Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Recenze Polar RS300X G1

Recenze Polar RS300X G1

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Gary_1975 muž 07.09.2009 22:25:50

Ahoj. Má někdo zkušenosti s Polarem RS300X G1? Díky.

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 11:44:01

Ahoj, mam ho cca pul roku, tak se ptej. :-)

avatar

tomashor muž 09.09.2009 14:59:04

[quote=freedom]A­hoj, mam ho cca pul roku, tak se ptej. :-)[/quote] Ahoj, zajímalo by mě jestli máš nějaké problémy s GPS? Při běhu lesem, při plavání, atd. A zkus uvést nějaká negativa (positiva jsou vypsaná v popisu výrobku :) ) Zatím díkes ;)

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 15:46:04

Beham vsude mozne krome mesta, takze pole, hodne lesy a ani jednou se mi nestalo, ze by GPS nemela signal. Kdyz ho ztrati, tak hodinky pipaji a to se mi stava jedine tehndy, kdyz je vybita baterka. Samotny prijimac je fakt hodne citlivy. Ve vode jsem ho nikdy nezkousel – bo plavani neni zrovna muj oblibeny sport. :( Za negativum bych povazoval vydrz baterie, samotna GPS je docela zrava a zalezi na kvalite baterie. Nektere vydrzi 4 hodiny, s jinymi je to 15h. V kazdem priapde je dobre baterku z GPS vyndat, kdyz ji zrovan nepouzivas. Ja jsem to vyresil dobijecimi NiMh 1.2V, ktere v tom taky bez potizi par hodin vydrzi. Co mi zacina ted vadit je, ze to behem treninku nezaznamenava prubeh TF a rychlosti, jen Max, Min a prumernou hodnotu. O nadmorske vysce ani nemluve- to proste neumi. Ale to jsem si neuvedomil, ze bych to nekdy potreboval. Dal bych docela ocenil moznost nastaveni treninkoveho planu na vice jak 3 casove zony-intervaly. Vic nez 3 to bohuzel neumi. Jinak samotne hodinky jsou ok, vse funguje jak ma, pas je bez potizi.

Staci? :) Ale klidne se ptej dal.

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 15:52:14

Jo a jeste bych pridal jedno negativum – prenos dat do PC pouze pres ten jejich priblbly FlowLink, ktery se mi fakt kupovat nechce.

avatar

tomashor muž 09.09.2009 16:19:32

„behem treninku nezaznamenava prubeh TF a rychlosti, jen Max, Min a prumernou hodnotu“

Tak to by mi asi taky trochu vadilo sakra :) Ale tak kdyz budu chtit trenovat v tf mezi např. 140 – 165 tak to preci hodinky hlidaji ne? Nebo to nejakou chvili trva než to zprumeruji a vyhodnoti? (to by totiz znamenalo ze bych se mohl nejakou dobu pohybovat mimo stanovenou tf, neni to tak?) Dál by mě zajímala přesnost GPS :) Když budu běhat po 400m okruhu, bude mi to s presnosti na metry počítat kolečka?

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 16:28:53

OK, mozna jsem to blbe napsal, behem treninku to samozrejme hlida pasmo ktery si nastavis a pokud jsi mimo, tak to okamzite pipa. Ale samotny prubeh TF to nezaznamenava, tedy kdyz se chces po treninku podivat v jakym okamzik jsi mel jakou TF tak mas proste smulu, vidis jen Max, Min a prumer.

Na okruhu nebeham, takze moc netusim. Ale je tam nejaka funkce AutoLap, coz by napovidalo, ze tam nejaka takova funkce bude. Doma se podivam a dam vedet.

avatar

tomashor muž 09.09.2009 16:35:09

Tak to jo ;) super. Jj autolap by takhle měl fungovat ;) A poslední dotaz, jak je to s tou GPS, jak presne meri (myslim jaka je napr. odchylka na 1000m, mas to vyzkousene? Meri to i rychlost nebo jenom vzdalenost? A kdyz rychlost ano, tak ti to ukazuje aktualni nebo taky jenom prumernou?

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 16:51:46

Presnost mereni vzdalenosti je dana presnosti systemu GPS a ta je myslim (v pripade ze se mylim tak mne opravte) ±10m. Meri to samozrejme i rychlost a je to stejne jako s TF, tedy v prubehu treninku ti to ukazuje aktualni i prumernou ale na konci zjistis jen tu prumernou, tedy to opet nezaznamenava prubeh rychlosti.

avatar

Litoměřice,Brno

Celkem 690 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:23 (2010)
maraton: 3:28:23 (2007)

mr.pohoda muž 09.09.2009 17:01:34

Na přesnost GPS na stadionu se rozhodně nedá spolehnout a měření je lepší, pokud si každé kolečko ručně označíš jako uběhnuté kolo (stisknutím tlačítka LAP). Zkoušel jsem přesnost minulý měsíc vícekrát s různými GPS a ikdyž jsem běžel stále ve vnitřní dráze, na mapě pak trasa vypadá takhle http://connect.garmin.com/…ity/10866477

Motto: http://ski-map.net - nejlepší lyžařská mapa celé Evropy
avatar

tomashor muž 09.09.2009 17:36:33

ok, dikes oběma za info. Koukam Mr. Pohoda :D ze mas Garmina 310XT, super vecicka, jen uz v trochu jine cenove relaci :( Dlouho jsem zvazoval, ktery sporttester vybrat, ale myslim, ze nejsem zase takovej hracicka ohledne nabehanejch km a abych pak hledal na mape kudy jsem bezel, radeji bych se zameril na hlavni funkce sporttesteru a to TF a praci s ni.

Ted sem jeste prostudoval tu stranku co jsi posilal odkaz a koukam ze to je z Cooprova testu, ale mas tam ubehnutou vzdalenost 2,2 mil coz je cca 3,5 km a cas 14,49, ani jedno neodpovida Cooprovu testu, ten je 12min nebo 3km nemylim-li se :) (nebo jsi jenom poukazoval na nepresnost namerene vzdalenosti pomoci GPS?)

Vsem preju hodne nabehanejch km a prijemne stravene chvile s technologii na zapesti ;)

avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 20:20:04

Tak jen doplnim, ze AutoLap automaticky zmeri cas kola po ubehnuti urcite vzdalenosti, kterou zadas do hodinek. Nebo jak pise mr.pohoda, lze to udelat i rucne.

avatar

Gary_1975 muž 09.09.2009 21:42:18

Zdravím Vás, pánové. Po přečtení diskuse jste mi odpověděli v zásadě na všechny otázky – díky všem. Pokud bych to mohl shrnout, pak platí, že RS300 G1 je vhodný pro běžného amatéra a pro tuhle kategorii běžců hodinky s GPS nemají větších nedostatků. Když tedy pominu skutečnost, že vyhodnocování tréninku je možné přes další dokoupení propojení s počítačem a výdrž byterií. Zeptám se tedy ještě jenou jako tele: jak vypadá nastavení tréninku a jaké výsledky z nastavení pak dostanete? Díky.

avatar

Litoměřice,Brno

Celkem 690 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:23 (2010)
maraton: 3:28:23 (2007)

mr.pohoda muž 09.09.2009 21:59:13

tomashor: uběhl jsem 12 minut a trénink zapomněl vypnout, proto je čas delší a je tam také spojnice přes trávu (bohužel) jinak 310XT jsem měl jen půjčený, ale kdybych kupoval sporttester, zvolil bych právě ten, podle mě to je ideál

Motto: http://ski-map.net - nejlepší lyžařská mapa celé Evropy
avatar

Štěchovice

freedom muž 09.09.2009 22:14:31

Zdravim, s tim co pises nelze nez souhlasit. Ja jako amater jsem s nima spokojeny. Jinak neni spatny se prokousat diskuzi na [url]http://fo­rum.polar.fi/[/ur­l]. Co se tyka vyhodnocovani treninku tak si nemyslim, ze prenos do PC je nutnost, tech par udaju ktere mi z toho vypadnou si zadam do deniku rucne a docela rad. :) Ad nastaveni treninku:

  1. zvolim si pocet casovych zon (Max3) treninku
  2. pro kazdou casovou zonu nastavim delku trvani a pasmo TF ve kterem se chci pohybovat
  3. …a bezim :)
  • nebo se da bezet jentak ze to nehlida ani cas ani TF

Po skonceni treninku mam tyto vystupy:

  • celkovy cas
  • ubehle km
  • prumerna a max rychlost
  • prumerna a max TF
  • spotreba energie kcal
  • cas straveny v jednotlivych TF pasmech
  • cas, rychlost, TF a ubehla vzdalenost kazdeho kola

snad jsem na nic nezapomnel.

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.