Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » sprintérský trénink

sprintérský trénink

Nalezené položky: 105 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 31.08.2008 23:55:58

Ahoj všem kdo se o sprint zajímá… Mohu poradit s metodikou sprintu,rychlé akcelerace…ko­ordinace pohybu..atd Sám mám letité zkušenosti..... OR: 100m…10,49sec
200m.....21,11sec

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

ronaldinh muž 01.09.2008 18:47:17

Čau zijoo. Potřboval bych zrychlit na sprint do 60 m. 60 m mám za 8,8 , Nevíš co bych měl udělat abych to běhal pod osm vteři tak do půl roka? Je mi 14 let a hraju závídně fotbal.Vážim tak 60 kg a měřim 170 cm. Prosim porad mi .Děkuji předem.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 02.09.2008 16:45:32

Ahoj ronaldinh, tak předně,co je do 60m?? 30–40–50–59? Nejde si říct,ted začnu a za půl roku budu o vteřinu rychlejší.Chce to vytvořit systém kterým se budeš řídit. Tvá váha a výška je v pořádku. Takže jestli tě správně chápu,tak hlavně potřebuješ,vý­bušnost a akceleraci.. Na to jsou speciální cvičení a to jak rychlostní,si­lová,odrazová. Na to ti jedině doporučím,zajít na atletický stadion a konzultovat vše s trenérem sprintu. Není to o tom,že bych ti neporadil,ale je to tak specifické,že nemůžu popisovat jednotlivé cvičení s rychlostními veličinami. Jak dlouho hraješ fotbal? Běháš i mimo fotbalový trénink? Cvičíš strečink? Kdy jsi zaběhl těch 8,8 sec? Kolik máš 50m? Běžel jsi i 100–200–300m?samozdřejmě měřené? Kolik skočíš do dálky? Moc otázek,že ale jinak to nejde.

zatím ahoj Pepa

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Dalt muž 02.09.2008 20:56:20

ahoj, tak tohle me dost zajima – ja sam jsem na tom se sprinty velmi spatne (kolem 14 vterin), beham 4 – 5× tydne trasy 10 – 15 km, pulmaraton mi nedela vetsi problem. 5km mam kolem 21–22 minut, vazim 93 kg a merim 185 cm a primarnim sportem je pro me box. Chtel bych sprinty zlepsit (kvuli vybusnosti atd), ale hodne lidi mi rika, ze mam (pravdepodobne) spatny typ svalovych vlaken (cerveny a bily ci co…) a nemam tak moc sanci sprint zlepsit – tak by me zajimalo, co je na tom pravdy a pripadne bych byl vdecny za jakoukoliv radu (nebo doporuceni literatury) jak nato…diky a zatim zdar a silu…

Motto: „Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje.“
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 03.09.2008 08:28:58

Ahoj Dalte, tak to jsme na půl kolegové,taky jsem dělal box… Nicméně zpět k tréninku… Kolik ti je,to je dost důležitý ukazatel.Těch 14 sec.asi myslíš 100m? Víš on sprint se rozvíjí jen do určitého věku a pak už je to honění trika.....Proto potřebuji vědět kolik ti je let. Jinak výbušnost a dinamiku lze i získat správným cvičením a posilováním… každopádně napiš ahoj Pepa

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Dalt muž 03.09.2008 10:47:42

no to je ten problem, myslim ze jsem uz dost starej – je mi 23 let…jinak ano, tech 14 mam na 100m. Do posilovny moc nechodim – mam doma vlastni mini posilovnu, zel je ale orientovana hlavne na posilovani horni casti tela – nohy tuzim dlouhymi behy a taky vysokohorskou turistikou. Nicmene doufam ze neni vse ztraceno, zrovna vcera jsem se bavil s kamaradem behalistou kratkych trati a ten mi doporucil na vybusnost sprinty do prevyseni, tak to zkusim – bohuzel nevim jak to skloubit s treninkem dlouhych trati a boxu… (ted o prazdninach beham tak 5× tydne a boxuju 2×tydne + sem tam naky posilovani kdyz mam vecer silu…)

Motto: „Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje.“
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 03.09.2008 12:01:27

No upřímně..23 let je dost,holt Usiain Bolt už z tebe nebude,ale to neznamená,že se nemůžeš zrychlit. Trénink rychlosti,je daleko specifičtější než trénovat vytrvalostní trénink. 1.Silné kotníky a lítka,to je základ Zkus pro začátek…3× týdně jít na stadion,teda jestli máš možnost a Dej si 1600–2200m Rozklusání,roz­cvičení,a pak 8–10 x rovinky na trávě ve svižném tempu průměr 16sec ale pořádně se rozcvič a zahřej nohy.3×20m skoky po jedné noze to samé opakovat na druhou nohu…pak zas 3 rovinky volněji…20sec výklus 3km Ono je strašně těžké takhle něco psát,když ti nemůžu říct jak to dělat a vyvarovat tě chyb… další důležitá věc je strečink…cvič každý den tak 15–20min to stačí…

ahoj

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Jakub Slovák muž 14.09.2008 18:54:19

Ahoj, je mi 14 let a chci se začít věnovat sprintu. Měřím 176 cm a vážím 61 kg. Dřív jsem při sprintu ztrácel na startu a postupně doháněl (jako Bolt), ale teď se to vyměnilo. Při stovce na konci už nemůžu a je to hodně znát. Myslíte, že by s tím šlo něco udělat ? Pokud jo, tak zodpovím vše, co bude v mých silách…

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 15.09.2008 12:13:32

Ahoj Jakube, tak to ti můžu poradit jedinou věc,najdi si v místě kde bydlíš atletický oddíl a přihlaš se tam. Myslím,že už se o tebe postarají!!!! Můžu vědět odkud jsi? čuky

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Jakub Slovák muž 15.09.2008 17:23:08

Bydlím ve vesnici jménem Horní Lideč kousek od Vsetína a máme tu krásný nový 400m tartanový ovál. Atletický klub bude asi ale trochu dál. Zkusím si tak rok potrénovat sám, a pokud to bude stát za to, tak do toho půjdu…

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 15.09.2008 19:00:44

Tak to je super,že tam máte nový atletický ovál.Víš ono trénovat sprint na dálku,aniž bych tě viděl a viděl tvůj běžecký styl je dost těžké.Sprint je dost specifickej na trénink. Navíc trénovat sám je frustrující v kolektivu je to daleko lepší. paní Mgr.Foralová ze Vsetína foralova.luh@seznam.cz zkus tuto paní kontaktovat,je to trenérka atletiky,třeba ti poradí. Rozhodně bych ten rok neběhal sám…akorát se bez vedení utlučeš… ahoj

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Jakub Slovák muž 15.09.2008 19:42:33

Paní Foralová byla shodou okolností 2 roky mojí třídní učitelkou ;) Chodím do školy do luhu, ale myslel jsem, že učitelé tomu příliš nerozumí. Asi jsem je ovšem podcenil a začnu se s nimi radit při hodinách tělocviku. To mě ani nenapadlo. My v TV pořád jen hrajem fotbal, tak já přemluvím učitele, ať mi s tím něco pomůže udělat…

Chci se ještě poptat na nějaké cviky na doma. Mám pocit, že mi utíká čas a chci něco udělat s rychlostí a silou nohou. Poradíte mi prosím nějaké spolehlivé cviky nenáročné na vybavení a způsob, jak je seřadit atd. ?

avatar

chico muž 17.09.2008 12:11:06

Cau zijo, fakt hodne slusny vykony. Jako ctvrtkar / osobak cerstve 48,11 se mi libi hlavne to dvojkilo, to by byla radost takle rozbýhat ctvrtku a neutavit se / Konecne taky tema ne pro polykace kilometru :), jak myslis ze se da zrychlovat jenom do urcityho veku? Znam par lidi co si osobaky zabehli az po tricitce a nejsou to spatny vykony, takze tuhle vekovou hranici povazuju hodne za individualni. Jaky to je preorientovat se ze sprintera na vytrvalce / nekde jsem tu precet ze jsi konvertoval :-) / jsi poschazoval svalovou hmotu, nebo sebou tahaz sprintersku figuru na vybehy ?? Chico

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 18.09.2008 21:34:46

jo, taky jsem konvertovala na dlouhý. Sprinty a vůbec běhat jsem začala v 16, do té doby nic – zrychlovala jsem se do 25, pak jsem toho nechala kvůli zpěvu, otázka kam bych se ještě zrychlovala, na stovce už asi ne…osobáky 12,9–26,2–58,6 Ted běhám stonásobný tratě, na lize střední a dlouhý, prostě kde se dají dělat body.Letos jsem z hecu zkusila krátký, co to udělá – a 14,7–30,2–67,05 – ovšem bez tréninku taky ty kilometry občas proložím něčím rychlejším, raději bych ovšem častěji – i dálkoplaz musí být rychlej:)

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

chico muž 19.09.2008 09:19:35

cau Vando, no prave me zajimala ta zijoova hranice. Casy pekny a moc, verim ze i po 25 by jsi dokazal zrychlovat, podivej na Vojtika, kazdej rok mu cas na 200m o kousek sleze a letos mu je 27. (vsak to znas jakou radost udela jedna, dve desetiny :) ) Jsem se byl letos podivat na druhy atleticke lize a to by jsi videla jak vypada vytrvalecka moralka, obvzlaste od holek je to neskutecnej zatah jak se na petce nebo desitce trapi. Zadna exraliga, kde behate desitku jak modelky na prehlidkovem mole :-). Jinak, jasny ze si na tomhle serveru nemuzu dovolit skadlit vytrvalce ale zdravime senozrouty :) :)

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 19.09.2008 11:21:17

cau chico, díky za uznání ohledně mých výkonů…byla to fuška se k ním propracovat… No vždyt to asi znáš on ten tvůj čas na čtvrtku taky není procházka,ale hodně rychlé překládání nohou. Jinak můj názor na vývoj rychlosti v určitém věku je opravdu asi ten klasický a to,že rychlostní tedy (červená vlákna) jsou nejvíce přizpůsobivá do 21let Pak už to není tak znatelné a je to dosti obtížné. No k další otázce,je fakt,že ze sprintéra to jde docela těžko konvertovat na vytrvalce,ale z přetrženou achilovkou už ty sprinty jsou tabu…a bez sportu to nějak nejde,tak to zkouším v této oblasti......roz­hodně to je lehčí než trénovat rychlost!!!!! Jinak se snažím zchazovat co to dá no vychrtlej kenan ze me asi nikdy nebude.....

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 19.09.2008 11:30:33

ahojky ekaterine,vando a chico, musím uznat,že jsem moc rád jak se nám tu hromadí sprinteř…ač bývalí,teda ktom chica..... Můj případ byl takový,že jsem před 12 lety musel ukončit svou kariéru kvuli zranění viz článek nahoře. To jsem běhal 100m-10,48sec 200m-20,89sec Ted po 12 letech se opět vracím,ale už né na ovál,ale do terénu a chroupu km…je ze mě prostě slintal a šnek…jak jsme pojmenovali běžce na dl.tratě tak zatím

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 19.09.2008 12:02:49

zijoo: Taky jsem letos začal zkoušet dráhu, ale časy si nechám pro sebe, není to nic moc a budu muset zapracovat na stylu, dopadám extrémně na patu… V patnácti jsem poprvý nějak zdolal 10km závod a od tý doby běhám spíš delší a letos, v 21, se budu snažit zrychlit, tak uvidíme, jak to půjde… Ty si stěžuj, já naopak jsem docela vychrtlý i když se trochu snažim o něco jako posilování (jen lehce doma), vůbec to není znát… Že bychom to nějak vyměnili? :D ekaterine a: Nějaké možnosti jsou, podívej se tady: http://forum.behej.com/…ve-stromovce nebo http://forum.behej.com/…ve-stromovce

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 19.09.2008 14:30:10

Ahoj Zijoo.

Chtěl bych se jen zeptat na Tvé jméno, pokud to není tajemnstvím, ať již z jakéhokoli důvodu.

PS: Jen Ti nesedí OR. Na začátku vlákna uvádíš 10,49 a 21,11 a v posledním svém příspěvku zase 10,48 a 20,89 :-O…sem tudíš lehce zmaten. Děkuji

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 19.09.2008 17:30:20

Aha…teprv teď sem se podíval do profilu. Tam je psáno Josef Zikmund. Bohužel musím nejspíš čtenáře zklamat, jelikož se mi nepodařilo najít důkazy o Zijooově výkonnosti (10,48 (či 10,49) a 20,89 (či 21,11)). Prohledal jsem dlouhodobé tabulky České Republiky. V první stovce výkonů se Josef Zikmund nevyskytuje ani na 100m, ani na 200m (100. odpovídá 10,76 a 21,71). Jediné, co jsem o Josefovi Zikmundovi našel je toto: http://www.atletikamb.cz/…/dtm05r1.doc …jsou to dlouhodobé tabulky oddílu AC Mladá Boleslav. Josef Zikmund zde figuruje s časy 11,1 (nejspíš ručně – el. odpovídá tak 11,28) a 23,01, oba z roku 1993. Nejsem si jist, zda toto dokáže Zijoo vysvětlit, osobně bych byl moc rád, jelikož by bylo smutné zjistit, že si na toto fórum chodí lidé vymýšlet smyšlené výkony a příběhy. Zatím se mi to jeví, že si Zijoo ubral ze svých rekordů hned několik desetin na stovce a víc jak dvě vteřiny na dvoustovce:-/.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

Mladá Boleslav

Celkem 239 km
Minulý měsíc 0 km

zijoo muž 19.09.2008 17:59:19

Dooma,máš pravdu s tím,že bych to měl vysvětlit…Ty časy které jsi našel tak jsou z roku 1993 a já své nejlepší výkony běhal až dva roky po…tzn 1995–6 Koukal jsem že nejsem ani na 60m v tabulkách a to jsem běžel(pravda na ruku) 6,7sec není tam daleko víc lidí…nechci uvádět důvod proč tam nejsem,ale jen naznačím......Měl jsem jít běhat do zahraničí a ČAS mě zafikl…no a já to hnal společně s otcem přes disciplinárku a tím jsem se stal velice nepohodlným..... je další věc,v té době se rušilo vše co mělo něco společného ze socializmem…Rudé hvězdy,Dukly B,a jiné sport centra…a tak jsem byl zrušen i já… navíc jsem se zranil a to tak,že jsem s atletikou musel přestat a na tento sport díky určitým lidem ve zlém zapomenout. Nahoře jsem si napsal horší čas a nechci to nějak komentovat… Tot vše k mé osobě..... Kdo nevěří at nevěří…nehodlám přesvědčovat.­....děkuji

Motto: Když nemůžeš....,tak můžeš ještě třikrát tolik..
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 19.09.2008 19:13:10

Hmm. Ale přeci musí existovat nějaký informační zdroj (na internetu či mimo něj), který by ukazoval Tvé závodní výsledky. Nevidím do zákulisí tvoření dlouhodobých tabulek, tudíž nechci soudit. V časopise Atletika uvádí tabulky L.Follprecht, mám pocit, že to je jeho práce a že je to on, který si (předpokládám nezávisle na politice a ČASu) tabulky vytváří a doplňuje, nevidím důvod, proč by někoho vyřazoval. Znám třeba případy, které popisuješ Ty. Třeba nejmenovaný český půlkař, mílař spolupracoval tuším s francouzskými běžci a chtěl závodit na západě (v 80.letech), byl proto politicky nevhodný, dokonce kvůli tomu nebyl nominován na mezinárodní závody, na které měl původně jet (nevím okolnosti, jak to bylo s limitama atd.). Přesto všechno jsou všechny jeho výkony zaznamenány v tabulkách. Nevidím tedy zatím důvod, proč by si tam být neměl. Tímto Tě samozřejmě nepodezřívám ze zkreslování, jen poukazuji na další otázky, které mě zajímají.

Samozřejmě chápu, že v roce 93 (18-ti letech) si neměl nejlepší výkony kariéry, bohužel jinou dokumentaci jsem nenašel. Nevím nakolik je taky vhodné nazývat zrušení Rudé Hvězdy zrušením, jelikož toto centrum bylo „pouze“ přejmenováno na Olymp Praha pokud vím. Lidé, kteří za RH Praha závodili, většinou působí neustále an stejném místě, pouze pod názvem PSK Olymp Praha. Aspoň tak to zatím chápu. Píšeš taky společného se socializmem…co jsi měl Ty společného se socializmem? Chápu, že Rudá Hvězda není vhodný název pro atletický oddíl po roce 89, ale proč jsi Ty nevhodný pro atletické vedení po roce 1989?

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

chico muž 19.09.2008 19:28:53

Cau Dooma, prohlizel jsem tvoje stranky a mas slusnej rozsah disciplin. Nez jsem se docet k tomu ze behaz od 1500 nahoru, tak jsem myslel ze jsi pulkar podle vykonu. S PSK mas pravdu, prestoze nejsem pametnik, na PSK jsem se objevil az mnohem pozdeji, formalne se jenom zmenilo jmeno a ubralo par mist pro sportovce a misto nich prijali uredniky. Ostatne tech pametniku RH co jsou v trenerských atp. funkcich na PSK porad par najdes. Ad tabulky – beru to jenom podle tech co jsou na atletika.cz – v dlouhodobých tabulkach minimalne jedna osoba o ktere 100% vim ze tam vykonnostne patri neni uvedena + u jedny je spatne vykon. Jinak bych jim 100% veril. Jo a ostepar z tebe urcite nebude :D

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 19.09.2008 19:39:23

To ze mě nebude no:-). Kdo ví, jestli ze mě bude aspoň ten běžec:-). Budu rád, když zmíníš přesnější informace ohledně toho, kdo tam má být a není tam. Myslím, že pokud takoví lidi jsou, tak je třeba je doplnit (pokud existují výsledkové listiny, které by dokazovaly dosažený výkon), myslím si, že v dnešní době není problém to doplnit. Osobně bych napsal panu L.Follprechtovi, pokud by byly nějaké potvrzující materiály.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
avatar

chico muž 20.09.2008 11:45:10

ok Dooma dej mi tejden , zkusim zjisti co se da a vyspovidat pametniky a upresnit. pak ti to poslu na email.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 21.09.2008 17:36:32

Super, že je tu tolik „konvertitů“ – i když většina přešla opačným směrem, než já. Co týče možnosti zrychlení ve vyšším věku, tak u mě to celkem jde. Od 16 jsem se postupně posunovala z půlky dál a dál – až jsem v 23 skončila na desítce až dvacítce. A od 24, co jsem musela ze zdravotních důvodů seknout s dálkoplazením, se snažím vydolovat v sobě rychlost a dynamiku, kterou jsem tolik let úspěšně zabíjela. Je to docela fuška, ale jde to – teď jsem v 27 letech na 100 rychlejší než kdy předtím – i když pro mě je důležitější spíš 30m (dálka, trojskok). Ještě poznámka k PSK: pobíhala jsem na RH/Olympu od svých asi 7 let a nevím, že by změna názvu oddílu měla vliv na to, jací tam působí trenéři nebo atleti – víceméně jsou to pořád titéž (i když přiznávám, že jsem v té době byla prcek a asi nevnímala úplně všechno).

avatar

chico muž 21.09.2008 18:34:50

ad PSK mas naprostou pravdu treneri zustavaji, vedeni se meni a u atletu je to ciste generacni vymena. Ja si taky myslim ze zrychlovat se da i po tricitce. Zijoo ma pravdu v tom ze v pozdejsim veku uz mas problem zvladnout techniku atd., ale znovu opakuju ze znam lidi co trenovali od mlada a vrcholu dosahli mezi 30 a 35 rokem.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

ronaldinh muž 24.09.2008 20:00:35

zijo psal : píšu: :) a =) :) a =) Jak dlouho hraješ fotbal? --------------------------------asi 7 let Běháš i mimo fotbalový trénink? --------------------------- jj ale jen nekdy Cvičíš strečink?-----------------------------------------občas Kdy jsi zaběhl těch 8,8 sec?----------------------------v sedme třídě Kolik máš 50m?------------------------------------------to nevim,este sme nebehaly Běžel jsi i 100–200–300m?samozdřejmě měřené?-----100 mam tak okolo 14 a 400m mam za 1,03 min. Kolik skočíš do dálky?----------------------------------v sedmy sem skočil 444 cm Moc otázek,že ale jinak to nejde.

avatar

Jakub Slovák muž 30.09.2008 17:09:46

Prosím Vás, mohli byste mi teda poradit nějaké ty cviky ? Teď bude zima a já chci doma trochu zesílit a zrychlit nohy. Nemám ale žádné pomůcky, jen dvě jednoruční činky po 10kg a dvě zátěžové manžety po 1,5kg. Prosím, moc mi na tom záleží…

avatar

Lomnice nad Popelkou

Celkem 14657 km
Minulý měsíc 0 km

Dooma muž 01.10.2008 10:48:22

To je těžké víš. Člověk by Tě musel vidět. Takhle se těžko radí, co dělat. Můžem Ti dát jen nějaké obecné rady, ale nejspíš to nebude ideál, jelikož by Ti pomohlo třeba zrovna něco jiného (jelikož slabina může být jinde, než u jiných lidí). Proto si netroufám Ti radit. Skoč za někým, kdo Tě uvidí. Jinak knih o posilování je hafo, o rychlosti (sprintu) znám taky jednu. Takže zkrátka něco dělej:-), pokud se Ti nechce zajít do atl.oddílu. Navíc myslím, že jednoruční činky Ti v rychlosti (nohou) nepomohou. Manžety se hodí, ale řekl bych špíše na vytrvalostní sílu (kterou s nimi trénuji). Ale jejich účinek na rychlostní schopnosti bude maximálně zanedbatelný.

Motto: V každém závodě přijde chvíle, kdy se závodník setká se skutečným soupeřem a překvapeně zjistí, že je to on sám. http://www.atletika-behy.cz
Nalezené položky: 105 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.