Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » zablokované žebro

zablokované žebro

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 11.05.2006 14:07:03

Ahoj vsem, potrebuju poradit. Nejakym zahadnym zpusobem se mi podarilo zablokovat si zebro. Myslela jsem, ze to vcera rozbeham, ale ouha. Posledni 2km z 8km celkem jsem bezela skoro se slzami v ocich. Pri kazdem hlubsim nadechu me neuveritelne zaboli asi 4cm pod pravou lopatkou. PIM je uz v nedeli a ja se toho potrebuju zbavit. Fyzioterapeuta mam domluveneho az na zitra. Pomuze plavani, nebo mam jit zkusit nejaky vyklus pres bolest? Nebo nevite o nejakem zpusobu, jak to zebro odblokovat? Dekuju, pavla.

avatar

Ostrava

NNN muž 11.05.2006 14:57:15

Zkus kontaktovat M. Adamce na Triatletu. Zrovna se trápí asi stejným problémem a mohl by nějakou radu „pustit“.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 11.05.2006 15:36:51

mě pomáhá „naložení“ do teplé vany… a pak rychle pod peřinu (prostě, když to uržím v teple, tak to samo povolilo)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 11.05.2006 20:16:22

Loni v sobotu před maratonem v Paříži jsem si naštípl (nalomil ?) žebro. Před závodem jsem si vzal dva ibalginy 400 a spolu s předstartovní euforií jsme na žebro skoro zapomněl. Začal jsem ho zase cítit až po půlce, ale běželo se mi tak dobře, že jsem to moc nevnímal a zaběhl si osobák. Třeba budeš stejný případ :-)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 12.05.2006 08:24:22

[quote=sam]Loni v sobotu před maratonem v Paříži jsem si naštípl (nalomil ?) žebro. Před závodem jsem si vzal dva ibalginy 400 a spolu s předstartovní euforií jsme na žebro skoro zapomněl. Začal jsem ho zase cítit až po půlce, ale běželo se mi tak dobře, že jsem to moc nevnímal a zaběhl si osobák. Třeba budeš stejný případ :-)[/quote] Dekuju. Plavani ani vcerejsi sauna nepomohly (i kdyz je to asi o 5%lepsi), takze ibalgin rozhodne pribalim- treba diky nemu neucitim vubec zadnou bolest a pobezim od startu az do cile :)

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 12.05.2006 09:04:20

Pokud to fakt dost cítíš, možná bys měla zkusit si vzít i večer před závodem. On mimo jiné pomáhá uvolňovat případnou svalovou křeč, která se vytvoří jako reakce na takovou událost. Lépe se vyspíš a může se to přes noc i trochu uvolnit. Já s tím mám bohužel jisté zkušenosti, protože mě poměrně dost často bolí záda (něco jako ischias). Ach ty radosti veteránského věku :-)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Liberec, AH

trava 19.05.2006 09:00:17

dej tomu max. týden a pak jdi k nějakýmu rehabiliťákovi já měl v březnu něco podobnýho a pomohl až doktor.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 10.04.2007 12:36:08

[quote=sam]Loni v sobotu před maratonem v Paříži jsem si naštípl (nalomil ?) žebro. Před závodem jsem si vzal dva ibalginy 400 a spolu s předstartovní euforií jsme na žebro skoro zapomněl. Začal jsem ho zase cítit až po půlce, ale běželo se mi tak dobře, že jsem to moc nevnímal a zaběhl si osobák. Třeba budeš stejný případ :-)[/quote] Jak dlouho ti přetrvala bolest? Já mám momentálně asi to samé a už 14 dnů nemůžu běhat vůbec, kolo jen po rovné silnici bez hrbů, plavání nic moc a spaní jakbysmet. Prostě každé zatnutí mezižeberních svalů je utrpení (ani jsem nevěděl při čem všem jsou používány :-)

díky petr

avatar

Hořovice

Celkem 32023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2011)
půlmaraton: 1:39:38 (2011)
maraton: 3:42:11 (2008)

pavli žena 27.05.2007 21:04:55

Když jsem našla toto vlákno, nemůžu nepřispět. Včera kamarád uspořádal na Brdech takový prátelský závod. Šlo se ve dvojicích s jedním kolem. Trasa byla nádherná, koloběželo se z Jinců do Všenor (37 km). Tři km před cílem jsem škobrtla a plavným letem jsem přistála přímo na hrudníku, kterýžto zapéroval (ani bych tomu nevěřila), něco křuplo a bylo po legraci. No, ty 3 km jsem dohekala do cíle. Večer jsem zašla na rentgen, žádné žebro není zlomené, ale asi na 3 místech mám žebra slušně naražená. Zkrátka teď je po běhání, v podstate můžu jenom sedět a pomalu chodit. A pak si něco naplánujte … (Když člověk plánuje, pán Bůh se směje)

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.