrem.html

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 10.02.2016 12:46:02

..nejaky vymlety nafičeny smrad..za také peniaze normalny clovek nevstane z postele

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 10.02.2016 12:50:26

>> Cvéťa, 11. 09. 2014 08:40:37

.95% hobikov ma bezecku nadvahu.takze to nedava zmysel.Snad sporadicky vhodne pre vyprofil bezcov

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
Nalezené položky: 51 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.