Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Vybavení na triatlon » kolo a dámská geometrie

kolo a dámská geometrie

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha, Klatovy

Celkem 1821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2008)
půlmaraton: 1:35:30 (2008)
maraton: 4:13:00 (2007)

Šewy muž 07.05.2009 10:52:25

Zajímalo by mě kolik žen a dívek jezdí na kolech s dámskou geometrií? Je jedno jestli se jedná o silniční nebo horské kolo…

Motto: Chlast je pěkný svinstvo! Správně, tak nekecej a nalej.
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 07.05.2009 13:18:36

Mapo, pokud někdy nasedáš v sukni, je dámská varianta nutná, jinak ne. Je to jen vzhledová záležitost. Ta tyčka mezi nohama zajišťuje větší pevnost a tuhost rámu. Z dámské varianty nekouká žádná výhoda než ta, že se nemusí mužně přehazovat noha přes sedlo při nasedání na kolo, decentně se nastoupí středem. Pánská a dámská geometrie se liší v nastavení polohy řidítek a sedla. Dámské kolo je (obvykle) kratší při stejné výšce rámu, řeší se to kratším představcem a užšími řidítky.

Šewy asi nechce moudra, ale statistiku. Dámy, nenechte se mnou odradit.

avatar

bugik žena 07.05.2009 13:24:30

Tak ja mam dve kola:

  1. tzv. kostitras, ktery pouzivam na kratke trasy a kdyz kolo nekde zamykam na dlouho – ten ma damskou konstrukci
  2. normalni docela dobre (pujcene:) ) horske kolo, se kterym jezdim na delsi vylety a to ma panskou konstrukci

Takze za me je to 1:1.

avatar

Praha 8

Celkem 577 km
Minulý měsíc 0 km

Semi žena 07.05.2009 13:33:49

Vždy jsem jezdila na pánském, ted jsem chtěla vyzkoušet MTB s dámským rámem, když se o té geometrii pořád tak mluví, ale nakonec jsem skončila zase u pánského ( bylo lepší než jiný dámský), ale když jsem si zkusmo sedla na kolo s dámskou geometrii řekla bych, že v tom sedu je to dost znát, ale moc mi nevyhovovali užší řidítka…

avatar

Praha, Klatovy

Celkem 1821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:30 (2008)
půlmaraton: 1:35:30 (2008)
maraton: 4:13:00 (2007)

Šewy muž 07.05.2009 13:50:36

[quote=mapo]Nějak nechápu-jsem ženská, mám krosové kolo, tak samozřejmě dámské…proč „tyčku“ mezi nohama?? Když by nebylo zbytí, tak bych asi dokázala jezdit na čemkoliv :-))[/quote] Tak samozřejmě rám bez „tyčky“ mezi nohama je typická dámská geometrie, ale v dnešní době se dělají dámská kola i s „tyčkou“ (jak horská, tak silniční i triatlonová). Jde především o to, že i dámský rám má svá specifika, jako kratší rám a někdy i výš položená středová osa a ve výbavě pak užší řídítka a dámské sedlo. Myslím, že to je všecko… Ano jde mi jen o statistiku, případně když padla volba na dámské kolo jak jste uspěli s dodávkou a její rychlostí.

Motto: Chlast je pěkný svinstvo! Správně, tak nekecej a nalej.
avatar

Rakovník

lassie žena 06.06.2009 12:38:25

Asi se tu nemyslí dámský kolo takový, co se na něm vozí poděbradka v košíku. Nedám dopustit na genesister od GF. Mám sice kros, takový sportovnější, zpřevodovaný na horák, cca po 4–5 letech intenzivnějšího ježdění i v terénu, kam úplně nepatří, dost věcí vyměněných, ale pokud jde o tu geometrii rámu, mně osobně přijde geniální, pohodlný, po dlouhých výletech mám pocit, že na něm snad dokážu i pospávat, že to jede samo. Když jsem nedávno pokukovala po horákách, zase mě zajímala tahle geo, Gary je bohužel trochu dražší, ale Pellse jsem někde viděla taky v dámské verzi. Mám slabých 160, možná to bude tím, mně to vyhovuje maximálně, fakt je ale, že mi nikdo nepůjčil na delší jízdu do terénu třeba 16 horáka, na tak malých nikdo moc nejezdí. Takže já osobně jsem pro. Silnici mám malou, s dost výrazným sloppingem, ale jestli je to dámský či pánský, to netuším.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.