Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Opakovaná bolest při běhu

Opakovaná bolest při běhu

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

bezecvkoncich muž 13.09.2022 19:30:19

Zdravím zdejší osazenstvo. Už jsem naprosto v koncích a tak se obracím s dotazem. Běhám od loňského října, napřed pomalu, pár km týdně, ale od začátku jsem řešil samé zdravotní komplikace. Boty jsem právě z důvodů abych se vyhnul chybě vybral v běžecké “speciálce” po diagnostice nohy. Napřed jsem měl volná kolena, to mi srovnalo cvičení na balančním míči a fyzio. Díky špatné běžecké technice (běh přes paty) mě začaly letos na jaře bolet holeně (na netu jsem to našel i pod názvem shin splints, či zánět okostice) a to tak, že jsem musel přestat na dva týdny úplně běhat. Bolest se projevovala i během chůze a to byla stopka. Po této příhodě jsem vyhledal běžeckého trenéra, který mě srovnal, naučil techniku. Ovšem tato bolest se mi periodicky vrací. Mám třeba měsíc, kdy naběhám 100km (převážně volným tempem, u běhu stíhám mluvit) a vůbec nic nebolí. Jenže další měsíc jsem po jednom běhu KO, holeně opět bolí a to do té míry, že musím opět na 14 dnů přestat běhat. Přesně to se mi stalo i dnes. Boty mám troje, střídám je, různé značky, před během se rozklusávám, rozehřívám,…

řešil někdo něco podobného? Doktor nenašel žádný nález, který by mi měl vadit v běhu.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 14.09.2022 10:50:44

>> bezecvkoncich, 13. 09. 2022 19:30:19

  • a kolik jsi běhal před loňským říjnem? dotaz směřuje na meziroční změnu kilometráže. objem letos vs. objem za 2022, 2021 atd.
  • děláš/dělals i jiné sporty? na jaké úrovni?
  • kolik vážíš?
  • máš i jiné boty na běh?
avatar

skorobezec muž 14.09.2022 12:52:24

>> Radek Narovec, 14. 09. 2022 10:50:44

„a kolik jsi běhal před loňským říjnem? dotaz směřuje na meziroční změnu kilometráže. objem letos vs. objem za 2022, 2021 atd.“

Píše, že od loňského října běhá, tak to asi s nějakými roky před tím moc srovnávat nemůže ;-)

>> bezecvkoncich, 13. 09. 2022 19:30:19

Dvě otázky. Píšeš, že sis našel trenéra, který ti srovnal techniku. Za jak dlouho? I když jsi začátečník, tak srovnat techniku obvykle nejde za 14 dní, tak aby se z toho stala zažitá záležitost. Kontroluje tě někdo při běhu, když běháš, že opravdu běháš již správnou technikou?

A na jakém povrchu běháš a jak rychle (vše volné tempo a nebo i rychleji)?

avatar

Desert muž 15.09.2022 19:14:35

>> bezecvkoncich, 13. 09. 2022 19:30:19

slysel jsem, ze nejlepe te srovnaji caganovy kapky :-P

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.