Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Beh se psem - zazitky, zkusenosti, tipy a triky

Beh se psem - zazitky, zkusenosti, tipy a triky

Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 02.11.2010 10:24:01

Taky jsme to zkusili a je to docela paráda:-) http://couple-run.blog.cz/1010

Motto: ...kam až?
avatar

Vyškov

Celkem 2718 km
Minulý měsíc 0 km

Hopšup muž 01.09.2011 22:13:34

Běhám s 3-letým border teriérem, tak do 13 km. Vodítko omotané kolem levé ruky, pes víceméně u nohy, na úzkých lesních pěšinkách běží hned za mnou. Značkovat každou chvíli mu nedovolím, jen občas mu povolím si ulevit. Je jinak divokej ale tohle zvládá celkem v pohodě. Přemýšlím o canicrossovém sedáku, ale nevím jestli by mi to nevadilo, to by byla celkem změna stylu pro mě i pro psa. Musel by běžet napřed a musel bych ovládat směr pokyny…váhám. Nevím, jestli by mi to něco přineslo.

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 02.09.2011 10:17:50

>> Hopšup, 01. 09. 2011 22:13:34

Ona je to pro psa i daleko větší makačka na psychiku, když má běžet vepředu, ne každý to zvládá. Ale pokud by měl chuť a tendence tě předbíhat, tak mu to povol, pobídni ho, pochval. Třeba by šel víc dopředu ve společnosti jiného psa, který by ho rozběhal.

Na sedák můžeš přejít později. Tažná síla menšího plemene sice nebude tak markantní, ale máš psa před sebou, stále pod kontrolu, uvolní se ti ruce. Pes před tebou tě nutí k rychlosti, ty ho zase ženeš zezadu, je to větší fofr a pocit lepší souhry. Nemusí pes ani perfektně zvládat hlasové povely, zkus marking, ukážeš psovi směr a spojíš s hlasovým povelem.

Pokud vím, tak border je vyslovně běhací, takže pokud je zdravý a nejsou tu žádné fyzické limity, dá se zkusit i delší štreka, ukažovat o dogtrekinkku. Ať vám to běhá:-)

Motto: ...kam až?
avatar

maraton: 4:56:33 (2011)

petrs01 žena 05.12.2011 15:29:07

>> Hopšup, 01. 09. 2011 22:13:34

Pozdě, ale… bíglouš nikdy tahací nebyl. Kvůli závodům jsem měla klasickou výbavu (postroj, amortizér, sedák), tréninky navolno. Zkusila jsem ale v závodech použít flexinu a oba jsme plně spokojeni – pes má prakticky volno, 5m okruh je celkem komfort, možnost jít za mnou, svobodnější určení tempa,… Pro mě je jednoznačnou výhodou to že se mi vodítko (ani pes) neplete pod nohy. Rozdíl oproti držení vodítka v ruce je obrovský. Spíš než na sedák je lepší flexinu připínat opasek, pásek od ledvinky, bederák… Samozřejmě je tohle ideální pro menší, netahací psy – u psa který jde ochotně vpředu a táhne bych rozhodně použila klasiku.

Má to jeden háček – pes musí být plně ovladatelný i bez vodítka. Flexina je prostě úlitba vyhláškám nebo závodním pravidlům, případně nouzové jištění ve zvěři, ale to abyste oba obíhali překážky z jednoho směru a nepodráželi nohy případným kolemjdoucím, je na tobě.

avatar

Imu žena 29.04.2013 23:19:10

Zveme Vás na canicrossový seminář v Brně

avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 18.07.2014 00:47:16

Ahoj, mám začátečnický dotaz na psoběžce:-) neběhá zde někdo s whippetem nebo nemá s ním zkušenost třeba ze svého okolí? Chceme si pořizovat prvního psa a jsme dost limitováni vlastnostmi (především zápach) a s ženou nás velmi učaroval whippet. Zrovna jsme se byli na dva podívat a samá pozitiva, ale trápí mě, že bych ocenil spíše psa vytrvalce než sprintera. Dle některých komentářů tento pes často rozeznává dvě rychlosti a to chůze / sprint… a nic mezitím. Zajímalo by mě, zda by šel postupným tréninkem od mládí trošku převychovat a natrénovat na vytrvalce. Nečekám, že to půjde rychle a hnedka a že by tahal jako závodní psi, ale rád bych v něm našel parťáka co se mnou čas od času volným tempem uběhne pokud možno co nejdelší trasy zvládne, ale zároveň bych mu nerad ubližoval přetížením. Případně kdyby někdo měl tip, kam se obrátit, budu rád, psí svět mi byl jaksi zatím utajen:-)

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 18.07.2014 09:43:41

>> black.horse, 18. 07. 2014 00:47:16

..to odvou rychlostech jsem u chrtů syšel také…, ale myslím, že by si pes mohl zvyknout i na pomalý vytrvalý klus, každopádně bych ještě konzultoval s chovateli. Určitě bych se vrhnul na literaturu a hledal a hledal.

Jiný problém u chrtovitých plemen je s ovladatelností a se zvládáním loveckého pudu, jsou to psi, kteří pudově startují, když v dálce zahlédnou rychlejší pohyb, stačí když vítr otočí kus papíru a pes letí…, proto ty široké obojky, které chrti nosí.., i když vipet je z nich tuším relativně nejrozumnější.

Další úskalí bych viděl v nedostatečném osrstění, myslím, že to není pe do nepohody, jak mi vadí oblečky u psů, tak chrti je nenosí pro nic za ni. Ale tuším že existují i dlouhosrstí, jak je to pak u nich se zápachem, nevím.

Ještě bych zvážil volbu plemene, klidně se ozvěte na mail, ať to tu neplevelíme :-)

Motto: ...kam až?
avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 18.07.2014 11:04:30

>> Dav, 18. 07. 2014 09:43:41

ahoj, díky za rychlou rekaci:-) něco zkusím k tomu dohledat, už jsem maličko googlil (s mými začátečnickými znalostmi AJ) a dle všeho ideální nebudou nikdy, ale i to já mám do ideálního sportovce daleko:-) ale přizpůsobit výchovou od mládí by snad šli.

Brali bychom je od chovatelů, kteří je nemají na kšeft, ale jako koníček, takže jsme už u nich byli pár hodin pokecat na výzvědách a z toho co víme: jsou z pracovní linie, matka spíše poslušný kliďas, otec běžecký závodník, takže předpoklad vycvičitelnosti je a předpoklad svalového rozvoje také, z chrtích variací je whippet nejkrotší a nejpřizpůsobivější. Dokonce jej mimo ulice pouští na volno a nezdrhají, dle jejich popisu švárův bulík byl o dost větší trotl:-) povahové vlastnosti nám max vyhovují, jsou to milý neagresivní kliďasové, nejlíp do bytu, jen potřebují čas od času vypustit ventil a zaběhat si.

Chceme určitě krátkosrstého, s oblečkem na zimu počítáme, holt nutné zlo, dostane něco se Snoopym nebo HelloKitty, když už, tak ať je to recese:-) každopádně po všech stránkách se to jeví jako použitelné až na tu otázku jak moc půjde vychovat na vytrvalce, protože ho nechci zbytečně utrápit…

Díky, písnu Ti i mejla.

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

Kroměříž

Celkem 15330 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:46 (2007)
půlmaraton: 1:40:52 (2006)
maraton: 3:43:46 (2007)

TonBar muž 20.07.2014 10:02:06

S whipety nemám zkušenost, ani neznám nikoho kdo je má. Máme ale doma 2 chrtí fenky – španělský galgo (lovec) a irský greyhoud (závodnice). Dvě chrtí rychlosti jsou pravdou – pomalý klus je příjemný, v tempu rege, také je to baví, připadají si jako smečka na lovu, ale je možno klusat pouze v chladném počasí, protože chrti jsou sprinteři, mají jiný typ metabolismu a snadno se přehřívají. To si potom chrt lehne a čeká, až se zchladí. Nejvíc jsme uklusali 8 km, víc si s nimi netroufnu, to bychom se jenom chladili. V současném letním počasí se přehřívají i po 5 km velmi pomalé chůze a na procházce je chladíme vodou, či namočeným ručníkem. Sprinterská rychlost – to znám jen z vidění – galga elegantně jako dostihový kůň, greyka celotělový silový běh, který vytrhává drny – ale jeden dva sprinty stačí, potom řadu hodin leží a na týden až dva mají odběháno. A to v kondici jsou, denně mají nejméně 10 km procházky. Z chrta vytrvalec nebude, už kvůli jeho odlišnému metabolismu. Chrt přepnutý do loveckého modu nevidí, neslyší, nevnímá (ani bolest), tady jde ovládnout jen hrubou silou. A na procházce venku v přírodě má zájem právě jenom o lov. Jinak doma jsou velice hodné, hlavní jejich starostí je jak si co nejpohodlněji lehnout, mezi procházkami a jídlem hlavně spí, ani zahrádka je neláká. Ale jak píšu, whipety neznám. Ať se daří

avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 27.07.2015 17:18:36

Kdyby to někoho zajímalo, mohu sdělit první zkušenosti s Whippetem a běháním. Našemu psu je aktuálně +/- 1rok. Jako štěně začal prvně chodit jen na pravidelné procházky a cca kolem 4měsíců jsme s ním začali běhat. Běháme s ním zásadně navolno bez vodítka (aby nemohl tahat) kdy volně cupitá vedle mě (nebo poskakuje kolem mě), pouze přes město/obce a nebo místa, kde by se mohl někomu připlést nebezpečně do cesty jej připínáme na běžeckou šňůru s amortizérem. Kolem 5–6měsíců jsme s ním začali běhat aktivněji a dle endomonda má se mnou naběháno od 1.ledna 2015 cca 300km a s manželkou minimálně ještě jednou tolik. Postupným a pomalým tréninkem zvládá klidně 1× nebo 2×denně 8–10km běhu (ráno se ženou, večer se mnou). Maximum co zatím začátkem léta jsem s ním zkoušel bylo ráno 8km a večer 16km v jeden den a po těch 16km cestou přes park lítal s dalšíma psama jak utrženej z řetězu. Je to stejný jak s lidským tréninkem, chce to jej hlídat a myslet za něj a rozumně mu dávkovat zátěž i odpočinek a adekvátně i stravu. Postupně teďka po 1roku s ním až bude lepší počasí zkusím i delší trasu, kolem těch 20km. Reálně si myslím a dle toho to jsem četl, tak nacvičit za rozumných podmínek na to půjde. Jak jdou tpeloty na 25–30°C je třeba brát mu s sebou dost vody a případně ho ochladit v potoce, přes 30°C už s ním moc neběháme, jeho termoregulace to nezvládá a mohl by se uštvat. V nižších teplotách do nuly je naprosto OK a pod nulou zase dostává psí tričko nebo bundu. Náš běh je pro něj cupitání a svižná chůze, z chůze do běhu přechází cca kolem 14–15km/h, takže při mém tempo 6:00 – 7:30 min/km se dost nudí:-D občas ho vezmu provětrat na kole, kdy běhá vedle kola, tam to chce i s ohledem na jeho věk být opatrný, ale jde to. Aktuálně po roce s ním pomalu zkusíme i nějaké dogtrekingy nebo canicross, taháme jej všude s sebou na výlety po českých horách, takže je zvyklý na být aktivní. Mohu říct, že jsme asi měli dost štěstí na jedince, ale každopádně kromě toho, že je to poměrně specifické plemeno a nelze od něj čekat maximální poslušnost ani silové tahací výkony, jako běžecký parťák na terenní lesní běhy je úžasnej a jako rasu mohu na tento účel doporučit:-) navíc miluje traily plné listí a klikatých zatáček…

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 27.07.2015 20:19:50

Ja behávam po lese už 4 r. s ovčiarskym psom-plemeno puli.čierny zarasteny.Sprvoti absolutne zaostával no časom pochudol a prebudil sa v ňom bežec.Presne vie,kedy behávame,skáče po mne a kuše ma,občas dosť bezcitne:-).Upozornujem ho na srny-naháňa i h s obľubou.Spo­radicky odbehne aj na 5minut no vždy ma dohoní.Zima je jeho ročne obdobie,korene ma u budhistov spod kunchenjongy.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 27.07.2015 22:13:16

>> runtachykard72, 27. 07. 2015 20:19:50

To nahánění srn je fakt blbej nápad:-( především v zimním období, takto štvaná vysoká se může uštvat a pojít…

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 27.07.2015 22:30:22

>> black.horse, 27. 07. 2015 17:18:36

Mas v tom nepresnosti. Pre psa aj 20 stupnov je privela.

Pozor na to, ze mu das napit to je len ciastocne riesenie. Pes sa totis nepoti ( min. len na poduskach) a teda nema ako odviest teplo z tela. Dokaze to len cez otvorene usta a jazyk, co je moc neefektivne. Takze nato pozor, lebo mu nepomahas, ale ho nicis.

Ked bude do 10 stupnou mozes ho zatazit aj cez 100%, ale znesieto neprehrieje sa.

avatar

Celkem 932 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:40 (2014)

Tkuh muž 28.07.2015 17:44:58

>> black.horse, 27. 07. 2015 22:13:16

Nevím jak je to u vás, ale tady v ČR bych to nedoporučoval i z jiného důvodu. Stálo se mi jednou, že jdu se psem na volno po poli a potkám myslivce, který mě seřval, ať si ho chytnu, že ho chtěl zastřelit. Sice tehdy nebyl v právu, poněvadž to bylo cca 200m od baráků a střílel by jejich směrem – ohrožení lidí, ale v runtyho pořádku by na to právo měl.

avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 29.07.2015 00:27:18

>> Tkuh, 28. 07. 2015 17:44:58

Jj, tuším kam tím míříš, opatrnosti je třeba, a u runtyho případu by se to stát mohlo, má to však jedno ALE… Obecně myslivec nesmí střílet. Smí pouze Myslivecká stráž a to s omezením viz:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-449

§ 14

  1. usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení

Máme lovecké plemeno, na něj střílet prostě nesmí, ačkoliv v dnešní době něco označit za lovecké plemeno mi přijde spíše úsměvné:-) a navíc by musel pronásledovat zvěř. Samozřejmě lze namítat, že to je jen teoretická rovina a zákon není zeď, za kterou se v případě nouze a potřeby můžeš schovat a kulku nezastaví bez ohledu na to kdo je v právu, takže bych to nerad přivolával, bojím se, že bych mu slušně řečeno způsobil značný fyzický diskomfort.

Jelikož se nejvíce pohybuji po Praze a jejím okolí reálně mi tu spíše hrozí, že dostanu pokutu od agilního pochůzkáře v městském parku nebo lesíku za městem, ale to pouze za předpokladu, že tam ten pochůzkář dokáže dojít a ještě Tě doběhne :-) před pár dny mě na úzké stezce v Hostivařském lesoparku potkali, na psa jsem jen houknul ať jim uhne na stranu, pozdravili jsme se s úsměvem a každej jsme šli dál po svým a nicvíc.

Pak tu je něco jiné, dle mě mnohdy skoro důležitějšího a to je zdravý rozum a ohleduplnost vůči ostatním, tím spíše když žijeme v přelidněné oblasti… snažím se chovat tak, abych ostatní pokud možno neomezoval a pokud hrozí, že by pes mohl vběhnout kam nemá nebo někoho nějak omezit či ohrozit, tak ho na tu chvíli přidržím nebo přicvaknu na tu běžeckou šňůru a pohlídám jej. Ono fakt se stačí chovat trošku slušně a člověk si mnohdy ušetří řadu zbytečných konfliktů a neshod.

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 29.07.2015 00:39:23

>> black.horse, 29. 07. 2015 00:27:18

Akorát že označení „zelený mozek“ už neplatí jen pro vojáky, ale i pro snad jen malou část myslivců. Paragrafy jsou fajn, ale bude-li mít Runta štěstí na správného borca, tak nejen že jednu do ocasu chytí pes, ale druhou dobře mířenou chytí do kožichu i Runta. Ehmm, a při extra velké smůle to chytí obráceně.

Par myslivců znám z mysliveckých soutěží, jsou v pohodě, ale když mi kamarádka se zaujetím vyprávěla jak sejmula svoji první srnu a už se těší na další sezónu, tak jsem byla trochu na rozpacích :-?

avatar

Praha - Hostivař

10 km: 0:52:23 (2013)
půlmaraton: 2:06:55 (2014)
maraton: 5:30:23 (2014)

black.horse muž 29.07.2015 01:27:11

>> gilwen77, 29. 07. 2015 00:39:23

Takhle ale můžeme uvažovat o všech zájmových skupinách, potkáš bezohledného řidiče, co tě srazí klidně na přechodu, myslivce co střílí po všem co se pohne, cyklistu co tě srazí v parku, běžce co do Tebe vlítne ve městě, pejskaře jehož nevychovaný pes Tě kousne a on tomu ani nezkusí zabránit a tak bych mohl pokračovat dál… holt lidi si to občas dělají složité a nebezpečné sami vzájemně bez vážných příčin:-/ furt říkám, lidi mají víc a pořádně sportovat, to vyplavuje endorfiny a zlepšuje náladu:-)

Motto: Kupředu chce člověk, dokud dýchá, i kdyby měl lézt po kolenou...
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 29.07.2015 07:45:08

>> black.horse, 29. 07. 2015 01:27:11

Pravděpodobnost zastřelení psa v lese odhaduji na 0,01%. Povelem – Srnka, chytej! se pravděpodobnost posunuje odhaduji třeba na 10%, což je 1000× vyšší. Jen blázen by si takto zvyšoval riziko.

To mi připadá jako bych jela na kole po dálnici. Nesmí se to a je to 1000× nebezpečnější.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 29.07.2015 07:49:38

>> black.horse, 27. 07. 2015 22:13:16 Nemaj strach.PULI pri honičke s vysokou má šance asi ako jä na 10-ce s bekelem v roku 2003.Je to krátkonohy huňaty ovčiarsky pes vyšľachteny na stráženie dobytka.Ano,výs­trely počuť často.Neriešim.Ešte mám stredného yorkshira,takže sporadicky mastíme v trojici.Yorky neodbieha,beháva mi pod nohami,pre neho je totiž každý výbeh anaerobný.Špe­kulujem,že si zadovážim stavača pointera(nízka zver),kamarát ho má,beháva s ním,teda behávame často together.Je dosť slobodomyselny a neverny,ale je to stavany svalnaty vysoky bežec.Kamoš ho drží v byte,vraví,že keby mu vykrádali byt,pes by pokojne ležal dalej na gauči bez záujmu:-)

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Celkem 932 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:40 (2014)

Tkuh muž 01.08.2015 23:23:57

Já jsem jen prostřednictvím svého osobního zážitku chtěl upozornit na možnost jistých nepříjemností. A podle mě si o ně runty tímto způsobem docela koleduje, protože podle mě je velká část myslivců jen maskovaní pytláci :-x. Z tohoto důvodu bych rád poděkoval gilwen, která byla ochotná se zapojit do diskuze a hájit mé stanovisko, zatímco jsem byl v cizině. Jinak ale i díky za citaci zákona, přesně jsem ho neznal, teď vím, jak to přesně je.

Jinak já se psem neběhám, na vodítku se spolu neumíme zesynchronizovat a na volno ho běhat nenechám, neboť po určitých zdravotních potížích je hluchý. Nebyl bych tedy schopný ho přivolat, a proto má bohužel většinu času smůlu. Když už ale tak jedině s opaskem, na který si připnu vodítko k pasu abych ho nemusel držet v ruce, je to mnohem pohodlnější a praktičtější.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 02.08.2015 12:00:25

Po vypustení z dvora chvíľu po mne skáču,kušú ma z vďaky a radosti..a nakoľko bývam pod lesom,ďalej sa o nich nestarám,ani neviem,že ich mám.Funguje to takto roky.Inak sme dosť hluční,myslivec,ked nie je hluchý musí registrovať štekot psov i moje srdcervúce výkriky už z dialky .Divne-aj v rozpore s hlučnostou vysoku stretávame.

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 03.08.2015 21:36:43

Ještě k těm myslivcům. Před 14 dny jsem potkal na lesní cestě vedoucí od Vodňan k poutnímu místu Lomec myslivce. Když jsem běžel zpátky od Truskovic po silnici 3. třídy zpátky do Libějovic, tak slyším výstřel. A následně mi (snad po 1s!) přeběhne srna přes cestu. Myslivec ji netrefil. Díky bohu nezasáhl ani mě. Vždycky jsem pokládal za největší nebezpečí pro běžce psy. Nyní to asi budou myslivci, kteří střílí po všem, co se kde hne :-).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

10 km: 0:53:39 (2015)
půlmaraton: 1:56:00 (2015)

gilwen77 žena 03.08.2015 21:45:07

>> Mirek Kostlivý, 03. 08. 2015 21:36:43

Jen mě napadá, zda opravdu nestřílel po tobě !!

Teď jsi hodně běhal, manželka sama doma ..... stačí chvilka a parohy jsou na hlavě :-)

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 03.08.2015 21:57:58

>> Mirek Kostlivý, 03. 08. 2015 21:36:43

Dodnes si pamatuji, to jsem jeste nebehal, byl jsem vencit psa, vpodstate denne stejna trasa a casto bylo slyset vystrely i jsem potkaval myslivce. Strileli brokmi na kachny. A jednou takhle vystrel a za par vterin sprska broku dopadla mozna 2–3 metry vedle mne. Netusim jakou pruraznost mohou mit kachni broky ve volnem padu, ale schytat bych to nechtel.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.08.2015 11:01:36

>> SlavoK, 03. 08. 2015 21:57:58 Podle fyzikálních zákonů, když nepočítáme s odporem vzduchu, je dopadová rychlost náboje při kolmém výstřelu stejná, jakou má při opuštění hlavně. Teď jenom vědět, jak daleko od tebe ten střílející myslivec stál – čím blíže, tím hůře ;-)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 32552,31 km
Minulý měsíc 288,29 km
10 km: 0:47:31 (2022)
půlmaraton: 1:45:21 (2022)
maraton: 3:46:24 (2019)

Věra. žena 05.08.2015 13:41:00

Ahoj, pár let už běhám s fenkou- kříženec labradora s něčím :-) Běhá dobře, jen se mi zdá, že 20 km je pro ni dost a teď v létě se jí nechce ani na 10 km. Tak si teď chodím půjčovat výmarského ohaře. Ve psech se navyznám, ale kdo chce psa na ultra, tak asi ohaře :-) Je úžasnej. A vypadá to že mi ho majitel věnuje. Máte někdo rady jak skamarádit dvě tříleté feny? Aby se neservali ? Nebo se zbytečně bojím? Jinak jste mě tedy uklidnili, že se nemusím båt, že mi ho někdo zastřelí … musím se bát o sebe :-)

avatar

Celkem 32552,31 km
Minulý měsíc 288,29 km
10 km: 0:47:31 (2022)
půlmaraton: 1:45:21 (2022)
maraton: 3:46:24 (2019)

Věra. žena 07.08.2015 12:59:37

Jen kdyby někoho zajímalo – holky se potkali na vycházce. Obě mně chtěli chránit, zvlášť ta vlastní. Vypadalo to docela hrozivě a to se ani jedna nikdy neprali. Po okřiknutí a vysvětlení situace si šla každá po svým. Zbytek procházky probíhal v klidu . Ovšem zatím žádný kamarádíčkování, drželi si odstup. Jo vlastně, ta vlastní, menší o 15kg, vůbec neposlouchala, přitom je normálně poslušná a stále kradla aportovací hračku a schovávala jí do trávy :-) nebyla její a aport nerada. Mrška jedna. Zítra si ohařku půjčím na odpoledne domů …jsem zvědavá kolik hraček jí půjčí.

avatar

Celkem 5901,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:12 (2016)
půlmaraton: 1:58:08 (2016)
maraton: 4:39:51 (2015)

Zuruz žena 07.08.2015 13:48:21

Já běhám s Parson Russel teriérkou už od jejích čtyř měsíců (teď jí jsou 3 roky). Umí běhat na úvazu, ale netahá, běží souběžně se mnou. Nejlépe se ale proběhneme, když může být na volno. Se psy problém nemáme, bojí se jich (po špatné zkušenosti s útočícím pitbullem), takže za nimi nejde. To spíš já jsem ve střehu, když se k nám blíží nějaká obluda. Cyklisté ji také nechávají většinou chladnou, max. si jí přivolám a posadím. Za zvěří vybíhá, ale po pár metrech ji odvolám. Jediné, z čeho je lehce nepříčetná, jsou přívěsné vozíky a skateboardisti (ale ani jedno v terénu kde běháme, nehrozí).

avatar

honzaj. muž 29.09.2016 05:59:02

Já mám takového chlupáče a ten je nevyčerpatelný. Děláme spolu dogtreking. A v nohách máme už stovky kilometrů. Každé ráno chodíme běhat okruh 6 km. A o víkendech mnohem více. Už jsme byli i na několika závodech. Nejdelší asi na 150 km. Je to skvělý parťák. Do kopce vás vytáhne úplně v pohodě a ještě je nadšený že se s vámi nemusí zdržovat :D

Nalezené položky: 59 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.