Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Kde jsem udělala chybu?

Kde jsem udělala chybu?

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

editkam1 žena 19.05.2009 07:32:52

Ahoj všichni,

stala se mi taková nemilá věc, kterou nechápu. V neděli ráno, cca 1:45hod po snídani, jsem byla běhat, zpátky jsem byla cca za 80min, cítila jsem se úplně v pohodě. Včera jsem běžela tu samou trasu, s jediným rozdílem, že to bylo v 18:00, hodinu před tím jsem si dala mrkev. Když jsem včera doběhla, nebylo mi dobře a ještě několik hodin potom jsem to rozdejchávala. Cítila jsem pořád plné břicho, tlačilo mě..(ale průjem ani zácpu jsem neměla). Mám za to, že po běhu by měl člověk vytrávit a mít hlad a ne naopak, jak se mi to stalo včera. Tak tak, že jsem do sebe po pár hodinách nasoukala večeři (zeleninu s balk.sýrem), udělalo se mi líp po čaji… A ptám se, kde jsem udělala chybu? Měla jsem sníst tu mrkev dýl před během? Nebo si s sebou mám brát pití? To je zase dalších půl kila navíc…je mi divný, že dvě úplně stejný trasy a po jedný mi bylo fajn a po druhý špatně… Díky za reakce

avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 19.05.2009 09:16:54

ahoj, nejsem žádnej dietolog, ale mrkev mi nepřijde zrovna jako lehce stravitelný jídlo mimochodem kolik tý mrkve vlastně bylo? :)

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

Praha 9

Zuza8 žena 19.05.2009 09:22:20

ahoj, mě by mrkev asi taky tlačila v žaludku, i kdyby byla jenom jedna :-) Navíc mám tu zkušenost, že záleží i na momentální kondici, pokud přijdu večer z práce utahaná jako kotě, běží se mi hůř, a i potom je mi hůř, než když jsem po ránu odpočatá o víkendu…

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 19.05.2009 10:19:19

Mě tohle dělá odpolední jablko – jako šutr. Na pátým kilometru vytlačí něco ze střev a potom už je to fajn.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 19.05.2009 10:37:50

sice je to trochu OT, ale nemáte někdo nějakej tip na to jak si snadno odkrknout? Pokud možno tak, aby to nedošlo až do toho katastrofickýho konce :) protože to by mi dost často pomohlo

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

editkam1 žena 19.05.2009 11:02:15

krmitko: jedna mrkev, byla trošku větší, ale mohla mít tak max. 200g asi je to tak, že je to do žaludku těžko stravitelný, jinak si to neumim vysvětlit Já právě chtěla něco sníst, protože jsem jedla ve dvě, večeře před během nepřicházela v úvahu a zase kdybych nesnědla nic to mi přišlo taky špatný mít takovou mezeru mezi jídlama…tak jsem si řekla, že si dám nějakou zeleninku, že to bude lepší než kdybych si dala chleba:)) máte nějakej tip, co jíst před během, aby to nebylo moc kalorický a cukernatý?

avatar

Brno

Celkem 294 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:00:00 (2009)

Merry žena 19.05.2009 11:18:12

U každýho je to jinak, někdo si může dát před během cokoliv a nic to s ním neudělá. Někomu stačí málo a je v háji..... Možná zkus tak hoďku před během jeden banán. Je v něm dost energie aby jsi zládla cca hodinový běh. Nebo potom nějakou kombinaci energetických nápojů. Bohužel nejsem odborník, tak víc neporadím.

avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 19.05.2009 11:21:33

na takový „rychlovky“ před běháním se rád dám banán a pak ho ještě dobře zapiju :), a stejně bych si ho kratší čas jak hoďku předem radši nedal navíc to nesplňuje tvoji žádost, aby to bylo málo kalorický v banánu bude energie asi dost

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

Vlašim

10 km: 0:42:41 (2009)

Tomas Zamrzla muž 19.05.2009 12:14:08

Ahoj, doporucil bych cokoladu, je hrozne moc druhu, takze si muzes vybrat s ruznym obsahem sacharidu, ja jsem hubeny, takze si dopravam :) cukry, z vlastni zkusenosti mi cokolada nedela zadne problemy, pred behem nejim tak 2 hodiny nic tezce stravitelneho, z ovoce pouze banan, jeste obcas pouzivam rozinky, ale s tim muze mit nekdo strevni potize :), kazdopadne je potreba vyzkouset. Zalezi take na dobe behu, pred tydnem jsem sel behat po 20h, kdyz jsem dorazil domu ze skoly, musim rict ze se mi chtelo potom umrit :)

Pro upresneni, banan ma priblizne 120 kalorii, a ja treba hodinovym behem spalim 600 kalorii. takze zadne strachy :)

Motto: Ten, kdo se tě ptá, proč běháš, sám nikdy neběhal. Ten, kdo se tě ptá, proč miluješ, sám nikdy nemiloval. Jen běžci a milenci vědí proč, ale nedokážou své vnitřní pocity popsat těm, kdo stojí mimo. (Joe Henderson)
avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 19.05.2009 12:27:07

neni 600 kalorii na hodinu běhu nějak málo, já sem koukal, že mám na sporttestru od Sigmy (PC15) taky nějaký počítání spálený energie a tam mám za tuhle dobu hodnoty ve stovkách kcal (aspoň 800 a víc) nevim teda jek to může bejt přesný, jestli to počítá jen podle váhy, délky běhu a tepu ??

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

10 km: 0:39:21 (2009)
půlmaraton: 1:29:47 (2007)
maraton: 3:30:13 (2009)

Seb muž 19.05.2009 12:28:24

Ahoj, ja si davam müsli tycinky. I treba mezi zavody kdyz bezim na lize nejdriv jednu trat a za dve hodiny dalsi. Lepsi na traveni jsou ty, ktere nejsou v jogurtu. Ale na kazdeho to asi pusobi jinak. Po poradnem jidle nemuzu jit behat min. 3 h. At to vsem beha.

avatar

_Marvin muž 19.05.2009 13:39:03

[quote=krmitko]neni 600 kalorii na hodinu běhu nějak málo, já sem koukal, že mám na sporttestru od Sigmy (PC15) taky nějaký počítání spálený energie a tam mám za tuhle dobu hodnoty ve stovkách kcal (aspoň 800 a víc) nevim teda jek to může bejt přesný, jestli to počítá jen podle váhy, délky běhu a tepu ??[/quote] Naměřené údaje bych bral spíš jako orientační, nicméně 600 kalorií za hodinu běhu je opravdu podezřele málo. Jinak můj sporttester s gps vychází zřejmě jen z uběhnuté vzdálenosti a zadané hmotnosti, vydanou energii počítá i když běžim bez snímače TF.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 19.05.2009 13:56:49

Po mrkvi nebo zelí mám takové stavy někdy také, ačkoli jsem vegetarián a jím zeleninu prakticky pořád … ale tyhle dva druhy zeleniny syrové jen tehdy, když po nich žádná fyzická aktivita nenásleduje … když tak o tom přemýšlím, tak já před jakýmkoli sportem vlastně syrovou zeleninu nejím … zpracovanou třeba i ano, syrové ale jen ovoce.

avatar

editkam1 žena 19.05.2009 15:06:41

Mě to fakt nenapadlo, že mrkev by mi mohla něco udělat:)) taky bych si přála mít sporttester, to měří i spalování kalorií? Jakože některý přístroje měří tak nějak „univerzálně“, přitom každý má jiné spalování, sporttester by mi změříl přímo kolik spaluju já? Chci totiž ještě něco shodit, tak se snažím jíst co nejméně cukrů, chleba jsem vyměnila za křehké plátky, menší porce přílohy, více zeleniny, a hlavně musím odolávat těm neustávajícím chutím na něco „dobrýho“:)) ale syrovou zeleninu před během jíst nebudu radši, musim si najít něco jinýho…

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 19.05.2009 16:47:37

Tělo potřebuje i cukr, aby mohlo spalovat tuky … pokud se hýbeš a kalorický výdej je větší než příjem, tak bych to neřešil …

avatar

editkam1 žena 19.05.2009 17:06:05

Když já nevim, kolik spálím za hodinu běhu…a když jsem se týpka ve fitku zeptala, kde je chyba, že každej den cvičim a furt mám bříško a řekla jsem mu co každý den sním, tak mi řekl, že je to jen tím, že mám moc sacharidů a na moji postavu velký energetický příjem (měřím jen 152cm). Snažím se o správnej poměr bílkovin, sacharidů a tuků, akorát holt ten příjem se snažím mít nižší…

avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 19.05.2009 17:39:18

editkam1 : koukal sem se do manuálu k tý Sigmě a bohužel to není nijak specifikovaný, je tam jen info o tom, že to tuhle hodnotu měří, ani na webu výrobce o tom nejsou žádný informace :( jinak sem se kouknul do deníčku co mi to vypočítalo a je to u jednoho běhu např.: 9,4km za 49 minut při prům.TF 167 spáleno 827kcal a u dalšího 9,4km za 44 minut při prům.TF 165 spáleno 724kcal ovšem jestli je to údaj se kterým se dá aspoň orientačně nějak pracovat to těžko říct, píšu spíš ze zvědavosti jestli se to bude nějak měnit, jak je vidět z těch dvou hodnot TF na to zřejmě nemá žádnej vliv a spíš to počítá jen s časem tréninku, ten rozdíl 2 tepů v průměru TF by asi nedal 100kcal bral bych ho třeba i jako chybu měření, ikdyž ta chybovost by se měla s prodlužujícím treninkem snižovat uffff vyčerpávající popis :)

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

Vlašim

10 km: 0:42:41 (2009)

Tomas Zamrzla muž 19.05.2009 20:26:02

Kdyz uz jsem nahodil to s tema kaloriema, tak napriklad muj treninkovy beh 9km za 44:21, prumerna tepovka 175, a udajne spaleno 529 kalorii. Obrazek si udelejte sami, me osobne udaj o kaloriich vubec nezajima. Mam ale za to, ze jsem se docetl v jedne knizce, ze prvnich 30 minut behu se spaluji cukry a pote se zacinaji pouzivat jako energie tuky.

Mozna by nekoho zajimala publikace Sportovni vyziva od Nancy Clarkové, vydava to Grada, da se podle toho sestavit jidelnicek at uz s cilem pribrat a nebo shodit. I kdyz me se pribrat nepodarilo :(

Motto: Ten, kdo se tě ptá, proč běháš, sám nikdy neběhal. Ten, kdo se tě ptá, proč miluješ, sám nikdy nemiloval. Jen běžci a milenci vědí proč, ale nedokážou své vnitřní pocity popsat těm, kdo stojí mimo. (Joe Henderson)
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 20.05.2009 06:51:10

[quote=Tomas Zamrzla]Mozna by nekoho zajimala publikace Sportovni vyziva od Nancy Clarkové, vydava to Grada, da se podle toho sestavit jidelnicek at uz s cilem pribrat a nebo shodit. I kdyz me se pribrat nepodarilo :([/quote] Asi jíš málo čokolády :D

avatar

editkam1 žena 20.05.2009 08:00:33

Hehe a tak to bude asi vždycky, chlapi chtějí přibrat, ženský shodit…po té knížce se podívám, chci se o tom dozvědět co nejvíc, protože třeba s dobrým úmyslem můžu tělu dávat něco špatnýho…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.05.2009 08:30:20

já myslím, že se moc pozoruješ. Někdy prostě jídlo nesedne, to se stane každému. BTW dát si před během mrkev a po běhu k večeři zeleninu s balkánským sýrem značí, že je Ti blbě z nedostatku sacharidů. Netočila se Ti taky trochu náhodou hlava?

avatar

editkam1 žena 20.05.2009 08:43:23

Hlava se mi netočila…Nedostatek sacharidů? Vždyť zelenina jsou sacharidy..?

avatar

BRED muž 20.05.2009 09:01:03

Pokusím se o amaterskou radu v oblasti výživy: zelenina NEJSOU sacharidy!!! Kvalitní sacharid například je, když si hodinu před během dám půl šálku ovesných vloček. To mám jistotu, že zásoba energie vystačí po celou dobu běhu . Docela dobrá literatura pro sportovní výživu je od RNDr. Petra Fořta. Zabýval se výživou pro kulturistiku a obecně pro sportující ( princip je v zásadě stejný ). Oproti některé zahraniční literatuře je to psáno na reálné české podmínky.

Motto: Kdyby byla na olympijských hrách někdy disciplína "spaní", pokusím se o zlatou. rf.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 20.05.2009 14:43:21

[quote=editkam1]Hla­va se mi netočila…Nedostatek sacharidů? Vždyť zelenina jsou sacharidy..?[/qu­ote] složení potravin najdeš na celé řadě míst. Obecně je zelenina velice chudá na energii. I energeticky bohatší druhy (jako třeba mrkev) mají výrazně méně sacharidů než třeba ovoce. Stačí použít google.

avatar

editkam1 žena 20.05.2009 15:02:43

Já vím, že zelenina je energeticky méně bohatší než ovoce, že obsahuje méně sacharidů a cukru (fruktózy)…právě proto ji jím víc než ovoce, abych neměla tolik cukrů…přijde mi, že ať jím nebo nejím jakkoliv, tak je to špatně :( a to, že se moc pozoruju…prostě potřebuju zhubnout, tak si hlídám všechno co sním, nejsem holt ten typ s přerychlým spalováním, co si k obědu dá svíčkovou s osmi, k večeři prase, mezitim dorta a nic nepřibere :))

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 20.05.2009 15:26:28

To editkam1 : Snaž se jíst menší porce, eventuelně, jednu svačinu vynechat…jinak se normálně najez..čím víc budeš sportovat, tím víc si tělo řekne , na co má chuť.Já jsem teď samá rejže /ale na sladko/ a vrtule,dokonce i na vločky došlo!Neshodila jsem moc , jen 5kg ,ale postava se mi za rok běhání už přeorganizovala celkem slušně… mám o 6cm v pase a přes boky míň a jim si čekuládku víc než dřív, ale porce normálního jídla jsou rozhodně menší.Nějak se to upravilo „samo“. Nestresuj se hubnutím a užívej si sportování.Já třeba před během nemůžu minim 2hoďky jíst nic..jinak to běhaní pěkně bolí,ale najim se s klidem po..ikdyž je 8 večer.

..a nejsem rozhodně chrtí typ od přírody,musim se hlídat,ale už to není takovej boj jako dřív hele, ty jsi ještě mlaďounká..ono taky..čemu řikáš bříško? :D bacha ať to nepřepískneš…to pak taky není pěkný..že jo chlapi?

avatar

editkam1 žena 20.05.2009 16:29:48

megatraged: To je dobrá zpráva…já dost sportuju už skoro rok, a je fakt, že jak se ta energie začne sportem vydávat, tělo ji chce hodně zpátky, jenom tomu člověk asi nesmí úplně podlehnout…byla jsem schopná sníst snídani, svačinu a ještě před obědem jsem stihla palačinky, po obědě nějakou buchtu nebo co, první svačina jogurt, druhá plátek chleba se sýrem, k večeři lehčí ryba se zeleninou…a přišlo mi, že se to musí projevit tahle hrozná žravost…a taky že jo:)) v zimě jsem se přes zkouškový hýbala míň a ejhle…i v pase i na břiše jsem nabrala cenťáky, ten pas se teď už zlepšil (bývalo 60, teď je 62), ale břicho šlo ze 72 na 80, takže se sice do letních kalhot z minulého léta vejdu, ale jen taktak a ty přetejkající špeky jsou nechutný, ty tam vloni nebyly, takže je nosit nemůžu…zatím jsem teď po zredukování sacharidů dala z břicha 3cm…můj cíl je se zase do nich hezky vejít :) ale nutno dodat že měřim jenom 152, takže žádná tyč nejsem

avatar

Praha 10 - Petrovice

Celkem 368 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:24 (2009)
půlmaraton: 1:57:31 (2009)

smartus muž 20.05.2009 16:34:42

[quote=editkam1]Já vím, že zelenina je energeticky méně bohatší než ovoce, že obsahuje méně sacharidů a cukru (fruktózy)…právě proto ji jím víc než ovoce, abych neměla tolik cukrů…přijde mi, že ať jím nebo nejím jakkoliv, tak je to špatně :( a to, že se moc pozoruju…prostě potřebuju zhubnout, tak si hlídám všechno co sním, nejsem holt ten typ s přerychlým spalováním, co si k obědu dá svíčkovou s osmi, k večeři prase, mezitim dorta a nic nepřibere :))[/quote] A hlídáš si váhu, nebo si měříš obvod pasu a objem podkožního tuku? Je celkem běžné, že začneš cvičit/trénovat a přibereš na váze. To dělají svaly, jsou těžší než tuk.

Aha koukám, že než dopíšu, ty už odpovíš ;)

Nalezené položky: 28 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.