Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolesti kloubů, zejména kyčlí

Bolesti kloubů, zejména kyčlí

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Pepíno66 muž 26.01.2009 20:31:31

Po mnohaleté pauze, kdy jsem před 20lety pravidelně celoročně běhal , se ted ve 42letech dávám do pořádku. Běhám od srpna loňskýho roku a dostal jsem se na průměrných 50km týdně. Schodil jsem i díky upravě životosprávy 10kg na současných 77kg/168. Tělo si vzpomělo, mám kondičně výbornou formu, svalstvo nabývá na objemu, cítím se výborně… tedy až na maličkost.. Už záhy potě, co jsem si začal dávat do těla, se ozvaly kyčelní klouby.. sem tam zlobí kolínko. Překonávám to, beru kloubní výživu, po 20min běhu se to srovná, ale v klidu se to ozývá.. je to nepříjemný. Má s tím někdo s podobnou anabází zkušenost? Zajímá mně, jestli to muže znamenat „pouze“ reakci na neobvyklou zátěž a srovná se to nebo je to nastupující artroza. Díky chlapi..

avatar

Celkem 20446,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:30 (1992)
půlmaraton: 1:19:39 (2016)
maraton: 3:20:02 (1990)

Furi muž 26.01.2009 22:19:46

Nazdar,

bez odborného vyšetrenia Ti nikto takto na diaľku nepovie, či ide o artrozu alebo nie. Ja len môj postreh a skúsenosť, pretože zažívam podobné stavy ako Ty. Mám 38 a začínam s behom cirka po 14 rokoch, kedy som musel ukončiť rozbiehajúcu sa „bežeckú kariéru“ pre chronické problémy s kolenom. veľa razy som sa snažil vrátiť, no vždy ma nakoniec zdravotné problémy stopli. Minulé leto som zhadzoval najprv na bicykli a od augusta som prešiel opatrne k behu. Ja behám zatiaľ objemy tak do 40 km týždenne ( častejšie však len okolo 30 km ), 4 x v týždni, jeden až dva dni plávam. Aj to už som 2 týždne stál kvôli bolesti v oblasti bedrového kĺbu ( zrejme úpon ). Podľa mojej mienky si mal počkať dlhší čas na menších objemoch ( nepíšeš, koľkokrát v týždni beháš ), aj keď si už hlava pýta viac. Myslím si, že Tvoje problémy sú len z náhleho nadmerného zaťaženia pohybového aparátu. Pri 168 cm výšky je ešte 77 kg dosť na to, aby to kolená a bedrové kĺby pri toľkej kilometráži pocítili. Nepodceňuj poriadnu rozcvičku, strečing. Skús trošku „zastagnovať“ s kilometrážou, obmieňaj trasy behu ( mne napríklad bohovsky vadí sklon cesty pri krajniciach, kde máš jednu nohu nižšie voči druhej ), nešetri na obuvi. Hlavne počúvaj telo, daj nohám odpočať, keď sa ozývajú.
Drž sa!

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 27.01.2009 07:09:33

Začátek stejný jako předešlé dva přízpěvky a problémy s kyčlí. Nejsem na to odborník, ale málokdy je problém práně v kyčelním kloubu (potvrzeno na ortopedii). Může to být nerovnováhou ve svalových partiích břicha , zad, kyčle nebo to bývá i od páteře. Nedávno jsem na doporučení podstoupil „Dornovu metodu a Breussovu masáž“, kdy ti páteř a tělo srovnají a můžu říct, že mi od bolesti v kyčelní oblasti pomohla. http://www.masaze.info/…ssova-masaz/ Nicméně vyšetření u ortopeda bych rozhodně doporučil, ať víš na čem jsi s tou artrózou.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

remo muž 27.01.2009 22:29:50

To Pepínoo66: Odborné ortopedické vyšetření, RTG a ultrazvukové vyšetření tvých kloubů tě určitě navede bez kompromisů na tu nejsprávnější cestu dalším sportovním životem :) www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

avatar

vladis muž 25.06.2009 11:36:31

Na většinu zde popsaných problémů se nedávno objevily nové,účinnější preparáty.Sám jsem je vyzkoušel.Více soukromě na : aachj1@gmail.com

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.