Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » PIM Grand Prix 2009

PIM Grand Prix 2009

Nalezené položky: 75 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 13.09.2009 16:08:05

Závod byl perfektní ! Parádně jsem si užívala atmosféru, nešla jsem do závodu s žádnýma ambicema.Přesto oproti loňsku zlepšení o třičtvrtě minuty na 25:32. Jediná vada na kráse byla, že jsem nestihla tragédí focení..nevešly jsme se do metra a když jsem dorazily a obešly náměstí ke stanu, bylo to akorát tak vyčůrat, přezout a do koridoru..To mě moc mrzí..škoda..

avatar

Celkem 2369 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:51:02 (2009)

keane1980 muž 13.09.2009 16:47:38

Závod úžasnej; pomalej rozběh se nakonec ukázal jako pozitivum a mám o minutu vylepšený osobák:-)) Než jsem se nadál, byl tu cíl, strašně rychle mi to tentokrát uteklo. Jinak první kilometr měli změřený určitě špatně (1200 m), druhý byl o to kratší a pak už to srovnali. Celkově jsem naběhal o 130 metrů víc. Jestli mi něco nesedělo, tak sprchy, ty jsem fakt nedal. Taky občerstvení jsem takřka minul, ale to byla spíš moje chyba, protože jsem byl myšlenkama úplně jinde. Díky všem v Pařížské, to povzbuzování bylo skvělé!! Atmosférou je tenhle závod o míle před veškerou konkurencí.

avatar

Pavel Frček muž 13.09.2009 20:29:20

K dosud došlým komentářům dovolte poznámku tak trocbu „od pramene“, zejména co se trati a její délky týká. GPS – pravdu má HaEr (a díky mu za korekci někdy přehnaného hodnocení), na takto změřenou délku opravdu nikdo z vás nespoléhejte, tento způsob má opravdu jen orientační hodnotu, v terénu je ovšem vynikající.

Měření trati – jsem měl opět na svědomí já. Znovu se podepisuji pod její správnou délku. Při certifikaci tratikomisařem IAAF/AIMS v neděli 6.9. jsme se lišili o 16 m, a to proto, že při mém základním vyměřování počátkem srpna se nepočítalo s tím, že v den závodu už budou odstraněny letní zahrádky na Staromáku a koridor z Celetné do Pařížské bude možno vést poněkud jiným obloukem. O tuto vzdálenost se posunula obrátka u Karlových lázní. Stále je tam ješt vidět první značka (modrý křížek) a ta nová (oranžový křížek). Jen pro zajímavost, což nepovažujte za vychloubání – má dvě měření se od sebe lišila jen o 3,80 m. U trati žen jsme se shodli v rozptylu 1,40 m, takže tam se žádná korekce neprováděla, protože povolený rozptyl dvou měření 0,8% nebyl překročen.

Metoda měření – už jsem ji tu vysvětloval na jaře po 1/2M, takže jen stručně. ne 30 cm od okraje (Gate 1032, to se dělá v první dráze na stadionu, v dalších drahách jen 20 cm od čáry každé dráhy), ale podle tzv. ideální, tedy NEJKRATŠÍ MOŽNÉ linii běhu. Správně však Gate říká, že ke každému km se přidává 1‰, tedy 1 m jako tzv. koeficient zamezení zkrácení trati.

Postavení kilometrovníků – zde záleží na přesnosti práce těch, kdo to mají na starosti. Ti měli k dispozici můj přesný popis každého km, takže pokud podle něj je 1. km „Nábřeží E. Beneše, roh ul. U plovárny, 1 m před sloupem trolejového vedení v blízkosti vrat do areálu Úřadu vlády“ a je postavena jinde, tak je to prostě špatně. Podle vašich poznámek soudím, že tento kilometrovník byl zřejmě postaven u značky 2. km pro ženy, což bylo „před budovou Úřadu vlády, 1 m za sloupem veřejného osvětlení č. 100 032“. Všechny km byly na asfaltu vyznačeny jasnou reflexní oranžovou barvou ráno v den závodu… V žádném případě však neplatí, že by byl 1. km změřen špatně (keane1980).

Na závěr, co vím o uváděném kolapsu: běžce sice odvezli do nemocnice, ale údajně ho dali rychle dohromady a je v pořádku, mělo jít o přehřátí organismu, protože měl na sobě tři vrstvy oblečení (informace od saniťáka v cíli).

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 13.09.2009 21:31:17

[quote=Pavel Frček]Na závěr, co vím o uváděném kolapsu: běžce sice odvezli do nemocnice, ale údajně ho dali rychle dohromady a je v pořádku, mělo jít o přehřátí organismu, protože měl na sobě tři vrstvy oblečení (informace od saniťáka v cíli).[/quote] …to je čudlaa :rolleyes:

avatar

Štěchovice

freedom muž 13.09.2009 21:32:50

Po 20 letech nicnedelani a flakani jsem se do toho na jare t.r. „obul“ a zacal behat s jasnym cilem: Vydrzet! Po par tydnech mne to hrozne moc chytlo a dukazem, ze beh je ohromna zalezitost byl pro mne vcerejsi zavod, ktery jsem si v bajecne atmosfere naramne uzival. Sice na chvostu ale skutecne uzival. Nejsem profibezec jako vetsina zde pritomnych, jsem pomaly a na vic jak 10km bych si zatim netroufnul, ale zacatky takove byvaji. A tak verim, ze pristi rok, pokud bude zdravi slouzit, a vydrzi mi me nadseni, bych to mohl dat pod hodinu. Ale nakonec ani ten cas neni to nejdulezitejsi, hreje mne pocit, ze jsem to dokazal. A dekuju vsem, kter se zde ve foru deli o sve zkusenosti, moc mi to pomohlo. ;)

avatar

xhonzax muž 13.09.2009 21:52:04

Zavod byl perfektni. Jelikoz jsem zacal s behanim zacatkem srpna tak jsem doufal s casem pod hodinu. Diky atmosfere jsem si mnohem vic veril a dal jsem to za 47 min. takze maximalni spokojenost.

Jen bych se chtel zeptat… nevite proc nemam vyplnenou kategorii? Skoda :-)

avatar

xhonzax muž 13.09.2009 22:03:55

Nenatočili jste někdo ten zaznam na ČT2 ?? ja jsem to nestihl, případně prosím o odkaz. Dík

avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 13.09.2009 22:25:41

xhonzax: V tom záznamu nic není, jen stále stejný záběr na dva-tři černochy a hromada řečí o cizích závodech… české profi závodníky prakticky neukázali a normální běžce a okolní atmosféru už vůbec ne… tradiční „přenos“ z auta ČT… škoda času, lepší si jít zaběhat než trávit čas u ČT…

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.09.2009 22:53:26

Souhlasím s Keanem, že cedule 1.km byla špatně. Ale na druhém km se to srovnalo. Říkal jsem si, co asi dělal před závodem Pavel Frček, že to mají blbě změřené. Takže změřené dobře, ale špatně daná cedule. Je to škoda. :( A pátý km se mi zdál posunutý o pár metrů dozadu oproti skutečnosti… freedome, my nejsme profiběžci, jsme jako ty, jen máme pár let náskok. Tak makej, ať nás dohoníš! :) Záznam se dá najít na webu ČT… Přímo letošní GP jsem nezkoušel, ale už loni jsem takto sledoval půlmaraton a maraton hned po návratu domů, když jsem v průběhu přímého přenosu byl na místě. :) Myslím, že je tam možnost iVysílání nebo tak něco…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Kopřivnice

Celkem 1765 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:45 (2009)
půlmaraton: 1:43:50 (2009)

Darebak muž 14.09.2009 15:05:02

[quote=Gate1032]O­ficiální měření se dělá nejkratší možnou cestou 0,3 m od kraje trati, cejchovaným kolečkem. Protože i tak může dojít k chybě měření, něco se přidává, aby trať nebyla rozhodně kratší. Mám pocit, že 1m na 1000m. Nevím, jestli to tak opravdu je. Tohle jsem vyčetl někde na webu, když se tam vedla diskuse, že podle GPS byla trať delší. BTW, když vezmeš zatáčku větším obloukem, což je myslím normální, tak naběhneš klidně 5m navíc. A buďte v klidu, můj SUUNTO s FOOT podem namřil 12,1 km. Z ničeho nic mezi 2 a 3 naměřil kilometry 1,85 km. Asi nějaký rušení, či co. Přitom čas byl v tempu 4:45 (odmačkával jsem kilometry).[/quote] Clovece, me se stalo se Suuntem a Footpodem to same, ale az v zaveru. Z niceho nic mi hodinky zaznamenaly 9.km dlouhy 1,8km a ze jsem ho bezel prumernou rychlosti 63km/h, cili asi za 1:45min :D Jelikoz se chybka stala az na konci, dala se vzdalenost dopocitat podle celkoveho casu a prumerne rychlosti a mne tak vysla trasa dlouha 10,35km, coz si myslim, ze je dost presny udaj v porovnani i s dalsimi zavody, kdy se vzdycky nabeha neco navic (obihani souperu, sloupu, kuzelu atd.).

Motto: Videli jste ho jasne? Prohledli jste si jeho tvar? Zahledli jste ho v pruvodu? Nerekl bych. Mohl jsem byt kymkoli..
avatar

Celkem 1501 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:44 (2009)
půlmaraton: 1:54:29 (2009)
maraton: 4:53:12 (2008)

Gate1032 muž 14.09.2009 18:19:04

TO DAREBAK : Já se taky cestou leknul, když jsem viděl na hodinkách 7,1 km a přitom se blížil k 6km. Ale podle mezičasů jsem se celkem v pohodě rovnal. Stalo se mi prvně a asi to je opradu nějakým rušením. Jinak to mám vyzkoušený, na 18km cca 300 m rozdíl mezi GPS záznamem a foot podem, při měření na dráze na 1km tak 2–6 m podle tempa. Na 10km tempo to musím překalibrovat, asi dělám jiný krok něž při půlmaratonu.

avatar

Krkonoše

HaEr muž 17.09.2009 18:33:50

ještě causa 1.km: [quote=Pavel Frček]„Nábřeží E. Beneše, roh ul. U plovárny, 1 m před sloupem trolejového vedení v blízkosti vrat do areálu Úřadu vlády“[/quote] Změřil jsem si to na runmap.net (google maps) a pokud si správně pamatuju skutečné umístění, byl rozdíl minimálně 160m.

…podobná chyba podle mých mezičasů mohla být i mezi šestým a sedmým kilometrem, šestý zkrácený a sedmý delší ;-)

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 18.09.2009 13:44:14

[quote=Darebak]Z ni­ceho nic mi hodinky zaznamenaly 9.km dlouhy 1,8km a ze jsem ho bezel prumernou rychlosti 63km/h, cili asi za 1:45min :D[/quote] Nejspíše za to může vracečka v posledních 2 km (zatáčka o úhel 180 °). On prostě ten měřák pokračuje setrvačností dál, dokud nezjistí, že je o stovky metrů mimo a urychleně se vrátí…

avatar

Jirkov

Celkem 24520 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (2008)
půlmaraton: 1:25:19 (2006)
maraton: 3:16:04 (2005)

RomanS muž 20.09.2009 09:29:44

Během závodu fotilo mraky lidí, tak se pochlubte

avatar

bugik žena 20.09.2009 12:08:54

[quote=RomanS]Během závodu fotilo mraky lidí, tak se pochlubte[/quote] Ze jo, fotek jen tu jen par, to je skoda…

Nalezené položky: 75 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.