Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » kolena, kolena

kolena, kolena

Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

martina2 09.04.2006 13:46:23

Ahoj, vsechny moc zdravim. Jak rika uz nazev tematu, mam problemy s koleny. Je mi 27 a beham uz pres deset let. Se zavodni atletikou jsem prestala kvuli povolenym vazum v kolenou (diagnoza ortopeda), ktere zpusobovaly bolest pri velkem zatizeni (hlavne sprinterske useky, ruzne poskoky, atd.). Behat jsem ale neprestala, protoze jsem zjistila, ze kdyz beham v klidu, podle pocitu a chuti, ze me neboli nic. Loni jsem natrenovala na 1/2 PIM a letos jsem 1/2 maraton dala taky (1:42). Rozhodla jsem se tedy zkusit natrenovat na maraton cely, ale kolena zase zacala zlobit. Nevim, co s nima. Protahuju, posiluju, rozvicuju se i poctive vyklusavam, ale asi to nestaci. Vcera jsem dala 30km a dnes uz me zase boli vazy pod ceskou, coz se projevuje zejmena pri vstavani, pripadne schazeni ze schodu. Nemate nekdo nejakou radu? A jeste jeden dotaz:kolikrat je potreba zabehnout neco okolo 30km pred samotnym maratonem? Martina

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 09.04.2006 14:21:52

Už se to tu probíralo, takže zkus několikrát denně tento cvik, kdy tlačíš zády proti stěně a zároveň namaháš vazy v kolenech, viz: http://www.tomas-kalina.com/…20/opiracka/ Jinak těch 30km můžeš zaběhnout třeba jenom jednou, je to individuální a záleží jak se cítíš v cíli po doběhu. Ale chce ji zaběhnout tak 3–4 týdny před marathonem přibližně v tom tempu, v jakém chceš běžet marathon. Aspoň já to tak dělám. Jinak přes týden to chce běhat normální trénink, ta 30-ka je vlastně bonbónek navíc.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Ostrava

NNN muž 10.04.2006 07:24:45

Zdar ! Zkus si přečíst http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/kolena.htm . Jinak bojuji s něčím podobným a rodinný lékař mi vysvětlil, že může jít i o výrůstky- zajizvení úponů svalových šlach, které pak při pohybu dráždí vnitřní prostor kloubu = zánět = bolí. V krajním příladě artroskopicá revize + odstranění výrůstků.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 10.04.2006 10:27:53

[quote=NNN]Zdar ! Zkus si přečíst http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/kolena.htm . Jinak bojuji s něčím podobným a rodinný lékař mi vysvětlil, že může jít i o výrůstky- zajizvení úponů svalových šlach, které pak při pohybu dráždí vnitřní prostor kloubu = zánět = bolí. V krajním příladě artroskopicá revize + odstranění výrůstků.[/quote] A co proti tomu delas (myslim proti tem problemum)? Beres nejake potravinove doplnky, nebo jen protahujes a posilujes? I kdyz ty asi hodne jezdis na kole, takze to ti asi pomaha nejvic, ze? :)

avatar

Ostrava

NNN muž 10.04.2006 11:59:56

Snažím se „užívat“ svoje kolena s rozvahou. Obecně přiměřená zátěž je ku prospěchu ( prokrvení, posílení vazů ,… ). Jakmile překročím během dvou dnů 30 km , většinou se to připomene . Teď začnu chodit na rehabilitace, zkušenosti dám k dobru.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 07.02.2007 13:11:17

[quote=NNN]Zdar ! Zkus si přečíst http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/kolena.htm . Jinak bojuji s něčím podobným a rodinný lékař mi vysvětlil, že může jít i o výrůstky- zajizvení úponů svalových šlach, které pak při pohybu dráždí vnitřní prostor kloubu = zánět = bolí. V krajním příladě artroskopicá revize + odstranění výrůstků.[/quote] 3 roky starý článek MUDr. Vojtěchovského je na nové adrese. Zajímavé počtení pro všechny, kdo měli, mají, nebo hodlají mít potíže s koleny. http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/…/view/33/61/

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 08.02.2007 06:41:42

Když si nesednu na paty, aniž bych se nepřekulil dozadu, co mám zkrácené? Stehna nebo lýtka?

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 08.02.2007 13:03:52

přední stranu stehen (jestli jsem teda dobře pochopil popis testovaného cviku)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 08.02.2007 13:14:19

Já bych právě řekl, že tam není problém (ze sedu na patách si skoro lehnu).

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.02.2007 13:25:23

[quote=Advid]Když si nesednu na paty, aniž bych se nepřekulil dozadu, co mám zkrácené? Stehna nebo lýtka?[/quote] Oboje, ale asi najviac achilovky. Ak si nedokazes drepnut az k patam, bez toho aby si zdvihol paty zo zeme (vlastne sa vypnes na spicky), tak mas skratene achilovky a taktiez spodnu cast lytkovych svalov. Ak si nedokazes klaknut a dotknut sa paty zadkom, tak mas skratene predne stehenne svaly (kvadricepsy).

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 12.03.2007 21:11:08

Je to neuvěřitelné, ale zatímco po běhu mě kolena nebolela již téměř 3/4 roku, po sobotním plese, kde jsem celý večer tančil, mě pobolívají ještě dnes:)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 06.06.2007 13:02:52

Koncem minulého týdně mě začalo bolet pravé koleno zezadu. Říkal jsem si, že to je po víkendových sebězích a trochu zvolnil v tréninku. Ale pořád o tom vím a včera při běhu mě to párkrát zabolelo tak, že se mi skoro podlomila noha. Spíš tím, že jsem to nečekal, než tím, že by to tak bolelo. Kdybych si stoupl na hodiny čelek ke dvanáctce, tak by to bylo v pět hodin. U toho pravého hlavního úponu. Nevíte, co by to mohlo být?

Jo a podobně mě bolí levá kyčel :), takže to asi nejspíš bude rychlý start po maratónu, ale to se mi moc nezdá. I když asi jo. První týden 23km, druhý 47 a pak 68km. Uberu.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Křenovice (VY), Velká (PR)

Celkem 36921 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:03 (2009)
půlmaraton: 1:17:18 (2009)
maraton: 2:48:28 (2010)

Honza Škrdla muž 10.06.2007 21:41:57

V úterý mě trochu chytlo pravé koleno. (Pravděpodlobně víkendového tréningu v Jeseníkách a ne zrovna nejlepší obuví). Bolelo mě z kolem čéšky (hlavně na vnější straně). Ve středu jsem s tím zvládnul ještě závod, ale ve čtrtek pří tréningu jsem to po 2 km vzdlal a otočil jsem t o zpátky.

V pátek jsem neběhal a v sobotu jsem si místo plánovaného závodu ve Víru na který jsem se celkem těšil dal jen 6 km výklus. ...... jen nevím jestli mi to někdo uvěří, že jsem nejel kvůli kolenu, když jsem předchozí den oslavoval státnice.

Dneska jsem si dal k večeru 14 km a už to celkem šlo i když jsem to ještě trochu cítil, uvidím zítra.

Jinak jsem to měl ve fázi, kdy jsem to řešil masážní emulzí a čaji. Tubu IBu-hepy, kterou mám koupenou jsem ještě neotevřel.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 01.08.2007 07:46:38

Tak to bylo botama. Když jsem se na začátku roku jsem se rozhodoval, jestli si koupím Mizuno Frontier a nebo Wave Rider (nebyly mezi nimi podle uváděných údajů téměř žádné rozdíly), tak jsem se rozhodl podle ceny, tj. pro Frontiery. Běhal jsem v nich bez problémů až mě po nějaké době začala bolet kolena takovým zvláštním způsobem. Ano, běžecké bolístky a zranění mohou být způsobena milióny příčinami od změny intenzity tréninku přes změnu povrchu trasy až po nedostatečnou regeneraci. Tak jsem přemýšlel, čím by to mohlo být a zkoušel jsem víc regenerovat, snížit objemy a pořád se to nelepšilo. Pak jsem objevil v poradně na běhej.com odpověď Miloše na jeden dotaz, ve kterém psal, že tyto boty jsou pro těžší běžce a/nebo pro vysokou kilometráž. Tak jsem zkusil vyměnit boty a pomohlo to. Abych vyloučil jiné příčiny, po ustání bolesti jsem v nich zase byl párkrát běhat a boleti se vrátila, takže to je stoprocentně botama.

Zajímalo by mě, proč to není nikde uvedeno. Psal jsem dovozci a pak dám vědět, jak jsem dopadl.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 01.08.2007 14:46:01

Tak mi bylo řečeno, že to oficiálně není model pro těžší běžce. Miloš asi mluvil z vlastní zkušenosti. No tak budu botky střídat.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 12.09.2007 12:50:28

A pro velký úspěch tu máme zase jinou bolest kolene. Vyhnulo se mi to v začátcích, tak si to teď asi musím vyžrat. Když si představíte, že přední část kolena je 12 a zadní 6, tak mě to bolí na pravé noze v půl jedenácté. Myslím si, že to je vaz a nebolí to při dopadu, ale při vracení nezatížené zadní nohy zpátky dopředu. Začne to vždy asi po třech kilometrech. Snížil jsem kilometráž, ale úplně přestat trénovat se mi nechce. Jestli se to nezlepší, dám pauzu, případně navštívím fyzioterapeuta.

Stejná bolest mě provázela ke konci mého prvního maratónu a pak jednou při větším zvýšení kilometráže. Syndrom iliotibialního vazu to podle jeho popisu a příznaků není. Nemáte tušení, o co jde a co s tím? Zatím jsem to ničím nemazal a léčil jen saunou (2×) bez většího efektu.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 12.09.2007 22:57:44

Advid: zkus ledovat. Já mám taky problém s kolenama,oběma. Jsou to asi přední vazy, pokud něco takového v kolenou existuje. Prvních 5 min běhu jsou pro mě muka, ať už běžím či klušu jakoukoliv rychlostí. Pak to naštěstí zmizí a bolí taky při chůzi ze schodů nebo při sebemenším natočení nohy kamkoliv do strany. Co to je?

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 13.09.2007 11:19:24

Zkusím. Včera při běhu z kopce jsem zjistil, že pokud jakoby zatnu svaly kolem kolena ještě než se noha dostane do nejzazší pozice a vědomě je nechám zatnuté i při pohybu dopředu, tak to nebolí. :-) Ale je to jen taková znoucectnost.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 1

Celkem 1007 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:35 (2007)
maraton: 4:41:12 (2007)

Honzarunner muž 13.09.2007 12:30:19

[quote=Mirek Kostlivý]Už se to tu probíralo, takže zkus několikrát denně tento cvik, kdy tlačíš zády proti stěně a zároveň namaháš vazy v kolenech, viz: http://www.tomas-kalina.com/…20/opiracka/ Jinak těch 30km můžeš zaběhnout třeba jenom jednou, je to individuální a záleží jak se cítíš v cíli po doběhu. Ale chce ji zaběhnout tak 3–4 týdny před marathonem přibližně v tom tempu, v jakém chceš běžet marathon. Aspoň já to tak dělám. Jinak přes týden to chce běhat normální trénink, ta 30-ka je vlastně bonbónek navíc.[/quote] ahoj,a mužu posilovat nataženy vazy…?nebo to chce spis klid…?

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.01.2008 13:59:59

Tak navazuji na své starší výše uvedené příspěvky. Začínal jsem s nižším modelem Mizun (2× Wave Atlantis 2) – a bez problémů něco přes tisíc kilometrů v každém páru.

Pak jsem Běhal ve Frontierech (Mizuno) ze kterých mě bolelo koleno v zadní části a tak jsem si řekl, že to je smůla, ale že jsem prostě zkusil ten „dokonalý“ systém odpružení a zrovna mi nesedl. Takže z nich byly boty na chození v práci.

Pak jsem běhal v NB 901 a dobrý, ale po pár stovkách kilometrů mě začal bolet vaz na straně kolene. Myslel jsem, že to je nastydnutí, ale časem jsem vypozoroval souvislost mezi botama a bolestí vazu. Střídal jsem ty NB ještě s Pursuity (taky Mizuno) a tak to bylo celkem v pohodě.

Teď jsem si koupil nové boty Mizuno Wave Rider celý šťastný, že jsem na to konečně vyzrál a kupuji lety odzkoušený model a po víkendových 30-ti kilometrech jsem dnes dvakrát cítil známou bolest vzadu na koleni, která byla i po běhání ve Frontierech. Jsou to jen takové náznaky a kdybych neměl za sebou zkušenosti, jaké mám, tak to přejdu. Ale jestli se to rozvine, tak mě to fakt pěkně naštve, protože ty skoro 3 tisíce na ulici nenajdu. Pak bych se asi vrátil k těm lehčím a levnějším modelům a nechal se vyšetřit. Oba problémy jsem měl jen s pravou nohou. No v podstatě si nemyslím, že mi někdo nějak poradí, ale musel jsem si postěžovat.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 23.01.2008 07:40:36

[quote=Advid]Tak navazuji na své starší výše uvedené příspěvky. Začínal jsem s nižším modelem Mizun (2× Wave Atlantis 2) – a bez problémů něco přes tisíc kilometrů v každém páru.

Pak jsem Běhal ve Frontierech (Mizuno) ze kterých mě bolelo koleno v zadní části a tak jsem si řekl, že to je smůla, ale že jsem prostě zkusil ten „dokonalý“ systém odpružení a zrovna mi nesedl. Takže z nich byly boty na chození v práci.

Pak jsem běhal v NB 901 a dobrý, ale po pár stovkách kilometrů mě začal bolet vaz na straně kolene. Myslel jsem, že to je nastydnutí, ale časem jsem vypozoroval souvislost mezi botama a bolestí vazu. Střídal jsem ty NB ještě s Pursuity (taky Mizuno) a tak to bylo celkem v pohodě.

Teď jsem si koupil nové boty Mizuno Wave Rider celý šťastný, že jsem na to konečně vyzrál a kupuji lety odzkoušený model a po víkendových 30-ti kilometrech jsem dnes dvakrát cítil známou bolest vzadu na koleni, která byla i po běhání ve Frontierech. Jsou to jen takové náznaky a kdybych neměl za sebou zkušenosti, jaké mám, tak to přejdu. Ale jestli se to rozvine, tak mě to fakt pěkně naštve, protože ty skoro 3 tisíce na ulici nenajdu. Pak bych se asi vrátil k těm lehčím a levnějším modelům a nechal se vyšetřit. Oba problémy jsem měl jen s pravou nohou. No v podstatě si nemyslím, že mi někdo nějak poradí, ale musel jsem si postěžovat.[/quote] Ahoj. Podle četnosti příspěvků vidím, že jseš toho plnej. Třeba ty bolesti nemají prvopočátek ve vazech, ale v chrupavkách a v mazu mezi nimi. Pokud by to tak bylo, tak můžeš zkusit babský recept uvařit si pytlík s želatinou na dorty a pak to sníst. Pokud jsi se s tím ještě nesetkal, tak si budeš myslet, že jsem blázen – já jsem si to taky myslel o těch co mi to říkali, ale mě to pomohlo. http://behyaostatni.blog.cz/

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
Nalezené položky: 21 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.