Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolesti obou vnitřních kolenních vazů

Bolesti obou vnitřních kolenních vazů

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Beňulka žena 04.05.2009 20:41:33

Hezký večer všem běžcům :), před měsícem jsem pomalu začala s běháním, postupně, jen chůze a pak trochu běh, zase chůze…2–3× týdně, prodlužovala jsem dobu běhu na úkor chůze. Když jsem konečně uběhla takový svůj malý okruh vkuse a měla strašnou radost, druhý den mě rozbolely oba vnitřní kolenní vazy. Evidentně jsem si je přetížila. Nejsem nejlehčí slečna 170/80kg a tak asi ona euforie způsobila, že jsem ten to ten den s běháním přehnala. Je to dnes týden, kdy jsem tomu dala klid a dnes jsem zkusila popoběhnout a po asi 10m mi bylo jasno, že to není vůbec v pořádku. Chtěla bych se zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost a jak dlouho trvá, než bolest odezní a vazy se zregenrují? Používáte nějaké masti, pokud ano, která je na natažené vazy dle vás nejúčinější? Je vhodné vazy chladit? Moc mě to mrzí, když jsem se konečně do toho dostala, tak přišlo tohle…Holt začátečnické nadšení a nerozum. Přesto děkuji za shovívaost a radu :)

avatar

Prostějov

Celkem 16209 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:43:46 (2008)
maraton: 3:45:27 (2009)

Skare muž 04.05.2009 21:51:37

Nevím, jestli to byl stejný případ – začátkem prosince mě začalo bolet pravé koleno zevnitř jakoby to byl vnitřní vaz a taky trochu píchalo dovnitř. To jsem po celém roku, kdy jsem běhal víc jak 50 km týdně, nedal doporučený měsíc odpočinku a zatěžoval jsem koleno ještě kuželkami (brždění pravou nohou). Výsledek byl, že jsem musel dát klid, jít k ortopedovi, pak na fyzioterapii a během dvou měsíců se to postupně uklidnilo. Prováděl jsem opatrně strečink, mazal Voltarenem a gelem s kostivalem, chodil na posturomed a elektroléčbu, takže co mělo ten jistý účinek nevím. V každém případě jsem měl obavy, že to bude poškozený meniskus a naštěstí nebyl.

Asi jsem tě moc neuklidnil, takže snad závěrem – určitě se to spraví, je to asi jen otázka času a trpělivosti. Jak teď při čekání na zlepšení, tak při přidávání zátěže a při protahování po běhu. To ti poradí či odkážou na zdroje zkušenější. Drž se :)

avatar

Beňulka žena 04.05.2009 21:56:04

Skare díky :-) Je mi jasný, že to chce víc než jen týden klidu. Já do toho navíc jezdím na koni, takže tam se vazy taky namáhají a regenerace je v tahu. No ale začnu to něčím mazat a snad to bude lepčejší :) Mimochodem, já už mám koleno operovaný, platiku křížového vazu, ale zrovna to mi už při běhání nezlobí. Každopádně děkuji moc za názor!

avatar

remo muž 05.05.2009 08:45:19

Zdravím, po přetížení sporadickým sportem se může objevit překrvení určité oblasti kolenního kloubu projevující se bolestí. V tomto případě bych doporučoval starou dobrou klasiku : Preiessnitzský obklad správně provedený bez modifikací. Tedy bavlněná plena namočena do odstáté vody, přes to froté ručník. Několikrát denně. Žádný igelit! To dr. Priessntz v 19. století ještě neznal. Jednoduché, stále platné! Až když to nepomůže, pak chemie :) Ať to běhá bez bolesti ! www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

avatar

Beňulka žena 05.05.2009 09:04:03

Díky moc Remo, zkusím to. Nevím zda to je překrvením, ale až dorazím z práce dom, vyzkouším to :) Doufám, že bolest brzy zmizí a budu běhat zase jako laňka :D

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.